Jak si vybrat čističku vzduchu pro byt: důležité body

Čistička vzduchu pro byt se může stát nepostradatelným zařízením v městském prostředí. Jak si vybrat zařízení ze široké škály produktů, průměrný spotřebitel je nepravděpodobné, že by mohl říct. V souvislosti s relevancí tématu se navrhuje zvážit základní principy, na kterých by volba měla být založena.

Přístroj udržuje zdravé vnitřní mikroklima

Hlavní typy filtračních prvků

Nejdůležitějšími součástmi zařízení určených k odstranění negativních nečistot ze vzduchových hmot jsou filtry. Účinnost čištění závisí na jejich typu. Nejoblíbenější jsou tyto odrůdy.

Stylové modely pro obytné účely

Mechanické

Filtry mechanického typu se používají hlavně v proudech předčištění. Jsou schopny zachytit prachové částice, organické aanorganická vlákna, zvířecí chlupy. Nejčastěji se používají k ochraně vnitřních částí zařízení.

Stavby pro domácnost pro domácnosti

Jako filtrační prvek se v tomto případě používá polymerní síťovina, pěnová pryž nebo speciální tkanina. Pokud čas nevytváří čisticí bariéru pro pronikání velkých částic, jeho účinnost se sníží na nulu. Pro odstranění nečistot můžete použít běžný nebo mycí vysavač.

Uhlí

Ve většině případů se tyto filtry používají jako doplňkové prvky v čisticích systémech. Nemohou účinně zachytit lehké sloučeniny, ale jsou schopny zachytit nepříjemné pachy, nečistoty plynů, estery, fenoly a formaldehydy.

Uhlíkový filtr pro instalaci do čističů vzduchu

\ t

Principem filtru je, že molekuly látek jsou adsorbovány přímo na aktivním uhlí. Různé částice však mohou být absorbovány různými způsoby. Některé z nich jsou horší, zatímco jiné jsou lepší.

Vzhledem k tomu, že znečištění je nezbytné, měly by být vyměněny části filtru. Jejich životnost se může měnit v rozmezí 3-12 měsíců. Je možné koupit čističku vzduchu pro byt s uhlíkovým filtrem za relativně nízkou cenu. Jsou však častěji používány v kombinaci s jinými analogy.

Elektrostatické

\ t

Elektrostatické struktury jsou vysoce účinné. Dokonale čistí vzduch od sazí a prachu, ale ne odtoxických látek a těkavých sloučenin organického typu. Fungování filtrů je založeno na principu kolize nábojů dvou polarit.

Funkční schéma elektrostatických čisticích zařízení

Při práci na bloku z kovových desek je aplikováno napětí. To umožňuje vytvořit elektrostatické pole. Prach při průchodu mezi těmito deskami je přitahován k nim. Filtry jsou schopny zachytit částice větší než 0,01 mikronů, a proto jsou výborně vhodné pro použití v čističkách vzduchu před prachem.

Filtry HEPA

Výrobky jsou vyráběny na bázi borosilikátových skelných vláken s rozvětvenými póry. Zachycují 85 až 95 procent znečišťujících látek. Co se týče vylepšených analogů TRUE HEPA, s jejich pomocí je možné vyčistit vzduch o 99 procent.

Kombinace filtrů HEPA s jinými analogy

Vzhledem k vysoké účinnosti jsou filtry široce využívány v lékařství, průmyslu a elektronice. Z významných nedostatků pro spotřebitele lze rozlišit vysoké výrobní náklady.

Fotokatalytické

Filtrace používá zcela novou technologii zvanou fotokatalýza. Škodlivé nečistoty organického původu nezůstávají uvnitř, ale rozkládají se pod vlivem ultrafialového záření a oxidu titaničitého. V důsledku toho vznikají neškodné složky.

Fotokatalytické čisticí zařízení

Fotokatalytické filtry jsou schopny rozložit nejmenší částice, které mohou být srovnatelné pouze s velkými molekulami. Účinnost čištění není ovlivněna provozní dobou filtrační vložky, protože není stanovena žádná lhůta.

Jak si vybrat čističku vzduchu pro byt: základní pravidla

Účinným řešením pro život ve znečištěném městském prostředí je čistička vzduchu pro byt. Jak si vybrat zařízení z různých existujících modelů, každý obyvatel megalopolis by měl vědět, zejména pokud ekologická situace v určitém regionu není na vysoké úrovni.

Přístroj má navíc funkci zvlhčování

Související článek:

Který zvlhčovač vzduchu je lepší pro děti? Takové zařízení je v jeslích nezbytné, zejména v zimě. Ve zvláštní recenzi naleznete doporučení pro výběr nejlepšího modelu pro váš rozpočet.

Zohledněné parametry

\ t

Při výběru čisticího zařízení je třeba vzít v úvahu určité parametry.

Multifunkční zařízení s časovačem

  • Nejdůležitější úlohu hraje výkon zařízení. Z tohoto indikátoru závisí, kolik místa lze po určitou dobu vyčistit.
  • Stejně důležitý je typ instalovaného filtru. Nahoře byly uvedeny hlavní typy. Nejlepší čistička vzduchu pro byt má stupňovitý systémfiltrační prvky.
  • Další funkce mohou být také užitečné během provozu. Přístroje mohou být vybaveny různými indikátory, časovači, ultrafialovými lampami, zvlhčovači a dalšími užitečnými funkcemi.
  • Úroveň hluku bude nutně ovlivňovat pohodlí. Když pracujete příliš hlasitě, bydlení v místnosti nebude příliš příjemné. V tomto ohledu musí být zakoupené zařízení tiché.

Struktura modelu Mitsubishi je uvedena

.
Pozor!Před odchodem do skladu musí spotřebitel jasně pochopit, která čistička vzduchu bude pro byt vybírat. Při posuzování konkrétních modelů by vám měly pomoci recenze vlastníků zařízení.

Tyto výrobky jsou dodávány na trh Hisense

.

Populární modely čističek vzduchu pro alergiky a astmatiky

Určité značky filtračních zařízení se staly velmi populární z důvodu svých kvalitativních charakteristik. V tomto ohledu se navrhuje seznámit se s nezávislým hodnocením čističů vzduchu. Speciální tabulka zobrazuje oblíbené značky s cenami a dalšími parametry.

Čistič vzduchu vyráběný pod obchodní značkou AIC

Tabulka 1. Charakteristiky a průměrné náklady na čističky vzduchu

\ t
Obrázek Model Rozměry v milimetrech Výkon ve wattech Hmotnost v kilogramech Plocha s obsluhou ve čtvercích rublů
Mitsubishi Electric MA-E83H-R1 547x425x238 72 9,5 63 33 500
Hisense AE-33R4BFS 433x312x638 48 10,5 40 19 500
AIC KJF-20B06 360x500x180 50 6 40 11 500
Ballu AP-155 495x320x200 37 4,5 20 9 700
Dantex D-AP300CF 396x576x245 95 10 35 8 900

Ballu produkty s dálkovým ovládáním

Užitečné informace!Uvedené modely přístrojů mají vícestupňový systém čištění. Jsou schopni eliminovat většinu alergenů: pylu, vlny a lupy domácích zvířat, spór plísní a tak dále.

Jeden z modelů výrobce Dantex

Provozní doporučení

Správné používání zařízení přispěje k prodloužení jejich životnosti, takže je stále dobré přečíst si obecné provozní pokyny:

  • zařízení musí být umístěno na suchém, rovném povrchu;
  • jestliže zařízení není provozováno po dlouhou dobu, pak je nejlepší použít pro skladování standardní balení;
  • výrobek musí být na přístupném místě pro pravidelnou údržbu a čištění;
  • před připojením k elektrické síti je nutné se ujistit, že se jeho parametry shodují s parametry zakoupeného zařízení.

Moderní model s přítomností ultrafialové lampy

Shrnutí

V rámci článku se uvažovalo, které čističe vzduchu jsou vybrány pro byty a co je třeba vzít v úvahu při získávání. Nezapomeňte však na možnosti designu. Zařízení musí dobře zapadnout do celkového interiéru, protože v podmínkách moderního života jsou estetické vlastnosti vysoce ceněny.

Video: jak si vybrat čistič vzduchu v bytě