Jak si vybrat závěsné WC s instalací - tipy průvodce

V nitasy namontované na zařízení vypadají esteticky a moderně. Majitelé jim dávají přednost nejen pro krásu, ale také pro to, že vestavěný design výrazně šetří místo v stísněných prostorech. Pokud jde o sílu, nejsou nižší než u klasických podlahových modelů, nicméně instalace vestavěných systémů je mnohem složitější. Odpověď na otázku, jak vybrat závěsné toalety s instalací závisí na individuálních vlastnostech místnosti.

Závěsná toaleta v interiéru

Typy instalačních systémů

Nejběžnější je rámová instalace, která má variabilní tvar a může být seřízena výškově i šířkově. Kromě toho je tento typ konstrukce snadno sladěn s podlahou a stěnami.

Rámcové zařízení

Kromě klasických instalací, které jsou připevněny k nosné stěně, existují zkrácené modely s výškou menší než 90 cm, které jsou instalovány převážně pod oknem nebo kde není možná instalace standardních konstrukcí.

Po instalaci instalačních a obkladačských prací je záchodová mísa zavěšena. Namontovaný kovKonstrukce je vyrobena z oceli a má velmi vysokou pevnost, takže i ty cenově nejvýhodnější modely vydrží hmotnost nejméně čtyř set kilogramů. Což je lepší zvolit si nástěnnou toaletu s instalací - otázka je spíše estetická. Pokud jde o spolehlivost, nejmodernější modely nejsou navzájem horší.

Kritéria výběru: Klady a zápory

Nejoblíbenější jsou rámové instalace, protože mají tyto pozitivní vlastnosti:

  • možnost nastavení výšky toalety;
  • schopnost nezávisle určovat vzdálenost mezi nosnou stěnou a rámem pomocí délky montážních čepů;
  • vysoká pevnost prvků a sloučenin;
  • pohodlí následných dokončovacích prací.

Mezi zřejmé nevýhody patří určitá složitost instalace, která vyžaduje, aby byl velitel správný a pozorný. Rám je připevněn k podlaze a ke stěně, takže v procesu práce byste měli neustále kontrolovat hodnoty hladiny.

Kvalitativní a dražší modely jsou vybaveny takovou funkcí jako nouzový odtok. Vzhledem k tomu, že nádrž je zabudována do zdi, v případě selhání automatizace a přetečení, voda obsažená v ní se vlévá do mola, která je v budoucnu plná velkých oprav.

Instalační instalace - 5 jednoduchých kroků

Krok č. 1je demontáž starého vodovodu, je-li instalován. Spolu s instalatérstvím bude muset odstranit veškeré vnější obložení nosné stěny, protože je upevněnorám by měl být přímo na základně.

Příprava prostor pro instalaci zařízení

Krok # 2- montáž rámu a označení. V této fázi byste měli upevnit pohyblivé části, zejména čepy pro připevnění ke stěně, a nastavit jejich délku na požadovanou velikost. Poté je rám připevněn ke stěně a pomocí úrovně je nastaven svisle. Vodorovná čára je seřízena výškovými šrouby ve spodní části konstrukce. Po tom, tužka obrysy pro budoucí díry.

Značení a montáž rámu

Krok # 3- upevnění rámu. Do připravených otvorů se vkládají plastové hmoždinky. Pro zlepšení, můžete navíc přidat trochu montážní lepidlo. Po této montáži se upevní šrouby.

Upevněte montáž pomocí šroubů

Krok №4- přívod vody. Většina modelů navrhuje možnost jak postranního, tak horního vstupu vodní hadice. Upevnění se provádí pomocí mosazné vsuvky s kleštinou. V této fázi není nutné žádné další utěsnění nebo utěsnění.

Přistupujeme k instalaci všech komunikací

Krok číslo 5- uzavření kanalizační trubky. Kanalizační stoupačky ve většině domů mají buď přední výstup nebo horní. Pro připojení toaletního systému k potrubí je nutné použít další ohyby, které jsou vhodné v průměru k výstupu stoupačky.Po dokončení napojení na kanalizaci je třeba do potrubí namontovat plastové zátky a na upevňovací kolíky nasadit speciální ochranné kryty. Tato opatření zabrání poškození upevňovacích prvků při dokončovacích pracích.

Výroba kanalizační trubky

Instalace záchodové mísy

\ t

Po dokončení dokončovací práce můžete záchod nainstalovat. Stejně jako v případě montáže kovové konstrukce zařízení je předběžně provedena montáž. Větve potrubí, které spojují záchodovou mísu a kanalizační systém, jsou obvykle mnohem delší, než je nutné. Výrobce tuto odchylku připouští, protože tloušťka povrchové vrstvy není předem známa. Nadměrná délka je detekována po montáži, po které je tryska oříznuta na požadovanou velikost. Je důležité vyčistit řez se souborem, což mu dává kuželovitý tvar - tím se dosáhne co nejúplnějšího spojení a těsného spojení.

Určete požadovanou délku trubky

Po montáži je toaleta připevněna ke zdi. Každá sada má pěnovou podložku mezi stěnou a toaletou, která změkčuje tření a umožňuje v budoucnu vyhnout se trhlinám a trhlinám. Důležitou otázkou, která je lepší zvolit si nástěnnou toaletu a instalaci, je však kvalita instalačních prací a přesnost mastera pro životnost mnohem důležitější.

Vložte pěnovou podložku

Instalace a připojení vypouštěcího tlačítka

Poslední fází práce je připojení vypouštěcího tlačítka. Při dokončovacích pracích byla sestava pokryta speciálním pouzdrem, které musí být opatrně odstraněno a odříznuto nožem. Před připojením tlačítka by měl být proveden zkušební provoz ručně otevřením kohoutku, aby se systém vyčistil před náhodně upuštěnými nečistotami. Poté můžete k systému připojit tlačítko a nainstalovat dekorativní panel.

Montáž vypouštěcího tlačítka

Plně vestavěné instalatérské práce

\ t

Použití vestavěné sanitární keramiky umožňuje vytvořit ergonomické interiéry, ve kterých je stlačený prostor používán co nejúčinněji. Jak si vybrat nástěnné WC mísy a nainstalovat je ve vašem bytě? Chcete-li to provést, můžete tento článek pečlivě prostudovat a získat podrobnější obrázek, abyste si mohli prohlédnout videozáznam, například níže uvedené informace: