Jak si vybrat a nainstalovat TV držák na zeď: osvědčené metody, užitečné tipy pro řemeslníky

Spolehlivá montáž televizoru na stěnu umožňuje upevnění televizního panelu a zajištění správné polohy. Plazma tedy může být bezpečně použita bez obav z náhodného dotyku a rozbití. Plochý televizor namontovaný na stěně dokonale zapadne do každého interiéru a také opticky zvětší prostor. Zvažte v této recenzi, jaké jsou typy spojovacích prostředků, jak je nainstalovat sami, stejně jako tipy na výběr a nákup nejoblíbenějších modelů.

Konstrukce pohyblivého držáku pro TV

Zavěšení televizoru na zeď: výhody a nevýhody montáže

Před výběrem spojovacího materiálu na stěně pro televizi je nutné pochopit existující typy, jakož i výhody a nevýhody těchto zařízení. Televizní panel může být instalován na jakémkoli vodorovném povrchu, ale není zaručeno, že se nedotkne.

K zajištění pohodlného sledování televizoru a jeho bezpečného používání použijte držáky, které umožňují instalaci LCD panelu na téměř jakýkoliv svislý povrch. Obrazovka navíc nezabere mnoho místa a vizuálně zvětší prostor místnosti.

Televizní panel na zdi místnosti

Je-li použit montáž s otočným zařízením, může být plochý panel instalován v libovolném úhlu. To zajistí dlouhodobé pohodlné sledování televize.

Tabulka 1. Nevýhody použití nástěnných držáků pro televizor

.
Obraz deficitu Popis problému
Držák TV s plochou obrazovkou vyžaduje připojení konektorů. Jejich absence znamená dodatečné náklady na instalaci
Upevňovací prostředek nemůže skrýt závěsné kabely. Z tohoto důvodu se doporučuje koupit speciální krabice
V blízkosti LCD paneluje žádoucí zavěsit police, které vám umožní umístit ovládací panel, disky a různá zařízení

Upevnění televizoru ke zdi: jak správně zavěsit panel

Jak vybrat správné umístění zavěšení

Než zavěsíte televizor na zeď s držákem, měli byste pro to zvolit vhodné místo. Je také nutné nastavit obrazovku v určité výšce, aby bylo zajištěno pohodlné sledování.

Pokud bude instalace provedena v obývacím pokoji, doporučuje se namontovat LCD panel naproti sedadel a pohovky.

Umístění ploché obrazovky v obývacím pokoji

Při instalaci ploché obrazovky v ložnici je třeba mít na paměti, že v této místnosti je televizní obrazovka většinou vleže. Z tohoto důvodu se musíte ujistit, že držák na stěnu televizoru byl nastavitelný.

Montáž spojovacích prostředků do kuchyně se provádí převážně ve vysoké nadmořské výšce, téměř pod stropem. Pokud jde o vzdálenost od diváka k televizní obrazovce, je nutné dodržet vzdálenost rovnou 3-4 úhlopříčkám ploché obrazovky.

Související článek:

Držák televizoru na výklopné stěně je velmi populární. Ale mnoho neví, jak si to vybrat a správně nainstalovat. Budeme o tom mluvit v publikaci.

Volba optimální montážní výšky televizoru

Vzhledem k tomu, že je obraz zobrazen vSedadlo by mělo být instalováno v takové vzdálenosti od podlahy, aby jeho osa odpovídala úrovni očí osoby. Optimální hodnota je 1200 mm.

Stanovení výšky instalace televizoru na zeď

Pokud je panel instalován v ložnici, doporučuje se zvolit výšku v rozsahu od 1000 do 1200 mm. S touto polohou obrazovky si může divák lehnout a dívat se na obraz a zároveň se nebaví.

Hlavní typy držáků pro televizory

Držák televizoru otočný výsuvný nástěnný držák

Nejvhodnější je použití držáku na stěnu pro televizor. Poskytuje maximální počet stupňů volnosti pro plochou obrazovku.

Otočná sklopná montážní konzola

Pomocí této montáže lze panel televizoru upevnit v libovolné poloze. Kromě toho může být samotná televize:

 • se pohybují v blízkosti stěny;
 • namontujte kolmo ke stěně;
 • Nastavte a zajistěte panel v libovolném úhlu.
Hledisko expertů
Igor Svetlakov
Obchodní asistent maloobchodní sítě Eldorado
Položit otázku\ t
„Výsuvné modely otočných držáků lze instalovat podél stěny umístěné na slunné straně. Vyhnete se tak oslnění na obrazovce, pokud jej nasadítena opačné straně. “

Nastavení polohy panelu pomocí zatahovací konzoly

Držák TV naklápěcího typu

Tento typ montáže umožňuje nastavit úhel panelu a měnit jeho polohu. V jakékoli místnosti, ve které je panel umístěn, poskytuje konzola pro montáž na TV pro naklápění naklonění možnost nastavení roviny obrazu vertikálně nebo horizontálně pro pohodlné sledování.

Tabulka 2. Výhody a nevýhody naklápěcích konzol

Výhody naklápěcího otočného mechanismu Nevýhody zařízení
Možnost pohodlného nastavení obrazovky Obtíže při montážních pracích
Rychlý výběr nejpohodlnější pozice zobrazení kdekoli v místnosti Velká vzdálenost mezi stěnou a panelem
Umožňuje instalaci LCD panelu v rohových a obytných prostorách s nestandardním uspořádáním Vysoká prodejní cena. Držák má rozdílné hmotnostní limity pro panely

Držák nástěnného televizoru

Rohové držáky umožňují instalovat televizní panely v rozích místností a ve všech typech pokojů. Jejich design je v mnoha směrech připomínající výkyvná zařízení.

Úhlová konstrukce konzoly

Televizor lze instalovat na jednu stěnu a pomocí tohoto zařízeníPodívejte se na obrazovku z různých pozic v místnosti. Tyto modely vám umožní odstranit panel a jít o své podnikání, bez strachu z nárazu zařízení. To je zvláště výhodné v podmínkách omezeného prostoru.

Jak si vybrat televizor - základní pravidla

Pokud musíte televizor nainstalovat na zeď, musíte znát kritéria pro výběr závorek. Chcete-li to provést, určete:

 • jaký typ upevňovacího prostředku lze použít v určitém modelu ploché obrazovky;
 • místo instalace LCD panelu v místnosti;
 • zda může být televizor umístěn v určité vzdálenosti od stěny nebo instalován v blízkosti stěny;
 • stěnové materiály ( omítka, beton, sádrokarton );
 • Hmotnost televizního panelu v kg;
 • Potřebujete otočný mechanismus v držáku.

Odpovědí na tyto otázky může každá osoba snadno určit volbu upevňovacího zařízení. Nejjednodušší z nich jsou pevné moduly. Takové držáky jsou pevně upevněny na nosiči a poté je televizní panel namontován do sedadel na skříni.

Poradenství!Volba správného držáku pro TV s plochou obrazovkou umožní montážní otvory, které jsou umístěny na zadní straně zařízení. Je třeba počítat, stejně jako provádět měření mezi středisky. Na základě získaných dat můžete snadno najít nejlepší možnost.

Technologická otevřenízadní strana televizoru

Pro definování upevňovacích systémů pro televizní panely existuje tzv. Norma VESA. Vzdálenost mezi otvory na povrchu konzoly je 75, 100, 200, 300 a 400 mm.

Stanovení vzdáleností mezi montážními otvory podle normy VESA

Jak zavěsit televizor bez držáku na zeď - základní způsoby

Pokud chcete zavěsit televizní obrazovku bez držáku na zeď, můžete to udělat sami bez velkého úsilí. U nových modelů s velkou úhlopříčkou jsou v pouzdře přístroje namontována speciální zařízení, která umožňují instalaci bez speciálních upevňovacích prvků.

Pevná instalace televizní obrazovky na stěnu bez zvláštní montáže

Při montáži provádějte měření mezi „ušima“ pro zavěšení panelů, označte stěnu, upevněte šrouby a zavěste na ně panel LCD. Nevýhody tohoto způsobu zahrnují tuhost upevnění zařízení. Obrazovka bude upevněna bez možnosti změny úhlu sklonu.

Jak vyrobit držák televizoru na stěnu vlastníma rukama - osvědčené možnosti

Z montážní lišty

Tabulka 3. Fáze výroby konzoly z montážní lišty

\ t \ t
Obrázek Popis výrobní fáze upevňovacích prvků
Nejdříve musíte udělat označení na montážní liště. Je třeba snížit o2 kusy, jejichž délka odpovídá výšce mezi technologickými otvory na zadní straně televizoru. Všimněte si, že 2 segmenty jsou připevněny k panelu televizoru a 2 - ke stěně
po délce dílu by měla být jádro, aby se usnadnil proces vrtání technologických otvorů
Vrtání otvorů pro upevňovací prvky
Výroba sedadla na kolejnici pro upevnění upevňovacích šroubů
Upevnění lamel k televiznímu panelu
Upevnění kolejnic ke stěně
Ověřte vodorovnou rovinu s hladinou
Zavěšení panelu na upevňovací prvek. Práce musí být prováděna s asistentem, aby nedošlo k poškození televizoru
Zadní panel je pevně upevněn pevným držákem
Plazmový televizor na zeď

Dřevěná prkna

Tato metoda je vhodná pro upevnění malých plochých televizorů s nízkou hmotností. Chcete-li vytvořit televizor pro montáž na stěnu sami, potřebujete následující materiály a nástroje:

 • tloušťka dřevěné lišty 50 - 70 mm;
 • ocelové háčky - 4 ks;
 • samořezné šrouby s prstencovou hlavou - 4 ks;
 • šrouby pro upevnění lamel - 4 ks;
 • vrtákelektrické

Kolejnice musí být řezána pilou na 2 stejné části. Na délku musí odpovídat rozměrům panelu. V koncové části polotovarů je třeba našroubovat šrouby, ve kterých je prstencová hlava.

Držák dřevěného pásu

V prkně je třeba vyvrtat otvory a upevnit je na panel. Na stěně by měly být značky, které se budou shodovat s kroužky vkruchennyh šrouby. Poté je třeba ve stěně na nich vytvořit otvory a utáhnout závěsné háky. Pak jsou kroužky vloženy do háčků a je nainstalován panel LCD.

Za jakou cenu si můžete koupit zeď na zeď

Upevňovací systémy pro instalaci plochých televizorů lze výhodně zakoupit v internetových obchodech za rozumné ceny. Pokud potřebujete posuvný typ pro montáž na stěnu, stojí za to zvážit model Brateck LPA52-446.

Nástěnný držák pro Brateck LPA TV 52-446

Přístroj vydrží zátěž až 40 kg a umožňuje upevnit televizory s velkou úhlopříčkou - 32 - 55 palců. Jeho tělo je vyrobeno z odolného kovu a má stylový design. Díky tomuto mechanismu se může obrazovka otáčet kolem své osy o 120 °. Je možné změnit úhel sklonu. Cena modelu je 1600 rublů.

Pokud je to nutné, zakupte otočný držák pro televizor, měli byste věnovat pozornost modelu KSL WM227T. Je to univerzálníupevňovací zařízení pro ploché obrazovky. Pomocí systému VESA můžete montovat modely s rozměry upevňovacích prvků: 75 × 75 a 200 × 200 mm. Konstrukce je určena k instalaci plochých obrazovek s úhlopříčkou 19–43 palců. Maximální zatížení je 25 kg. Cena modelu je 1120 rublů.

KSL WM227T otočná konzola

Majitelé LCD a LED televizorů mohou doporučit univerzální montážní strukturu modelu KL21 G-22T Brateck . Je vhodný pro obrazovky s úhlopříčkou 23 - 42 palců. Je-li k instalaci televizoru v ložnici zapotřebí držák, bude tato jednotka tou nejlepší volbou. S ním můžete snadno měnit úhel obrazovky, který vám umožní pohodlně sledovat obraz. Konstrukce je určena pro LCD panely o hmotnosti do 30 kg. Na něm jsou zavedeny modely (dle VESA) s technologickými otvory od 75 do 200 mm. Držák si můžete zakoupit za cenu 670 rublů.

Montáž televizoru na stěnu vlastníma rukama