Jak neztrácet čas a bez problémů vyčistit pánev z uhlíku

Ztráta původního vzhledu domácích potřeb je běžná věc. Dříve nebo později, nádobí, ve kterém se smažíme a dušíme, začíná hromadit saze s nepříjemným vzhledem, což také ovlivňuje rychlost vaření. Časopis HomeMyHome.ru nabízí problém vyřešit jednou provždy: dnes se naučíte, jak vyčistit pánev z ložiska.

Nagar na nádobí - poškození zdraví!

Proces čištění pánve z uhlíku mechanickými prostředky

\ t

Pokud se na vašem oblíbeném kuchyňském asistentovi objevila tlustá vrstvaNagara, nech to nemůže být. Faktem je, že kombinace tuku a sazí při opětovném zahřátí na vysoké teploty začíná vypouštět karcinogeny, což má negativní důsledky pro lidské zdraví.

Ve všech případech známé populární metody neřeší. Někdy je zapotřebí radikální přístup. Mechanická metoda je vhodná pro výrobky z oceli, hliníku, litiny. Se všemi potěšeními z budoucí čistoty nádobí je zde vážná nevýhoda: spolu s vrstvou sazí dochází k napadení vrchního nátěru, což vytváří půdu pro další intenzivnější znečištění.

Po mechanickém čištění musí být pánev kalcinována olejem a solí. To pomůže obnovit ztracenou ochrannou vrstvu

.

Účinky jsou pískovány a broušeny na aktivní čistící procesy. K tomuto účelu se do obchodu s pneumatikami přepravují kuchyňské potřeby. Tam automechanik umístí nádobí do komory, kde je uhlík ovlivněn stlačeným vzduchem a pískem.

Není-li tato metoda možná, provádí se samočisticí operace bruskou. Bulharský s klapkou s klapkou bude také vyhovovat

63) Tepelný přístup k čištění pánve z uhlíku\ t

Tepelné zpracování je kontraindikováno u litinových výrobků, proto pro ně vybíráme jiné řešení.

Chcete-li provést postup tepelného čištění, připravte hořáky nebo hořáky. Celý proces by měl probíhat v dobře větraném prostoru, aby vám pomohl vzít žíněnku, cihly a umyvadlo se studenou vodou.

Oheň - loajální asistent

Dali jsme cihlu vertikálně, položili jsme na ni „hrdinu příležitosti“ vzhůru nohama. Dno je ošetřeno hořákem na kouř, který trvá asi 15-20 minut. Když se kouř zastaví, položte výrobek do nádoby s vodou a sledujte uvolnění páry.

Škvára zanechává nehostinné zdi. V této fázi nám pomůže drátěný drát

Který z prostředků domácí chemie pro čištění pánve z uhlíku účinně působí

\ t

Že na trhu s domácími chemikáliemi nenajdete jen vy. Bez ohledu na to, jak krásná a slibná je značka, je lepší důvěřovat důvěryhodným značkám.

Amway vs. Soil

Pokud používáte drahé prostředky na čištění pecí Amway, můžete ušetřit, paradoxně, čas i peníze.

Společnost Amway se používá šetrně

Tuk a saze doslova zmizí v krátkém čase, nástroj se snadno omyje.

Chyby Shumanit

Tento nástroj je poněkud méně účinný, ale dostupnější.

Vůně Schumannitu je jedlá a silná, takže musíte pracovat pouze s otevřenými okny. Mřížka je skryta v sáčku tak, aby se vůně nerozšířila do všech místností

Schumannit se aplikuje po dobu 30-60 minut, poté se povrch otře drátěnou houbou a směs se opatrně vymyje.

Alkali

Není známo, že ženy v domácnosti používají k čištění kanalizačních trubek, ale jejich odstranění je velmi důležiténení špatné

Podle návodu se roztok nalije do plastové nádoby a nádoba se ponoří do ní.

Pro získání pracovního složení je zapotřebí 500 g látky a 5 litrů vody

Důležité!Vzpomeňte si na lekce chemie: přidáváme do vody zásadu a ne naopak.

Celý proces musí být proveden v trvanlivých gumových rukavicích: produkt se vyjme a omyje houbou ručně.

Související článek:

Jak čistit konvici z váhy v domácnosti : lidové metody a používání chemikálií v domácnostech, příčiny a důsledky tvorby měřítka, nuance práce a prevence vzdělávání scum - v naší publikaci.

Pomoc lidovým metodám čištění pánve z uhlíku

V kuchyni najdete spoustu různých věcí, včetně kyseliny citrónové, octa, aktivního uhlí, sody a mýdla na prádlo. A pokud je tam silikátové lepidlo, pak se můžete pokusit odstranit nejstarší uhlíková ložiska, která, jak se zdá, byla svědkem první světové války. Z pečlivosti člověka záleží na čistotě kuchyňského náčiní a každá z níže popsaných metod pomůže v tomto obtížném úkolu.

Kyselina citronová

Kyselina citrónová čistí vnější okraje nádobí, které mají někdy černý nevzhledný vzhled.

Kyselé krystaly musí být zředěny v litru vody a roztok musí být převařen v široké nádobě, do které se vejde pánva

Po ochlazení vody se nádobí odstraní a upraví se čistícím práškem.pomocí pevného kartáče.

Související článek:

Jak čistit pračku kyselinou citrónovou. Podívejme se, jak čistit pračku kyselinou citrónovou a jinými improvizovanými prostředky, aby se zvýšila životnost zařízení.

Aktivní uhlí

Další prostředek k čištění vnějších částí misky. Čím širší je pánev, tím více tablet se použije, ale ne méně než 10 kusů.

Aktivní uhlí se rozemele na prášek a pokropí na navlhčený povrch

.

Po půl hodině otřete stěny čistícím práškem.

Acetický roztok

Kromě octa, sody, soli a vody jsou přítomny v receptuře čistícího prostředku. Do pánve se nalije poměrně koncentrovaný roztok a vloží se na střední teplotu. Po vroucí vodě nechte nádobí trochu vychladnout.

Když se voda vaří, můžete začít čistit produkt a čekat, až se trochu vychladne

Související článek:

Jak mýt ledničku zevnitř, aby se zničil zápach. Důvody pro vznik nepříjemného zápachu, jak se rychle zbavit cizích vůní za použití domácích chemikálií a lidových prostředků, pravidel péče o mrazničku a prevence pro chladničku - v naší publikaci.

Silikátové lepidlo a soda

Voda se nalije do prostorné pánve a zapálí. Musíte počkat, až voda začne vařitpřidejte domácí mýdlo, půl šálku limonády (pokud není v domě, půl balení potravin) a stejné množství silikátového lepidla. Ve výsledném kaši snižte pánev po dobu 2-3 hodin, neustále udržujte mírný var. Pokud je rukojeť dřevěná nebo plastová a je možné ji odstranit, je třeba to provést předem.

Je nutné neustále udržovat malý oheň. Tato metoda je vhodná pro čištění nádobí z litinových, ocelových, hliníkových a duralových pánví

Metoda je docela páchnoucí, takže byste měli otevřít okno dokořán. Když hlavní část sazí spadne sama od sebe, proces může být považován za úspěšně dokončený, a můžete pokračovat k čištění měkkých zbytků nečistot pomocí kovové škrabky.

Studujeme nuance čištění pánví z různých materiálů z uhlíku

.

Navzdory studovaným metodám účinného čištění nádobí z sazí by tento proces neměl být okamžitě opuštěn. Nejprve je třeba si uvědomit, že pokud jsou pánve vyrobeny z různých materiálů, pak by měl být přístup k čištění zcela odlišný. Nejvíce vrtošivé by měly být považovány za litinové pánve. Zdá se, že ne bez důvodu jsou tak respektovaní profesionální kuchaři.

Dobrá stará litina a její požadavky

Pokud nejste zoufalá paní, která nemá žádný strach, pak můžete bezpečně jít do boje o čistotu litinové pánve. Pokud je strach stále tam, hodit člověka do bitvy se starým bahnem.

Bude muset bojovatpoužívající hořák

Žhavící proces byl dříve prováděn v ruských pecích, dnes je postačující spalovat produkt s hořákem několik minut. To, co je hezké, je, že saze rychle a snadno odpadají. Zůstane odstraněno sazí a vychutnat si zář doslova nových položek použití.

Je lepší pracovat s ohněm v podmínkách bytu, ale ve volné přírodě

Písek se může stát dalším pomocníkem, protože ne každý má po ruce lampu. Písková vana litina bude velmi vděčná.

Písek by měl být nalit do nádobí a zahřát na nízkém teple

Práce na písku trvá 2-3 hodiny, ai když vůně po celou tu dobu nebude nejpříjemnější, výsledek bude mít za následek dlouho očekávaný úsměv majitele pánev.

Pokud si vezmete 1 díl stolního octa a 3 díly vody, výsledný roztok také účinně odstraňuje nenávistnou stálou špínu. Tento způsob bohužel není vhodný pro každého: protože octová polévka bude „vařit“ na pánvi po dobu 3-4 hodin, není možné tolerovat postup bez otevřených oken a pracovní kapoty.

Vůně octa je pak odstraněna ošetřením produktu sodou: roztok sody musí být přímo vařen přímo v hrnci

Litina toleruje dobré trávení v roztoku silikátového lepidla, sody, pracího mýdla a vody. Kovová houba nemůže poškodit litinu, kterou nelze říci o rukou hostesky, která budepokuste se oškrabat stěny a kryt pomocí výše popsaných metod.

Vyčistěte pánev z nerezové oceli

Nerezové nádobí slouží věrně po mnoho let, ale stará vrstva tuku se zřídka vyhýbá. Pro čištění můžete vzít půl sklenice soli. Nalije se do produktu a nechá se 2 až 4 hodiny.

Po soli může být pánev omyta jakýmkoliv čisticím prostředkem, takže nečistoty se velmi snadno vzdají své pozice

Sůl pomůže vyrovnat se s sazí. Polovinu šálku naléváme do pánve, několik hodin ji přidržíte a spálené jídlo lze snadno prát.

Uvedený způsob čištění pomocí aktivního uhlí lze také uvést do provozu, nerezová ocel dobře reaguje na jeho účinky.

Aby nedošlo k trápení rukou zbytečnou prací, stojí za to častěji organizovat prevenci a „proti tukům“ pro vaše nádobí

Hliníková pánev

Někdo by mohl říci, že hliník je dokonale vyčištěn brusným papírem. Na jedné straně je to pravda - třel povrch a znovu svítí jako nový. Znalí lidé jsou však připraveni přijmout takovýto návrh, protože tyto pokrmy jsou hrozbou pro křehké lidské zdraví!

Nemůžete tříbit hliníkové výrobky s brusným papírem!

Jde o to, že povrch kovu po setkání se smirkovým papírem je aktivně oxidován a oxid bude ve všech případech vstupovat do těla přímo do kostí, aby v nich nahradil vápník.Důsledky jsou předvídatelné: kosti jsou křehké.

Povrch můžete čistit měkkými abrazivy, ale poté musíte vždy namazat stěny mýdlovou vodou a nechat produkt samotný celou noc. Výsledný film oxidu hlinitého bude sloužit jako dobrá ochrana.

Ráno opláchněte pánev horkou vodou a osušte ručníkem

Pokud se použijí hrubé brusiva, pak se po nich mohou nádoby jednoduše zlikvidovat kvůli nevhodnosti: hliník netoleruje agresi zásad a kyselin. Stěžuje si na citlivou kovovou jedlou sodu, má spoustu síly, aby produkt pomohla vyčistit, ale není dost příležitostí, jak mu ublížit. Soda se aplikuje na houbu a otře ji povrchem výrobku.

Víčka se umyjí přesně stejným způsobem

Alternativně můžete roztok sody jednoduše vařit a nechat nádobí v něm po dobu 30-60 minut.

Vlastnosti čištění keramicky potažené pánve

Keramický povlak diktuje jeho požadavky na péči, takže je neignorujte. To ponechá produkt v jeho původní podobě po dlouhou dobu, ale pokud budete poslouchat špatné tipy a vyčistit pánev s limonádou, měli byste okamžitě jít do obchodu na nové nádobí.

Nečistoty nemůžete otírat kovovými kartáči z keramiky

Je možné umýt nádobí z keramiky vařením s limonádou a solí, ale spolu s tukem a uhlíkem se také uvolní část nelepivé vrstvy.

Umyjte pánevvařením v silikátovém lepidle je to možné, ale pak to bude trvat velmi zdlouhavé a dlouhé časy, aby se lepivá lepicí vrstva vyčistila.

Teflonová pánev

Teflonové nádobí by nemělo být skladováno po celá léta: vrstva teflonu je tenká a není určena pro stálou převodovku panny babičky z generace na generaci.

Neignorujte tipy pro používání dřevěných nebo plastových špachtle během vaření

Čtvrtina kusu mýdla na prádlo funguje výborně

K čištění pánve můžete použít čtvrtinu mýdla. My ho omotáme na struhadle, nalijeme na něj kousky a naplníme je vodou. Směs se zahřívá, ne vaří.

Po několika hodinách se vylije mýdlová voda a produkt se promyje tekutým detergentem nebo nastříká jako pan Muscle (do kuchyně), Fairy Power, Kiilto s nanosilverem.

Po několika minutách se aplikovaná látka důkladně opláchne vodou a obdivuje se dokonalou čistotou

Chcete-li výsledek vyřešit, můžete jednoduše položit prázdnou nádobu na nízký oheň na půl minuty, pak ji odstranit a namazat vnitřní povrchy rostlinným olejem.

Mramorová pánev

Hostesky stále častěji používaly hliníkové pánve s přídavkem mramorových čipů. Tyto produkty si při smažení zachovávají živiny produktů.

Krásné nádobí je náročné na použití

To nepoškození tenké mramorové vrstvy, jednat podle pravidel. Pak bude životnost těchto nádob přesahovat podobné nádobí z teflonu a keramiky. Nagar se prakticky netvoří, proto se řídíme radami: myčky neumývejte v myčce. Pracujeme ručně s měkkou houbou a sódou.

Spálené potraviny se odstraňují pouze po namočení produktu ve vodě a pomocí měkké houby

Toto nádobí je chráněno před teplotními výkyvy, což zabraňuje vniknutí horkého předmětu do studené vody.

Postaráme se o naše pokrmy a nezapomeňte se o ně postarat ihned po vaření, pak dlouhodobý servis vaší oblíbené pánve nezpůsobí žádné potíže!

Video: Jak vyčistit pánev z uhlíku