Jak si vybrat a nainstalovat kovový plot pro plot

Moderní typy plotů splňují standardy kvality: jsou lehké, cenově dostupné a na parcele vypadají krásně. Jedním z nich je kovový plot pro plot. Jinak se nazývá evroshtaketnik, je vyroben z pozinkovaného kovu a má estetický vzhled. V dnešním přehledu budeme hovořit o tom, jak si to správně vybrat, jaké výhody a nevýhody má a jak správně namontovat plot. Dokončíme recenzi krásné a úspěšné fotogalerie. Šťastné čtení!

Dřevěný plot jsme zvyklí na

Co je to hůlkový plot a jak se používá

Tento název pochází z německého slova „Stake“, které doslova znamená „pilíř“. Pod shtaketkom znamenají typ plotů tvořených lamelami, rovnoměrně rozloženými po obvodu areálu. Nejčastější v naší zemi byl dřevěný plot, kde se pásy střídaly s mezerami prázdného prostoru.

Takové ploty byly používány v venkovských domech a dokonce i ve městech pro uzavření pozemků, zahrad a předzahrádek na nádvoří bytových domů. Vrata a brány byly vyrobeny z desek. Dnes, nahradit drahé strom přijde praktičtější a levné materiály. Když jsme se rozhodli instalovat plot, každý si vybere mezi plotem, plotem z archu nebo jinou možností. Promluvme si o prvním podrobněji.

Kovový plot pro plot: popis

\ t

Dříve používaný dřevěný plot se dnes používá jen zřídka. V jeho místě přišli ploty z evshuketnik. Trh nabízí obrovský výběr těchto výrobků, které se mohou lišit tvarem, barvou, kvalitou kovu a šířkou profilu.

Eurostretcher je moderní šermířský materiál

.

Prvky budoucího oplocení jsou vyrobeny z pozinkovaného ocelového plechu, který je v továrně řezán na pásy a jiné prvky. Hotový plot z dálky připomíná známý dřevěný plot, ale vypadá to výhodněji, snadno se čistí apřekreslil. Velký význam při výrobě tohoto materiálu má tloušťka kovu. Čím vyšší je, tím silnější bude plot. Standardem je tloušťka 0,4-0,55 mm. Známý evroshtaketnik se skládá ze tří hlavních částí:

 • příčná vedení;
 • regály umístěné svisle;
 • samo.

Samotný materiál je ocel, která je potažena zinkovou ochrannou fólií a na ní je nanesen polyester, který vytváří dodatečnou ochranu proti agresivnímu vnějšímu prostředí. Vedoucími výrobci jsou společnosti z Belgie a Německa. Mnohé z nich neřezávají díly z hotového profilového plechu, ale vyrábějí se odděleně, proto se náklady různých společností mohou výrazně lišit. Tento typ výrobku má mnoho výhod, ale nezapomeňte na nevýhody.

Výhody a nevýhody plotu z evroshtaketnik

Výhody kovových plotů tohoto typu:

 • optimální poměr cena-kvalita, to je věřil, že kov bude sloužit mnohem déle než dřevěný protějšek;
 • dlouhá životnost materiálu. Výrobci tvrdí, že výměna bude nutná až po 20 letech;
 • materiál je nehořlavý a nehořlavý;
 • přístup slunce a vzduchu k místu je prováděn volně, což přispívá k rychlému růstu rostlin, absenci bažinatosti oblasti;
 • široká škála modelů a barevných variant, možnostpřekreslit plot;
 • snadná instalace a provoz;
 • estetický vzhled.

Je-li třeba, aby byl dřevěný plot pravidelně ošetřován antiseptikem, může kovový plot stát mnoho let bez použití dodatečných prostředků.

Větrání místa a přístup slunce k rostlinám jsou důležitými výhodami

Studium přezkumu tohoto materiálu nedobrovolně dospělo k závěru, že je obtížné najít nevýhody. Mnozí lidé tuto bariéru zpravidla srovnávají s kovovým profilem a označují jeho levnost. Evroshtaketnik je mnohem dražší než plot profilu, ale jejich kvalitu nelze srovnávat.

Druhy plotů

Pokud se vydáte po vesnici dacha, můžete dnes vidět různé verze populárního plotu z kovového plotu. Liší se barvou a tvarem. Ale rychlý pohled nestačí na to, abychom se naučili všechny rozdíly.

V rekreačních vesnicích je tento plot dnes velmi běžný

.

Materiál je tedy rozdělen podle následujícího principu:

 • podle typu profilu;
 • způsobem zpracování hran;
 • , pokud jde o barvu a typ malby;
 • výrobní metodou.

Začněme tím, že samotný plot má určitý tvar. Je snadné zjistit, zda se na profil díváte od konce. Níže uvedená tabulka zobrazuje všechny dostupné možnostitrhu.

Jméno Profil Vzhled Popis
U-tvar Nejběžnější verze
M-tvar Vypadá neuvěřitelně
Ve tvaru písmene C (půlkruh) Profil proti vandalismu

Dříve jsme poznamenali, že existují dva způsoby, jak vytvořit detaily o budoucím oplocení:

 • z hotového profilového plechu řezáním;
 • oddělují každou část.

Je-li jeden typ výrobku podstatně dražší než druhý, je možné, že se jedná o právě způsob výroby. Ve výrobním procesu zpracovává výrobce hrany, válcuje nebo odstraňuje případné nesrovnalosti. Válcované okraje vypadají harmoničtěji.

Podívejte se, jak je kov natřen. Práškové lakování je odolné, zakrývá materiál na obou stranách. Barvení polymerní barvou se liší jasem a trvanlivostí, ale opačná část plotu bude vypadat neprojevitelně. Ne každý se bude líbit tomuto profilu kvality.

Barevné schéma budoucího oplocení je různorodé

Důležitá je také šířka samotných profilů. Může se lišit v závislosti na výrobci a formuláři.

Plot z evroshtaketnik: fotografie, metody instalace

Každý čtenář mohlpoznámka: takový plot je extrémně jednoduchá struktura, ale zároveň je kupujícímu nabídnuto, aby vytvořil velké množství tvarů a křivek, což učiní stránku zajímavou a atraktivní. Ti, kteří nechtějí trávit čas vytvářením netradičních struktur, můžete vždy omezit instalaci přímého oplocení. Vypadá stručně a přísně. Nevýhodou je nadměrná jednoduchost.

Přímo jako řetězec bude vyžadovat péči o zaměstnance

Společnou instalační metodou je vytváření vln. Jejich typ může být odlišný. Lamely jsou umístěny tak, aby vytvořily vzor, ​​který vypadá jako vlny.

Příklad dokončeného vlnovitého euroshaperu

V tomto případě bude zaměstnanec povinen vypočítat krok předem, přizpůsobit jej délce plotu, vypočítat šířku mezer mezi lamelami. Práce je možná pouze po schválení všech výpočtů. Přes zdánlivou složitost je takový typ plotu považován za jeden z nejoblíbenějších.

Možnost „vlny“

Typy oblouků jsou podobné vlnovce, vypadají velkolepě, vytvářejí efekt pohodlí na místě. Tam jsou oba ploty s konvexním obloukem a konkávní. Oba stylisticky připomínají vesnické motivy.

Obloukový plot

"Žebřík" se nazývá plot, kde jsou lamely umístěny jeden nad, druhý pod sebou, střídající se mezi sebou. Onje namontován velmi jednoduše, v ideálním případě bude vhodný pro dávání nebo venkovský dům. Další možností je tzv. "Vánoční strom", kde horní část připomíná tvar korunky jehel ve tvaru kužele.

V popředí je oranžový plot po žebříku

Je nabízeno mnoho forem plotů z tohoto materiálu. Každý si může vybrat na základě svých vlastních preferencí. Dokonce i ve fázi výběru mají pronajímatelé logické otázky o tom, jaká by měla být vzdálenost mezi lamelami a jak ji lze naplnit. Ne každý potřebuje plné vysílání pozemků, chtěl bych skrýt některé prvky ve dvoře od nepříjemných očí sousedů.

Související článek:

Plot z profesního listu vlastníma rukama. Příklady fotografií, zajímavá řešení a úpravy nuancí s užitečnými tipy v samostatné publikaci našeho portálu.

Vzdálenost mezi plotem

Než si koupíte kovový plot pro plot, měli byste si vizuálně představit budoucí plot, nakreslit diagram, spočítat množství materiálu. V tomto bodě vyvstává otázka, jaká bude vzdálenost mezi proužky kovu. Vzdálenost mezi shtaketnikem je určena nezávisle ve fázi vytvoření náčrtu. Může být minimální a může být 40 - 80 mm. Maximální mezera by neměla překročit šířku samotného pásu. Užší mezery, méně větrané a osvětlené místo bude. Taképotřebují více materiálu. Optimální vzdálenost by měla být polovina délky prkna. Je důležité, aby tato vzdálenost byla během instalace přísně dodržována. Jinak bude plot nenápadný.

Důležité!Podle Kodexu územního plánování Ruské federace SNiP 02/30/97 nemáte právo zakrýt spiknutí souseda. Z tohoto důvodu je povoleno používat evroshtaketnik s intervaly nejvýše 1,5 m. V opačném případě se vyžaduje písemný souhlas vlastníka sousedního pozemku.

Pokud je vzdálenost mezi lamelami přísně dodržena, plot bude vypadat skvěle

Ti, kteří potřebují nepřetržitý plot, budou určitě uvažovat o možnosti zaplnění mezer. Existuje několik způsobů:

 • nevytvářejí žádné mezery a překrývají se lamely;
 • bilaterální plnění metodou „šachy“.

Je možné kombinovat plot s intervaly a plotem bez něj. Metoda „šachy“ předpokládá bilaterální registraci bariéry s uspořádáním lamel v šachovnicovém vzoru. Výsledkem je, že plot vypadá přitažlivě ze dvou stran a dvůr je ukrytý před zvědavýma očima.

„Šachy“ je skvělý způsob, jak uspořádat plot z obou stran

Jak si vybrat kovový plot

\ t

Otázku volby vždy komplikuje nedostatek znalostí o materiálu. Pokud potřebujete kvalitní plot, doporučujeme vám věnovat pozornost několika nuancím:

 • tloušťka kovu (zvolte odolnější modely);
 • Okraj kvalitního výrobku se vždy provádí válcováním, což přispívá ke konečnému vzhledu;
 • Tvar profilování je v návrhu důležitý, doporučujeme vám před koupí pečlivě prostudovat příklady hotového oplocení;
 • Barevné schéma je také důležité, kovová krabička, natřená na obou stranách, vypadá harmoničtěji.

Zbarvení plotů ze dvou stran je nesmírně nutné, pokud se plánuje vytvořit plot jako „šachovnici“.

Ceny za kovový plot s instalací nebo bez instalace

Vzhledem k tomu, že tento materiál je univerzální a není prakticky žádný problém s jeho montáží, nabízejí se dvě možnosti nákupu:

 • evroshtaketnik s instalací na klíč;
 • materiál pro vlastní montáž.

Při koupi plotu vyrobeného z kovového plotu s instalací ceny uvedené za 1 lineární metr. Při nákupu materiálu se plot prodává za standardní cenu 1 m². K tomu si můžete zakoupit další konstrukční prvky.

Příklad hotového plotu u dveří skladu

Pokud nechcete instalovat plot z kovového plotu, cena za metr je přibližně 1900 rublů. S velkým obvodem stránky bude muset vyložit kulatý součet. Pokud chcete instalovat kovový plotshtaketnik dát levné, doporučujeme, aby se instalace s vlastními rukama. Cena materiálu se například pohybuje v rozmezí od 45 do 400 rublů na 1 m², v závislosti na kvalitě a výrobci.

Montáž kovového plotu

Po prostudování vzhledu fotografie a ceny evroshtaketnik za plot, řekneme o tom, jak udělat instalaci vlastníma rukama. Vzhledem k tomu, že veškerá práce bude probíhat nezávisle, bude proces rozdělen do tří fází:

 • výpočet množství materiálů a vytvoření náčrtu nebo schématu;
 • nákup výrobků;
 • .

Poslední etapa vyžaduje předběžnou přípravu na místě.

Pohled odborníka
Dmitry Kholodok
Technický ředitel opravárenské a stavební společnosti ILASSTROY
Položit otázku\ t
„Pokud se plánuje instalovat nepřetržitý vysoký plot bez koordinace se sousedem, měli byste ustoupit přesně 1 m od linie průzkumu a začít pracovat, abyste neporušili zákon.“

Kovový dávkovač instalovaný na předem připraveném základu

Požadované materiály a nástroje

Pro práci potřebujete následující nástroje:

Další materiály pro vytvoření plotu z vlastních rukou evroshtaketnik:

 • betonová směs (nahrazena cementem a pískem);
 • profilovaná trubka - 40 × 40 a 20 × 40;
 • zátky - 40 × 40;
 • pozinkované ocelové šrouby.

Jako sloupy se používá trubka s průřezem 40 × 40. Někdy se majitel stavby rozhodne vytvořit masivní plot s cihlovými nebo betonovými sloupy. Budete také potřebovat plot sám.

Výpočet množství materiálů pro plot z kovového plotu\ t

Zpočátku se může zdát, že úkol spočívající v výpočtu materiálů je velmi složitý. To není. Všichni výrobci uvádějí jasný počet plotů potřebných k vytvoření běžícího metru plotu. Pro přesný výpočet množství materiálu použijte jednoduchý vzorec:

K = (délka 1000 mm v mm) /(133 + délka mezery v mm),

kde K je počet lamel na 1 m.

Pro podrobný výpočet můžete zjistit, jaká je cena kovového plotu pro jednotku jednotky. Výsledné číslo vynásobené délkou plotu v metrech. Nyní víte, kolik lamel je třeba zakoupit. Samořezné šrouby se prodávají v balení. Jsou-li k dispozici tři podélné zpoždění, je zapotřebí 6 upevňovacích šroubů na jeden pás.

Instalační proces: Podrobný návod

Doporučujeme, abyste se seznámili s podrobnými pokyny, které vám pomohou rychlezvládnout úkol.

Krok 1. Instalace sloupů

Ilustrace Popis prací
Měří se průřez a po jeho obvodu se táhne šňůra. Pro instalaci je vhodnější použít vrták, pak bude tento proces trvat jen několik minut. Můžete ji nahradit kopáním otvorů pod sloupy lopatou. Hloubka - 1,2 m
Pod trubkou 40 × 40 bude vybrání určité velikosti
Do vybrání je vložen podpěrný sloupek a je ucpán kladivem
Připevněte betonem. Sloupy musí být dokonale rovné, kontrolované na úrovni
Paralelní instalace brány a branky
Aby nedošlo k poškození horní části podpěrných sloupků při nárazu kladivem, zakryjte je dřevěnou tyčí nebo kovovou plechovkou

Krok 2. Nastavení horizontálních zpoždění

Ilustrace Popis úlohy
Když jsou namontovány všechny nosné sloupky a betonový roztok vyztužen, můžete začít řezat podélné hranoly z trubky 40 × 20
Lags jsou fixovány svařováním. Pokud se používají spojovací prvky, pak pro trvanlivost doporučujeme dodatečně svařovat horní lana
Svařovací práce jsou prováděny dvěma osobami, jinak není možné dosáhnout přesnosti
Jakmile je práce dokončena, je možné přistoupit k nátěru konstrukce
Poté, co barva zaschne, umístěte na podpěrné sloupky zátky, aby se zabránilo vniknutí vody a nečistot

Krok 3. Upevnění kovového plotu

Ilustrace Popis práce
Předpínací kabel majáku napněte v určité výšce. Vybalení materiálu
Pokud máte branku, začněte s ní instalovat
Druhá úroveň je stanovena umístěním kusu dřeva nebo kovové trubky o určité šířce mezi ně, která se rovná délce mezery
Tento prvek je vytvořen předem, je lepší, pokud je dostatečně dlouhý
Pokračujeme v práci. Instalace plotu začíná od brány v různých směrech
Nejprve připevněte lištu nahoru
Pak ve spodní části k podélnému zpoždění
Střední část je upevněna na konci
Plot z plotu je připraven. Vnitřní pohled

Pořadí prací lze nalézt také ve videu:

Způsoby malby evroshtaketnik

Kovový plot za nízkou cenu může býtjako na jedné straně natřené, takže musí být zcela nenatřené. Malování je způsob, jak udělat plot krásným a chránit jej před agresivním prostředím. Hlavním problémem je koroze. Jeho středy: okraje lamel, místo připevnění k zpožděním. Proto by šrouby měly být zinek.

Existují pouze dvě metody malby:

 • tekutá barva;
 • prášková barva.

Ta zvyšuje životnost výrobku o 10 let, vytváří trvanlivější povlak, ale cena za něj je poměrně vysoká. Doba ochrany při použití tekuté barvy je 5 let.

Vlastnosti univerzálního plotu z cihel a kovového plotu

Plot s cihlovými sloupy vypadá velkolepě

Snad tento typ plotu je nejzajímavějším řešením. Zvláštnost instalace spočívá v tom, že základ pro sloupy byl zpočátku nalit, a pak cihly nebo stavební bloky byly položeny. Takový plot je nejen krásný, ale trvanlivý. Při pokládání cihel, pracovníci opustí hypotéky, aby se spojily s podélnými zpožděními svařováním nebo použitím kotev. Design bude vypadat masivně.

Související článek:

Ploty a ploty pro dům. Nápady na fotografie a originální řešení s výhodami a nevýhodami v samostatné publikaci našeho portálu.

Foto plotů z evroshtaketnika

Představujeme fotografii kovových plotůshtaketnika, která vám umožní vybrat zajímavé možnosti pro realizaci.
Související článek:

Ploty pro soukromé domy: fotografické nápady . V samostatné publikaci jsou prezentovány originální nápady a příklady plotů z různých materiálů pro každý vkus.

Místo epilogu

Doufáme, že naše krátké hodnocení bylo užitečné. Máte-li nějaké dotazy nebo máte chuť podělit se o své zkušenosti s postavením plotu, pak jste v komentářích vítáni.