Interiér přeměňujeme: dlažba na podlaze chodby a kuchyně, fotografie praktických řešení

Nejzranitelnějším místem v bytě je podlaha. Zvláště neslazený kryt v kuchyni nebo v chodbě. Neustálý kontakt s botami, patami, nečistotami z ulice, teplotními spády, padajícími předměty a jinými náklady. Volba by proto měla být důkladně oslovena s přihlédnutím ke všem vnějším vlivům na jedné straně a estetice na straně druhé. Chodba je tváří bytu. Nejlepší možností pokrytí by byla dlažba pro chodbu a kuchyň. Fotografie, doporučení pro výběr a styling jsou uvedeny v našem článku.

Povlak se vzorem

Hlavní ukazatele kvality pro dlažby

\ t

Pro výrobu obkladaček s použitím směsi jemnozrnné bílé nebo červené hlíny, písku a přírodních složek. Pevnost hotového výrobku je dána vypalováním ve speciálních pecích při teplotách nad + 1000 ° C.

Bílé hliněné dlaždice jsou měkčí než červené. Výchozí složení můžete určit podle odstínu zadku. Pokud byl použit červený jíl, konec žlutého nebo červeného odstínu. Bílá hlína nezanechává skvrny.

Při výběru keramické dlaždice pro chodbu nebo kuchyni je třeba vzít v úvahu nejen estetické vnímání, ale také fyzikální vlastnosti výrobku, na nichž závisí výkon:

 • pevnost;
 • součinitel tuhosti, který je přímo úměrný tloušťce dlaždice;
 • tepelná vodivost, vysoká rychlost umožňuje ohřívat podlahu pod základnou ;
 • vysoká požární odolnost, díky které lze dlaždici použít jako obklad kamen a krbů ;
 • elektrická izolace;
 • dlaždice je odolná vůči chemickému prostředí, pros výjimkou fluorovodíku;
 • plně vyhovuje požadavkům a normám hygienické kontroly, není vystaven škodlivým mikroorganismům;
 • Díky své vysoké odolnosti proti opotřebení je obklad populární pro pokládání v nerovném terénu.

Označení odolnosti proti opotřebení udává výrobce na obalu.

Kromě toho je podle státních norem důležité dodržovat tyto údaje:

 • Odolnost proti opotřebení - do 0,18 g /m2. cm;
 • pevnost v tahu - 28 MPa;
 • počet cyklů pro stanovení odolnosti proti mrazu není menší než 25.

Praktické řešení pro kuchyni

Výhody a nevýhody používání dlaždic na podlaze pro kuchyň a chodbu

Před výběrem podlahové krytiny pro kuchyň a chodbu je důležité seznámit se s jeho silnými a slabými stránkami. Možná to ovlivní výběr materiálu.

Silné stránky

 • Obkladová deska je ekologická, zahrnuje pouze jílové, pískové a hypoalergenní složky;
 • v důsledku vypalování pod vlivem vysokých teplot má dlažba zvýšenou pevnost;
 • je odolný proti vlhkosti, může zadržovat vodu na povrchu několik dní. To ho chrání před výskytem plísní a škodlivých mikroorganismů;
 • trvanlivost - může trvat patnáct let s náležitou péčí;
 • ochranná vrstva chrání dlaždice před vnějším povrchempoškození a poškrábání.
 • je praktické, péče o ni není obtížná;
 • je ohnivzdorný.

Slabé stránky

Při výběru dlaždice musíte být připraveni na některé vlastnosti materiálu.

 • Povrch dlaždice je studený. Vysoká tepelná vodivost umožňuje pod ní uspořádat teplou podlahu ;
 • kluzký povrch, zejména při vstřikování vody. Proto pro kuchyň, chodbu a koupelnu byste měli zvolit materiál se speciálním povlakem;
 • nízká zvuková izolace, která může být zvýšena pokládkou přídavné zvukové izolační vrstvy pod základnu;
 • v případě nesprávné přepravy nebo pokládky dlaždic. Kromě toho se může během provozu objevit odlomený kov nebo ostré předměty.

Nevýhody nejsou kritické. Znát tyto funkce, můžete si kvalifikovanou volbu dlaždice, která potěší mnoho let.

Nebojím se ohně

Druhy forem dlažeb pro kuchyně a chodby

Obklady tradičních tvarů jsou v prodeji - čtvercové nebo obdélníkové s poměrem stran 1 až 2 nebo 1 až 3. Přicházejí ve formě proužků, často se používají jako dekor.

Mnoho sbírek obsahuje pouze obdélníkové výrobky, které účinně zapadají do každého vnitřního prostoru. Může být konstrukce podlahy v chodbě provedena v podobě parket nebo zdivo. S pomocí těchto forem je zajímavé zdůraznit umístění nábytku nebo prostorové zónování. Vizuálně můžete změnit geometrii: podlouhlou oblast učinit více proporcionální, pokud je instalace na dlouhé straně prováděna v poměru k velké straně místnosti.

Původní pohled do interiéru dlaždice neobvyklého formátu: ve tvaru mnohostěnu se zaoblenými rohy, s řezy v podobě vlny.

Imitace zdiva

Hlavní rozměry dlažby pro chodby a kuchyně

Výrobci vyrábějí kolekce standardních velikostí. Pro menší místnosti bude praktičtější použít dlaždice o rozměrech 20 × 20, 20 × 30, 20 × 25, 30 × 30 cm, což nevyžaduje mnoho řezání, během procesu pokládky bude mnohem méně odpadu. Krásný vzor je malý vzor dlaždice 10 × 10 a 10 × 15 cm.

Pro větší plochy si můžete vybrat větší velikosti 33,3 × 33,3, 40 × 40, 60 × 100 nebo 70 × 120 cm. Ve sbírkách návrháři vybírají harmonickou kombinaci různých velikostí dlaždic v chodbě na podlaze. Fotografie skvělých řešení jsou uvedeny v naší galerii níže.

Užitečná služba:

Zejména pro naše čtenáře doporučujeme použít pohodlný online kuchyňský návrhář , který vám umožní uspořádat kuchyňský prostor podle Vašeho vkusu a rychle vypočítat náklady na kuchyňský set.

Technické vlastnosti dlažby

během provozu nebyly žádné nepříjemné překvapení, je důležité zvolit správné pokrytí pro účel místnosti a fyzikální vlastnosti materiálu. Teprve poté můžete přistoupit k výběru konkrétní kolekce. Výrobci uvádějí všechny parametry na obalu určitými symboly a číselnými hodnotami.

Porozita materiálu

Toto je hlavní ukazatel. Absorpce vody pro neglazované výrobky by neměla překročit 3,5%, pro dlaždice s proskleným povrchem - ne více než 4,5%. Výrobci zpravidla vyrábějí výrobky s ukazatelem, který je výrazně nižší než přijatelný.

Tolerance mrazu přímo souvisí s indexem pórovitosti. Deska, jejíž pórovitost je nižší než 3%, odolá teplotám mrazu. Nízká vlhkost chrání před zamrznutím. Tyto výrobky jsou označeny značkami B.

Tvrdost a odolnost proti opotřebení

Podle vnímání vnějších zátěží se dlaždice dělí do následujících kategorií:

Kategorie Specifikace
0 Doporučené použití pouze pro nástěnné dekorace.

1 Používejte v místnostech s nízkým provozem.
2 Pouze pro domácí použití, s výjimkou chodeb, balkonů a schodů.
3 Doporučeno pro použití v obytných a komerčních prostorách. Výjimka pro předsíň, schodiště a chodby.
4 Doporučeno pro místa s vysokou návštěvností.
5 Nejvyšší třída odolnosti proti opotřebení, používaná v oblastech s intenzivní manévrovatelností.

Mechanické (pevnostní) charakteristiky

Při výběru dlaždice na podlaze chodby je třeba mít na paměti, že během provozu bude neustále vystavena mechanickému namáhání. Životnost materiálu je dána hodnotou povrchové pevnosti podle Mohsovy stupnice.

Povrch desky je vystaven různým minerálům. Indikátor tvrdosti povrchu se považuje za rovný předchozí hodnotě škrábání.

Ukazatel Materiál
1 Talek
2 Sádra
3 Kalcit
4 Fluorit
5 Apatite
6 Spar Field
7 Quartz
8 Topaz
9 Korund
10 Diamant
Důležité!Škrábance jsou viditelnější na lesklém povrchu, takže pro matné podlahy je rozumnější zvolit matné povrchy.

Kromě ukazatele povrchové pevnosti výrobci uvádějí třídu odolnosti vůči účinkům chemických sloučenin. Klasifikace je rozdělena do 5 tříd. Značení AA je určeno pro obklady, které jsou odolné vůči vnějším vlivům. Pro značení D v místech se silnýmOpotřebení nátěru rychle ztratí svůj původní vzhled.

Bezpečnostní požadavky

Veškerý materiál použitý pro opravy v bytě by měl být pro osoby bezpečný. Jedná se především o dodržování norem požární bezpečnosti. Deska je ohnivzdorná, nedeformuje a nevypouští toxické látky.

Na druhém místě - tření. Výrobci klasifikují 4 kategorie stupně skluzu. Označení 0 je považováno za nebezpečné, pro oblasti s vysokým provozem je nutné zvolit kategorii 0.75 Pro zvýšení třecí síly se na povrch aplikuje speciální naprašování - korund.

Specifikace

Dlažba na podlaze chodby a kuchyně: fotografie hlavních dispozičních metod

Metody stylingu závisí na osobních preferencích a na zvoleném souboru. Design některých materiálů je sám o sobě luxusní a nevyžaduje složité stylingové metody. Pro jednoduchý formát si můžete vybrat neobvyklý způsob, díky kterému bude dlaždice hrát zcela novým způsobem.

Na podlaze v chodbě nebo v kuchyni je 6 hlavních vzorů, které pokládají dlaždice.

Fotky Metoda pokládky
Tradiční styling - probíhá paralelně s povrchy stěn. Jedná se o nejběžnější metodu díky své snadné instalaci a minimálnímu odpadu.
Diagonální - styling začíná podúhel 45 °. Pro tuto metodu použijte čtvercové dlaždice. Hlavní výhodou je vizuální expanze prostoru. Mezi nevýhody patří velké množství odpadu.
S přesazením - podobně jako zdivo. Tato metoda je vhodná pro obdélníkové a čtvercové dlaždice na podlaze pro chodbu a kuchyni. Korekci lze provést jak pro tradiční, tak pro diagonální styling.
Parkety - v podobě vánočního stromu jsou vhodné pouze pro materiály obdélníkové velikosti. Nejzajímavějším pohledem bude povlak větší délky.
Kombinovaná metoda pokládání - kombinování několika technik. Například, po obvodu dlaždice je položen v tradičním způsobem, ve středu - úhlopříčka. Vhodné pro velké plochy.
Modulární stohování se provádí libovolně ve formě vzoru. Musíte provést předběžný náčrtek nátěru, ve kterém můžete kombinovat odstíny. Výrobci vyrábějí hotové modulární sbírky.
To je zajímavé!Dlaždice různých barev a odstínů mohou být stohovány v šachovnicovém vzoru ve formě ozdob nebo vzorů. Bude to jasný a atraktivní akcent v místnosti.

Kombinace podlahových dlaždic s jiným povlakem

S pomocí kombinace nátěrů můžete vyřešit několik problémů najednou. Dlažbu položte na podlahu v chodbě pouze v prostoru vstupních dveří, pro kuchyň je praktičtějšízvýrazněte pracovní plochu. To bude vizuálně rozdělit oblast do zón. Krásná kombinace může být vyrobena s laminátem a linoleum. Výsledkem bude velkolepá úprava vstupního prostoru.

Zpravidla se barva volí v jiné barvě než druhá vrstva. Kombinace může být provedena v přímce, zakřivené, ve tvaru úhlu. Kromě toho může být plocha dlaždice umístěna na určité výšce ve formě malého pódia.

To je důležité!Z bezpečnostních důvodů by výška neměla překročit 5 cm od úrovně hlavního krytu.

Zakřivení křivek musí být nutně v souladu s detaily interiéru. Můžete například zrcadlit čáru na falešném stropu.

Kombinace s laminátem

Výběr dlaždic na podlaze pro chodbu a kuchyni

Obrovský rozsah výrobků činí volbu velmi obtížnou. Je nutné poslouchat rady praktických návrhářů, kteří vám pomohou vybrat nejlepší variantu podlahové krytiny. Správně vybraná kolekce bude klást důraz na důstojnost a skrývat malé chyby prostoru.

Výběr barvy

Při výběru barvy je třeba vzít v úvahu základní konstrukci místnosti a základní techniky profesionálů:

 • Pro malý prostor zvolte světlé odstíny, které opticky rozšiřují hranice;
 • pro tmavé místnosti s okny na sever nebo bez oken se doporučuje lehká dlažba k podlaze. Sjasné sluneční světlo bude zajímavé, aby vypadalo jako tmavý obal;
 • Klasická kombinace bílých a černých dlaždic je vždy pravdivá. Pro stohování zvolte šachovou objednávku v diagonálním uspořádání nebo ve formě diamantů;
 • odstíny šedé, béžové nebo hnědé jsou optimální pro chodbu nebo kuchyni;
 • pro lesklý povrch je obtížnější ošetřovat než matný povrch;
 • dlaždice pod kamenem nebo dřevem v interiéru vypadá velmi stylově a je vhodná pro jakýkoliv styl stylistů místnosti.

Klasická kombinace

Výběr faktury

Kuchyně a chodba jsou vysoce rizikové oblasti. Možný kontakt s vodou, tukové kapky v kuchyni, špína z ulice na chodbě. Zastavte výběr by měl být na dlaždice na podlaze v chodbě nebo v kuchyni s mírnou drsností. Je třeba mít na paměti, že ve velkých dutinách se mohou hromadit nečistoty. Můžete si také vybrat lesklý povrch, který je díky nátěru odolnější a lépe si udržuje vlhkost.

Barva stehu

Nejzranitelnějším místem na podlaze jsou švy. Pro dlažby na chodbě a v kuchyni se nedoporučuje používat světle zbarvenou spárovací hmotu. V krátké době nebude existovat žádná stopa po bývalé kráse. Barva odstínu musí být vybrána ve stejné barvě jako dlaždice. Kontrast nevypadá moc krásně.

Tmavé spoje nejsou vhodné pro lehké nátěry. V takových případech je třeba se zaměřit na epoxidinjektáž. Jeho cena je poněkud dražší než obvykle, ale síla je mnohem vyšší.

Související článek:

Jedním z praktických a odolných nátěrů je dlažba do kuchyně. Fotografie a ceny uvedené v našem přehledu vám umožní vybrat správnou volbu.

Správná obsluha a péče o dlažby

Obklady na podlaze nevyžadují zvláštní péči. Stačí ho denně otřít vlhkou houbou, která předtím odstranila písek smetákem nebo vysavačem. K odstranění tvrdých nečistot můžete použít čistič s univerzálním složením. Po vyčištění opláchněte kryt čistou vodou. Zde jsou některé účinnější způsoby:

 • K odstranění více odolných nečistot můžete použít tuhý kartáč s plastovými štětinami. Kovové škrabky mohou na povrchu zanechat rez;
 • složení mýdla se také nedoporučuje, protože povrchy brzy ztmavnou;
 • není možné použít několik činidel s různým složením najednou.
To by mělo být známo!Dlaždice nemají rádi sloučeniny, které obsahují kyselinu nebo amoniak. Zničí švy. Tyto výpary mohou být zdraví škodlivé.

K čištění spojů můžete použít starý zubní kartáček. Pro čištění těžkého znečištění použijte speciální nástroje pro instalatérské práce. Tvrdé vodní skvrnymůže být odstraněn octem nebo speciálními prostředky proti vápencům.

Pouze plastové štětiny

Hlavní nuance samonosných dlažeb

Před zahájením prací je nutné přezkoumat všechny materiály, aby se zjistily závady ve výrobě a absence třísek. Pak byste měli označit oblast velikostí. Odborníkům se doporučuje začít pokládat uprostřed náměstí, takže můžete získat krásný symetrický vzor. To platí pro tradiční styling.

Uvažujme jednoduchý příklad úhlopříčné montáže na podlaze kuchyně:

Foto Popis práce
Povrch stěny by měl být chráněn širokou 4 cm krycí páskou.
Roztok se smíchá podle pokynů výrobce.
Každý výrobek musí být diagonálně vytočen pomocí voskové tužky, aby bylo snazší pozorovat rovnoběžnost a kolmost.
Ze zdi je nutné označit odsazení na velikosti dlaždice, což opticky zvýší podlahovou plochu.
Kachlové lepidlo se nanáší zubovou stěrkou na ploše asi 1 čtvereční plochy. m.
Pokládka začíná v úhlu šikmo na aplikované značky.


Všechny řádky se shodují stejným způsobem.
Mezi řadami musí být instalovány montážní kříže, aby se zachovala rovnost švů. Pokládání je pravidelně kontrolováno podle úrovně.
Švy jsou řezány špachtlí, prach musí být odstraněn hadříkem.
Po instalaci odstraňte krycí pásku.
Připravená podlaha.

Podrobnější proces si můžete prohlédnout ve videu:

Namísto montážních kříží můžete použít speciální systém DLS, pomocí kterého můžete ovládat nejen švy, ale také jednotnost aplikace a nerovnosti podkladu. Podrobná master třída moderního systému je prezentována ve videu:

Systém DLS

Foto katalog kuchyňského designu s dlažbou

Takže, vyzbrojeni všemi tipy, můžete přistoupit k výběru dlaždic na podlaze do kuchyně. Jako vzorky doporučujeme věnovat pozornost fotogalerii zajímavých a nestandardních řešení pokládání dlaždic.

.

Zajímavé rozložení dlažeb v chodbě na podlaze: fotografie zajímavých řešení

Galerie představuje stylové metody pokládky dlažeb na chodbu a fotografické práce na tom, jak kombinovat různé nátěry.
.


Kde mohu koupit dlaždice na podlaze pro kuchyň a chodbu: ceny, katalogy

K zakoupení dlažby na chodbě nebo v kuchyni můžete navštívit značkové prodejny výrobců, kde jsou vystaveny všechny moderní sbírky doplněné zajímavými vzory. Konzultant vám pomůže správně provést rozvržení pomocí speciálního programu a spočítat množství materiálu.

Dlaždice by měla být okamžitě podána s malým rozpětím, přibližně 10% z celkového množství. V případě boje nebo manželství během instalace,V obchodě je těžké najít stín. Spousta barev se může lišit.

Volbu lze provést prostřednictvím internetu. Na stránkách programu je uspořádání a počítání ve veřejné doméně. Cena v internetových obchodech se liší od ceníků výrobců k lepšímu.

Závěr

Při výběru podlahové krytiny se upřednostňuje síla, trvanlivost a různé barvy a vzory. Dlaždice má všechny tyto vlastnosti. Můžete si vybrat možnost rozpočtu nebo exkluzivní kolekci. Po strávení malého času pokládání si můžete užít mnoho let. Stylový a harmonický vzhled potěší Vaši milovanou rodinu i hosty domu.

Luxusní v každém domě

Videa krásných nátěrů