Infračervené ohřívače s termostatem pro zahradnictví - nejlepší volba dočasného topení

Organizace vytápění venkovského domu není snadný úkol. A to vše proto, že žádný systém nebude schopen pracovat v domě, kde není pravidelný dohled. Plynové topení nebo elektrické vyžaduje značné finanční náklady. Ohřev dřeva, zejména pokud je napnutý po celém domě, je nutné pravidelně ohřívat kotel, jinak trubky mohou prasknout v extrémním chladu. Infračervené ohřívače pro zahradnictví s termostatem - to je nejlepší řešení. Jsou ekonomické. Přítomnost termostatu umožní určitou dobu udržet určitou teplotu, například při vaší nepřítomnosti, přibližně + 5 ° C.

Infračervené ohřívače

Pracovní princip a typy

\ t

Video: Přehled IR ohřívačů

IR ohřívače, bez ohledu na typ, mají stejný princip činnosti. Neohřívají vzduch v místnosti, ale předměty a lidi, stejně zase přenášejí teplo do vzduchu, což umožňuje ohřívat celou místnost. To umožňuje rychlé zahřátí v blízkosti takového zařízení, dokonce i v těch nejtěžších mrazech.

Princip činnosti infračerveného ohřívače

A vzhledem k tomu, že odrazky tepla, které jsou připojeny k IROhřívač je hodně, je schopen zlepšit tepelný výkon místnosti mnohem rychleji než standardní ohřívače.

Srovnání radiátoru a infračerveného ohřevu

Existuje mnoho typů infračervených ohřívačů, které jsou klasifikovány podle typu zařízení, typu radiátoru, použitého zdroje energie.

Různé typy infračervených ohřívačů

Instalace

Podlahové IR ohřívače jsou jinak označovány jako mobilní nebo přenosné. Všechny mají rukojeť pro snadné přenášení a prostor, ve kterém můžete skrýt kabel. Tam jsou velké a objemné možnosti, mají kola.

Mobilní ohřívač na kolech

Taková zařízení mají ochranu proti přehřátí, protože jsou instalována na podlaze, je poměrně pravděpodobné, že se převrátí, v takovém případě bude snímač vypínání fungovat. Mohou mít ovládací panel, ale velmi zřídka obsahují termostat ve svém složení .

Podlahová zařízení s dálkovým ovládáním

Nástěnná montáž na obvyklých místech pro baterii - pod oknem, na vnějších stěnách místností. Jsou stejně dobré jako standardní radiátory, pokud jde o množství tepla, které vydávají. A s ohledem na princip práce jsou také nadřazeni. Takové možnosti jsou těžší než podlaha, jak je namontováno na zdi. Nástěnné infračervené ohřívače pro dachu mají termostat, proč je tak důležité, že to řekneme dále.

Nástěnné infračervené topení

Možnosti návrhuTaková topidla mohou být velmi odlišná, stejně jako jejich cena. Například obvyklé natřené panely budou mnohonásobně levnější než natřené přírodním kamenem nebo potištěným reliéfem.

Zařízení, které napodobuje mramor

Stropní infračervené ohřívače mají také termostat, ale zřídka se používají pro soukromé domy, včetně chalup. Především proto, že se obtížně vejdou do vnitřku místnosti. Za druhé jsou pro jejich instalaci nezbytné vysoké stropy, protože nemohou být umístěny méně než 1 metr od lidské hlavy. Se standardní výškou stropu 2,5 m - to není možné.

Příklad nesprávného umístění stropního topení

Vysílač

  • Používá se uhlíkové vlákno - uhlíkové vlákno, které je umístěno v křemenné trubici.
  • Křemen - pro topné těleso je wolframové vlákno, které je umístěno ve skleněné trubici.
  • Halogen - hlavním zdrojem tepla je vakuová trubice, která obsahuje inertní plyn.

Infračervený ohřívač Quartz

Zdroj napájení

Zdrojem může být elektrická síť nebo plynová láhev. První typ je nejběžnější, to znamená, že ohřívač má drát, kterým se připojuje k elektrické síti. Plynové infračervené ohřívače pro letní chaty jsou univerzálním řešením, protože v přítomnosti naplněného plynu může pracovati venku v altánu.

Samostatně chci říci přesně o plynových infračervených ohřívačích. Jsou mobilní a mohou být přepravovány v případě potřeby, v závislosti na dostupnosti vozidla. Když je však přepravujete, musíte být velmi opatrní, protože tryska, která dodává plyn, může být poškozena, a tím dojde k vyřazení celého zařízení z provozu.

Venkovní infračervené topení na plyn

Proč potřebujeme termostat

Termostat v infračerveném ohřívači, pokud ho používáte na chalupě - je to nezbytná věc, ne-li nezbytnější. Ve zjednodušené formě je to teploměr, který sám měří teplotu a přivádí ji na požadované ukazatele. Například, pokud jste v domě, můžete nastavit teplotu v rozmezí 20-22 stupňů, a bude udržován na této úrovni automaticky. Pokud odejdete někam, je racionální snížit hraniční ukazatel až na +5 stupňů, takže dům nezamrzne. Po návratu ke zvýšení teploty na pohodlnou úroveň není obtížné, protože místnost nemohla zamrznout.

Takové racionální nastavení teplotního režimu umožní nejen úsporu plateb za energii (plyn nebo elektřinu), ale také vytvoření optimálního mikroklima v místnosti s nepravidelným životem.

Připojení IR ohřívačů přes termostat

Příklad praktického připojení termostatu

Výhody infračerveného ohřívače

Moderní řešení pro letní obyvatele, kteří udržují krok s vývojem pokroku - to jsou infračervené ohřívače a jejich nespornými výhodami jsou:

  • Téměř okamžitý výsledek. Dostanete zařízení s nízkou setrvačností, což znamená, že nemusíte čekat, až se ohřeje po celé místnosti, zpočátku vás zahřeje, všechny předměty kolem vás, a ti zase zase zahřejí vzduch;
  • S nimi můžete vytvořit místní vytápění bez toho, aby se zbytečně elektřina marně vyhřívala na celý objem velké místnosti;
  • Takové vytápění nevyžaduje důkladnou tepelnou izolaci místnosti, protože nemá vliv na vzduch, ale na předměty a osoby, což znamená, že jeho teplo nebude venku, protože není ve vzduchu jako takové. Díky této funkci se můžete v horkém chladu zahřát i na ulici;
  • IR ohřívače mohou být používány venku a pro vytápění skleníků, které mají ve svém okolí mnozí zahradníci.

Infračervené topení v ložnici

Závěry

Je snadné organizovat bezpečné vytápění v zemi, ale měli byste si vybrat ten správný přístroj. V současné době je nejlepším řešením infračervený ohřívač. Počáteční investice do jeho nákupu je jistě vyšší než u konvenčního konvektoru nebo topného tělesa , ale jeho nákladová efektivita a dostupnost termostatu pomůže okamžitě ušetřit peníze. A kromě toho, ne každý ohřívač může být použit v otevřeném prostoruvzduchu, ale to neplatí pro IR, mohou pracovat stejně efektivně uvnitř i venku.

Video: instalace infračerveného ohřívače v zemi