Jak si vybrat a nainstalovat kované brány: foto příklady zajímavých návrhů

Šikovné kování vždy přitahovalo pozornost a bylo charakteristickým znakem elitního majetku. Umělecká díla od kovářských mistrů nejsou levná, ale věřte mi, že vynaložené peníze se vyplatí s dlouhou životností výrobku a nádherným pohledem, že všichni vaši sousedé budou závidět. Dnes, HomeMyHome.ru redaktoři připravili pro vás exkluzivní materiál o tom, jak si vybrat a nainstalovat kované železné brány na vašich stránkách. Foto příklady luxusních exemplářů na hranicích luxusních domků a jednoduchých, ale krásných výrobků, které si můžete sami vyrobit - v tomto článku.

Kování od pravého mistra je uměleckým dílem

Výhody a nevýhody kovaných bran

\ t

Brána je především chránící váš domov a poté - zdobení místa. Proto jsou na materiál konstrukce kladeny zvláštní požadavky: musí být dostatečně silné, stabilní a nepřístupné pro možné špiony. Kované výrobky mají své výhody i nevýhody.

Výhody:

  • Trvanlivost a pevnost.Kovací výrobky jsou odolné vůči teplotním změnám od -40 do + 40 ° C. Takové brány se nebojí sněhu, deště nebo spalujícího slunce.
  • Všestrannost.Výrobky s tvarovanými kovovými prvky lze úspěšně kombinovat se dřevem, kamenem, vlnitou podlahou, polykarbonátem a jakýmkoliv jiným materiálem.
  • Použití různých automatických systémů.Kované konstrukce mohou být dodatečně vybaveny automatickými systémy pro otevírání a zavírání, namontované na nich.
  • Exkluzivita.Ruční výroba je jedinečná, takže při objednání takové brány k mistrovi si můžete být jisti, ženenajdete druhý takový

Nevýhody:

  • Vysoké náklady.To je možná hlavní nevýhodou ručně kovaného. Ale při výpočtu ziskovosti zvažte více než jedno století provozu. Na jeho pozadí se vám cena nezdá tak velká.
  • Potřeba pravidelné údržby.Kovové výrobky vyžadují ochranu proti korozi a pravidelné mazání. Pokud je brána rozmazaná prachem a nečistotami. Lze je jednoduše vyčistit vodou z hadice.

Ukazuje se, že výhody kovaných plotů se překrývají s jejich nevýhodami. Pokud jde o trvanlivost a pevnost, jsou tyto výrobky lepší než jiné možnosti.

Typy kovaných vrat: popis konstrukce, fotografie a náčrtků

Vrata na místě se mohou otáčet, posouvat nebo zvedat. Mechanismus otevírání - ruční nebo automatický. Dalším principem dělení na typy je typ uzavírání ventilů. Brány mohou být hluché, kombinované nebo otevřené.

Většina luxusních vil nepotřebuje hluché brány - jejich majitelé dávají přednost luxusnímu designu zahrady na veřejném displeji

.

Otevřená brána nikdy nevyfoukne ani do hurikánového větru, jednoduše proto, že má minimální odpor. Neslyšící stavby mají svou vlastní výhodu - podivné, zvědavé pohledy nenarušují váš klid. Pro zajištění kovaných předmětů používají řemeslníci polykarbonát, plech, profil, dřevo. Kterou z následujících možností je lepší použít a jaksprávně?

Kované posuvné brány s fotografickými modely

\ t

Posuvné brány mají velmi uživatelsky příjemný design. Zvláštní výhodou tohoto typu je úspora místa před vstupem. Není třeba ho nechat volný, křídlo nenarušuje průchod vozu a může být zároveň libovolně široké.

Systém posuvných vrat z kovového kovaného železa zahrnuje nosný kanál, rám rámu s vnitřní výzdobou a pracovní mechanismus s válečky odpovědnými za pohyb rámu

.

Pracovní mechanismus poskytuje systém pastí pro zastavení těžkého rámu a víčka, které chrání válce před vniknutím cizích předmětů a úlomků. Takový zpětný systém může být automatizován. K mechanismu je přidán elektrický pohon a brána se pohybuje stisknutím tlačítka z dálkového ovladače.

Související článek:

Posuvná brána pro kutily. Výkresy, schémata, návrhové náčrty, které umožní řádnou instalaci, naleznete v naší publikaci.

Kovaná křídlová vrata s fotografickými modely

\ t

Vrata se mohou otevírat uvnitř nebo vně vchodu. Tato metoda vám umožní udělat jakékoli křídlo, dokonce i ty bizarnější formy. Obvykle závěsné dveře neváží tolik, a poměrně silné závěsy na nosných sloupcích. Ale pokud je design velký a těžký, kladky jsou také kladeny na křídlové dveře. Takové systémy jsou zřídka automatizované, ale v případě potřeby je to možné.

Pro Úřautomatizace pák nebo lineárního pohonu s křídlovými branami

Hlavní nevýhoda takové brány se projevuje v zimě. Chcete-li je otevřít, musíte vyčistit sníh, jinak se křídlo nepohne.

Související článek:

Tento článek se bude zabývat otočnými kovovými dveřmi s brankou. Zvažte, co to jsou, foto příklady výrobků, nuance jejich instalace.

Kované brány s branou uvnitř s fotografiemi modelů

\ t

Brána může být umístěna odděleně od vstupní brány nebo uvnitř ní. První možnost je bezpochyby pohodlnější a estetičtější. A brána a brána mohou být vydány ve stejném stylu, ale křídlo bude jiné. Podívejte se na fotografii, jak bude vypadat brána z tepaného železa se samostatnou brankou.Vytvoření brány s vestavěnou brankou vyžaduje více dovedností. Budeme muset instalovat rám uvnitř hlavní konstrukce, vybrat kované prvky tak, aby celá konstrukce vypadala jako integrální umělecká kompozice. Taková brána bude mít prahovou hodnotu - to je třeba vzít v úvahu, zejména pokud jsou ve vaší rodině lidé, pro něž se prahová hodnota může stát vážnou překážkou.Poradenství!Při plánování šířky brány se snažte položit maximální možnou vzdálenost. Poskytne svobodu manévrování nejen pro automobily, ale i pro nákladní automobily.

Kované brány s polykarbonátem s fotografickými modely

\ t

Kombinace kovu s průhledným a průsvitným polykarbonátovým povrchem vypadá velmi přitažlivě. Na jedné straně vypadá design beztíže díky neobvyklému pozadí, na druhé straně je drahý a elegantní díky kování.

Mírně rozmazané pozadí za branou opticky rozšiřuje prostor místa a zároveň umožňuje průchod slunečního světla, což umožňuje udržet trávník nebo záhonu přímo za branou

.

Polykarbonát se nebojí změn teploty, vysoké vlhkosti a přímého slunečního světla. Tento materiál spolehlivě ochrání váš dvůr před pouličním prachem a pádem listí, větrem. Polykarbonát nevstupuje do žádných reakcí a nepřispívá k vzniku rzi na kovaných vzorech vrat. Foto příklady takových návrhů.Důležité!Pro návrh vrat je třeba zvolit kvalitní polykarbonát o tloušťce 6 mm.

Návrháři doporučují výběr pozadí pro plot, aby odpovídal střechu domu.

Vrata z vlnitého plechu s kovanými prvky s fotografickými modely

Fasády jako stavební materiál jsou trvanlivé adlouhá životnost. Je založen na vysoce kvalitní oceli. Pro ochranu proti korozi jsou plechy potaženy emailem, jehož životnost je až půl století. Vysoká odolnost vůči mechanickým zatížením způsobuje tvorbu plechů s lichoběžníkovými vlnami.

Tento materiál může sloužit jako podklad pro umělecké kování. Kované brány s profesionálním plechem, jako na fotografii, je lepší kombinovat s podobným plotem. Stejně jako v případě polykarbonátu je vybrána tak, aby odpovídala střeše domu. Fotografie je jednoduchá kovaná železná brána se vzory a pozadí vlnité.Související článek:

Plot z profesního listu vlastníma rukama. Příklady fotografií, zajímavá řešení a nuance úprav s užitečnými tipy v samostatné publikaci našeho portálu.

Exkluzivní krásná vrata z tepaného železa s fotografickými modely

\ t

Práce tohoto mistra stojí za to. Ploty na jednotlivých vzorech mohou být exkluzivní výzdobou místa. Dobrý kovář může splnit všechny vaše rozmary: monogramy, kudrnaté nápisy, obrazy zvířat a rostlin. Zde je několik příkladů takových konstrukcí, které dávají jen skromnou představu o možnostech profesionálního kování.Základní styly kovaných bran

\ t

Umělecké kování, stejně jako jiné architektonicképrvky, má svůj vlastní styl. Je vybrán v souladu s obecným architektonickým souborem. Dnes jsou tyto možnosti obzvláště populární.

Styl Charakteristické rysy

Ruština
Přítomnost slovanského ornamentu, zvířecích postav, pohádkových postav.

Byzantský
Převaha v kovaných vzorech na branách je složitá ozdoba s četnými prolínání, geometrickými prvky a květinovými vzory.

Renesance
Konstrukce s množstvím dekorativních prvků a přísným geometrickým uspořádáním, obvykle spirálového tvaru.

Gotika
Kované růže a vinné listy, čtyřlístek, převaha dlouhých tvarů, oblouky s ostrými vrcholy.

Moderní
Hladké linie bez nadměrné dekorace s asketickým designem, použití jednoduchých geometrických tvarů.

Loft
Hrubý masivní vzhled, nedostatek dekorace a další výzdoba.
Poradenství!Pro vytvoření společné architektonické kompozice ve stejném stylu jako brána, průčelí verand, zahradní nábytek, lucerny.

Populární kované prvky pro výzdobu bran, foto příklady

Mnoho společností zabývajících se výrobou plotů nabízí kované položky ve svých katalozích, které lze zakoupit samostatně nebo na základě výběruindividuální objednávky.

Podobné kované výrobky pro vrata jsou propojeny svařováním nebo použitím speciálních spojovacích prostředků

Čím těžší a menší fragment, tím více stojí. Velké výrobky jsou poměrně levné, ale jen malé dávají vašemu plotu sofistikovaný atraktivní design. Nejoblíbenější jsou různé monogramy a šipky, kulaté fragmenty se spirálovými tvary, květy a listy.

DIY výrobní techniky kovaných bran a bran s fotoprocesem

Ne každý si může dovolit objednat si exkluzivní produkt od velitele. Tam je cesta ven - můžete kované brány s vlastními rukama, pomocí ready-made prvky nebo fragmenty z kování za studena. To není tak těžké, jak se zdá na první pohled, a každý, kdo má alespoň malý svářečský stroj, zvládne tento úkol.

Co potřebujete vědět při navrhování a výrobě kovaných bran

Je důležité, aby si mistr začátečník pamatoval, že je nemožné obětovat sílu kovové konstrukce, aby se ozdobila. Kov je těžký materiál, takže každý kovaný prvek přidává hmotnost dveřím. Proto musí být vybrány rámy, podpěry a závěsy s ohledem na celkovou hmotnost konstrukce. Dalším důležitým bodem v designu - vzdálenost mezi dekorativními prvky. To je obzvláště důležité, pokud neplánujete vytvořit polykarbonát nebo profesionální list.

Pokud provádíte příliš dlouhé vzdálenostimezi pruty, nezvaní hosté mohou snadno proniknout přes takový plot

Pro práci budete potřebovat svařovací stroj, velký plochý povrch pro montáž, brusku pro místa svařování a nástroj pro obrábění kovů. Pokud plány pro kování za studena - budete potřebovat specifický nástroj: zakřivený tis, ohýbačka trubek, svěrák.

Kromě kovaných dekorativních prvků potřebujete pro rám materiál: rohovou nebo tvarovanou trubku. Sloupy pro konstrukci jsou také vyrobeny z odolných ocelových trubek. Pro instalaci sloupů bude vyžadovat vrták a cementovou maltu, štěrk.

Co je kování za studena a video instrukce pro jeho realizaci

Kování za studena je v podstatě ohýbání kovových dílů pomocí speciálních nástrojů. Profesionální stroje jsou vybaveny elektrickými stroji, takže celý proces netrvá moc dlouho a nepřebírá síly.

Manuální ohýbání kovu je tvrdší, ale pokud si uděláte jen jednu bránu, můžete se s tímto úkolem vyrovnat manuálně, s minimálními náklady, s použitím pouze malých nástrojů a obvyklého nástroje

Aby se kovová tyč dostala do požadovaného tvaru, není nutné ji ohřívat. Pro upevnění formy se používá svařování a tvarování. Jak to vypadá v praxi - v malém videu.

Kování za tepla a jeho tajemství

Kování za tepla je prací kováře. V procesu vytváření kovových šperků se materiál zahřívá na teplotu, která ho činí pružným a tvárným.Dovedné držení kovářského vybavení pomáhá mistrovi vytvořit opravdová mistrovská díla.

Kování za tepla vyžaduje výdaje na palivo a vytvoření zvláštních podmínek pro zpracování

Mimo jiné je to tvrdá práce v extrémních podmínkách. Bez speciálního vybavení a zkušeností, nováček je lepší, aby se na horké kování, ale svěřit úkol odborníkům.

Spojení hotových kovaných prvků

Montáž odděleně kovaných dílů lze provádět různými způsoby: svařováním, nýtováním, upevněním na svorky a konzoly. Umístění upevňovacího prvku nad hlavou je obvykle skryto za dekorativními detaily, pokud není upevňovací prvek součástí uměleckého záměru autora.

Kovové výztuhy se před fixací zahřívají. Pak se položí na díly a nechají se vychladnout. Když chladicí přípravek mírně smrští a pevně fixuje prvky v požadované poloze.

Upevnění svařováním - jednoduchý a spolehlivý způsob vytváření kompozic z kovu

Po spolehlivém propojení všech částí konstrukce se svařovací body zarovnají s bruskou a potáhnou antikorozní směsí.

Čištění bruskou a obráběcími částmi antikorozními prostředky

Kování za tepla nebo za studena, svařování - to vše porušuje přirozenou strukturu kovu a na místech ohybů a svařování se může objevit rez. Pokud chcete, aby kované brány sloužily více než jedné generaci vaší rodiny, musíte být ve fázi jejich tvorbyvěnovat zvláštní pozornost zpracování kovů a jejich ochraně. Kov je možné vyčistit kartáčem, bruskou nebo pískovacím zařízením.

Mimochodem, je možné provést pískování sami, s výkonným kompresorem na ruce

Vynikajících výsledků se dosahuje chemickým zpracováním oceli. Kyselina chlorovodíková nebo kyselina sírová s hexaminem úspěšně ničí všechna místa koroze. Můžete použít konvertor fosforu připravený k přímému použití na bázi kyseliny fosforečné. Po pečlivém odstranění kovu je potažen odolným smaltem.

Instalace kovaných bran

Pevnost a trvanlivost konstrukce dveří závisí na správné instalaci. Pro upevnění jsou kovové podložky uloženy v zemi, betonovány a dodatečně upevněny zdivem. Pamatujte, že vzhledem k velkému zatížení, s instalací konstrukce není nutné spěchat. Je třeba počkat, až se betonová základna stane konečně pevnou, a to bude trvat dva nebo tři týdny. Pospěšte si a pod tíhou závěsů se uvolní podpěry.

Pokud se brána houpá, ujistěte se, že plocha, ve které se budou otevírat křídla brány, je rovná a křídlo se nelepí na zem

Po upevnění podpěr jsou závěsy zavěšeny na silných závěsech. Čím těžší je web, tím více smyček by mělo být instalováno.

Související článek:

Kresby, fotografie a videa, doporučení z této recenze vám pomohou branUdělej si to sám a rozhoduj o materiálu a typu stavby.

Jak se starat o vrata z tepaného železa

Kov je trvanlivý materiál, ale vyžaduje také pravidelnou údržbu. Z času na čas je třeba zkontrolovat konstrukční prvky, zda neobsahují známky koroze. Při sebemenší stopě rzi by měla být postižená oblast očištěna a natřena.

Všechny pohyblivé části konstrukce by měly být pravidelně mazány mazivem nebo jiným vhodným mazivem. Čas od času musí být brána očištěna od prachu a pouličních nečistot. S tímto úkolem se můžete snadno vyrovnat, pokud je v domě zavlažovací hadice nebo kompresor.

Kolik stojí kované brány a branky - přehled cen s náčrty fotografií a modelů

Jakákoli vrata z tepaného železa jsou položkovým zbožím. A jejich cena přímo závisí na kvalifikaci mistra a složitosti práce. Takže je těžké vybrat nějaký druh celkových nákladů. Ale můžete určit dolní bar. Takže na předměstí, sériová verze kované železné brány 3 metry široký za ceny června 2018 bude stát asi 48-50 tisíc rublů. Čtyřmetrová brána bude stát asi 70 tisíc rublů.

A exkluzivní verze ručně kovaného zboží stojí nejméně 150-200 tisíc rublů

Na závěr jsme pro vás sestavili kolekci skic z tepaného železa s branami a bez branek. Možná je mezi těmito možnostmi to, o čem jste dlouho snili.Máte-li zkušenosti s vlastní výrobou bran z tepaného železa - podělte se o ně v komentářích!