Jak čistit a vybělit spáry mezi dlaždicemi v koupelně - vraťte původní vzhled do koupelny

Zvláštní pozornost není nutná pro dlaždice, ale spoje mezi nimi postupně nabývají nepřehlédnutelného vzhledu, který činí celou koupelnu špinavou a ošklivou. Pokud je takový problém a chcete se naučit, jak vyčistit klouby mezi dlaždicemi v koupelně, redaktoři HomeMyHome.ru již testovali účinnost různých nástrojů na základě svých vlastních zkušeností a jsou připraveni poskytnout informace a rady.

Existuje několik metod čištění pro různé příčiny znečištění

Proč umývat kloubové spoje

Jakákoliv stavební hmota pro zálivky, bez ohledu na to, jak stabilní je, všechnovlhkost a nečistoty začnou ztmavnout. Bakterie, plísně, houby nesou svůj přínos - tito nepřátelští soudruzi spikli a záměrně zkazí vaši opravu. A otázka, jak čistit spáry mezi dlaždicemi v koupelně, vyžaduje urgentní řešení.

Čištění mezifázových švů pro domácnost chemikálie

Standardní prostředky pro mytí nádobí Víla, CIF, 46)AOS, Silit. Na podlaze musíte také vyčistit švy mezi dlaždicemi, například pomocí nástrojů Ultra-Stripper, BOZO.

Existuje speciální kapalina „Atlas Dolphin“, která chrání spoje dlaždic před kontaminací

.

Atlas Dolphin se používá k ochraně a ošetřování spár mezi dlaždicemi. Emulze působí vytvořením ochranného filmu.

Tip!Pokud emulzi použijete ihned po nanesení injektážní malty, efekt bude dlouhodobý a nebudete muset zápasit s hlavou, než odstranit nečistoty.

„BOZO“ je silný koncentrát, který praskne nejen bahno, ale také rez, vodní kámen, pachy. Kapalina se ředí v poměru 1: 4, ale pokud je znečištění vážné a staré, může se použít v čisté formě.

Jak umýt švy mezi dlaždicemi v koupelně podle populárních receptů

Chemické látky v domácnostech - to je dobré, ale předtím, než byly vyvinuty všechny různé prostředky, lidé se nějak dostali ze situace. Pro ty, kteří nejsou příliš vítániagresivní chemické látky, doporučujeme pokusit se obnovit původní čistotu na švy doma pomocí tradičních metod.

Čištění kloubů dlažby - není to tak špatné, jak se zdá

Čištění spár mezi dlaždicemi ze sody

Pak je možné vyčistit spáry mezi dlaždicemi na podlaze a stěnách, takže je to soda. Půl šálku sody, třetí šálek citronové šťávy a čtvrtina 9% octa je dost. V plastové nádobě zalijeme 7 sklenic teplé vody a přidáme všechny uvedené složky. Vyzbrojen gumovými rukavicemi, otevřete dveře a okna a pokračujte. Čištění bude rychlejší, pokud nepoužíváte houbu a starý kartáček na zuby. Celý aplikovaný roztok se ponechá 15 minut.

Roztok pění silně, takže s aplikací nebudou žádné problémy. Penu můžete odstranit houbou a vodou

Existuje více rad než mytí spár mezi dlaždicemi na podlaze a stěnách. Recept obsahuje sodu, citronovou šťávu, hořčici, zubní pastu a 7 sklenic vody.

Čištění spojovacích stehů čpavkem

Čištění spojů mezi dlaždicemi by nemělo být prováděno, když barva injektážní malty se změnila na černou, ale pravidelně - pak bude vynaloženo mnohem menší úsilí a amoniak sodný je považován za oblíbený způsob čištění. Jak čistit zálivku mezi čpavkovými dlaždicemi? Musíte vzít 2 polévkové lžíce čpavku a přidat je do 2 litrů vody. Směs se nalije do spreje a nastříká všechny problémové oblasti.

Po 15 minutáchspáry se promyjí vodou a osuší

Jak umýt švy mezi dlaždicí v koupelně bělidlo

Jak čistit spáry mezi dlaždicemi na podlaze a stěnami bělícím prostředkem a lze to udělat? Jakékoliv kyslíkaté bělidlo by mělo být smícháno v poměru 1: 1 s vodou. Veškeré nečistoty jsou postřikovány ze spreje. Pokud je znečištění mírné, roztok zůstane na místě půl hodiny. Se silnými problémy můžete produkt nechat hodinu. Po opláchnutí bělidla musí být všechny spoje utřeny do sucha.

Běžná bělost funguje také efektivně, zejména když je ve formě gelu

.
Důležité!Veškerá práce se provádí pouze s rukavicemi!

Jak vyčistit spáry mezi dlaždicemi v koupelně kombinovaných prostředků

Navzdory dostupnosti řady chemických čisticích prostředků vyžadují finanční prostředky někdy úspory. Kombinace sodovky a bělidla je považována za skvělý způsob, jak ušetřit a účinně vyčistit nečistoty mezi dlaždicemi. Metoda není vhodná pro barevnou injektáž, protože kaše bude jíst jakoukoliv barvu, ale bílá zálivka vrací svou původní bělost. Kaše se nanáší špachtlí, po 15 minutách se všechny švy promyjí vodou a kartáčkem na zuby.

Související článek:

Než umýt akrylovou koupel doma : vhodné výrobky, ubrousky a houby, kyselina citrónová, ocet, zubní pasta; jak umýt žloutnutí, rez a vápenný vápenec - přečtěte si publikaci.

Čištění dlaždicparní švy

Parogenerátor nejen čistí všechny švy, ale také dokonale dezinfikuje všechny povrchy, odstraňuje plísně a houby. Pára nevytváří šmouhy, pruhy na kachlovém povrchu. Proto je třeba držet proud horké páry na všech švech, a pak okamžitě odstranit nečistoty vlhkým hadříkem.

Mechanické čištění kloubových spojů

Pokud se čištění neuskutečnilo po dlouhou dobu, pak si jednoho dne všimnete, že pouhé použití čisticího prostředku nestačí - zde je zapotřebí mechanická práce.

Jemně zrnitý brusný papír dobře odstraňuje tvrdou nečistotu

Práce by měla být prováděna pomalu a opatrně, protože dlaždice mohou být poškrábány. Vyčištěné švy se promyjí vodou a otřou. Metoda je bezpečná pro zdraví, ale vyžaduje fyzickou námahu a čas.

Tvrdá houba může čistit nečistoty a plísně

Tuhý kartáč s čistícím prostředkem schopným odstranit nečistoty

Čím častěji se odstraňují nečistoty, tím méně úsilí bude vyžadováno.

Související článek:

Jak umýt sprchový kout : domácí chemikálie, lidové prostředky, jak čistit sklo a zásobník, jak odstraňovat vodní kámen a plísně, rady a doporučení odborníků - v naší publikaci.

Jak vyčistit spáry mezi dlaždicemi v koupelně se speciálními barvicími prostředky nebo bělícími značkami

Jak jinak čistit švy mezidlažba v koupelně? Pokud švy, navzdory všem snahám, nevypadaly svěží, můžete použít barvící prostředky, jako je vápno, nátěr na vodní bázi. Tam jsou také specializované skladby: Edding 8200, Pufas Frische Fuge, Fuga Fresca .

Poradenství!Není nutné zvolit bílou. Barviva jsou různých odstínů a nikdo nezakazuje experimentování.

Účinek aplikace markeru zůstává po dobu šesti měsíců. Použití nástroje je velmi výhodné, jsou zde rozměry pro švy 2-4 mm - velikost hrotu by měla odpovídat tloušťce mezi dlaždicemi.

Tento marker je považován za nejvíce perzistentní

.

Pufas Frische Fuge Komplettset, i když je levný, ale není odolný. Existují různé tónovací přísady, takže můžete často měnit odstíny švů.

Fuga Fresca má ve svém složení akrylové polymery, a proto dokonale zapadá do švu. Existují četné tóny a odstíny

Výsledná barva se může lišit od barvy uvedené na obalu. Zde hraje roli věku a kvality injektáže. Je také důležité mít na paměti, že mnoho barvicích kompozic není vhodných pro epoxidové švy a ty, které jsou vyplněny silikonovým nebo polyuretanovým těsněním.

Použití nebude obtížné: švy se čistí jakýmkoliv způsobem a ošetřují se antiseptikem. Po úplném vysušení se nátěr nanese štětcem nebo štítkem (v závislosti na zvoleném prostředku). Vertikální švy se úhledně vyplňují jako barvamůže odtékat. Přebytečný čistý hadrem. Plná práce je připravena do 24 hodin. Barvící prostředky zahrnují bělící tužku nebo značkovač, a co je obzvláště pěkné, obsahují fungicidy. Není nic jednoduššího se ptát, jak vybělit švy mezi dlaždicemi v koupelně - speciální značkou!

Související článek:

Jak umýt zrcadlo bez skvrn ​​různými způsoby: vodou, různými lidovými prostředky, domácími chemikáliemi, antistatickou látkou, jak odstranit vodní kámen a stopy samolepek a značky - přečtěte si publikaci.

Jak vyčistit spáry mezi dlaždicemi v koupelně, pokud forma pronikla hluboko

Vlastnost formy je taková, že ji lze zcela zbavit pouze úplnou výměnou injektážní malty. Švy musí být vyšívány a odstraněny všechny tmely, všechny kachlové spoje zpracovat a suché. Poté můžete použít nový tmel.

Pokud však nechcete měnit tmel, pak je k dispozici čistič dlaždic, který pomůže zastavit škodlivé účinky plísní - obyčejný bílý ocet nebo kyselina octová (přednostně)

Nejjednodušší je naplnit láhev s rozprašovačem a nastříkat na postižené švy. Ocet by měl zcela vyschnout a poté by měl být celý prostor mezi dlaždicemi vyčištěn tvrdým kartáčkem a promyt vodou.

Peroxid vodíku je také nápadně účinný pro malé kolonie plísní. Peroxidové čištění je zcela identické s prací s octem. Ale to si musíme pamatovatperoxid může negativně ovlivnit barvu tmavého plastu, pokud je v blízkosti.

Olej z tea tree se ředí ve sklenici teplou vodou a na klouby se nanese roztok. Není třeba spláchnout, stačí větrat místnost. Furacilin hubí houbu, pro pracovní roztok potřebujete jednu tabletu a litr vody.

Jak vyčistit spáry mezi dlaždicemi na podlaze - další doporučení

Konečně chceme objasnit některé body:

  • kyseliny snadno zkazí prosklenou dlaždici, její povrch znatelně vybledne;
  • aby se zachovala kvalita neglazovaných matných dlaždic, po dokončení všech prací se promyje a pokrývá tmelem;
  • pro čištění prostoru mezi skleněnými dlaždicemi nebo mozaikou nestojí žádné alkálie nebo kyseliny;
  • brusiva zachycená na kterékoli dlaždici jej mohou zkazit;
  • pro švy na podlaze je výhodná směs epoxidové báze.

Vědět, jak čistit křižovatkové spoje, je ještě lepší zabránit jejich nadměrnému znečištění

Přejeme Vám mnoho úspěchů při návratu do koupelny!

Video: jak vyčistit spáry mezi dlaždicemi v koupelně