High-tech styl v interiéru: jak vytvořit ultramoderní design

Diskrétní a pragmatický high-tech styl v interiéru je poměrně běžný. Na první pohled se zdá, že je zbaven tepla a pohodlí domova. To však není zcela pravdivé tvrzení. Jak udělat kovový lesk povrchů teplým, prostorné pokoje se nezdají být prázdné a přísné formy dávají pocit klidu? Tento přehled pochopíme.

High-tech - studená krása moderního světa

StylHi-tech - co to je a pro koho je to vhodné?

Směr designu Hi-Tech (high-tech), což znamená „špičkové technologie“ v angličtině, vznikl v sedmdesátých letech minulého století. Od té doby tento styl neúnavně držel krok s dobou, změnou a zlepšováním.

V high-tech interiéru je vše ultra-moderní a praktické, každý detail je promyšlen do nejmenšího detailu. Tento styl bude vyhovovat moderním pragmatikům, kteří si váží svého času. Styl je dynamický a přísný, lze ho považovat za přesný opak luxusních, oceňujících tradice klasicismu. High-tech - městský styl, ve zdech dřevěného venkovského domu to bude nevhodné.

Je nepravděpodobné, že by lidé tvůrčích profesí ocenili striktní geometrii forem a téměř úplnou absenci dekorativních prvků. Hi-Tech je v módě mezi milovníky měst, kteří tráví značnou část svého života v kancelářských zdech. Takoví lidé jsou důležitým momentem volného času. Proto činí jejich bydlení velmi praktickým a pohodlným, aby se alespoň krátce skryli před každodenním ruchem moderního světa v něm.

Koncepční prvky interiéru v high-tech stylu

Interiér ve stylu Hi-Tech je jakýmsi ódem moderních úspěchů lidstva. To je evidentní v každém detailu: od multifunkčního nábytku až po nejmodernější pomůcky, s nimiž je místnost plná. V high-tech interiérech nenajdete fotografiebohaté pozlacené rámy nebo kolekce starožitností. Tento styl se promění v budoucnost - aniž by se ohlédl.

Zajímavé!Hlavním rozdílem mezi high-tech a dalšími oblastmi je, že nemůže být ubytován v časovém rámci. Současně s naším životem se mění a rozvíjí.

Styl je dynamický, každý den se v něm objevují nové předměty a doplňky vytvořené současníky

Pojem styl spočívá v takzvané „složité jednoduchosti“. Objekty, které se na první pohled zdají být jednoduché, mají složitý a složitý design. Vyznačuje se vestavěnými spotřebiči a transformujícím multifunkčním nábytkem.

Vytvoření high-tech místnosti: kde začít a co zvážit

Vytvoření interiérového designu v high-tech stylu vyžaduje mnoho úsilí a finančních nákladů. Je důležité poznamenat, že inovativní technologie není levná, takže si každý nemůže dovolit skutečný Hi-Tech. Pokud se ale rozhodnete investovat určitou částku peněz do uspořádání ultramoderního domu, pak vám níže uvedená doporučení pomohou správně rozdělit náklady.

Barevné řešení pro byt ve stylu high-tech s interiérovými fotografiemi

Barevné schéma je založeno na použití achromatických odstínů. Hlavní pozadí je obvykle vybráno bíle. Světlé stěny opticky rozšiřují prostor a dodávají vzduch do místnosti. Interiér je široce používán kovovými doplňky a povrchy.

High-tech není určen pro polotóny. V interiéru se kromě achromatických odstínů používá jedna nebo dvě kontrastní barvy. Vybraná barva se stane jasným akcentem na obecně neutrálním pozadí. Může to být jasná karmínová, zelená, oranžová, nebe modrá barva. Hlavní je, že je nasycený a kontrastuje s jinými odstíny interiéru.Výběr dokončovacích materiálů pro podlahu, strop a stěny

Materiály používané pro konečnou úpravu v high-tech stylu: kov, sklo a plasty. V interiéru je vítáno použití reflexních povrchů. Proto se jako podlaha často volí sypaný beton nebo prostý obklad. Koberce se používají jen zřídka. Malé chodníky jsou povoleny pouze v ložnici av obývacím pokoji u pohovky.High-tech strop je komplexní vícevrstvá struktura pravidelného geometrického tvaru.

Důležité!Při navrhování stropu nezapomeňte zajistit přítomnost osvětlení a vestavěných světel.

Pro zdobení stěn často používejte nátěr. Na jedné ze stěn místnosti je přijatelné použít černobílé foto tapetu s velkým obrázkem. Pokud je cihla viditelná v hrubém provedení stěn, může být také ponechána. Někteří návrháři doporučujímalovat stěny. Airbrushing, graffiti a další oblasti městské malby budou vypadat skutečně.Transformace v akci - Hi-Tech nábytek

Hlavní rysy stylu jsou jeho stručnost a praktičnost. Obě kvality jsou aktivně vyjádřeny v kusech nábytku. V interiéru ve stylu high-tech nenajdete objemné stěny, zabírající prostor od stropu k podlaze, nebo masivní jídelní stůl z přírodního dřeva.

Existuje několik charakteristických rysů high-tech nábytku:

  • lesklý povrch;
  • pravidelné geometrické tvary;
  • nedostatek dekorativních prvků (vyřezávané nohy, originální příslušenství).

Nábytek je vyroben převážně z plastu se zaváděním skleněných prvků, role výzdoby se provádí pochromovanými díly. Nábytek je snadno transformovatelný, má tajné skladovací prostory, osvětlení a prostory pro vestavěné spotřebiče.

Je třeba poznamenat, že pro hi-tech není charakteristické přetížení prostoru. Proto pro obývací pokoj v high-tech stylu nábytku, pohovky, četné regály a modulární stěny nejsou použity. Uspořádání této místnosti je zpravidla omezeno na pohovku nebo pár židlí, konferenční stolek a vestavěnou skříň. Pohovka je přeměněna na postel az konferenčního stolkusnadné udělat kompletní jídelní stůl.

Ložnice pro ložnici je také vybrána multifunkční - s úložným prostorem a výsuvnými nočními stolky. Skutečný a módní vzhled visí nábytek bez nohou (postele, skříně, skříně, atd.). Zdá se, že produkt se vznáší ve vzduchu a vypadá poněkud surrealisticky. Dojem, že tyto originální modely produkují, je zcela v souladu s atmosférou Hi-Tech stylu.Minimalismus v dekorech: hra světla, textilu, doplňků a high-tech maleb s fotografickými příklady

Pro hi-tech je nemožné použít ozdobné dekorace, které jsou obvyklé v jiných konstrukčních směrech. Žádné vázy, figurky, sbírky starožitností a polic s rodinnými fotografiemi! Co se používá jako dekor v high-tech interiéru?

Hlavním prvkem je osvětlení. Na plánování a výběr správného osvětlení bude třeba vynaložit spoustu času. Všechny druhy lamp a lamp jsou široce používány v interiéru (je žádoucí, aby byly zapuštěny). Nábytek s osvětlením harmonicky zapadá do techno stylu. Světlo se používá všude: na stěnách i na podlaze. Vzhledem k tomu, že stropy jsou často víceúrovňové, jsou také vybaveny osvětlením.

Dobrá rada!Zvolte studené žárovky. Lampy vyzařující teplé měkké světlo,V hi-tech stylu není místo.

Zdi mohou být zdobeny velkými černobílými fotografiemi nebo avantgardními malbami. Organicky se do interiéru vejde prodloužené akvárium. Neměli bychom zapomínat, že nejlepší dekorace pro Hi-Tech je nejmodernější technologie.Textilní design místnosti ve stylu Hi-Tech se také liší od jiných stylů. Pro čalounění nábytku je nejlepší volbou nejnovější generace syntetických materiálů, přírodní nebo umělé kůže. Záclony a záclony v interiéru nepoužívají. Nejčastěji jsou okna zablokována žaluziemi a římskými žaluziemi. Pro dlouhé záclony vyberte monofonní syntetický materiál, který padá na podlahu tvrdými přímkami bez ohybů. Ideální v případě, že materiál bude mít kovový lesk.Územní pravidla pro prostor: ateliér, obývací pokoj-kuchyň a další high-tech foto příklady

Hi-Tech miluje prostorné pokoje. Proto je často vybíráno, aby navrhlo studiové apartmány. Pro rozšíření prostoru ve fázi hrubé povrchové úpravy někteří obyvatelé někdy zničí některé zdi, kombinujíce kuchyň a obývací pokoj nebo obývací pokoj a ložnici.

Jasné zónováníprostor se dosahuje dvěma způsoby: instalací příček a dělením funkčních oblastí pomocí různých světelných prvků. Posuvné skleněné a plastové zástěny jsou ideální jako příčky.Barový pult pomůže oddělit kuchyň od obývacího pokoje. Tato možnost je považována za ideální z mnoha důvodů. Zaprvé, barový pult se snadno přemění z pracovního povrchu na jídelní kout. Za druhé, stojan, vyzdobený v hi-tech stylu, s lesklým povrchem stolu a chromovými prvky - bude vynikající výzdobou místnosti. A zatřetí, může být snadno instalován do neslyšících skříní, které budou sloužit jako další úložný prostor.Plochý design v high-tech stylu s fotografiemi interiéru

V této části uvádíme příklady uspořádání různých funkčních oblastí. Níže uvedené fotografie vám pomohou představit si vlastní nápady na domácí dekoraci.

Pokoj s vysokými technologiemi

Interiér obývacího pokoje ve stylu high-tech je obrovská plazma s výkonným stereo systémem, elektrickým krbem a čalouněným nábytkem s přísným geometrickým tvarem. Jedná se o lesklou podlahu, která odráží osvětlení víceúrovňového stropu a obrovská panoramatická okna.Fotografie ložnic a dětských pokojů

Při uspořádání postele je hi-tech změkčeno a rozmělněno na charakteristické prvky jiných stylů. Mohou to být polštáře, záclony, měkký koberec na nohou postele nebo elegantní noční lampičky vyzařující teplé světlo. Přítomnost velkého množství moderních technologií a automatizovaných systémů (automatické posuvné záclony, „inteligentní“ budík na nočním stolku atd.) A správné formuláře zůstávají nezměněnými atributy interiéru ložnice v high-tech stylu (foto příklady jsou uvedeny níže).Hi-Tech se zřídka používá pro pokoj malého dítěte. Pro to existuje mnoho důvodů. Školka by měla být naplněna barvami a teplem, obsahovat pestré předměty, které pomohou dítěti prozkoumat svět. High-tech interiér nemůže pochlubit přítomností barev nebo dekorů. Ale energičtí adolescenti, kteří zbožňují všechno nové a pokročilé, ocení Hi-Tech.Vlastnosti uspořádání koupelen

High-tech koupelna vypadá neuvěřitelně elegantní. Světlo z nejrůznějších reflektorů se bude odrážet vkovové prvky, na lesklých površích, třpytivé ve vodě. Pro dokončení koupele používali monofonní dlaždice, bílé instalatérské práce s ultra moderním příslušenstvím a velkým množstvím skleněných prvků.Sen paní - High-Tech kuchyně s fotografiemi interiéru

Kuchyně Hi-Tech je doslova napěchována nejrůznějšími inovacemi v oblasti domácích spotřebičů. Práce v takové automatizované kuchyni je potěšením. Právě tato místnost vám umožní realizovat všechny high-tech nápady: spoustu vestavěných spotřebičů a multifunkční kuchyňský set.

Co se týče cíle, v tomto případě budou charakteristické rysy high-tech designér po ruce. Podlaha je zdobena lesklými dlaždicemi, pro stěny jsou vybrány praktické nátěry nebo plastové panely. Kuchyňská souprava je vyrobena z plastu, který je často rámován hliníkovým rámem. Pro stolní a zástěru se hodí silné sklo nebo plast poslední generace.Video: příklady uspořádání obytných oblastí

Proč je Hi-Tech Style ideálním kancelářským řešením

High-tech kancelář je stelesněním praktičnosti a funkčnosti. Styl a elegance pomáhají zaměstnancům naladit se na pracovní náladu, stejně jako na to, aby se jim to podařiloa prestiž firmy. Ultramoderní kancelářské vybavení, stručná a funkční pracoviště, matné skleněné příčky - vše zapadá do stylu. Současně v místnosti nejsou žádné prvky, které by mohly odvádět pozornost od pracovního postupu.Závěrem je třeba poznamenat, že ne každý se bude chtít vnitřek high-tech stylu obytného prostoru. Pro mnohé bude nepohodlné žít v přísném a lakonickém designu, bez věcí, které jsou obvyklé a drahé srdci, které uchovávají vzpomínku na minulost. Pokud jste však dynamickým obyvatelem měst, díváte se do budoucnosti a držíte krok s dobou, pak je tento styl pro vás.