Jak postavit kurník s vlastními rukama na 10 kuřat

D Chovat slepice doma je nejen módní, ale také přínosné. Kuřecí vejce jsou užitečným a chutným dietním výrobkem a maso je pro žaludek mnohem snazší než vepřové nebo hovězí maso. Aby kuřata neměla nemoc, rychle rostou a dobře se chovají, je nutné postavit kurník, který poskytne ptákovi příjemné podmínky. Chcete-li postavit kurník s vlastními rukama na 10 kuřatech, potřebujeme nejen schémata a materiály, ale také pochopení potřeb ptáka a optimální podmínky pro jeho údržbu.

Domácí kurník

Co je to kurník pro

Chcete-li zjistit, jaký by měl být kurník, musíte pochopit, pro co je. V kurníku, pták tráví noc a nese vejce, tak to musí chránit před deštěm, chladem, vlhkem, hlodavci a dravci. Kuřata nevědí, jak se po sobě očistit, takže kuřecí kurník musí mít dostatečnou výšku, aby ho bylo možné očistit od podestýlky. Kromě toho musíte poskytnout prostor pro hnízda a odpočinek.

Životní podmínky slepic

Neméně důležité vlastnosti družice a větrání. Nedostatek osvětleníplodnost se sníží a špatné větrání oslabí zdraví ptáků a začnou bolet.

Umělé ohřívání kurníku

Video: kuřecí polévka pro 10 kuřat

Příprava na stavbu družice

\ t

Při přípravě je nutné určit místo pro instalaci kurníku, zohlednit jeho vnitřní architekturu a vzhled a rozhodnout o materiálu pro střechu, stěny a izolaci. Chcete-li vytvořit vlastní kuřecí kurník na 10 kuřat s vlastními rukama, musí být vypracovány výkresy s přihlédnutím k vlastnostem stránky a vaší výšce.

Příklad řádného kurníku

Použití hotových výkresů zjednoduší konstrukci, ale zkomplikuje péči o drůbež.

 • Plocha družice je nežádoucí, pokud je menší než 4 čtvereční plochy. m.;
 • v slepicím by mělo být 2–4 hnízda;

Hnízdo pro nosnice

 • žlaby by měly být umístěny podél stěny naproti okouna;
 • 74) krmný systém musí mít dveře pro čištění a nakládání venku;
 • žlaby a napáječky by měly stoupat o 5–10 cm nad podlahou;

Nakládka krmiva mimo

 • podlaha by měla být hladká, ale neklouzavá;
 • je okoun ve výšce 40–60 cm;

Druhy pronásledování

 • celková plocha oken by neměla být menší než 10% plochy podlahy (optimálně 20–30%);
 • oplocenýúzemí (voliéra) pro procházky rychlostí 1–2 m2. m. na ptáka;
 • mezi slepicemi a oblastí chůze by měla být instalována ulička.

Voliéra s žebříkem v slepičí

Výběr místa pro družstvo

Pro stavbu kurníku, malé vyvýšení, chráněné před větrem, nejlépe na jižní straně domu, bude vyhovovat ptákům, více slunečního svitu se dostane k ptákům a neprojeví se kuřatům. V nížinách nevystavujte kopec. Když prší, voda umyje kuřecí výhonky a rozprostře ji po celé oblasti. To může vést k různým střevním onemocněním u lidí, stejně jako k nachlazení ptáků. Vzdálenost od kurníku nebo voliéry k plotu (hranice vaší sekce) by neměla být menší než 4 metry. Pokud vezmete vodu ze studny nebo studny, musí být vzdálenost od nich k kurníku minimálně 40 metrů.

Výběr správného místa pro kurník

Kreslení výkresů

Kuřecí kurník pro 10 kuřat vlastníma rukama, jehož výkresy lze nalézt na internetu, nebere v úvahu vlastnosti vašeho webu, takže si můžete na jeho základě vytvořit svůj vlastní výkres. Pro sestavení výkresů stačí několik listů z poznámkového bloku v sekci, tužka a pravítko. Na výkresu potřebujete:

 • nakreslete obrys kurníku a uveďte jeho velikost;
 • nakreslit uspořádání vnitřních prvků;
 • specifikujte výšku stěn.

Příklad výkresu pro kurník

To vám pomůže při určování množství stavebních materiálů a přípravě nadace. Během natáčení přemýšlejte o materiálu, ze kterého budete stavět zdi a jak je připevnit k základu. To vám pomůže četné milovníky fóra drůbeže a začínajících farmářů.

Vlastní kresba kurníku

Výběr materiálu

Desky jsou optimálním materiálem pro konstrukci kurníku a desky s orientovanými vlákny (OSB). Jsou levné a snadno se s nimi pracuje.

Výstavba kurníku z GSP

Máte-li přebytečné cihly, můžete si z nich položit zdi nebo vyzvednout nějaký jiný materiál. Jediný materiál, který není vhodný pro stavbu kurníku, je plech. Kvalita izolace je nejvhodnější pro minerální vlnu, která neblokuje uvolňování vlhkosti ven, pokud se něco stane s ventilací. Tam je jen jedna nevýhoda minerální vlny - to se bojí vody. Místo toho můžete použít obvyklou slámu.

Stěny kurníku ze slámy

Výstavba družstva

Nákupem potřebných stavebních materiálů a rozhodnutím o tvaru, velikosti a architektuře můžete přistoupit k výstavbě. Chcete-li postavit kurník s vlastními rukama 10 kuřat, pozvat asistenta. Mnohé z těchto prací jsou mnohem pohodlnější.

Konstrukce kurníku

Nadace

Jakýkoliv druh základu je vhodný pro kurník, ale nejjednodušší způsob je vyrobit pásku. Vykopejte díru hlubokou 30 cm, která je dlouhá 20–30 cm a širší než velikost kurníku. Utěsněte zeminu a vložte do ní sádrový polštář tlustý 10–15 cm. Po obvodu kurníku na něj položte bednění, položte hydroizolaci - kusy střešní krytiny. Šířka bednění se rovná šířce stěny a výška by měla zvednout podlahu nad zemí o 15–30 cm, po dvou týdnech po založení základu můžete postavit dřevěné stěny. Pokud se rozhodnete stavět zdi z cihel, musíte počkat 4 týdny.

Základ pásu

Stěna a střecha

Tyto práce nevyžadují žádné zvláštní kvalifikace. Pokud chcete, aby vaše budova nebyla o nic horší, než do-it-yourself kuřecí polévka pro 10 kuřat, jejichž fotografie jsou zveřejněny na internetu, pozvat profesionálního tesaře nebo zedníka, ale kuřata to stejně neocení. Pokud uděláte střechu z transparentního polykarbonátu, pak vážně zlepšíte osvětlení kurníku, což bude mít pozitivní vliv na produkci vajec u ptáků a jejich celkový stav.

Polykarbonátová střecha

Vnitřní architektura

Chcete-li vytvořit okouna, použijte čtvercové tyče nebo rovné větve ze stromů o tloušťce 4–7 cm Nepoužívejte pro ně kulaté nebo leštěné tyče - ptákům bude obtížné omezit je, protože nebudou dobře spát. To nepříznivě ovlivní jejich celkový stav aprodukce vajec. Pro výrobu hnízd můžete použít dřevěné bedny o rozměrech 30x30x40 cm (šířka, výška, hloubka).

Doporučené rozměry

Po dokončení stavby položte čistou slámu na podlahu slepičího domu. Větrejte plastovými trubkami o průměru 50 mm. Trubka by se měla zvedat nad zemí alespoň dva metry, pak projít zdí a sestoupit k podlaze kurníku. Na protější stěně je nutné zajistit malé otevírací okno pro větrání.

Systém větrání kuřat

Video níže vám pomůže sestavit a vybavit kurník vlastníma rukama.

Video: kuřák do-it-yourself