Jak se zbavit černých mouch v kuchyni jednou a pro všechny: 20 vrah produktů

Pro každou hospodyni není nic horšího než vzhled parazitů hmyzu v jejím těle, v kuchyni. I když jste velmi opatrní a udržujte čistotu na všech policích a zásuvkách, může se stát nepříjemné překvapení. Nečekaně se objeví malý, otravný hřeben a není snadné ho vápnit. Tento materiál editoval HomeMyHome.ru věnovaný otázce, jak se zbavit černých mouch v kuchyni. Nabízíme vám 20 způsobů, jak bojovat s těmito malými parazity a několik tipů, jak zabránit jejich vzhledu.

Ovocná muška je nepříjemný hmyz, který způsobuje spoustu problémů v kuchyni

.

Zda je hřeben nebezpečný pro lidi a cesty.její pronikání do kuchyně

Drosophila mouchy, ocet a vínové mouchy, jmenovitě tzv. Malé černé oříšky, v kuchyni poškozují vaši prestiž a narušují mír. Pro život a lidské zdraví nejsou nebezpečné. Tam jsou tyto nepříjemné tvory téměř všude, s výjimkou regionů s drsným chladným podnebím. Když se podíváte na tuto drobek pod lupou, zjistíte, že to vypadá jako pravidelná moucha.

Tito tvorové dávají přednost tomu, aby žili v kolektivu, takže hřeben polkne nad jídlem přitažlivým

.

Odkud tento hmyz pochází z bytu? Zdá se, že dveře a okna jsou zavřené, větrací otvory jsou chráněny jemnou síťovinou a nosní - to znamená oblak, který letí nad květinami nebo odpadky. Ve vašem bytě jsou hlavní zdroje hmyzu:

  • krabice se zeleninou a ovocem. Pokud je nějaký plod lehce zkažený, stává se chutnou návnadou pro hřeben. Pokud by vejce byla uložena na jablko nebo hroznový v obchodě, hmyz se objeví během několika hodin, dokonce ani teplota zeleninové krabice v chladničce je nezastaví;
  • Popelnice je pro tyto tvory oblíbeným místem. Poškozené potraviny jsou ideální pro chov a krmení;
  • Odvod splaškové vody z dřezu - zbytky potravinového odpadu se hromadí ve skle nebo v jímce. Nesmíte je vidět, ale víte: hřeben najde tuto špínu a použije ji k krmení a reprodukci;
  • větrací systémy s přístupem k sousedům.Jen málo lidí chrání vnitřní východy do ventilačních kanálů s jemnou síťovinou, takže se k vám hmyz může snadno dostat z méně čistých sousedů;
  • pokojové rostliny - ovce často mají vejce v zemi a čekají na příznivé podmínky pro ně: teplo a vlhkost.

Můžete náhodně koupit kontaminovanou půdu nebo přivést květinu ze skladu infikovaného ovocnou muškou

Základní principy: jak se zbavit černých mouch v bytě nebo soukromém domě

Přišli jsme na to, odkud pocházejí vinné mouchy, a uvedly hlavní důvody jejich vzhledu. Nyní je čas mluvit o tom, jak se zbavit polibků v kuchyni. Nespěchejte hledat telefon pro kontrolu škůdců. Začněte revizí svých zvyklostí, protože jsou často hlavní příčinou reprodukce škodlivého hmyzu. Najít zdroj problému a opravit: aby to zvyk na mytí ovoce a zeleniny přinesl z obchodu, vyjměte odpadky častěji, než obvykle děláte, nenechávejte špinavé nádobí v dřezu na dlouhou dobu.

Pokud zbavíte polštáře jídla, nebude se ve vaší domácnosti aktivně reprodukovat

Pokud se však problém již objevil, existuje několik způsobů, jak tento problém vyřešit rychle.

Související článek:

Jak se zbavit švábů v bytě navždy : domácí výrobky a průmyslové insekticidy, proč se švábi mohou usadit v bytě, co dělat, aby se tomu zabránilo tipy na to, jak dělat pasti samia recepty na přípravu směsí hmyzu, přehled o účinnosti různých metod - v naší publikaci.

Lidové a tovární peníze z blackflies v kuchyni

Takže si všimnete roje drobného hmyzu ve vaší kuchyni. Nejprve určete místo, které je přitahovalo. Pokud se jedná o talíř ovoce, roztřiďte je, umyjte a zlikvidujte. Už víš, odkud pocházejí mláďata z ovoce, s největší pravděpodobností jsi je přinesl z obchodu. Desku přikryjte ubrouskem, nebo ještě lépe ji vložte do chladničky.

Popelnice musí být okamžitě odstraněna a omyta práškem tak, aby v ní nebyl žádný zápach

.

Vypouštění dřezu by mělo být naplněno čistící kapalinou nebo roztokem sody a octa.

Existují velmi účinné lidové recepty, jak se zbavit malého hřebene v kuchyni. Zvažte je podrobněji.

Lidové recepty: co napomáhá černochům

Osoba může používat různé metody zacházení s nepříjemným hmyzem a většina z nich je založena na použití improvizovaných prostředků. Tak, jak se zbavit černých mouchy doma, několik možností.

Náprava 1: Čerstvý kořen křenu

Ovoce Drosophila nemá rád ostrý zápach této rostliny. Pokud dáte kousky křenu na police a skříně, mouchy budou hledat spásu v panice. Nechte otevřené okno.

Nástroj 2: kafrový olej

Má-li dům aroma lampu, nalij ji do klenby av místnosti. Olej můžete jednoduše ohřát v žehličce nad varnou deskou. Se stejným účinkem můžete použít éterické oleje z jedle, eukalyptu, hřebíčku, citronu a levandule.

Prostředky 3: kouř

Máte-li na ruce tabák, jehlice jalovce, kadidlo nebo kužely jedle ho zapálili v popelníku. Zavřete dveře do kuchyně, ale nezapomeňte otevřít okno. Kouř vypuzoval polštáře.

Náprava 4: ocet a mýdlová voda

Přidejte do sklenice teplé vody nějaký prací prostředek, jablečný ocet a cukr. Místo octa můžete přidat víno. Zápachem to bude jako oblíbený lék na hmyz. Vrchní část skla utáhněte vakuovým filmem a vytvořte malý otvor. Midge se vrhne do pasti a utopí se. Umístěte takové pasti na místa hmyzu.

Prostředky 5: palina a pšeničná tráva

V místech výskytu ovocného hřebene se nastříká vývar z pelyněku nebo trávy plevelů. Mimochodem, tato metoda vám ušetří od komárů v přírodě, aplikovat kompozici na otevřené oblasti těla.

Nástroj 6: vanilin

Vanilkové příchutě jsou v kuchyni velmi vhodné, ale nemají rádi ovocné mušky. Nastříkejte vanilkový roztok na kuchyň nebo umístěte vanilkové tyčinky na police.

Náprava 7: česnek

Rozdrcte několik hřebíček česneku a několik hodin přikryjte vodou. Připravené tinktury pro zalévání rostlin.

Prostředky 8: Geranium

Vezměte pár kuchyňských pecí na kuchyňském parapetu. Pohled zepředu nemá tento voňavý květ moc rád a obchází vaši kuchyňskou stránku.

Tovární nástroje: Než můžete zahrát černé mouchy

Zkoumali jsme možnosti, jak se zbavit polibků lidovými prostředky. Obchody s chemikáliemi v domácnostech nabízejí chemikálie v aerosolových obalech a různé druhy lepkavých látek, které se používají pro boj s mláďaty.

Nářadí 9: Velcro

Jednoduché a bezpečné pro lidi. To jsou jen pásky s vrstvou lepidla, na které hmyz sedí a držet se. Tato stuha vypadá, posetá mrtvoly mouchy, ne moc hezká, ale funguje to velmi efektivně. Hlavní je umístit ho na místo, kde byste se ho náhodně nedotkli, nebo by vaše kočka nebo pes do takové pasti nespadl.

Nástroj 10: Aerosolové insekticidy

Tyto chemikálie mohou poškodit lidi a domácí zvířata, a proto se stříkají do volného prostoru. Nezapomeňte zakrýt akvárium, pokud máte ryby v kuchyni. Po postříkání chemikálií jsou dveře do místnosti zavřené a o hodinu později je kuchyně důkladně odvzdušněna. Z populárních léků je třeba uvést Raptor, Dichlorvos, Deta, Raftamide, Cobra a Moskitol.

Jak se mechanicky zbavit černých mouch v kuchyni

Všechny druhy lepení - účinný nástroj. Lepící past lze snadno provádět ručně.

Prostředky 11: lepenka a med

Vyřízněte proužek žluté lepenky. Pokud není po ruce, použijte těžký žlutý papír. Namažte ji medem, zajistěte lepící páskou na dřevěném špízu a nalepte ji do květináče nebo jablka do mísy s ovocem.

Jak se zbavit mouchy v kuchyni, v závislosti na jejich původu

Drobné mouchy mohou kopat kolem ovoce, cibule, žijí v obilovinách a mouce, žijí v kanálech nebo květináčích. V závislosti na jejich stanovišti by měly být vybrány vhodné prostředky.​​

Jak se rychle zbavit ovocných sušenek

Pokud se roj usadil nad košem na ovoce, připravte pro něj jednoduchou past.

Nástroj 12: sirup a soda

Pro lapač se vyžaduje láhev. Na dně se nalije sladký sirup, ovocná sóda nebo šťáva. Do sáčku vložte papír a vložte ho do hrdla láhve. Mouchy se dostanou dovnitř přes malou díru na špičce sáčku a nebudou se moci vrátit. Chytil mouchy nalil mýdlovou vodu a nalil do kanalizace nebo na ulici. Hmyz poklop z vajec po dobu 8 dnů, takže pro úplné zničení kolonie bude muset aktualizovat past po dobu nejméně dvou týdnů.

Jak se zbavit cibulového komára

Pokud neodstraní cibuli z plastového sáčku, bude se dusit a začne se hnit. Vůně jistě přitáhne mušky. Jak přinést cibuli z kuchyně blackflies?

Nástroj 13: piliny

Projděte celou cibulkou, odstraňtezkažené žárovky. Poté vložte cibuli do krabice a naplňte ji suchými pilinami. Tak budete dlouho zachraňovat kořeny a zbavíte se hmyzu, který nemá rád vůni pilin.

Jak se zbavit hmyzu v zádi

Hmyz v obilovinách - to je opravdu katastrofa. Často se to děje takto: otevřete krabici ovesné kaše, počítáte na zdravé snídani, a tam tyto malé parazity s křídly. Chuť k jídlu zcela zmizí. Vezměme si, jak se zbavit nepříjemných mláďat v kuchyni v krupici.

Nástroj 14: Mraznička

Proveďte úplný audit všech volně ložených výrobků. Je to škoda, ale infikovaná kaše bude muset být odhozena. Někteří doporučují péct v troubě nebo opláchnout vodou, ale víte, že takové postupy nepřispívají ke zlepšení kvality výrobku. Neodkládejte cestu do kontejneru na odpadky: zatímco vy jste zaneprázdněni v kuchyni, malí obyvatelé mohou nechat vybrané boxy a přesunout se do čistých.

Budete-li krmit tyto ptáky obilovinami, uděláte dobrý skutek, můžete je po čištění dát do zapečetěného sáčku a po čištění jít do parku

Složte všechny krabice, které nejsou infikovány parazity, do mrazničky. Tento postup zabije vejce. A ujistěte se, že máte zapečetěné krabice doma k uložení těchto výrobků.

Jak se účinně zbavit černých mušek v barvách místnosti

Nejčastější příčinou hmyzu v květináči je kontaminovaná půda. Pokud existuje takové podezření, je lepší transplantovat rostliny.Jak se zbavit pušek doma v květinách?

Prostředky 15: Mangan

Půdu v ​​nádobách nalijte slabým roztokem manganistanu draselného. Nepřehánějte to koncentrací, jinak můžete zničit květinu.

Nástroj 16: odpovídá

Midge nemá rád vůni a chuť síry. Vezměte krabičku s zápalkami a přilepte zápalky s hlavami do země. Čím více - tím lépe. Neváhejte zalévat květinu a měnit zápalky, jak se síra rozpouští.

Prostředky 17: Citrus

Uspořádejte kůru citrónu, pomeranče, grapefruitu nebo mandarinky do hrnce. Vůně vyděsí polibky.

Nástroj 18: Popel

Nalije se tenká vrstva dřevěného popela na zalévanou půdu. To bude nejen vyděsit hmyz, ale také oplodnit vaše výsadby.

Jak se trvale zbavit kanalizačních černohlavců

Kanalizační mouchy jsou velmi malé - jen pár milimetrů. Jsou zvláště aktivní blíže k noci, když jim lidé nebrání v kopání kolem odtokových otvorů. Nejnepříjemnější je, že takový hmyz po cestování po kanálech může sedět na výrobcích v kuchyni. Takže musíte bojovat s takovými nechtěnými hosty.

Nástroj 19: vařící voda

Zabít vejce a larvy v odpadní kanalizaci, naplnit je vroucí vodou. Bude zapotřebí nejméně 4 litry horké kapaliny. Pro větší důvěru ve výsledek po nalití přidejte do zásoby některéchemické čištění, například Mole.

Prostředky 20: plavec

Všechno důmyslné je jednoduché. Nakonec je nejvíce banální způsob, jak se zbavit malých černých mouch v kuchyni, je fyzicky zničit. Pusťte se s pláštěnkou nebo jen se složenými novinami - a do bitvy!

Preventivní opatření

\ t

Nejdůležitější a nejúčinnější profylaktikou je čistota. Nenechávejte zkažené produkty, pravidelně čistěte odpad a vyjměte odpadky. Zavřete okna jemným okem, sledujte vnitřní květiny a nenechávejte jídlo v misce pro domácí zvířata. Tato jednoduchá pravidla zabrání vzniku komárů ve vaší kuchyni. Pokud máte nějaké účinnější způsoby, jak se vypořádat s ovocnými muškami, podělte se o ně v komentářích.

Video: Jak se zbavit černých mouch v kuchyni