Jak připojit senzor pohybu k osvětlení soukromého domu

A automatické zapnutí světla ve dvoře, v pokojích vám umožní ušetřit na elektřině a chránit bydlení. Světla nebo světla se rozsvítí při pohybu osoby. Chcete-li se dozvědět, jak připojit snímač pohybu pro osvětlení, pozorně si přečtěte tento článek. Budeme hovořit o všech nuance výběru, instalaci a konfiguraci, které budou užitečné pro vás k instalaci zařízení sami, aniž by se uchýlili k drahé elektrikáři pomoc.

Typy a charakteristiky senzorů

\ t

Všechny snímače pohybu podle typu výkonu lze rozdělit na autonomní a drátové. První práce na bateriích nebo jiných bateriích, ale nejsou běžné. Ty jsou běžnější, ale vyžadují připojení (viz níže).

Podle typu akčního zařízení lze zařízení rozdělit na aktivní a pasivní. Aktivní senzory pracují na principu radaru nebo sonaru. Reagujte na pohyb objektu (princip je založen na Dopplerově efektu - vlna se odráží od pohybujícího se a odpočívajícího objektu různými způsoby). Jsou to:

 • Ultrazvuk(USA). Vyzařujte ultrazvuk na frekvencích, které nejsou slyšitelné pro člověka. Domácí mazlíčci vyzvednout signál a může být znepokojen, takže tento typ zařízení nebude fungovat, pokud mátepes nebo kočka

Ultrazvukové snímače

 • Mikrovlnná trouba(UHF), jsou také rádiovými vysílači. Vzhledem k potenciálnímu poškození mikrovlnného záření, které emitují neustále, jsou vhodné pro člověka pouze pro použití v místech, kde se lidé vyskytují jen zřídka.

Mikrovlnný senzor

 • Pasivní snímače zahrnujíinfračervené(IR) snímače pohybu. Jsou naprosto bezpečné, protože nevyzařují žádné vlny, ale pouze zachycují teplo emitované objektem. Nastavení umožňuje nastavit citlivost tak, aby zařízení reagovalo například na teplotu 36,6. Zařízení je tedy spuštěno, pokud se v okruhu akce objeví osoba. IR senzory, které jsou ideální pro vybavení místností, však nejsou vhodné pro venkovní použití: sluneční paprsky, oteplování nebo chlazení, změny v vystavení světlu jsou pro ně špatné.

Snímače pohybu infračerveného typu

Konečně existují kombinované snímače pohybu. Jsou dražší, ale kompenzují všechny nevýhody každého typu.

Výhody a nevýhody použití

\ t

Výhody používání snímačů pohybu pro osvětlení jsou zřejmé:

 • není nutné ponechat svítilny nebo světla zapnuté, pokud se vrátíte domů ve tmě, dojde k úspoře elektřiny;
 • vstupuje-li na území outsider -zařízení bude fungovat a světlo se rozsvítí, nebudete se setkat s nepříjemným překvapením ve tmě;
 • při montáži do interiéru, například v koridoru , bude světlo svítit přesně tam, kde se nacházíte - to je pohodlné a eliminuje nutnost pohybu po dotyku.

Existují však určité nevýhody:

 • falešně pozitivní - levné senzory reagují i ​​na kývání větví stromů, nemluvě o běžících psech, kočkách a létajícím hmyzu;
 • vybavení území přístroji poskytne útočníkům informace: žije zde bohatý člověk. Často také ukradnou senzory;
 • levných snímačů pohybu pro osvětlení více problémů než dobrých, takže náklady na vybavení by měly být také připsány minusům.

Vyhnutí se falešným pozitivům umožní pořízení senzoru s funkcí ignorování zvířat. Můžete nastavit hmotnost objektu, na který nemusíte reagovat - například až 25 nebo až 40 kg, což je dostačující pro středně velkého psa. Pomůže také instalace zařízení v dostatečné výšce nebo jeho umístění nad průzorem.

Snímač pohybu s funkcí ignorování zvířat

Pro správný provoz je však hlavní věcí správná instalace zařízení.

Schéma zapojení snímače pohybu pro osvětlení

POZOR!
Snímač pohybu můžete nezávisle na sobě připojit k osvětlení domu, pokud víte jakpráce s rozvodnou sítí. Pokud jste nikdy nenainstalovali spínač (postupy jsou podobné) - zavolejte odborníka, neriskujte své zdraví nebo život.

Každý snímač pohybu je vybaven Fresnelovou čočkou. Je to docela křehké, takže když pracuje, musí být opatrný.

Níže podrobně popisujeme, jak propojit snímač pohybu pro osvětlení.

Začněme. Nejprve, na základě vlastností vašeho senzoru, určete umístění jeho polohy. Nedoporučuje se instalovat zařízení v blízkosti klimatizačních jednotek, topných těles, oken nebo dveří. Použití senzorů v místnostech, kde má člověk dlouhou dobu malou pohyblivost (například v záchodě), je pochybné. Budeme uvažovat o instalaci zařízení pro osvětlení místní oblasti.

Použití senzoru pro osvětlení místní oblasti

 • Před zahájením instalace odpojte předmět od napětí.

Před zahájením prací je nutné odpojit síť

 • Pečlivě si přečtěte návod, nastavte požadované nastavení - záleží na značce, principu provozu zařízení.

Nastavte snímač v souladu s pokyny výrobce

 • Schéma zapojení snímače pohybu pro osvětlení vyžaduje předběžnou studii. Vyjměte svítidlo a označte místo instalace zařízení.

Označte místo instalace zařízení

 • Pro připojení snímače pro osvětlení můžete zvolit dvě možnosti: s přepínačem nebo bez něj. Přepínač vám umožní ponechat osvětlení po požadovanou dobu. Podle zvolené metody připojte zařízení podle schématu.

Zařízení připojujeme podle schématu

Vodiče připojujeme pomocí svorkovnice

 • Upevněte zařízení na stěnu.

Připevněte snímač pohybu ke stěně

Jak jste viděli, připojení snímače pohybu k osvětlení domu a dvora není vůbec obtížné. Hlavní je vybrat zařízení a místo instalace správně a postupujte podle pokynů.

Kdo je doporučen k instalaci tohoto zařízení

Snímač pohybu, včetně osvětlení, potřebujete:

 • uvažujete o své vlastní bezpečnosti a pohodlí;
 • jste opatrný a šetrný vlastník;
 • v domě jsou malé děti, u nichž je obtížné dosáhnout přepínače ;
 • žijete ve středním pruhu a vrátíte se z práce ve tmě.

Pamatujte: čím dražší zařízení, tím více jeho funkčnost, tenčí nastavení a tím lépe bude fungovat. Před nákupemPečlivě si přečtěte všechny vlastnosti, v případě pochybností konzultujte s prodejcem! Neinstalujte senzor sami, pokud nevíte, jak pracovat s elektřinou.​​

Aby bylo možné studovat materiál hlouběji a naučit se všechny nuance, je lepší nejen přečíst článek, ale také sledovat několik videí na toto téma. Zde je jeden z užitečných klipů: