Jak si vybrat rohovou skříň v ložnici - technologie řádného nákupu nábytku z "A" do "Z"

Kvalitní rohová skříňka v ložnici vypadá skvěle, bezchybně plní své funkce a je příjemná pro oko domácnosti. To je vždy objednávka s distribucí věcí a osobních údajů. Někdy se tato skříň změní na malý úkryt, rohová konstrukce se může snadno přeměnit v šatnu. Redakční tipy HomeMyHome.ru vám pomohou učinit správné rozhodnutí o zakoupení hotového nábytku pro uložení věcí ve vaší ložnici a zvážíme možné chyby při objednávání výrobků podle jednotlivých výkresů.

Správně zvolená rohová skříň dokonale odpovídá estetice ložnice

Základní definice, výhody a nevýhody rohových skříní v ložnici

Instalace nábytku v rohu ložnice pomáhá efektivně využívat prostor místnosti. Porovnejte toto řešení s umístěním tradiční objemné skříně podél stěny. Ze stran zůstávají nevyužité velké plochy, které mohou a měly by být využívány efektivněji. Kromě toho se vyhnete nepříjemným okamžikům spojeným s tím, že jste neustále na silnici vyčnívající rohy skříně.

Úhlová konstrukce je mnohem pohodlnější. Zadní stěny skříně jsou připraveny - to jsou rohy samotné místnosti. Zbývá pouze připevnit police, nainstalovat vodítka pro zabudované posuvné skříně a připevnit rámové prvky. Ve standardním provedení se na běžcích používají křídlové dveře.

Plán umístění nábytku

Diagram ukazuje, jak toto řešení transformuje prostor, a dokonce i v relativně malé ložnici můžete vytvořit samostatnou skříň. Výhodou těchto konstrukcí je instalace výkonových částí rámu s podpěrou na stěnách. Zpravidla se nábytek instaluje z podlahy dostrop bez mezer. To vám umožní maximalizovat celou oblast. Tato nuance se líbí praktickým ženám v domácnosti, které neradi otírají prach v nahromaděných štěrbinách dveří skříní a polic.

Je důležité mít na paměti, že při výběru modelu s úmyslně nižšími náklady, než je průměrná cena na trhu s nábytkem, by mělo být co nejopatrnější. V tomto případě existuje značné riziko, že zboží bude mít nízkou kvalitu. Problémy mohou vzniknout během montáže konstrukce nebo materiály budou mít příliš nízkou kvalitu.

Poté, co jste se rozhodli pro místo instalace nábytku, rozhodněte se sami, jaké funkce má provést a co chcete do něj uložit:

 1. Uveďte seznam položek pro skladování. Na jeho základě bude snazší zvolit parametry otevřených polic, zásuvek, zdvihacích mechanismů a dalších součástí.
 2. Rozhodnout o tvaru a velikosti skladovacích regálů.
 3. Představte si kombinaci materiálů, včetně zrcadlových nebo skleněných prvků.
 4. Vyberte barevné schéma a styl, ve kterém hodláte zvolit nábytek pro skladování.

Typy rohových skříní v ložnici

Z poměrně velkého seznamu typů a provedení rohových skříní v ložnici jsme popsali pouze jedno řešení. Než se dostanete dolů do obchodu a běžet do obchodu s nábytkem, je důležité zvážit všechny možné možnosti. Redaktoři HomeMyHome.ru navrhují studium hlavních.

Provedení - pouzdro a zapuštěné

Výkonový rámec rohové skříně v ložnici se neliší od běžného nábytku. Je tvořena boční, spodní, horní a zadní stěnou. Příčné prvky, kromě zpevnění, plní funkce polic nebo podpěrných částí pro závěsné díly.

Montážní výkres

Skříňový nábytek lze montovat nezávisle. Je nutné pouze prostudovat pravidla sestav a sled kroků. Podrobné pokyny jsou uvedeny v průvodní dokumentaci. Žádné další zpracování polotovarů, vrtání otvorů a vytváření drážek. Pro montáž budete potřebovat šroubovák, kladivo. Nestandardní nástroje pro upevnění speciálních upevňovacích prvků nejčastěji dostanete spolu s nábytkem ve speciálních pytlích. Kromě toho vám tato zkušenost v budoucnu pomůže snadno rozebrat a přesunout se na jiné místo, kde je vaše rohová skříň bez jakékoli pomoci a dodatečných nákladů.

Vestavný nábytek

Ve vestavěných konstrukcích jsou části rohové skříně podepřeny na stěnách nebo sádrokartonových deskách, kterými jsou opláštěny. Výhodou těchto konstrukcí je, že jsou více mobilní a jejich montáž vyžaduje méně času, materiálů a sil. Výrazně zvýšená odolnost proti mechanickému namáhání. Velké dveřní křídla a vnější police můžete instalovat bez výrazných omezení zatížení. Pro ideální výsledek je potřeba pouze:

 • správná měření;
 • důkladně předběžněPříprava povrchu;
 • přesné rozměry nábytkových prvků;
 • vysoce kvalitní instalace.
Informace!Takové designy mají jednu, ale významnou nevýhodu: s výraznými úsporami peněz získáte bodové řešení pro tuto konkrétní místnost. Jedná se o jednorázový projekt. Bude nemožné rozebrat, natož bez ztráty, taková stavba do jiného prostoru (pokud se samozřejmě nepohnete do typického bytu, jako ve slavném sovětském filmu).

Podle typu otevření - výkyv a posuv

Klasické provedení se sklopnými dveřmi je jasné bez podrobného vysvětlení. Posuvný analog má několik výhod. Kromě úspory místa, v tomto případě možnost použití velkých prvků. Obzvláště těžké plátna spočívají na spodních vodítkách.

Výkyvné dveře se zužují, aby nevznikaly zbytečné překážky v místnosti v otevřeném stavu

Související článek:

Moderní skříně: foto, design. V tomto článku se budeme zabývat vlastnostmi skříní, nejoblíbenějšími a nejzajímavějšími konstrukcemi, doporučeními pro výběr a dalšími užitečnými tipy.

Jaké materiály tvoří rohové skříně do ložnice

Police a boční stěny jsou vyrobeny z dřevotřískové desky a MDF. Nejširší části desek pokrývají laminátem nebo dýhou. Ochranné polymerové obložení na obličej. Pokud neNa zadní stěně nábytkové stěny je přilehlá plocha stavební konstrukce pokryta vodotěsnou omyvatelnou barvou. Pro výrobu fasád se používají různé materiály:

\ t
Jméno Výhody Nevýhody
Masivní dřevo Exkluzivní vzhled přírodních vzorů, slušnost, uklidňující účinky na psychiku. Změna tvaru a porušení integrity s výkyvy vlhkosti a teploty Vysoké náklady
Dřevotřískové desky a dřevovláknité desky Demokratická hodnota. Umělá imitace přírodních materiálů pomocí moderních laminovaných povlaků. Levné výrobky obsahují fenoly a jiné pojivové složky škodlivé pro zdraví.
Sklo Trvanlivost, trvanlivost, odolnost vůči různým vnějším vlivům, snadná údržba. Velká hmotnost vytváří odpovídající zátěž, proto je nutné zesílení závěsů /podpěr. Skleněný výrobek může být rozbit silným úderem.
Hliník, kovové slitinyVysoká odolnost proti korozním procesům, nízká hmotnost. Významné náklady na kvalitní výrobky.

Tvary a velikosti rohových skříní na oděvy

\ t

Pro správné umístění nábytku a jeho snadné použití nestačí najít volný prostor. Pokud do ložnice umístíte velkou trojúhelníkovou skříň, centrální police budou příliš hluboké. V bočních - obtížíchvytvořit ostré rohy. Tento příklad ukazuje potřebu komplexního posouzení velikosti a tvaru.

Jednoduchá provedení

Navzdory uvedeným nedostatkům jsou ve velkých místnostech často instalovány trojúhelníkové a lichoběžníkové konstrukce. Vyznačují se jednoduchostí, dostupnými náklady na fasády a vodítka, pohodlným spojením se stěnami místnosti.

Umístění funkčních prvků

Tato fotografie jasně ukazuje nejen design trojúhelníkové rohové skříně pro ložnici. Toto uspořádání prvků umožňuje pohodlný přístup ke všem policím. Nevhodné díly s ostrými rohy jsou vyrobeny venku. Jsou navrženy tak, aby pojaly dekorativní předměty a drobné předměty.

Poloměr a jiné složité tvary

Zakřivené vodítka a fasády jsou dražší než roviny. Použití těchto forem však umožňuje nejracionálnější způsob využití podlahové plochy, aby se zlepšily estetické vlastnosti.

Komplikovaná konstrukce přesně odpovídá konfiguraci místnosti

Pro velké místnosti lze použít konvexní plochy s originálním designem.

Důležité!Nezapomeňte, že tyto formy nejsou vhodné pro použití zrcadlových tkanin. Samozřejmě, toto pravidlo může být zanedbáváno, aby se proměnilo v „štíhlou krásu“ nebo „vyčerpaného sportovce“.

Používejte dokonale hladké zrcadlové plochy, abyste se vyhnuliložnice v místnosti smíchu

Definice s rozměry

Při výběru jakékoli formy rohové skříně do ložnice budou užitečná následující obecná doporučení:

 1. Neudržujte celkovou šířku menší než jeden metr, aby byla zajištěna dostatečná stabilita dveří. V tomto provedení bude křídlo široké 40–45 cm.
 2. Nastavte hloubku polic v rozsahu 25 - 85 cm, aby nedošlo k zablokování provozu. Ponechte 10–15 cm pro instalaci systému posuvných dveří. Přesná čísla jsou uvedena v průvodní dokumentaci výrobce mechanismu.
 3. Výška se volí bez omezení. Třímetrové dveře se však musí pohybovat tvrdě. Pro přístup do horních úložišť bude nutné použít žebřík.

V souboru výkresů rohového šatníku pro ložnici jsou uvedeny přesné rozměry jednotlivých prvků, nábytek jako celek

Související článek:

Chcete si vybrat šatní skříň na chodbě ? Přečtěte si náš příspěvek! Zvažujeme vlastnosti a typy návrhů, tajemství výběru, tipy na umístění, fotografické nápady zajímavých možností a další užitečná doporučení.

Vnější povrchové úpravy a možnosti barev pro rohové skříně do ložnice

Nábytek této kategorie je vytvořen s velkými fasádami, takže by měly být pečlivě vybírány estetické parametry. Pokud si koupíte bílou rohovou skříňku v ložnici, vytvoříte pocit čistoty a svěžesti. Pastelové barvy mají uklidňující účinek.Žlutá a broskvová - tvoří příjemnou atmosféru. Opatrně používejte červené a jiné agresivní odstíny. Také pečlivě použitý šedý, černý, tmavě hnědý povrch.

Moderní designové techniky pomáhají korigovat architektonické vady a proměňují jakýkoli, i složitý prostor mnoha výstupky (například skrytými zářiči). Kromě toho můžete použít známé techniky: svislé čáry, například "zvýšit" výšku stropů, a malá postava maskuje nedostatek kvalitního čištění a defektů na povrchu.

Hluchá fasáda a rohová skříň se zrcadlem

\ t

Použití neprůhledných materiálů zakrývá vyplnění rohové skříně v ložnici. Do jednoho z křídel se často vkládá zrcadlo. Takové vybavení je vhodné pro tuto místnost, která se používá pro montáž. Dobrá viditelnost kdykoliv během dne zajistí vestavěná světla.

K odstranění přehřátí nábytku používejte moderní LED světla. Jejich značný zdroj umožňuje připojit produkty na těžko přístupná místa. Kompaktnost, minimální spotřeba energie je užitečná. Taková zařízení jsou odolná proti vibracím, takže nebudou poškozena silnými údery dveří.

Kombinace praktického a dekorativního osvětlení

Zajištění dobré viditelnosti na horních policích

Tisk fotografií a pískování

\ t

Dříve abrazivní prouděníMateriál vytvořil matný povrch. V dnešní době se pokročilé pískování používá k vytváření složitých vzorů. Trvají po opakovaných cyklech čištění, vypadají esteticky.

Laserové rytí se používá ke zlepšení přesnosti malých dílů

Snímky s fotografickou kvalitou se vytvářejí pomocí speciálních tiskových technologií. Použijte podklad z papíru, polymerní fólie. Hotový výrobek je nalepen na sklo na zadní straně, což zajišťuje dobrou ochranu rohu rohové skříně v ložnici proti náhodnému poškození.

Tyto techniky poskytují rychlý a relativně levný převod na velké plochy jakýchkoli obrazů a náčrtků s potřebným zvětšením

Lakomat a Lakobel

Vady se na povrchu skla vytvářejí chemickým leptáním silnou kyselinou. Ukazuje matný povrch - "lacomat". V porovnání s pískováním je rovnoměrnější. "Lakobel" je moderní způsob nanášení barevného povlaku na zadní stranu skla. Stejně jako v případě fotografického tisku toto řešení poskytne dodatečnou ochranu za poměrně skromné ​​náklady.

Je snadné najít odstín, který splňuje konstrukční požadavky ze široké nabídky standardních nabídek

.

Související článek:

Jak vyrobit šatní skříň vlastníma rukama. Výkresy, obecné parametry projektu,Výhody a nevýhody návrhů, typů výrobků, kritéria pro správný výběr hotových skříní, průměrné ceny - čtěte v naší publikaci.

Ergonomie a další vlastnosti vyplnění rohové skříně do ložnice

Nezapomeňte, že podpěrné a podpěrné mechanismy skříně jsou neustále vystaveny značnému zatížení. To platí pro regály, mechanismy otevírání a zavírání. Dodatečně instalujte tlumiče, změkčující rázová zatížení.

Sada pro montáž závěsných dveří

Prvky systému skladování

Samostatně prostudujte plnění pracovního objemu nábytku. Předem připravený seznam věcí je užitečný pro stanovení požadavků na jednotlivé komponenty.

Pro zjednodušení přípravy zadávacích podmínek použijte počítačovou simulaci

Velkolepý 3D tisk vám pomůže, aby váš šatník nebyl jen kusem nábytku, ale skutečným uměleckým dílem. Lze ho měnit z různých úhlů pohledu v kombinaci s různými typy nábytku. Nejsložitější experimenty v elektronické podobě jsou prováděny bez jakýchkoliv obtíží.

Specializovaná zařízení

Microlift usnadňuje zvedání těžkých věcí. Ponožky, opasky, ostatní drobnosti jsou uloženy v samostatných částech krabice, rozdělených přepážkami. Univerzální výsuvný závěs vhodný pro kalhoty a kravaty.

V této kategorii je nabízen široký sortiment.produkty, takže byste měli znát aktuální nabídky trhu

Příklad vyplnění rohové skříně v ložnici

Pro ložní prádlo, domácí spotřebiče lze zajistit oddělené skladovací prostory. Je vhodné vybavit zatahovací žehlicí prkno vestavěnou elektrickou zásuvkou.

Související článek:

Systémy pro skladování skříní .Z tohoto přehledu se dozvíte, jaké typy konstrukcí existují, možnosti plnění, nuance správné volby, jak vypočítat a nezávisle vyrábět skladovací systémy.

Rysy modulární rohové skříně do ložnic

Chcete koupit rohovou skříň v ložnici levně? Tento úkol je zcela řešitelný. Zkontrolujte kategorii nábytku. Výrobci profilů nabízejí hotové moduly, ze kterých můžete sestavit návrh požadované konfigurace. Tyto díly jsou přišroubovány. Použijte doporučený spojovací materiál, aby byl design dostatečně silný.

Se šťastnými okolnostmi bude velikost rohové skříně přesně odpovídat ložnici

Jak si vybrat velkou a malou rohovou skříň v ložnici - naše redakční rada

Kompaktní nábytek je zakoupen pro malé místnosti. V takových případech zvolte lehké odstíny, abyste vytvořili pocit lehkosti. Zrcadlová vložka také vytváří iluzivětší prostor.

Levná skříňka na skříň v ložnici a původní model s průčelím s poloměrem

Při výběru velkého nábytku věnujte pozornost následujícím skutečnostem:

 1. Hloubka polic je zvolena s ohledem na pohodlí použití na všech úrovních. Zvláště důležité jsou fyziologické vlastnosti budoucích uživatelů.
 2. Skladovací prostory ve vysoké nadmořské výšce budou vybaveny zvedacími zařízeními. Pro žebřík (žebřík) je nutné přidělit samostatný prostor.
 3. Je těžké přesunout křídla, která jsou příliš vysoká, i když jsou vybavena vysoce kvalitními mechanismy. V některých situacích situace napraví použití lehkých materiálů konstrukce fasády.

Co je lepší: nákup hotového výrobku nebo objednání rohové skříně v ložnici

Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět bez podrobného seznámení se s konkrétním projektem. Některé informace jsou však univerzální:

 1. Tovární výrobní výrobky se vyznačují jednotou technických parametrů v každé sérii.
 2. Poskytují standardní záruky, které jsou potvrzeny dlouhodobými praktickými zkušenostmi.
 3. Připravený nábytek si můžete ihned zakoupit.
 4. Zvolíte-li objednávku, budete muset počítat s určitou výrobní dobou.
 5. Tato rohová skříň bude vyrobena v souladu se skutečnými geometrickými a estetickými vlastnostmi ložnice.
 6. S blízkostí výrobní základny nabízejí některé společnosti profesionální instalaci.
Informace!Kvalifikovanou montáž výrobního nábytku provádějí jednotlivé obchodní společnosti s využitím vlastních specializovaných jednotek.

Podrobné pokyny pomohou provést instalaci bez chyb

Je-li zvolena možnost s příkazem, použijte volání průvodce. Zkušený technik provede přesná měření. Odborné poradenství je užitečné při určování mechanismů, materiálů a dalších složek projektu.

Designové nápady pro rohovou skříňku v ložnici: fotografie zajímavých modelů

Následující příklady pomohou provést nezbytné opravy při provádění vlastních plánů. Pro kontrolu shody nábytku s parametry místnosti použijte specializovaný nebo univerzální software. Například moderní grafický editor.

Fotografie ukazuje modulární rohovou skříň v ložnici, jejíž cena nebude velkým nákladem pro rodinný rozpočet

Další výhodou tohoto řešení je možnost přidávat nové úseky podle potřeby.

Tato fotografie ukazuje katalog dekorů pro rohové skříně v ložnici

Věnujte pozornost přiměřené lhůtě, kterou výrobce nabízí při výběru výroby výrobků „na objednávku“.

Velká postavavytvořené z kompatibilních prvků na samostatných dveřích

Velkolepý vzhled modelů rádiusů je harmonicky doplněn odpovídajícím tvarem oken a zavěšenými stropními konstrukcemi

Zajímavá kombinace konvexních a konkávních ploch

Nábytek a celkový design místnosti v jedné barvě

V komentářích k publikaci přidejte vlastní fotografie rohových vestavěných skříní v ložnici, tipy na použití různých materiálů. Zeptejte se na kvalifikovanou pomoc.

Video s pokyny pro montáž rohové skříně v ložnici