Instalace kovu: instrukce krok za krokem s užitečnými doporučeními

V poslední době se stále častěji používá pro zastřešení střešní krytina. Materiál je dodáván ve formě profilovaných plechů s polymerním povlakem. V případě potřeby můžete nezávisle provádět instalaci kovových dlaždic. Krok za krokem vám to pomůže bez vážných chyb.

Práce na pokládce střech

Výhody a nevýhody střešní krytiny

Výrobky jsou vyrobeny z ocelového plechu o síle 0,45-0,55 mm. Je pozinkovaný a má speciální povlak na bázi polymerů. Výrobní náklady se mohou lišitv závislosti na tloušťce kovu a typu ochranné vrstvy.

Vizuální posouzení externích údajů o materiálu

Výčet zásluh

\ t

Nejprve je třeba uvést tyto výhody:

 • estetické odvolání;
 • odolnost proti povětrnostním vlivům;
 • dostupné náklady;
 • snadnost základních prvků.

Dostatek příležitostí v oblasti designu poskytuje řada profilů a barev

.
Pozor!Povlaky z polymerů mají nejen ochrannou, ale také dekorativní funkci, protože jejich barevný gamut se může měnit v poměrně širokém rozsahu.

Několik nedostatků

Vzhledem k tomu, že plechy mají malou tloušťku s dostatečně velkou velikostí, stále existuje riziko jejich poškození s neopatrnou instalací. Při dodržování všech pravidel je obtížné porušit celistvost prvků.

Aby nedošlo k rozlomení plechů při zvedání, doporučuje se použít tyče

Další nevýhodou je výskyt hluku při silném dešti během provozu. Nicméně, s řádnou zvukovou izolací obytného prostoru, je tento minus zcela vyloučen.

Související článek:

Rozměry kovové střešní fólie. Ceny, značky, typy materiálů a rady ohledně výběru samostatné publikace v našem internetovém časopise.

Nástroje proinstalační práce

\ t

V předstihu je nutné připravit sadu nástrojů a příslušenství pro práci:

 • elektrické nebo jednoduché nůžky na kov;
 • šroubovák ;
 • kladivo;
 • mechanická sešívačka;
 • svinovací metr a tužku;
 • pila na pilu nebo kotoučová pila.

Nejvhodnější je řezání kovových dlaždic elektrickými nůžkami

Pozor!Je zakázáno řezat listy pomocí brusných kotoučů, protože vystavení vysokým teplotám vede k destrukci nejen polymeru, ale také vrstvy zinku.

Základní sada doplňkových dílů

Postupné pokyny pro instalaci kovových dlaždic by měly uvádět hlavní prvky používané ve spojení s plechy. Používají se v závislosti na konfiguraci střechy a provozních vlastnostech.

Jsou uvedeny hlavní prvky střešní krytiny

.

Navrhuje se podívat se na seznam základních údajů:

 • Hřeben musí zavřít horní spoj mezi dvěma rampami;
 • je nutná koncová deska pro tvarování hran ze strany štítových přesahů;
 • Endova je instalována v překrytí bruslí;
 • okapový pás upevněný ze strany okapů;
 • spojovací tyč je namontována, když je trubka a dalšívyčnívající struktury;
 • je nutný prvek pro zachycení sněhu, aby se zabránilo sklouznutí sněhu ze střechy.

Příklad umístění údolí na křižovatce ramp

Instalační pokyny pro kovové dlaždice: Provádění prací krok za krokem

Nakládání a vykládání výrobků lze provádět ručně, ale během práce musí být zapojen určitý počet osob. Obvykle to trvá 1 osobu na 1,5-2 lineárních metrů délky listu. To znamená, že při vykládání kovových úlomků o délce 6 m by měly být přítomny 3-4 osoby.

Hydroizolace a upevnění ovládacích tyčí

Je-li mezi krokvemi tepelná izolace, musí být v každém případě přítomen izolační materiál. Na nosnou část střechy je upevněn držáky. Plátna jsou roztažena přes nohy krokví s přesahem nejméně 15 cm přes všechny rampy.

Pokládání hydroizolace pod přepravku

50x50 mm tyče jsou přibity přímo podél krokví, aby byla zajištěna ventilační mezera mezi hydroizolací a střešní krytinou. Pro upevnění se používají hřebíky nejméně 90 mm.

Režim, který poskytuje vysoce kvalitní větrání

Správná montáž lišty pod kovovou tašku

Jako latě se obvykle používá 25 mm silná a 100 mm široká hranová deska, ale konečná volba bude záviset na stoupání krokví. Prvky jsou připevněny k tyčím 50x50mm s hřebíky o délce nejméně 70 mm. Vzdálenost mezi deskami závisí na vlnové délce použité kovové dlaždice.

Rozteč latí populárních typů kovových dlaždic

V místě montáže hřebenového prvku se doporučuje instalovat dvě prkna blízko sebe. To zjednoduší instalaci hřebene na kovové dlaždice. Stejně tak byste měli dělat v místech upevnění údolí. Spodní deska latě by měla být vyšší než zbytek vlnou. Obvykle je tloušťka obložení dostačující k vyrovnání rozdílu.

Lišta je připravena k instalaci střešní krytiny

Montáž dílů určených k montáži na plechy

Pro ochranu větraného prostoru pod střechou před pronikáním vlhkosti a pouličního odpadu se provádí montáž kovových zábradlí. Na koncích tyčí 50x50 mm by měla být připevněna další ventilační páska.

Pás je připevněn k přepravce

Při montáži konce údolí se pokládá univerzální těsnění. Spodní hrana prvku by měla být na povrchu okapu. Je proveden horizontální přesah nejméně 30 cm.

Zdvih cihlového komína zahrnuje odstranění hydroizolační membrány nejméně o 50 mm. V samotném potrubí je proveden blesk, jehož hloubka by měla být nejméně 15 mm. Voda je vypouštěna do údolí, které se nachází v bezprostřední blízkosti.

Konstrukce komínového zdvihu ​​

Způsob pokládání a upevňování listů

\ t

Všechny plechy musí být vodorovně vyrovnány s uvolněním 50 mm pro latě. Při upevňování kovových prvků je třeba dodržovat následující body:

 • samořezný šroub musí být instalován ve vychýlení vlny, kde je plech přilehlý k přepravce;
 • ke spodní desce se provádí přes krok přímo přes vlnu;
 • podél hrany rampy, upevňovací prvky jsou našroubovány do každé vlny.

Rozvržení a upevňovací listy

Montáž koncových lišt a hřebene

Prvky pro uzavírání koncových spár se montují ve směru od okapu přesahujícího k hřebenu. Překrytí na sousedních pásech by mělo být 10 cm Doporučená rozteč mezi spojovacími prvky je 35 cm.

Boční okraj plechů je uzavřen čelní deskou

Pokud jde o brusle, je upevněna v horním hřebenu každé druhé vlny. Při stavebních prvcích je ponechán přesah nejméně 15 cm, po celé délce je připevněna samolepicí těsnicí páska.

Umístění těsnění přímo pod hřebenem

Další montážní pokyny pro závěsy na sněhové závěsy na kovových dlaždicích

Počet prvků, které mají držet sněhové závěsy na střeše, je vybrán s ohledem na geometrii střechy. V zónách velkého seškrabání sněhu lze instalovat dvě řady kovových profilů.Pro jednotlivé budovy jsou nejlepším řešením průchodné chrániče sněhu. Jsou připevněny pomocí dlouhých šroubů k přepravce samotné střechou. Vzdálenost mezi body upevnění se obvykle pohybuje v rozmezí 50-100 cm.

Sněhové příčky se nacházejí podél okraje svahů

.

Objednávka kovových střešních krytin: ceny za montážní práce

Pokud najímáte specialisty, budete muset vynaložit další finanční prostředky. Cena za instalaci kovových dlaždic na m2 je uvedena v tabulce.

Tabulka 1. Průměrné náklady na instalaci kovových dlaždic

Název provozu Náklady v rublech
Montáž střešních krytin na střechy jednoduché konfigurace na metr čtvereční 230
Montáž střechy na střechy komplexního uspořádání na metr čtvereční 270
Hydroizolační zařízení s ventilací a přepravkou na metr čtvereční 180

Souhrn

Pokud finanční příležitosti neumožňují najímání pracovníků, můžete instalovat kovové dlaždice vlastníma rukama. Podrobný návod poskytne příležitost seznámit se se základními informacemi, které zabrání chybám při provádění prací.

Video: instalace kovové dlaždice - detailní video instrukce