Jak kompetentně provádět opravy v bytě od nuly v nové budově: plánování, sled fází práce

Při koupi bytu v nové budově, mnozí dnes preferují byty, které se prodávají bez opravy. Jsou levnější, ale co je nejdůležitější - existuje možnost provádět opravy vzhledem k jejich finančním možnostem a vkusu. V tomto článku budeme hovořit o těchto bytů, a přesněji, o tom, jak správně opravit byt od nuly v nové budově.

Apartmán v nové budově - velká radost a vysoké náklady

Byt v novostavbě: typy povrchových úprav

Tři typy stavů bytů v novostavbách:

 • Bez povrchové úpravy.
 • S dokončovací úpravou.
 • S jemným povrchem.

Bezpovrchová úprava

Uvnitř bytu není nic jiného než vedení potrubí topného systému a instalovaných radiátorů. Samozřejmostí je nízkopodlažní vchodové dveře a okna (obvykle s dvojsklem).

V bytě bez dokončovacích prací jsou v celém domě připojena pouze topná tělesa

.

Stěny jsou holé betonové nebo betonové panely, podlaha je rovina podlahové desky bez potěru, totéž platí pro strop. Č. vnitřní dveře. Pokud jde o elektřinu, je instalován rozvaděč s přívodním kabelem a instalace jednoho společného vstupního stroje. Risers vodovodu, teplá voda a kanalizace jsou, ale není tam žádné potrubí vedení kolem bytu. Nezapomeňte nainstalovat vodoměry na vodovodní sítě. Pokud je bytový dům v nové budově napojen na dodávku plynu, pak je do bytu nutně vložena trubka s instalovaným měřičem.

Výhody získání takového bydlení jsou příležitostí k plánu a opravám podle Vašeho vkusu. Mínus - poměrně vážné peněžní investice speciálně pro opravy. Mimochodem, fotografie níže ukazuje byt bez dokončení.

Byt bez povrchové úpravy v novostavbě

Jaká je konečná úprava bytu v nové budově

V podstatě se jedná o byt, ve kterém byla provedena hrubá oprava stěn, podlahy a stropu. To znamená, že byly prováděny omítací práce s částečným vyrovnání stěn, betonový potěr se nalije na podlahu, strop je omítnutý nebo omítnutý. Nejedná se o jemnou povrchovou úpravu, na které je již možné nanášet nátěr nebo na lepidlo na tapety, pokládat podlahy a jiné dokončovací materiály. To je jen příprava.

 • Současně jsou v takovém bytě ihned instalována některá instalatérská zařízení: vana, toaleta, umyvadlo v koupelně, kompletní dodávka vodovodních potrubí, rozvod teplé vody a kanalizace.
 • Topení je plně namontováno.
 • Bylo provedeno elektrické vedení s instalací všech požadovaných elektrických zařízení v rozváděči.
 • Dispozice bytu se provádí zcela.
 • Instalované vnitřní dveře.

Byt v nové budově s předběžnou úpravou - stěny, podlaha a strop jsou zarovnány

Pokud hovoříme o opravách rozpočtu bytu v nové budově, pak je to právě tato možnost, protože vše je připraveno co nejrychleji dokončit opravu a rozdělit malé peníze. Současně je možné vybrat stylové vyplnění místností, vybrat jejich barevný design s přihlédnutím k přiděleným penězům.

Apartmány s jemným povrchem

Všechno je zde jednoduché - dodavatel pronajímá byty v hotové podobě, kde kupující volá do dalšího bydliště. Vše je v něm uspořádáno podle plánu projektu doma. Neexistuje žádná drahá úprava a vysoce kvalitní instalatérské práce. Kromě toho je pravděpodobné, že dodavatel pro opravu nevyužilvelmi kvalitních materiálů pro úsporu a vyšší zisk. Proto může být podnik s pořízením takového bytu nákladný, pokud oprava provedená dodavatelem za rok nebo dva začne vykazovat svou nízkou kvalitu.

Byt v nové budově s jemným povrchem - kupujete, jezdíte a žijete

Fáze opravy bytu v nové budově od nuly

V nové budově existuje určitá řada renovací bytů. I když je nutné uvést, že se takto provádějí všechny větší opravy. Je pravda, že v nové budově není třeba demontovat staré povrchové a komunikační sítě. To je hlavní rozdíl.

Varování!Nově postavený bytový dům, stejně jako každá nová stavba, prochází během prvního roku přirozeným smrštěním. To znamená, že na ochranných konstrukcích budovy se během této doby objeví trhliny, zvětší se spáry mezi konstrukcemi a zkreslení těchto konstrukcí.

Toto je přirozené zmenšení bytového domu

Proto se navrhují dva typy oprav:

 • Neudělejte nic a počkejte, až se smrštění zastaví. To znamená zahájit opravu za rok.
 • Proveďte vymalování, abyste mohli žít v bytě a generální opravu za 1-2 roky. Tato možnost je vybrána těmi, kteří prostě nemají kam žít.

Existují však některé stavební procesy, které lze provádět bezčeká na konečné smrštění budovy. Například, redevelopment: pokud existuje potřeba zničit jakýkoliv oddíl nebo nainstalovat nový. Je možné provádět elektroinstalaci do areálu, instalaci vodovodních systémů, rozvod teplé vody a kanalizaci s přihlédnutím k umístění sanitárního vybavení.

V procesu smrštění doma mohou být prováděny komunikační sítě

.

Sanace bytů

Je nezbytné určit jeden velmi důležitý bod týkající se přestavby. Pokud již byly v bytovém projektu všechny ochranné konstrukce legalizovány a byly vloženy do pasu bytu, pak není možné provést nové plánování bez povolení ZISZ. To znamená, že pokud chcete například roztrhnout stěnu mezi toaletou a koupelnou, budete muset toto vše koordinovat se zástupci ZISZ. K tomu budete muset napsat žádost, provést všechny dokumenty (a je jich spousta) a předat ji komisi. A ne skutečnost, že takové povolení obdržíte.

Jakákoli změna bytu vyžaduje dohodu se ZISZ

.

Neoprávněné přestavby čelí velkým problémům. Za prvé, neautorizované změny nedávají příležitost prodat byt, darovat jej nebo provádět jiné právní postupy. Pokud důstojníci ZISZ zjistí, že tyto akce byly provedeny bez jejich souhlasu, bude ohrožen soudem a obrovskou pokutou. Byly případy, kdy soud donutil majitele bytu, aby jej uvedl do správné podoby, odpovídající pasu a původnímu uspořádání. Tak cos tímto rizikem nestojí za to. Získaný byt s volným uspořádáním, který je prázdný a bez přepážek , je proto příležitostí, aby se nikam nedostal a nedostal povolení. Hlavní věc je, že po provedení kompletní opravy je nutné legitimizovat samotný plán, a to tak, aby byl do pasu bytu vložen jako půdorys.

Otvory v nosných stěnách by měly být zpevněny kovovými konstrukcemi

.

Jak začít opravy v novém bytě

Začínáme dvěma hlavními procesy:

 • rozložení;
 • Plán instalace inženýrské sítě.

Plán přestavby ve 3D projektu

Jak bylo uvedeno výše, uspořádání bytu lze zvolit podle vlastního uvážení, přičemž hlavní je musí být legalizováno. Existují však určité požadavky na umístění místností, které musí být striktně dodržovány:

 • Není možné kombinovat obývací pokoj s kuchyní, má-li se v něm používat plynový sporák.
 • Neinstalujte vstupní dveře do koupelny nebo na toaletu z obývacího pokoje nebo kuchyně.

Vstupní dveře z koupelny nebo WC by se měly otevírat pouze do chodby

.
 • Není možné přenést kuchyň do místností, kde by měla být umístěna toaleta nebo koupelna.
 • Není možné zorganizovat koupelnu nebo toaletu, pokud spadají do plánu nad obytnými místnostmi sousedů.
 • V obývacím pokoji a kuchyni by měla být vždy okna směřující do ulice.

Bobývací pokoj by měl mít vždy okno do ulice

 • Nepokládejte elektrické vodiče a kabely do spár mezi deskami a panely budovy.
 • Není možné zcela odříznout větrací kanál (zavřít) nebo zmenšit jeho průřez.
 • Nelze přenést topná tělesa, a tedy ani potrubí na balkony a lodžie.
 • Je nemožné propojit podlahový systém s ohřevem vody na vytápění a zásobování teplou vodou v bytě.

Nelze přenést topný radiátor na balkón - to je zákonem zakázáno

Existují některé pozice, které lze vytvořit, ale je nutné koordinovat se ZISZ:

 • Převod plynových zařízení.
 • Převod koupelny nebo jejího rozšíření.
 • Otvory v nosných konstrukcích. I když je to obtížné dosáhnout, budete muset zpevnit otvory speciálními kovovými konstrukcemi.

Bez povolení je však možné provádět zasklení balkonu nebo lodžie, přeskupení sanitárního vybavení v jejich prostorách. Můžete demolici příček nebo stavět nové, až poté, co budou muset být přidány do půdorysu.

Je možné glazovat balkon bez povolení BTI

Uspořádání komunikačních sítí

Pokud jde o plán pokládky energií, nemělo by být vybíráno žádné povolení. Ale načrtnout na papíře jejich distribuce v bytě je nutná. Zvláště tohleJedná se o elektrické rozvody, protože existují přísné normy týkající se jak místa pokládání kabelů, tak místa instalace zásuvek a vypínačů. Kromě toho bude nutné přesně zvolit kabelový průřez s ohledem na spotřebované zatížení domácích spotřebičů.

Plán elektroinstalace musí být napsán na papíře, stejně jako ostatní komunikační systémy

Co se týče vodovodních potrubí a odpadních vod, jejich instalace se provádí s ohledem na místo instalace sanitárních armatur. Současně je důležité správně zvolit průměr kanalizačního potrubí, s přihlédnutím k instalatérské armatuře, jakož i kombinované sekce, do kterých je několik instalatérských výrobků přiváděno najednou. Všechny komunikační sítě jsou zapuštěny do drážek, takže tento instalační proces je považován za nejvíce zaprášený.

Komunikace jsou stanoveny v drážkách

Jak zahájit opravy v nové budově - výběr stylistického obsahu

Nedávno byla věnována malá pozornost stylistickému designu. Hlavní věc pro majitele nového bydlení - vše musí být čisté. Dnes je však takový přístup nepřijatelný, proto jsou služby profesionálních návrhářů velmi žádané. Tento specialista vám řekne, co můžete udělat v bytě, jaké nápady můžete realizovat, aby byl interiér pokojů exkluzivní.

Mnozí designéři jsou zároveň dobře obeznámeni s cenami moderního trhu, a proto mohou radit materiálům, které se liší v optimálním poměru.cena - kvalita. A pro generální opravu je důležitou součástí. Pokud tedy vyberete styl interiérů pokojů a pokojů, můžete přistoupit k vypracování plánu oprav.

Exkluzivní interiér bytu v novostavbě

Související článek:

Styly v interiéru. Fotky s popisy a video recenzemi klasiků, moderními, etnickými, národními a jinými směry, doporučeními a odbornými radami naleznete v našem materiálu.

Plán opravy bytu

Obecně lze říci, že plánování oprav je poměrně obtížné, protože musíte vzít v úvahu velké množství vykonané práce. Zde nejen čisté stavební operace, ale i náklady na dopravu materiálu, odvoz odpadu, nákup materiálů a nástrojů samotných, služby specialistů, kteří budou provádět komplexní procesy. To znamená, že musíte vzít v úvahu všechno a teprve poté můžete spočítat celkovou částku. To je založeno na tom, můžete mluvit o tom, zda budete tahat náklady na opravy, nebo ne. O plánování bylo také řečeno, že se jedná o distribuci komunikačních systémů, zbývá pouze nakupovat stavební materiály a přivést je do bytu.

Koupit všechny stavební materiály na jednom místě - sleva až 10%

Pozor!Doporučuje se, aby všechny nákupy byly prováděny od jednoho dodavatele. Velké množství zakoupených stavebních materiálů umožňuje vyjednávat slevu jako velkoobchodní kupující.

Všechno je tedy připraveno, můžete jít k soběoprav. Předpokládáme, že před úplným smrštěním byly provedeny komunikační sítě. Nebudeme podrobně hovořit o jejich instalaci a výše uvedené informace jsou dostatečné k tomu, abychom pochopili, jak toho dosáhnout a kde začít.

Generální oprava bytu v novostavbě

Oprava v bytě bez povrchové úpravy je považována za hlavní, protože velké množství práce je spojeno s plnou úpravou: od hrubé až po konečnou úpravu. Od opravy bytu s hrubým povrchem se odlišuje samotným hrubým povrchem, který zcela chybí. S tím, a musíme začít. Mnozí stavitelé však používají určité schéma, které se nazývá shora dolů. To znamená, že se provádí oprava povrchů, počínaje horní a dolní. Proto je začátek strop, pak stěny, a poslední proces je vyplnit potěr na podlahové desce.

Je nutné zahájit renovaci bytu v nové budově od stropu

Pokud byl plán změněn v plánu oprav, a to: výstavba příček, zhotovení nebo položení otvorů, pak by to mělo být provedeno nyní. V této fázi musí být instalována nová okna, je-li rozhodnuto o výměně instalovaných zhotovitele pro návrhy s vyššími vlastnostmi. Vstupní a interiérové ​​dveře jsou instalovány po ukončení hrubé práce, kdy odpadky budou vyřazeny z areálu.

Další etapa v pořadí oprav v bytě je konečná úprava. Opět to všechno začíná od stropu. Jeho nebo shpaklyuyut, neboinstalovat zavěšený strop. Napínací konstrukce může být namontována pouze po zarovnání rovin stěn.

Vyrovnání stěn

Stěny jsou dále zarovnány nebo s tmelem, nebo sádrokartonem, v závislosti na kapkách letadla. Pokud jde o podlahu, nemá dokonalý povrch. Zaplavený potěr již dává potřebnou vyrovnanost, o které můžete mluvit jako o dostatečném množství. Je pravda, že vše bude záviset na tom, jak hladký potěr byl aplikován. Pokud je pokles dostatečně velký, budete muset dodatečně provést vyrovnávací opatření. Nejčastěji se však provádějí až po dokončení dokončování stropu a stěn.

Povrchová úprava stěn - obklad s keramickými obklady

A třetí etapa opravy - dokončovací práce. To zahrnuje velký seznam procesů opravy:

Podlaha je vystavena v neposlední řadě.

Poslední patro je dokončeno. Jedná se o pokládku laminátu nebo parket, podlahy linoleum nebo koberce, obklad s keramickými obklady a tak dále. Pokud povrch potěru nesplňuje požadavky určité rovinnosti, musí být před dokončením zploštěn na maximum. Coza to doporučuji dělat?

A poslední etapou procesu dokončování bytu vlastníma rukama je instalace nábytku, závěsných lamp, spojovacích armatur, instalace závěsných tyčí a zavěšení na ně závěsů a záclony, instalace konstrukčních prvků (fotografie, police, malé vázy atd.).

Instalace nábytku - poslední etapa opravy bytu před domovními pracemi

Montáž příček

Rád bych se zabýval odděleně přepážkami ve velkém počtu etap oprav bytů. Tyto prvky umožňují rychle a levně oddělit prostor a vytvořit zóny potřebné pro život. Existuje však jeden požadavek na příčky - neměly by přetížit podlahové desky svou hmotností. A pokud tento problém byl dříve akutní a orgány dohledu to velmi vážně sledovaly, dnes s příchodem nových materiálů a technologií se problém snížil na nulu.

Budoucí sádrokartonová přepážka na kovovém rámu

Například sádrokartonové příčky na bázi kovového rámu. S tloušťkou 60–70 mm a se záložkou uvnitř zvukově izolačních materiálů mají tyto přepážky skvělou práci se svými povinnostmi. V nichjeden může dělat okna a dveře, instalovat lampy, pověsit domácí spotřebiče a nábytek na nich.

Související článek:

Nástěnné příčky pro vlastní potřebu. Samostatný materiál poskytuje podrobné informace o konstrukci příček nezávisle s vysvětlením a fotografiemi.

Druhý stavební materiál, ze kterého jsou vztyčeny přepážky, pěnové bloky. Lehké a trvanlivé, různých velikostí as vysokým stupněm ochrany proti pronikání cizích zvuků, se snadno instalují a zaručují vysokou kvalitu konstrukce. Pro instalaci pěnových bloků se navíc používá speciální adhezivní roztok, který se nanáší v tenké vrstvě. Neexistují žádné špinavé procesy, pokud si to mnoho lidí myslí.

Dělič pěnových bloků

Sádrové stěny v bytě v novostavbě

A ještě jedna vážnější etapa, která zabere spoustu času, je sádry. Pokud byly stěny domu postaveny z cihel, pěnových bloků nebo plynového silikátu, pak tento proces nelze provést. Betonové stěnové panely jsou dnes vyráběny s vysokou kvalitou a rovnoměrností povrchů, proto jsou v těchto domech pouze omítky.

Výrobci nabízejí dva druhy sádrových směsí: na bázi sádry a cementu. Ty se používají ve vlhkých prostorách, první v tomto plánu jsou horší, protože základ roztoku - sádra - dobře absorbuje vlhkost. Cementové omítky se aplikují na výztužnou síť,předpjaté na povrchu stěn. Použijte dnes kovové a syntetické pletivo.

Omítání stěn je obtížný, špinavý a časově náročný proces

Pohled odborníka
Dmitry Kholodok
Technický ředitel opravárenské a stavební společnosti ILASSTROY
Položit otázku\ t
„Před omítáním stěn se doporučuje ošetřit základním nátěrem. Pro betonové panely jsou vhodné všechny směsi, pro cihlové zdi a z pěnobetonových bloků, je třeba zakoupit speciální kompozice, které snižují nasákavost cihel a pěnových bloků. “

Proto jsme uvažovali o postupu opravy bytu v nové budově. Je to jen slovem a papírem, že proces opravy se jeví jako jednoduchý a snadný. Je nemožné vzít v úvahu všechno, určitá maličkost bude jistě nezaznamenána. Proto je při očekávání oprav nutné přidat do rozpočtu 5–10%. Kromě toho není vždy možné provádět postupné opravy v nové budově, takže je nejčastěji kladena otázka, kde začít. Jak začnete, celý proces bude pokračovat až do jeho dokončení.

Související článek:

Jak omítnout stěny vlastníma rukama na začátečníka. V našem přehledu se budeme zabývat vlastnostmi nanášení omítky na různých površích, instrukcemi pro postupné fotografování procesu, potřebným spotřebním materiálem a nástroji.

Foto levného designu po opravě bytu v novostavbě

NabízímeZobrazte několik fotografií, které zobrazují verzi opravy.

Obývací pokoj s balkonem

Varianta, která byla aplikována po dlouhou dobu. Díky připojenému balkonu došlo k rozšíření obývacího pokoje. Dostatečná jednoduchá oprava s malováním stěn a tapetování. Strop je omítnutý a natřený, je položena laminátová podlaha. Není prostě místo.

Obývací pokoj, zdobený sádrokartonový design

Zde je složitější situace kvůli výstavbě výklenku sádrokartonu. Vizuálně se místnost stala zajímavou, ale díky sádrokartonové konstrukci se zúžila. Zajímavá kombinace barev a osvětlení.

Převedená přepážka, která je průsvitným separačním prvkem

Tato fotografie ukazuje, jak lze tyto dvě místnosti kombinovat demontáží přepážky. V tomto případě není tento kompletně rozebrán. Byl vytvořen velký prostorový zónový efekt . Zároveň je vše velmi dobře zdůrazněno stropem se zavěšenou konstrukcí různých tvarů. To znamená, že tímto způsobem nejen rozdělení hrálo roli demarkačního návrhu, ale také stropu. Se zdánlivou obtížností opravy jsou náklady na ně prakticky minimální.

Závěr k tématu

Koupí bytu bez dokončování berete na sebe poměrně velké břemeno odpovědnosti spojené s řešením široké škály úkolů. Takový byt vás bude stát méně - je to určitě příležitostnezávisle vybírat interiérový design budoucího domova. Ale vezměte v úvahu, že oprava zcela padne na ramena. Tyto nervy jsou velké množství času, který strávíte při hledání potřebných stavebních materiálů. Ano, a v bytě se budete několikrát denně dívat na práci mistrů. Pokud se rozhodnete sami opravit, může takováto oprava, pokud nejste odborník, trvat rok nebo dokonce dva roky.

Abychom mírně zmírnili veškeré své úsilí, doporučujeme video sledovat.

Video: Jak začít opravu hrubého bytu

Pokud máte dotazy k tomuto článku, zeptejte se jich v komentářích. Redaktoři našich stránek na ně odpoví.