Interiér zdobíme do-it-yourself polštáři: fotografie různých polštářů pro teplo a pohodlí v domě

Někdy se stává, že se interiér jeví jako povědomý, monotónní a chci ho něco aktualizovat. Nebo naopak, nový design místnosti se jeví jako nedokonalý a něco chybí. Nádherný originální doplněk pro zdobení místnosti, stejně jako vlastní pohodlí, lze nazvat do-it-yourself polštáře. Editoři a autor této publikace mají speciálně vybrané fotografie zajímavých podložek pro čtenáře HomeMyHome.ru. Připravili jsme tipy, jak nezávisle vytvořit krásný polštář v různých stylech a pro různé účely.

Pokud výrobek obsahuje různé typy tkanin, je třeba použít jehly různých tlouštěk a vhodné typy nití

Vytváření vlastních polštářů na výzdobu - obecná ustanovení

Na první pohled se může zdát hrozné pro nováčka v šití, aby si vzal ozdobný polštář. Ale ve skutečnosti technologie výroby polštářů není tak složitá věc. Čím jednodušší je tvar výrobku, tím snadněji bude fungovat.​​

Jaké nástroje se používají pro práci

Bez ohledu na to, jaký polštář by měl být šitý, bude proces vytváření zázraku vyžadovat jehly, nitě podle barvy látky, nůžek, pastelek (nebo jednoduchých tužek) a papíru pro stavbu vzoru. V případě, že výrobek má speciální design, musíte mít po ruce všechny komponenty pro návrh výrobku.

Pro myšlenku můžete potřebovat nitě z nití nebo pro pletení, krajky, knoflíky, šňůry

Jaké formy může dekorační polštář na pohovce vzít

Na mnoha fotografiích polštářů na pohovce, ručně šitých, je čtvercový standardní formulář. Kromě obvyklého čtverce nebo obdélníku, mnoho zastavit na kulatém tvaru.

Čtvercový tvar odpovídá libovolnému stylu

Kulaté podložky jsou okouzlující

Vlastní tvary činí interiér obzvláště originálním. Tvar výrobku může být ve formě nejen jakéhokoliv geometrického tvaru, ale také ve formě písmen nebo zvířat.

Kočičí polštář vám přeje všechny sladké denní ospalosti!

Květina na gauči se bude chtít dotknout každého hosta

Tip!Pořiďte si obrázek svého pokoje, vytiskněte fotografii a pokuste se na pohovku připojit různé geometrické tvary. Tato metoda pomůže určit nejlepší formu pro váš interiér. Stejným způsobem si můžete vybrat barvu v grafickém editoru.

Metody dekorace polštářů

\ t

Patchwork - patchwork je považován za oblíbený styl, který vytváří atmosféru pohodlí v domě. Není to nejjednodušší volba pro nováčka, ale výsledek bude stát za všechno úsilí a vytrvalost.

Světlá ozdoba látky vhodné pro orientální styl

Spousta čtvercových kusů, šitých společně, pomůže natřít prosté pozadí ložnice

Není nutné používat mnoho různých záplat, můžete si vybrat mozaikovou verzi z dvojice různých barev a spojit je dohromady

Šití patchwork vyžaduje čas a trpělivost

Barvy výrobků se mohou shodovat s tónem nábytku nebo tvořit kontrast. Vše záleží na tom, zda se musíte soustředit na místnost, nebo stojí za to zdůraznit jednotu stylu.

S největší pravděpodobností tato krása nebude muset být použita přímoúčel - pásky by měly být pečlivě ošetřeny

Opravdu, ozdobná podložka!

Dalším běžným způsobem, jak ozdobit polštářek, je šití případu z zbytečného svetru na něm, nebo jeho pletení háčkem. Takové kryty dělají atmosféru doma teplou a v zimě se na takové věci díváte a zahříváte se.

Velké pletení je velmi módní. I když použijete zbytečný svetr jako základ, věc bude stále obdivuhodná

Můžete vázat jakýkoliv tvar - ozdoba závisí na dovednostech jehly

Jednoduchý háčkovaný háčkovaný polštář dokonale zapadá do venkovského stylu

Ukázalo se, že znuděné džíny vypadají skvěle ve formě polštářů. Kromě toho mohou být snadno použity pro svůj účel bez rizika poškození ozdobného obložení.

Řezané proužky džíny a sešité na psacím stroji. Voila! Praktické a krásné

Kapsa se snadno zdobí

Kombinace patchworkové techniky šití a džínoviny vypadá zajímavě

A jak se cítíte z pusinky? Představte si ve svých rukou posuvný satén, jemnou jehlu ... a několik hodin tvrdé práce. V důsledku toho se na pohovce usadí nádherná krása. Co jsou šluky? To jsou vlny tkaniny fixované podle určitého vzoru.

Každý režim vytváří původní vzor .

Saténová tkanina je nejkrásněji zdůrazněna obláčky

Jako origami!

Na internetu je mnoho lidí, kteří chtějí sdílet programy

Je možné vypsat všechny druhy dekorů před dopolednem, ale stojí za to strávit čas na jiných aspektech tvorby krásy polštářů.

Jak si vybrat tkaninu na obálku, příslušenství a náplň polštáře

Nalezení myšlenky na výzdobu je jen polovina úspěchu. Pokud je to nutné, je třeba vyzvednout látku, nádivku a příslušenství. Obvykle se pro tyto výrobky používají knoflíky, nýty nebo zip. Je lepší šít poslední nejvíc nepostřehnutelným způsobem, takže nebude porušena ani geometrie výrobku, ani jeho vzhled. Tkaniny, které jsou respektovány v pouzdrech na polštáře: satén, pytlovina, bavlna, ložní prádlo, potahové látky, kožešiny, džíny.

A jak naplnit polštář vlastními rukama? Samozřejmě ne bavlna nebo peří. Zastavíme se na polstrovaném polyesteru v jakékoliv formě nebo ohništi. Tyto materiály jsou hypoalergenní a nespekací, a to i po umytí.

Jak si vyrobit polštář vlastníma rukama - návod krok za krokem

Jak ušít polštář na pohovce vlastníma rukama? Dostaneme nápad nebo si vezmeme vlastní, vyzvedneme nástroje, tkaninu, nádivku a dostaneme se do obchodu!

Jak šít originálními ozdobnými polštáři vlastníma rukama

Pokud formulář není jednoduchý, pak čas na vytvoření dobré věci bude trvat déle.

U takového modelu se berou dvě barvy tkaniny, z každé barvy se ušijí párky, apak keltský uzel je vázán od nich podle schématu

Pokusme se šít růži?

Proč ne? Nabízíme Vám podrobnou master třídu.

\ t
Ilustrace Popis akce
K práci potřebujeme takové vzorce.
Připravte vzor pro vzory. Kruhy každého průměru by měly být 6 kusů.
Jádro bude takové části vyžadovat. Okraje pruhů jsou zaoblené.
Vyrábíme okvětní lístek ze dvou tkanin, opásáme hranu šikmým potrubím, ale na konci necháme otvor pro vycpávku.
Uvnitř jsme položili syntetický zimolez, šili okraj s tajným švem a tvořili okvětní lístek s nití a jehlou.
Na základě toho střídavě šijeme všechny okvětní lístky.
Poslední šijeme uprostřed dlouhého okvětního lístku zkrouceného kolem sebe.

Jak vytvořit dekorativní polštář s aplikací

Vzpomeňte si na dětství, kdy jsme vytvořili mistrovská díla ze zbytků barevného papíru. Ale s aplikací na polštáři, to samé: bereme ořezávání jakékoli vhodné tkaniny pro design, lepicí pásky pro nášivky na tkaniny, tkaniny pro polštář pro polštáře a krejčovské nástroje.

Aplikace je snadno proveditelná

Návod k použití je jednoduchý:

  1. Zpočátku mají složení a v případě, že návrh nabývá konečnévzhled, náplasti jsou přilepeny k základně pomocí horkého železa.
  2. Pak nůžky odříznou obrobek požadovaného tvaru. Zkusme řezat listy a kmen stromu.
  3. Odstraňte papírový podklad z pásky a polotovary umístěte na jednu stranu budoucího povlaku na polštář.
  4. Žádost se stanoví pomocí vyhřívaného železa. Nyní musí být všechny prvky sešity šicím strojem, ustupují od okraje o 2-3 mm, s jakýmkoliv stehem.

Šijeme povlak na polštář ze zadní a přední strany a pak položíme výrobek na polštář.

Jak udělat shebby-chic polštář

Styl shebbi-chic (doslovně - „otrhaný šik“) je spojován s romantickými pocity, retro-vzpomínkami. Pro plné ponoření do obrázku použitý len, bavlna, hedvábí.

Jaké odstíny používají: světle fialová, růžová, modrá, žlutá, zelená. Všechny barvy jsou perfektně kombinovány s bílou, béžovou, popílenou

Jako tisk stojí za to vzít si květiny, pastorační, anděly, ptáky, motýly. Ozdobte podložku ve stylu šebby-chic krajky, volánky, objemné barvy látky, stuhy, výšivky.

Hlavní věcí je řádné umístění kompozice bez přetížení výrobku podrobnostmi

Tuto možnost lze přiřadit také nováčkovi

Pro práci budete potřebovat výplň, tkaninu a krejčovský set. Z tkaniny vystřižené podle vzoru tvaru budoucích podložek a samostatných pásků s hotovým okrajem pro míček. Nejprve je člun šitý dopředustraně, a pak šít zadní a přední stranu od moře. Jakmile je výplň uvnitř, jsou hrany výrobku sešité.

Jak uvázat dekorativní polštář

Pokud chcete pracovat s pletením, pak je tu nápad.

Strom vlastníma rukama

A tady je schéma pro vás.

Takovým výrobkem je spíše obal než základ pro polštář.

Jak sešít polštář ve tvaru válce

Válec pod hlavou je velmi pohodlný. Jak šít polštářový válec vlastníma rukama? Vzory vám pomohou!

A pokud je válec také originální, cena takové vložky nebude!

Šijeme obdélník do kruhu, aniž bychom zapomněli na šňůrku kolem okraje, pokud je polštář ve tvaru bonbónu. Pak vložte šňůru do šňůrky.

Zde je několik vzorů pro jednoduchý válec

A takto vypadá proces vytváření bonbonů

Poradenství!Tyto polštáře mohou být zdobeny krajkou.

Jak šít dekorativní dětský polštář

Dětský pokoj bude vypadat zábavněji, pokud v něm budou hrát hračky do polštářů. Jedná se o nestandardní tvarované výrobky, které jsou vyrobeny pečujícími rukama, jednoduše se stanou věrnými přáteli k dítěti.

Dětský polštář vyrobený ve formě hračky

\ t

Abychom vás mohli inspirovat k vytvoření zázraku pro vaše dítě, doporučujeme vám podívat se na malou galerii polštářů-hraček.

V kursu může jít srst, starý svetr, plst, flanel, plyš.

Polštář, který lze v krátkém čase sešit

Jako vzor můžete nakreslit náčrtek nebo připravit z hlavní třídy. Vzhledem k tomu, že tkanina je vhodná na rouno a cítí se na atraktivních tvářích:

  1. Šablony všech částí jsou přeneseny na tkaninu a vyříznuty s přihlédnutím k příspěvku na šev. Tělo se skládá z obdélníku a přední a zadní části - z kruhů.
  2. Části jsou šity z nesprávné strany, počínaje ušima kočky.
  3. Šité uši a všechny stehy na stroji. V přízemí nechte otvor pro těsnění.
  4. Čumák můžete natírat akrylovou barvou, vodotěsnými fixy nebo šít plstěné díly.
Důležité!V každém dekoru, zejména s malými detaily, musí být dílo bezpečně a pevně přišito. Všechny části musí být šity, nejsou lepené.

Související článek:

Postýlka v postýlce pro novorozence : fotografie hotových stavebnic, typů, velikostí, barev, designu, materiálu a výplně? poradenství při výběru a poradenství v oblasti vlastní produkce.

Jak ušít polštář pro těhotné ženy

V těhotenství se žena často cítí nepříjemněv libovolné poloze. Chcete-li klidně zdřímnout, někdy budete muset hodit a otočit na dlouhou dobu. Pro usnadnění situace, a zároveň zlepšit oběh krve a lymfy, šijte vynikající neobvyklý tvar polštáře.

Jak nakreslit takový polštář? Nemusíte ani kreslit, jsou zde připravené vzory. Řez a šijte!

Vzor pro výrobu vlastních polštářů pro těhotné ženy

Existuje standardní vzor pro přípravek, který pomůže relaxovat v pozdějších stadiích těhotenství. Velikosti se liší samy od sebe.

Pokud šijete takový polštář z flanelu, pak bude v zimě také teplý. Letní verze přijímá kaliko, chintz, bavlnu, len.

Pracovní stupně

Jak vyrobit polštáře pro těhotné ženy, řekneme níže.

\ t
Ilustrace Popis činnosti
Fotografie ukazuje, co je požadováno. Obrys vzoru na tkanině.
Tkanina musí být navinuta na polovinu s obličejem dovnitř a znovu na polovinu. Ukazuje se 4 vrstvy. Spodní na jednom okraji zanechte značku. Bude blesk. Vyřízněte díl.
Všechno je přišito od štítku ke štítku. Poté je zip sešitý a sešitý.

Výrobek je otočen na přední stranu a naplněn holofiberem.

Jak šít dekorační polštáře na starý polštář

Mnoho fotek krásných obalů na polštáře je umístěno na polštářích na internetu,ručně šité. Díky tomu mohou lidé najít skvělý nápad, podělit se o sebe, nechat se inspirovat.

Není nutné dělat celou sedací soupravu, můžete si ji připravit a obaly na polštáře vyrobit vlastníma rukama

Na fotografii polštář na ozdobném polštáři s vlastními rukama, vyrobený z pytloviny a krajky

Světlé povlaky na polštáře kladné

Je snadné sešit povlak na polštář. K tomu si vezměte vzor správné velikosti nebo si vytvořte vlastní. Každá tkanina má však své vlastní nuance. Pro začátečníka je lepší vzít si látky, které nejsou rozmarné, ne protahovat. Vyřezávané díly se ze tří stran omývají a sešívají na stroji. Pokud by měl být povlak na polštář upevněn, pak jsou šité knoflíky nebo zip. Je lepší, abyste pravidelně obměňovali polštáře.

Video: 20 nápadů do-it-yourself

Děkuji za vaši pozornost, ale nebyl čas psát následný text - autor se rozhodl, že bude naléhavě šít ozdobnou sedací soupravu!