Jak si vybrat kameny pro koupel: přehled možností a užitečných vlastností minerálů

Procedury v parní lázni jsou nejen příjemné, ale také prospěšné pro zdraví. Pro zlepšení léčivých vlastností parní lázně je vhodné správně naplnit ohřívač. Je zajímavé pro mnoho: jak si vybrat kameny pro koupele. K tomu vám pomohou speciální doporučení a fotografie. V této otázce existuje mnoho nuancí, které potřebujete vědět, abyste si vybrali správné minerální složení.

Správně vybavená parní lázeň je vynikajícím způsobem, jak posílit imunitní systém

.

Jak si vybrat kameny pro koupel: nuance a charakteristika

Při rozhodování, které kameny jsou vhodné pro koupel, je důležité se dozvědět o parametrech, které by měly mít. Při zahřívání produkují mnohé minerály škodlivé páry, které mohou být při vdechování vdechovány. Na silnicích není nutné sbírat dlažební kostky. Spořízení materiálu na obalu by mělo být zvláštním označením absence záření v minerálech.

Krásné dlažební kostky mohou být interiérovou výzdobou

Vybraná plemena musí mít určité vlastnosti:

  • bezpečnost zdraví a životního prostředí;
  • dlažební kostky by měly být velké hmotnosti s vysokou hustotou;
  • shluky musí vybrat jedno plemeno a výhodně tvar. To ovlivní rovnoměrné ohřívání ohřívače;
  • odolnost proti zvýšeným teplotám.
Užitečné informace!Můžete si koupit soli cihly, které jsou bezpečné pro lidské tělo.

Které kameny si vybrat pro koupel: vlastnosti minerálů

Při určování, který kámen pro lázně si vybrat, je nutné studovat vlastnosti každé varianty a potřeby vašeho těla z hlediska zdraví.

Výhody talkochloritu

Minerály s vynikající tepelnou kapacitou jsou mluvené. S jeho pomocí jsou konstrukce pecí často dokončeny, aby je udržely v teple po dlouhou dobu. Použití i malého množství dlažebních kostek pro parní lázeň vám umožní získat kvalitní páru. Minerál je navíc charakteristický šetrností k životnímu prostředí. Při zahřívání nevypouští škodlivé složky.

Další název pro talcochlorite je zlomený kámen

.

Před použitím této možnosti by měl být kámen dobře vyčištěn a omyt, protože může uvolňovat jemný prach.

Odborníci mohouříct: jak si vybrat kameny pro konkrétní koupel, s přihlédnutím k jejich léčivým vlastnostem. Jednou z výhod talcochloritu je jeho léčivá vlastnost. Pravidelné používání v parní lázni pomáhá posilovat imunitní systém a normalizovat metabolické procesy. Tento minerál lze použít k vytvoření stěn ohřívače.

U tohoto materiálu se provádí obložení pecí

.
Užitečné informace!V případě slabé imunity a chronických onemocnění se doporučuje parní masáž dvakrát týdně s použitím tohoto minerálu.

Spolehlivý čedič

Kameny odolné vůči zvýšeným teplotám v lázni, jak potvrzují recenze, jsou čedičové nebo sopečné. Z výhod tohoto materiálu stojí za povšimnutí optimální hodnota tepelné kapacity a minimální absorpce vody.

Pára z tohoto kamene má relaxační a léčebný účinek

.

Takový minerál nepraskne vlivem poklesu teploty a nevypouští škodlivé látky. Vytvořená pára se vyznačuje léčivými vlastnostmi. Pomáhá vyrovnat se s nachlazením, migrénami a kloubními problémy.

Původní paleta karmínového křemene

Při rozhodování o výběru kamenů pro koupel se můžete řídit estetickými charakteristikami. Karmínový křemenec se vyznačuje výrazným fialovým odstínem. To ovlivňuje jeho hodnotu.

Dlažební kostky jsou dekorativní a vhodné pro vnitřní výzdobu

Minerál je vysokýhustota a nízké absorpční vlastnosti vody. Odlišuje se ve zvýšených ukazatelích trvanlivosti a odolnosti proti opotřebení. Křemenec může být používán po dlouhou dobu a zároveň nebude produkovat nebezpečné látky. Na povrchu by neměly být trhané trhliny, protože při zahřátí může dojít k přerušení.

Užitečné informace!Při použití křemene nesmíte překročit lhůtu pro pobyt v parní lázni. Materiál je účinný pro stabilizaci nízkého krevního tlaku a stimulaci průtoku krve.

Dlažební kostka Elite je vyrobena z karmínového křemene

Související článek:

Dokončování lázně uvnitř. Foto-příklady použití různých povrchových materiálů při vytváření interiéru ve vaně v samostatné publikaci našeho portálu.

Léčivé vlastnosti himalájské soli

K vybavení konstrukcí pecí lze použít nejen balvany, ale také himalájskou sůl. Toto složení během zahřívání rozděluje velké množství léčivých složek, což je velmi užitečné pro dýchací systém. Pokud je index vlhkosti vyšší než 73%, pak se směs změní na roztok.

Himálajská sůl se doporučuje pro použití v ohřívačích. Přispívá k vícenásobnému zvýšení hojivého účinku

Lacné oblázky

Při výběru kamene, která je nejlepší pro kamna v lázních z nízko nákladových variant, stojí za to zvážit běžné oblázky. Lze ji shromažďovat na březích různých nádrží.Zároveň má spolehlivost a dekorativní vzhled. Pokládka těchto kamenů by měla být velmi těsná, aby se zabránilo mezerám.

Oblázkový materiál může být různých tvarů

Při výběru materiálů je třeba dbát na to, aby se zabránilo vzniku načervenalých skvrn, což naznačuje přítomnost oxidu železitého.

Dobrá rada!Vhodné oblázky lze nalézt nejen na pobřeží, ale také pod vedením přenosu energie. V sovětských časech se pod věže nalévaly pouze vybrané oblázky.

Zvláště se doporučují ploché stopky

.

Atraktivní vzhled jadeitu

\ t

Jadeite pomůže vytvořit krásný vzhled pece. Má výrazný smaragdový odstín. Tento minerál patří k elitním odrůdám a má proto vysoké náklady.

Atraktivní textura a barva umožňují vytvářet originální interiéry

Cobblestone absorbuje vodu špatně a je známá svou vynikající tepelnou kapacitou. Parní lázeň s podobným minerálem má příznivý vliv na tělo.

Použití diabázy gabro

Gabbro - diabase je podobný tmavému mramoru. Jedná se o možnost za přijatelné ceny. Je také odolný a šetrný k životnímu prostředí. Minerál má sopečný původ a nachází se v Karélii.

Dlažba s hrubou texturou umožňuje snížit náklady na zařízení pece

Kameny pro kamna můžete koupit v lázni za dostupnou cenu. Zvolením podobného mineráluNedoporučuje se s ním používat různé éterické oleje nebo aromatické tinktury. To může způsobit kontaminaci kamenem.

Praktické vlastnosti porfyritu

\ t

Porfyr je znám svým vysokým výkonem. Dlouhodobě přenáší tepelnou energii a dokáže udržet teplo. Minerál má léčivé účinky. Pomáhá při bolestech hlavy a příznivě ovlivňuje dýchací systém.

Užitečné informace!Při prvním zahřátí trochu praskne. Po několika rozcvičkách tento jev zmizí.

Porfyr může být přičítán jedné z nejlepších možností konfigurace pece

Drahý bílý křemen

Bílý křemen se vyznačuje atraktivními externími údaji, neliší se však trvanlivostí a odolností vůči teplotním rozdílům. Tento kámen je ceněn pro estetiku. Kromě toho, když se voda dostane na horký povrch, ozón se uvolňuje.

Ozon pomáhá okysličovat krev

Jaké možnosti zvolit?

Následující doporučení vám pomohou správně se rozhodnout:

  • říční kameny odolnější než moře;

Kvalitativní oblázky lze nalézt nezávisle

  • Při nákupu materiálu si v návodu můžete přečíst o požadovaném počtu kamenů pro parní lázeň a způsobu pokládky;
  • při sbírání kamenů je lepší zvolit je na poli, a ne ve vodě.Existují odolnější kameny, které prošly zkouškou pod spalujícím sluncem;
  • kámen musí mít kulaté tvary a hladkou strukturu;
  • na povrchu by neměly být pozorovány žádné nečistoty.

Balvany s nesrovnalostmi by měly být vyřazeny

Vlastnosti jednotlivých plemen

\ t

Ne všechny kameny balvanů jsou vhodné pro použití v parní lázni. Je lepší vyzvednout dlažební kostky magmatického původu. Optimální množství oxidu křemičitého by mělo být v rozmezí 44-46%. Pro parní lázeň je třeba koupit pevné kameny bez nečistot.

Nejluxusnější interiéry parních lázní jsou doplněny kameny

nuance výpočtových kamenů

\ t

Při kladení kamenů stojí za to několik tipů. Největší dlažební kostky jsou uloženy v kamnech na dřevo, pak střední velikosti. Z výše uvedeného stojí za to uvést malé minerály. Zároveň je na všech úrovních zajištěn plný přístup k vodě.

Vytvoření vysoce kvalitní páry závisí na správném umístění bloků

.

Pokud odmítnete použít malé kameny, kapalina pronikne horkým povrchem pece. To způsobí nepříjemný zápach. Pokud je pec poháněna elektrickým ohřívačem, používají se malé kameny.

Správná volba kvalitních minerálů přispívá k vytvoření příjemné a léčivé atmosféry v parní lázni.

Video: nejlepší kameny pro koupel