Jak izolovat balkón vlastníma rukama: krok za krokem fotografie a odborné rady

Vyhřívaný balkon není jen další obytný prostor, je to místnost, která působí jako nárazník mezi studenou ulicí a teplým bytem. Čím lepší je tepelná izolace tohoto předmětu, tím menší bude ztráta energie. Nabízíme, abyste zvážili podrobná doporučení, jak balkón izolovat vlastními rukama, podrobné fotografie a užitečné tipy k tomuto tématu.

Jako studii lze použít další balkónovou místnost

Deset věcí, které byste neměli

Existují společné chyby v uspořádání balkónového prostoru. Jsou vyrobeny z nevědomosti a nezkušenosti. Opravme tuto okolnost a zvážme všechny možné chyby.

Tabulka 1. Chyby při provádění balkonu

\ t
Chyba Důsledky
Spontánní přestavba Nepřiměřený dopad na nosné stěny může vést k katastrofálním následkům. Kromě toho přestavba bez svolení orgánů dohledu obvykle končí působivou pokutou a potřebou eliminovat výsledky všech provedených prací.
Převod radiátorů Demontáž topného systému na balkon není oficiálně povolena. Navíc je to nesmyslná událost plná nouze. Pokud jsou trubky zamrzlé, mohou prasknout a opravy budou stát příliš mnoho.
Zasklení bez rámů Panoramatický výhled, bez omezení na rámy, je nepochybně velmi atraktivní. Ale tato možnost nebude zahřívat balkon a neumožní instalaci moskytiér pro ochranu proti nepříjemnému hmyzu v horkých dnech.
Provedení rámu skleněné jednotky za balkonem Kromě toho, že takováto struktura vypadá nevzhledně ze strany fasády, v zimě se na ní hromadí sněhová čepice a déšť šustí. Je deset centimetrů za extra prostor takových problémů?
Tenká vrstva izolaceVysoce kvalitní izolace se provádí ve dvou vrstvách: z pěnových bloků a minerální vlny. Tato volba zajišťuje uchování tepla.
Nedostatek parotěsné zábrany Pokud se parotěsná zábrana nepoužije, vytvoří se pod izolací kondenzace a tím i forma.
Nadměrné používání stavební pěny Za prvé, pěnové bubliny vypadajínení esteticky příjemný. V průběhu času se pěna zhroutí a otevře všechny praskliny.
Přetížení podlahy Silný betonový potěr a kamenné dlaždice zvýší zátěž na podlaze balkonu, což je nebezpečné.
Použití izolace mezi místností a balkonem Oteplování balkonu na straně pokoje nemá smysl. Pokud uděláte teplý balkon, pak se jeho vnější stěna stane vnější hranicí místnosti.
Haste a menší slipy Je lepší měřit sedmkrát, což platí i pro zvětrávání lodžií. Je nutné přemýšlet nad všemi maličkostmi: kde budou umístěny kliky okna, rozměry okenního parapetu, upevnění mřížky.

Dobře izolovaný balkon se může proměnit v zimní zahradu

Jak vybrat správné materiály pro izolaci

Úspěch celé akce závisí na odpovědném přístupu k výběru materiálů.

Výrobci nabízejí tepelně izolační materiály s různými vlastnostmi

Izolace se vybírá podle následujících kritérií:

 • tepelná vodivost ;
 • požární odolnost;
 • délka služby;
 • hydroizolace;
 • parozábrana;
 • přítomnost škodlivých látek.

Je důležité věnovat pozornost hmotnosti izolace.Určení, jak izolovat balkón uvnitř, je třeba vybrat lehké materiály.

Indikátory různých typů tepelných izolátorů

Izolace, optimálníVhodné pro izolaci balkonového prostoru:

 • Penofol. Skládá se z fólie a polyethylenové pěny. Tento materiál se používá pro tepelnou izolaci střech a podlah. Váží málo, snadno se instaluje a udržuje více než devadesát procent tepla.

Penofol

 • Polyuretanová pěna. Aplikuje se nástřikem na stěnu, okamžitě ztvrdne a nepotřebuje spojovací materiál. Tento materiál vyplňuje všechny trhliny a trhliny, zabraňuje průvanu a vlhkosti.

Nanesení polyuretanové pěny na stěny

 • Penoplex a styrodur. Používá se především pro venkovní izolaci lodžie a balkonu. Nespouštějte vlhkost a jsou trvanlivé.

Penoplex

 • Pěnoplast nebo expandovaný polystyren. Lehký, ekologický izolátor s vynikající redukcí hluku. Má nízkou cenu a vynikající tepelně úsporné vlastnosti.

Práce s deskami z pěnového polystyrenu

 • Minerální vlna. Vhodné pro izolaci na rámu. Snižuje hluk z ulice a šetří teplo.

Pokládání minerální vlny

Kalkulačka pro výpočet tloušťky balkonu nebo lodžie

Schematický diagram pro určení požadované hodnoty odporu proti přenosu tepla

Zahřívání balkonu vlastníma rukama: instrukce krok za krokem a fotografie procesu

Pro kvalitní tepelnou úsporu balkonové místnosti je nutné instalovat okna s dvojitým zasklením, izolovat strop, vnější stěnu a podlahu. Zvažte pořadí tepelné izolace krok za krokem vlastníma rukama na balkóně.

Okrajové zasklení

Ve většině případů se pro tento účel používá velký rám s velikostí lodžie se skleněnou jednotkou se dvěma nebo třemi vrstvami. Je důležité věnovat pozornost kvalitě stavby, protože musí nejen udržet teplo, ale také vydržet značné zatížení větrem.

Dokonce i zasklení za studena významně sníží tepelné ztráty

Možnosti pro okna s dvojitým zasklením:

 • s jednoduchým sklem;
 • s energeticky úspornými zařízeními a nuceným větráním;
 • s tónováním z ultrafialových paprsků.

Pořadí montáže skla:

 • Především je třeba přesně měřit. Pouze v tomto případě projde instalace rámu bez problémů.

Společnosti, které vyrábějí skleněné obaly, obvykle přinášejí okna do shromáždění

 • Budeme muset demontovat rám, vyjmout sklo, odstranit rukojeti a křídlo. To vše se provádí pomocí elektrického šroubováku nebo šroubováku s tryskou.
 • Kompletní demontážní pole, otvory pro upevňovací prvky jsou vyvrtány v rámu - ve vzdálenosti asi dvacet centimetrů od horního a dolního rohu.
 • Po opatrném vložení rámu do otvoru.

Je lepší instalovat s jedním nebo dvěma asistenti

 • Rámy jsou poněkud těžké a těžkopádné, tuto konstrukci nelze zachovat. Po vyrovnání vertikálně a horizontálně pomocí úrovně budovy je upevněna v otvoru pomocí kotev. Všechny mezery jsou vyplněny tmelem.
 • Zbývá pouze vložit sklo.

Jak izolovat balkón vlastními rukama: fotografie zasklení krok za krokem

Instalace a vyrovnání rámce s úrovní

Upevnění v otvoru

Blednutí švů

Montáž skla do rámu

Upevňovací technika

Montáž okenního parapetu

Tepelná izolace stropu a stěn

Upevnění izolace ke stěnám balkonu lze provést pomocí upevňovacích prvků nebo lepidla. První metoda se používá především pro upevnění polystyrenové pěny a pěny. Hlavní věcí v tomto procesu je absence mezer a mezer. Takové husté materiály jako penoplex mohou hrát podpůrnou roli pro pozdější konečnou úpravu.

Pro upevnění izolace na pěnové bloky je nutná druhá možnost upevnění lepidla. Před použitím musí být povrch lepidla ošetřen základním nátěrem.

Systém oteplování

Užitečné informace!Tloušťka pěny pro vysoce kvalitní izolaci by měla být nejméně 10 cm, polystyrenová pěna - 8centimetrů.

K opláštění je připevněna minerální vlna. Je třeba mít na paměti, že tento materiál se může časem posouvat, takže musíte vždy používat horizontální vodítka. Vata potřebuje dodatečnou hydroizolaci a speciální větrací mezeru.

Stejným způsobem je izolace upevněna na stropě.

Video: jak izolovat balkon zevnitř vlastními rukama

Úplné údaje o izolaci izolačních materiálů v následujícím videu.

Jak izolovat podlahu na balkóně

Než začnete, musíte určit tloušťku nátěru. Nemůže být tenčí než osm centimetrů.

Nejspolehlivější metodou izolace je použití kulatiny

Není těžké vyrobit dřevěnou konstrukci. K tomuto účelu se k podlaze připevňují kusy dřeva ocelovými rohy. Nosník je upevněn přes balkón tak, aby jeho konce nespočívaly na stěnách. Mezi zpožděním zapadne izolátor. Minerální vlna nepotřebuje další upevnění. Na tyče se položí hrubý povlak, na který se naváže laminát nebo linoleum.

Nákladnější, ale účinnější izolace - zařízení s vlastníma rukama na podlahovém vytápění balkonu.Podrobný popis tohoto procesu ve videu.

Tipy pro vnější izolaci

Uvažovali jsme o postupné fotografii, jak izolovat balkón zevnitř vlastními rukama, ale můžeme to udělat venku? Asi třetinaztráty energie mohou být odstraněny pomocí vnější izolace balkonu. Hlavním problémem při plnění tohoto úkolu je potřeba zapojit do své práce profesionály s horolezeckým vybavením.

Kromě toho může vnější izolace nepříznivě ovlivnit vzhled budovy. Je nutné tuto problematiku koordinovat s řízením okresní architektury.

Povolení lze získat pouze tehdy, když je vnější izolace provedena ve stejném stylu jako fasáda

Použité materiály jsou stejné jako pro vnitřní izolaci. Hlavním požadavkem je spolehlivost montážní izolace. Lepící polyuretanová pěna je nejjednodušší a nejpohodlnější cestou ven. Dokonce i tenká vrstva tohoto materiálu může výrazně snížit energetické ztráty. Tato polymerní pěna vyplní všechny trhliny a trhliny a vytvoří monolitickou vrstvu, která vydrží déle než deset let. Jediná věc, která mu může ublížit, je přímé sluneční světlo.

Závěr

Podrobně jsme zkoumali, jak balkon izolovat vlastníma rukama. Video a fotografie krok za krokem podrobně popisují proces upevnění tepelné izolační vrstvy a instalace skleněné jednotky.

Další prostor lze přeměnit na rekreační oblast

Je na vás, abyste tuto práci vykonávali sami nebo svěřte práci kvalifikovaným odborníkům. I když je volba ve prospěch stavebního týmu, měli byste se osobně řídit průběhem práce a zvolit nejlepší variantu izolace a zasklení.