Jak provádět opravy v koupelně: fotografie moderních dispozic

Oprava koupelny není tak snadný úkol a je třeba věnovat zvláštní pozornost během generální opravy bytu. Měli byste pečlivě vybrat materiály a provést odpovídající výměnu komunikací a instalatérských prací. Dnes, HomeMyHome.ru redaktoři připravili užitečné informace pro vás, jak provádět opravy v koupelně. Foto příklady designu od návrhářů interiérů a praktická doporučení - v tomto článku.

Koupelna je místem, kde se zúčastní všichni členové rodiny. Určitě musí být krásná

Jak krásné je provádět opravy v koupelnách různých velikostí s fotografickými příklady

Celistvost dokonalého interiéru je tvořena maličkostmi. Prostor skříně koupelny lze pomocí kompetentního umístění osvětlovacích zařízení vizuálně rozšířit. Není to jen jediná žárovka ve středu stropu, ale skupina bodových svítidel umístěných v blízkosti zrcadla na zdi nebo po obvodu místnosti může divit.

I takové zdánlivě bezvýznamné maličkosti jako zásuvky mohou hrát důležitou roli v interiéru. Představte si, že jsou umístěny například uprostřed nejviditelnější stěny. V tom není žádná krása a použití je pochybné, protože takové jednotky by měly být co nejblíže spotřebitelům elektřiny: pračka a další spotřebiče potřebné v koupelně.​​

Stejné doporučení platí také pro spínače osvětlení: jejich umístění by mělo být také pečlivě zváženo

.
Důležité!Pamatujte, že vzhledem ke zvláštním podmínkám používání koupelny není možné umístit spojovací skříňku zde. Odbočná propojovací jednotka musí být provedena na chodbě.

Tváří v tvář stěnám a podlaha v koupelně může být vyrobena z různýchMateriály, ale existuje obecné pravidlo: všechny švy by měly být otírány speciálním vodotěsným řešením. A ještě jedna, ne poslední, stav kvalitní a krásné opravy v koupelně - volba koupelnového vybavení. Vana nebo sprcha, toaleta, bidet a umyvadlo - to vše by mělo být provedeno ve stejném stylu.

Instalatérské práce by měly být umístěny tak, aby byl volný prostor maximálně volný, a všechna potrubí a spoje musí být skryty za falešnými boxy

Renovace prostorné koupelny s fotografickými interiéry

Renovace je spojena s vysoce kvalitní a nákladnou úpravou. Ale to není ani tak v nákladech na dokončovací práce, ale v pečlivě promyšleném designu, ve kterém je na prvním místě pohodlí.

Pokud se chystáte provádět opravy v koupelně, začněte s jasným plánováním - aniž byste riskovali dokončení eura

Mělo by začít s projektem. Vyberte si design vhodný pro vás z hotových možností nebo si vytvořte vlastní. Nezapomeňte, že příliš náročné a extravagantní interiéry se rychle začnou nudit, takže pokud nechcete provádět opravy každý rok, vyzvedněte si něco více či méně klasického. Ve fázi návrhu se vypočítá množství potřebných materiálů a studují se jejich náklady.

Druhou fází je demontáž starých nátěrů a příprava povrchů pro nové obložení. V případě potřeby vyměňte potrubí a vedení, baterietopení. Po hrubé povrchové úpravě se zhotoví strop a podlaha. V další fázi - čelem ke stěnám.

Posledním krokem je instalace instalatérských a nucených větrání

Co je třeba pamatovat při plánování renovace v koupelně:

 • mezi obložením a hlavním povrchem nesmí zůstat volný prostor. V podmínkách vysoké vlhkosti v místnosti se jistě vytvoří kolonie houby;
 • Všechny vývodky a spínače, pokud jsou instalovány v této místnosti, by měly být pečlivě izolovány od vlhkosti. Nepokládejte zásuvky do blízkosti koupelny, sprchy a umyvadla;
 • všechny dokončovací materiály pro renovaci koupelny v evropské kvalitě by měly být odolné proti vlhkosti.
Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Vedoucí projektant a vedoucí studia Ecologica Interiors
Položit otázku\ t

"Pokud plánujete renovaci malé koupelny, zvažte její kombinaci s toaletou."

Návrh opravy koupelny v kombinaci s toaletou, s vnitřní fotografií

Oprava malé koupelny není snadný úkol.

Je nezbytné správně umístit instalatérství a zařízení tak, aby byl prostor pro volný pohyb

Existuje několik jednoduchých doporučení pro uspořádání a zdobení těchto prostor:

 • vyměňte objemnou lázeň zakompaktní sprcha. Pokud to není možné, nainstalujte úhlové písmo;
 • nepoužívají tmavé a tmavé odstíny v designu;
 • pro umístění vodoinstalatérských a skladovacích prostor využívají nejvíce rohových ploch;
 • nezapomeňte v koupelně umístit alespoň jedno velké zrcadlo, které bude prostor opticky zvětšovat. A nejlepší ze všech, skříňky a dekorativní detaily se zrcadly se vyrovnat s tímto úkolem.

Sejměte pračku tak, aby byla kompaktně umístěna v koupelně. Upřednostňovat moderní úzké modely

Související článek:

Interiér koupelny je kombinován s toaletou. Samostatná publikace poskytuje informace o řádné přestavbě koupelny a úspěšných příkladech interiéru.

Metody návrhu pro zvětšení prostoru malé koupelny při renovaci s fotografickými příklady

Pro vizuální zvýšení prostoru malé místnosti se používají stejné techniky jako v ostatních místnostech domu. Za prvé, použití světlých barev v dekoraci. V koupelně je přijatelné velké množství bílé. Můžete vytvořit plně zrcadlovou stěnu - oblast se zdvojnásobí. Podsvícení směřující nahoru vizuálně zvedá nízký strop. Zde jsou některé dobré nápady pro opravu malé koupelny na fotografii.Související článek:

Koupelna: foto, design pro malou koupel. S trochou úsilí a kreativity můžete vytvořit stylový a pohodlný pokoj. Podívejme se, jak toho lze dosáhnout.

Varianty opravy koupelny při dokončování různými materiály s fotografickými příklady

Volba dokončovacích materiálů pro koupelnu - zásadní úkol. Tradičně nejlepší možností je keramická dlažba.

Moderní výrobci nabízejí tolik nových vysoce kvalitních materiálů, které splňují všechny specifické požadavky koupelny, že původní designové možnosti prostě nepočítá​​

Co je důležité při výběru materiálů pro konečnou úpravu:

 • odolnost proti poklesu teploty;
 • odolnost proti vlhkosti;
 • bezpečnost životního prostředí;
 • hygiena;
 • snadnost péče;
 • dlouhá životnost.

Zvažte, které stavební materiály pro zdobení koupelny v bytě jsou pro tyto požadavky vhodné.

Oprava v koupelně s PVC panely s vnitřními fotografiemi

Panely z polyvinylchloridu se používají k úpravě stropů a stěn. Pro strop se tradičně zakoupí bílé panely s lesklým povrchem. A pro zdi je široká škálabarvy a kresby. Ke zpevnění pružného plastu je každá lamela opatřena výztuhami.

Modely potažené laminátem nevyblednou a vyznačují se zvýšenou odolností proti mechanickému poškození

Instalace takových panelů je poměrně jednoduchá, pro práci nepotřebujete zvláštní zkušenosti ani speciální nástroje. Je snadné skrýt potrubí a vedení za skříní. Oprava takového nátěru, je-li to nutné, je také snadná: stačí vyměnit jednu lamelu za jinou. Panely nevyžadují zvláštní péči, houby se na nich nereprodukují.

Tento druh krytí má však několik významných nedostatků. Nejprve jsou panely namontovány na rámu, což znamená, že takový povrch bude jíst vzácné čtvereční centimetry již malé plochy koupelny. A za druhé, mezi pokožkou a hlavní stěnou zůstává volný prostor, ve kterém změny vlhkosti a teploty přispějí k rozvoji plísně. Je tedy velká pravděpodobnost, že další oprava bude zděšena tím, co vidíte pod PVC panely. A to bude velmi obtížné, aby se živé kolonie houby.Nicméně, rozpočet opravy koupelny a WC, kde hlavní poznámka v designu je PVC, je velmi populární. Níže uvedená fotografie je příkladem takových interiérů.Související článek:

PVC panely. V publikaci se zabýváme výhodami a nevýhodami, typy, velikostmi, charakteristikami stropních a stěnových výrobků, průměrnými cenami, výběrovými kritérii, odlišnostmi montáže vlastních rukou.

Obklady do koupelny s fotografií po opravě

Keramická dlažba je tradiční a bezchybnou variantou koupelnové úpravy. Keramika se nebojí teplotních spádů a vysoké vlhkosti, nebojí se mechanického poškození a je namontována přímo na stěnu, což je v našem případě velmi důležité. V prodeji najdete neglazované a glazované dlaždice. Pro koupelnu je vhodnější druhá možnost.

Tento povlak se nebojí přímého pronikání vody, lze jej prát, včetně tvrdého kartáče

Hlavní nevýhodou dlaždice je, že vyžaduje profesionální instalaci. Ne každý nováček zvládne tuto práci s řádnou kvalitou.

Další z nevýhod stojí za zmínku povrch tvářený za studena. Není příliš příjemné opírat se o takové zdi, ale to není tak významné. Na prodej najdete levné dlaždice pro dekorace a luxusní předměty se vzorem a ornamentem. Podívejte se na fotografii, jak může opravy v běžné koupelně v Chruščově vypadat s použitím dobré keramiky.Související článek: Související článek:

Koupelna dlaždice: foto, design. V samostatné publikaci jsou uvedeny užitečné informace o výběru obkladů a správné dekoraci koupelny.

Povrchová úprava přírodním a umělým kamenem

\ t

Přírodní kámen je originální a drahý povrch, který je vhodný pro použití v prostorných koupelnách venkovských domů. Pokud máte malou koupelnu, kámen pouze zvýší dojem křeče. Vhodná volba je ale prostorná místnost, zejména pokud má okno.

Aby se zachránil, můžete přírodní kámen nahradit umělým kamenem, ale je třeba mít na paměti, že se obvykle vyrábí ze sádrové směsi, ale nemá rád vysokou vlhkost

Na druhé straně, pokud chcete použít umělý kámen, můžete jej navíc chránit před vlhkostí, zakrýt akrylovým lakem nebo jinou vlhko-ochrannou směsí. Výsledky použití kamenné obložení v koupelně jsou působivé, uvidíte, jak to může vypadat originální.Latexová barva na stěnách a povrchové úpravědekorativní omítka

Dekorativní omítka je také vhodným povrchem pro koupelnu. Pro reliéfní povrch se do omítkové směsi přidávají mramorové a žulové třísky, celulózová vlákna, sklo nebo polymerní granule. Pro podmínky vysoké vlhkosti v kompozici obsahují speciální přísady. Omítací stěny vyžadují určité dovednosti, takže před zahájením práce je lepší praktikovat v oblastech, které nebudou zřejmé.

Aby omítka v koupelně úspěšně odolávala přímému pronikání vody, je lakována

Omietané povrchy mohou být natřeny ve vhodné barvě. Pro nátěry je vhodné použít latexové barvy, které jsou odolné vůči vlhkosti. Neprolámají, nevytvářejí fólii odolnou proti vlhkosti a při poklesu teploty neztrácejí barvu.Jak udělat rozpočet na opravu koupelny sami

Pokud se setkáváte s úkolem spoření, věnujte pozornost materiálům s rozpočtovými náklady. V první řadě jsou to PVC panely a omítací práce. Keramika je oprava ve střední cenové kategorii a dokončování přírodním kamenem je nejdražší variantou. Pokud se Váš byt nachází v cihlovém domě, můžete si vybrat podkroví styl, ve kterém stěny nepotřebují další výzdobu. Nechte cihly, jak to je, nebo malovat bílou. Obecně postup opravy obsahuje následující kroky.

Vývoj projektu, získání povolení a zadávání zakázek na materiál

Již jsme nastolili otázku řádné přípravy na opravy a uvedli, že je důležité vypracovat projekt. Pokud plány zahrnují kombinování záchodu s koupelnou, budete muset tento problém koordinovat s kontrolními orgány. To lze provést pouze v případě, že stěna blokující obě místnosti není uložena.

Poradenství!Po sestavení seznamu materiálů potřebných pro opravy si prostudujte ceny největších stavebních materiálů ve vašem městě. Není vždy výhodné kupovat vše na jednom místě.

Pokud plánujete objednat práce od najatých mistrů, ukažte jim například fotografie, které se vám líbí. Oprava koupelny na klíč vás bude stát bohatstvím, ale ušetříte čas hledáním vhodných materiálů, které pro vás zhotovitel učiní.

V projektu opravy je nutné zahrnout výměnu sdělení a samostatně projednat s dodavatelem

.

Demontáž starých nátěrů a povrchová úprava podlahy, stropu a stěn

Během generální opravy se bude muset vyjmout pro sběr odpadu. Bude to hodně. Odstraňte staré dlaždice, vyjměte potrubí a odstraňte odlupovací omítku. Pokud je okno, můžete změnit sklo. Výměna potrubí vbytový dům vyžaduje dohodu se správcovskou společností, protože v této době bude muset vypnout vodu v celém stoupačce. Pokud plánujete střih PVC panelů, přemýšlejte předem o umístění nástěnných skříní, v těchto místech je třeba vyrobit vyztužený rám.

Stropy v koupelně je možné natáhnout. Je nepravděpodobné, že to bude fungovat samo, ale služby řemeslníků v takové malé oblasti budou levné a výsledek je lepší než omítka nebo obložení

Odborníci doporučují v koupelně dělat vytápěné podlahy. Mohou být elektrické nebo vodní. V každém případě další zdroj tepla v této místnosti nebude rušit. Po instalaci teplé podlahy do koupelny jsou keramické obklady zakryty a všechny spoje jsou ošetřeny směsí proti vlhkosti. Takové podlahy budou trvat velmi dlouho.

Související článek:

Jak si vybrat strop v koupelně? Ze samostatné publikace se dozvíte o nejoblíbenějších metodách konečných stropů, jejich výhodách a nevýhodách.

Instalatérské instalace: video

Instalace instalatérských zařízení je jednoduchá záležitost. Jediné, co stojí za to postarat se o správné umístění všech potřebných předmětů. Hlavní pravidlo v tomto případě - důkladná konsolidace. WC, bidet a umyvadlo by měly být odolné. Všechny komunikační postupy by měly být izolovány od vlhkosti. Jak nainstalovat instalatérské práce, popsané v malém video kurzu níže:

Kolik to stojíopravy v koupelnách, fotografie z odborných prací

Odvolání na odborníky vás v každém případě bude stát více než ručně psaný projekt. Rozpočet projektu bude záviset na dvou podmínkách: zda si najmete soukromou osobu nebo se obrátíte na oficiální společnost. Soukromí obchodníci berou levnější, ale musíte důvěřovat osobě slepě, protože pak riskujete, že ho nenajdete, abyste mohli uplatnit nároky na nekvalitní práci.

Firmy nabízející své služby při opravách bytů a domů poskytují záruku kvality a zpravidla se zabývají záručními opravami. Například, v Moskvě, opravy koupelny od soukromého majitele bez nákladů na materiál je 25.000-40.000 rublů, a služby opravárenské společnosti bude asi dvakrát tak drahé. Ale v oficiální organizaci se můžete mimo jiné seznámit s příklady oprav koupelen na fotografii a vyjednávat ceny předem. Například několik děl od takových společností.Moderní nápady na opravy koupelen 2017-2018. s fotografiemi interiéru

Na závěr Vám nabízíme nejzajímavější nápady na renovaci koupelen z nejnovější kolekce módních návrhářů.
Máte-li dodatky a vlastní doporučení k tématu, napište do komentářů!