Jak odstranit zápach z dřezu v kuchyni?

Pokud se v bytě objevil nepříjemný zápach, kromě hlavního problému, jsou zde doprovázeny psychologické problémy - zvýšená podrážděnost domácnosti, neschopnost zůstat doma, tabu na pozvání hostů a příbuzných. Za prvé, hledání příčiny problémů začíná u vodovodních a kanalizačních systémů. V případě, že Trouble nejčastěji pochází z dřezu. Až po instalaci skutečné příčiny nepříjemných pachů se můžete tohoto problému zbavit. Nedodržení správné opravy může vést k ucpání sifonu a případně zaplavení místností. Jak odstranit zápach z dřezu v kuchyni, vysvětlíme v tomto článku.

Důsledky nepříjemných pachů v kuchyni

Příčiny nepříjemných vůní

Může existovat mnoho primárních příčin, ale hlavní je ucpávání sifonu. Jedná se o malou zakřivenou část odtoku, která se nachází přímo pod dřezem . Slouží k udržení hladiny vody v ohybu a oddělení vzduchového prostředí v bytě a v kanalizačním potrubí. Bez ohledu na design fungují všechny sifony stejně.

Standardní sifon

Obvykle se v trubkách nebo sifonech, po určité době s nedostatečnou péčí o systém, tvoří tukové usazeniny, na kterých se malé částice potravinového odpadu drží.

Akumulace zbytků potravin v švestce

Kromě klasických důvodů, selhání samotného sifonu, vysoké opotřebení a praskání plastových trubek, zeslabení závitů spojů, porucha lapače vody, otvory v kovových trubkách, nesprávně navržený odvodňovací systém pod dřezem může vyvolat ucpání a pachy.

Deska v dřezu

Související článek:

Kuchyňské baterie s kohoutkem na pitnou vodu. ​​ Jak jsou tyto míchačky uspořádány? Kolik a jak si vybrat? Odpovědi ve speciální publikaci našeho portálu.

Metody odstraňování ucpání v kuchyňském dřezu

Každý majitel, který čelí problému více než jednou, se rozhodne, jak odstranit zápach z dřezu v kuchyni, protože může naznačovat skutečnou příčinu a nejúčinnější řešení.

 • Zkontrolujte sifon a potrubí. Možná vizuálně uvidíte únikové místo nebo oslabení na společném niti. Často jsou tyto problémy odstraněny utažením spojů nebo použitím běžného těsnicího prostředku.
 • Používejte běžný píst se zjevným odpadem z potravin. Po jednoduchých manipulacích se veškeré zbytky jídla snadno umývají do kanalizace.

Aplikace pístu k odstranění zablokování

 • Pokud obyčejný píst nepomohl, pak se uchýlit k vážnějšímu nástroji - pneumatickému. Během několika vteřin je tato položka schopna zvládnout nejtěžší zablokování. Důrazně se doporučuje nepoužívat tyto nástroje k čištění starých potrubí, aby nedošlo k roztržení volných spojů a zrezivělých míst.

Pneumatický píst

 • Za nejjednodušší se čistí odtok standardními chemickými činidly, která lze zakoupit v jakémkoli obchodě s železářským zbožím nebo v supermarketu. Vše je jednoduché - na ruce položte ochranné pomůcky, otevřete sáček, naplňte obsah do místa určení. Po určité době opláchněte velkým množstvím tekoucí vody. Tato metoda napomáhá při blokování světla v 60% všech případů.

Zásyp chemických látek v švestek

Jak odstranit zápach z dřezu v kuchyni pomocí domácích metod?

 • Použijte dostupné nástroje - sůl, sodu nebo ocet. Princip je jedno- nechte koncentrovaný produkt po dobu 2-5 hodin a poté vše opláchněte vroucí vodou. Metoda je dostatečně účinná pro odstranění mastných usazenin na vnitřních stěnách trubek. Tento postup by měl být prováděn pravidelně jako preventivní opatření, aby nedošlo k ulpívání malých zbytků potravin v sifonu.
 • S vadným vodním těsněním a charakteristikou „probublávání“ a „syčení“ vody to pomůžezvládnout nejjednodušší instalatérské dovednosti. Který během několika hodin vyrovná sklon potrubí nebo nahradí stoupačku na trubkách s větším průměrem, aby se zabránilo vytvoření vakua v systému.
 • Je-li příčina nepříjemného zápachu v neúspěšném modelu nebo nesprávná instalace sifonu, pak zvedněte větší zařízení nebo znovu připojte staré zařízení. Pokud se vlákno přeruší, pak se uchýlí k úplnému nahrazení této části odtoku a koupi nového sifonu.

Analýza sifonů

 • Kdyby se vlnitá trubka čas od času začala ohýbat a na ní se tvořily praskliny, bylo by použití izolační pásky dočasným únikem z potíží. Jedná se však o dočasný postup, který pomůže několik dní před získáním nového materiálu.

Doporučení

Aby se kuchyně vyhnula nepříjemným pachům, které vycházejí z dřezu, musíte použít několik pravidel:

 • Nikdy neodstraňujte zbytky jídla z dřezu.
 • Při čištění trubek s agresivními chemikáliemi, jako jsou brýle, obvazy a rukavice, používejte vždy osobní ochranné prostředky.
 • Po použití Mole a jeho analogů větrejte místnost.
 • Malý postup pomůže vyhnout se chemickým popáleninám a jiným problémům.
 • Při každém mytí nádobí vypláchněte vypouštěcí otvor horkou vodou.
 • Jednou týdně nalijte do dřezu.soda a ocet, aby se zabránilo ulpívání na stěnách trubek a sifonových mastných ložisek.
 • Pokud odjíždíte dlouhou dobu a víte, že při příjezdu můžete mít v kuchyni nepříjemné překvapení kvůli slabému hydraulickému těsnění, nalijte do otvoru trochu motorového oleje nebo podobné kapaliny, aby se voda v ohybu neohýbala. , nepříjemné vůně v bytě. Metoda je vhodná pro venkovské domy a chalupy, kde tyto položky často nepoužívají.
 • Udržujte nádobí a kuchyň jako celek čisté. To pomůže zabránit vzniku nečistot v myčce a v domě.
 • Nepoužívejte agresivní chloridová činidla pro praní kovů. A naopak, pro dlaždice používejte pouze chemii, která materiál nepoškozuje.
 • V novém domě nebo při opravách se doporučuje instalovat odnímatelný sifon, který lze kdykoliv otevřít a vyčistit od ucpání bez poškození vodovodních a kanalizačních systémů.

Existuje mnoho metod pro odstraňování pachů z dřezu v kuchyni. Po nalezení příčiny vyberte nejvhodnější a pokračujte. Veškerá práce může být provedena ručně, ale pokud se nemůžete zbavit problémů v některém z výše uvedených způsobů, obraťte se na odborníky, kteří vám pomohou s plným životem.

Přehled videa o tom, jak odstranit zápach z dřezu v kuchyni