Jak si vyrobit šatník vlastníma rukama: výkresy, sestavy, příklady úspěšných řešení

Osobní kontrola všech důležitých fází výroby umožňuje vytvořit nábytek s jedinečnými vlastnostmi bez dodatečných nákladů. Tento článek vám řekne, jak vyrobit šatní skříň vlastníma rukama. Výkresy, podrobné pokyny, fotografie a video materiály vám pomohou rychle a efektivně realizovat vaše vlastní plány.

Dokonce i komplexní projekt bude po řádné přípravě úspěšně realizován

.

Jak vyrobit šatní skříň vlastníma rukama: výkresy, obecné parametry projektu

Přítomnost magické zlaté rybky nezaručuje dokonalý výsledek. V každém případě potřebujeme správnou formulaci problému

.

Chcete-li zjistit, jak vyrobit šatní skříň, je třeba objasnit účel nábytku. Užitečné bude pečlivé posouzení následujících skutečností:

 • Značný vnitřní objem znamená možnost umístění oděvů a obuvi, domácích spotřebičů, vánočních hraček, ložního prádla a dalších věcí. Pro každou pozici je nutné zajistit optimální režim skladování, vhodný pro uživatele.
 • S velkou fasádou jsou nezbytné estetické parametry. Krásný přední povrch bude mít významný vliv na celkové vnímání odpovídajícího interiéru.
 • Výběr základních materiálů je hlavním úkolem. Nejen náklady, ale také snadnost montáže, trvanlivost designu závisí na správném rozhodnutí.

Jednorozměrná kresba nestačí

Je nutné určit parametry armatur, mechanismy skříně, porozumět montážní technologii. Balíček projektové dokumentace by měl obsahovat seznam komponent, nástrojů,spojovací materiál. Článek je krok za krokem zvažován všechny důležité nuance.

Výhody a nevýhody skříně: cena hotových výrobků a domácích výrobků

\ t

Nebylo by na škodu vyjasnit výhody, které lze získat po úspěšném provedení plánů. Tyto informace pomohou objasnit výši způsobilého financování:

 • Každé úložiště může být organizováno v přísném souladu s individuálními potřebami. Pro zvedání těžkých předmětů je instalována tyč s mikročočkou, používají se další technická řešení.
 • Vzhled je zvolen s ohledem na celkový styl a dekorativní prvky konkrétního interiéru.
 • Velké nástavce na nábytek, nepravidelnosti stěn, jiné architektonické nedostatky.
 • Všestrannost výrobku umožňuje vytvářet návrhy, které jsou ideální pro vstupní skupinu, dětský pokoj nebo jinou místnost.
 • Široká škála příruček, specializované kování vám umožní kvalitně vyrobit skříňku vlastníma rukama bez pomoci odborníků a zbytečných nákladů.
 • Dobře vyvinuté technologie, pokud jsou řádně používány, zajišťují vysokou spolehlivost všech částí nábytku, včetně mechanismů pro upevnění a pohyb dveří.

Skříň pro montáž videa to udělejte sami:

Tento materiál potvrzuje relativní jednoduchost technologie. Rovněž však ilustruje hlavní významnou nevýhodu - pracovní operace budou muset být prováděny nezávisle. Kromě nákladů na čas a fyzické úsilí nutnénezapomeňte na osobní odpovědnost za konečný výsledek. V tomto případě neexistují žádné závazky třetích stran, takže chyby budou muset být stanoveny na vlastní náklady.

Typy skříní: velikosti, tvary a jiné určující parametry

Volně stojící konstrukce se zásadně neliší od běžného nábytku skříněk.

Vestavěná skříň by měla být podrobněji prostudována

V tomto projektu jsou konzoly instalovány v perforovaných vedeních, která jsou připevněna přímo ke stěně budovy. Toto řešení umožňuje měnit výšku regálů, které jste v provozu, přidávat nové položky. Rám s vodítky pro křídlo dveří je nastaven přesně na tupo s rozměry místnosti. Nedostatek krytu, podlahy a stěn výrazně snižuje náklady na nábytek bez zhoršení funkčnosti, vzhledu a dalších parametrů spotřebitele.

Jediným „mínusem“ je nemožnost přemístit skříň na jiné místo. Vnitřní vybavení je však po demontáži přípustné.

S dostatečným prostorem namontujte tuto rohovou skříňku

Radius design stojí více, protože musí používat složité zakřivené dveře a vodítka

Rozměry nemusí odpovídat výšce místnosti

Typickým prvkem každé skříně je posuvné dveře na zavěšených /opěrných válcích

.

Jak nakupovat materiály pro šatní skříň

Strom

Z vysoce kvalitních přírodních surovin vznikají drahé modely nábytku. Používají pevné a cenné druhy dřeva, sofistikované technologie sušení, vytváření dekorativních a ochranných vrstev. Pro použití v prostorách vhodných pouze pro lidské laky, impregnace.

Navzdory vysokým nákladům jsou to dřevěné výrobky, které jsou poškozeny negativními vlivy změny vlhkosti a teploty. Dalším negativním faktorem je hmotnost pevné látky. Nejčastěji z takového materiálu dělají dekorativní panely, sokly, další prvky dekorace. Zvláště vysoce ceněná exkluzivita kreseb vytvořených samotnou přírodou.

Sádrokarton

Jedná se o levný, ale křehký materiál. Před vlhkostí jsou chráněny pouze speciální druhy sádrokartonových desek. Tyto výrobky mohou být poškozeny i při mírném tlaku. Pro zvýšení odolnosti zátěže jsou umístěny v kovových rámech. Další povrchová úprava je vyžadována pro získání přijatelných estetických vlastností. Konstrukce je složitá, s relativně nízkými spotřebitelskými vlastnostmi, takže se používá jen zřídka.

Dřevovláknité desky, MDF a dřevotřískové desky

Piliny a hobliny se často používají v nábytkářském průmyslu. Liší se v rozumné ceně, dostatečné životnosti, životnosti. V továrních podmínkách používají odpovědní výrobci vysoce kvalitní spojky, které blokují procesy rozpadu, pomáhají udržovat tvar a celistvost po dlouhou životnost. Koncové části chrání proti mechanickému namáhánínárazů a průniku vlhkosti PVC hranami o tloušťce 0,5 až 2 mm.

Pomocí dýhování a laminování vytvářejí požadovaný vzhled hotových výrobků

Informace!Při výběru materiálů v této kategorii zkontrolujte bezpečnost součástí pojiva. Zvláštní pozornost je třeba věnovat vybavení nábytkem, dětským pokojům. Je nutné vyloučit pronikání škodlivých látek, alergenů do atmosféry.

Desky překližkové a nábytkové

\ t

Tyto materiály jsou ve svých příslušných verzích méně citlivé na účinky rozdílů teplot a vlhkosti ve srovnání s řadou. Jsou lepší než dřevotřískové desky pro uchycení šroubů a jiných upevňovacích prvků.

Kvalitní nábytkové panely vypadají perfektně, nemusí se dále zpracovávat

Ostatní materiály

Takovou skříň s vlastními rukama lze sestavit ze standardních součástí

.

Hliníkový rám poskytuje dobrou tuhost s nízkou hmotností. Pro dlouhou životnost není poškozena korozí. Vložky z matného skla - praktické řešení. Skrývají vnitřek nábytku, vypadají esteticky, nejsou značkové. Tyto povrchy bez poškození a zvýšeného úsilí jsou očištěny od nečistot. V nejtěžších podmínkách bez dodatečných opatření si skleněné výrobky zachovávají svou integritu.

Vložky ve dveřích skříně mohou být vyrobeny z ratanu vlastními rukama. To vytváří zajímavý vzhled, poskytuje dobrévětrání

Použití skříně v různých místnostech

Při určování parametrů nábytku pro podkroví, kuchyň, pracovnu, ostatní místnosti je třeba vzít v úvahu následující faktory.

Předsíň

Není těžké dělat skříň s vlastními rukama na chodbě

V blízkosti vstupní skupiny by měla být doplněna krabicí

, pohodlnou stoličkou , závěsy

pro svrchní oděvy, otevřenými policemi

pro příslušenství a ozdobnými prvky.

Vzhledem k nejvyšší četnosti používání je nábytek pro tuto místnost vybaven spolehlivými průvodci. Zde je vhodné použít sklo, kovové slitiny, jiné materiály odolné vůči vnějším vlivům. V malých místnostech používají světlé barvy, velké zrcadlové vložky.

Článek na toto téma:

Chcete si vybrat šatní skříň v hale ? Přečtěte si náš příspěvek! Zvažujeme vlastnosti a typy návrhů, tajemství výběru, tipy na umístění, fotografické nápady zajímavých možností a další užitečná doporučení.

Obývací pokoj

V této místnosti je šatní skříň kombinovaná s policí na elektronická zařízení

Pro zachování vynikajících estetických vlastností jsou spojovací vodiče a napájecí kabely skryty v kanálech uvnitř nábytku. Ve fázi projektu je nutné zajistit vhodné řezy plastovými vložkami.

Zde je vhodné použít netradiční konstrukční řešení pro zdobeníinteriérový design

V obytných místnostech používejte drahé povrchové úpravy

.

Děti

Pro každý věk není obtížné vytvořit potřebný interiér

.

S využitím moderních technologií může být fasáda ozdobena fotografickou kvalitou

.
Informace!Vezměte prosím na vědomí, že rámy zapuštěné do zdi a nedostatek vyčnívajících rukojetí zvyšují bezpečnost. Takový nábytek je vhodný pro vybavení dětských pokojů.

Pokud máte v úmyslu vyrobit šatní skříň vlastníma rukama, nebude obtížné použít barevný design, který harmonicky odpovídá ostatním detailům interiéru

Loggia

Vybavení malých pokojů

V tomto příkladu můžete jasně vidět výhody vytvoření skříně s vlastníma rukama pro instalaci v lodžiích :

 • Posuvné dveře vykonávají své funkce, aniž by se pohybovaly do místnosti, jako sklopné protějšky.
 • Posuvná skříň se hodí přesně na určitou velikost bez velkých trhlin, ve kterých se hromadí prach.
 • Pro tuto místnost jsou vhodné levné, ale odolné vůči nepříznivým vnějším vlivům materiálů.
 • Zrcadlo, stejně jako v chodbě, pak můžete vizuálně zvýšit hlasitost.

Fáze výroby do-it-yourself skříně

Měření místnosti a výpočet velikosti skříně

Měření lze provádět na úrovni budovy

Tento nástroj současně vyjasnípřesnost horizontálních a vertikálních prvků stavebních konstrukcí. Nejjednodušší způsob, jak provádět měření nábytku. V tomto případě stačí vzít minimální velikost a trvat několik centimetrů, aby se vytvořil malý okraj.

Je mnohem obtížnější přesně vstoupit do vestavěné skříně. Vlastními rukama musíte provést alespoň tři měření na metr délky (výšky). Pokud se zjistí nadměrné vady, povrch vyrovnejte.

Důležité!V každém případě zkontrolujte volné otevření nejbližšího okna (dveří). V případě potřeby namontujte křídla omezovačů. Měli byste se ujistit, že skříňka neuzavírá jediný spínač v místnosti, nebude příliš blízko stropu nebo nástěnné lampy.

Příprava projektové dokumentace pro vytvoření skříně nebo vestavěné skříně vlastními rukama

Pro výpočet dveří kupé nabízejí Aristo a další specializovaní výrobci podobné kalkulačky

Tyto programy jsou na oficiálních internetových stránkách obchodních podniků. Mohou být použity zdarma. Výsledky vlastních měření může vkládat kdokoli. Automatický výběr vodítek, určený pro určitou velikost plátna a zatížení materiálu.

Elektronické rozvržení skříně můžete provést vlastníma rukama výrobcem nábytku Basis

.

Díky své pomoci můžete vytvořit kvalitní projekt i bez nějpředchozí zkušenosti s designem. Dokonce i nováček tento nástroj rychle zvládne podle následujícího jednoduchého algoritmu:

 • stanoví celkové rozměry nábytku ;
 • vyberte materiál zadní stěny, ke kterému jsou připevněny výztuhy;
 • vnitřní prostor je rozdělen do samostatných skladovacích míst;
 • naplnit je otevřenými policemi, zásuvkami, jinými komponenty;
 • představit rozměry posuvných dveří pro šatní skříň;
 • označte konce, které musí být uzavřeny olepováním hran;
 • přidávat rukojeti a kování;
 • provést nezbytné změny;
 • vytiskněte dokumentaci v papírové podobě, uložte soubor.

Trojrozměrná vizualizace projektu je k dispozici v nových verzích softwaru

Výkresy dílů mohou být dány specializované dílně, nebo mohou být použity pro zhotovení jednotlivých částí skříně vlastníma rukama. Elektronický projekt je vhodný pro kontrolu z různých míst. To může rychle provést různé změny, aby splnily další požadavky. Vytvořený seznam se používá k nákupu nezbytných součástí a dílů.

Důležité!V dílně jsou ještě poměrně velké kusy z dřevotřískových desek, jiných materiálů. Je lepší si je vzít s sebou, abyste zjednodušili opravu chyb během procesu instalace a provádění oprav v budoucnu.

Výběr pro posuvné skříně, materiály, zařízení a další součásti

Různé typy dveřních bloků

Na výkresu jsou hlavní součásti typického provedení označeny:

 • Spodní a horní vedení skříně jsou připevněny k podlaze a stropu místnosti (spodní část a kryt nábytku).
 • V tomto příkladu je hlavní zatížení na dolních válcích. Ale existují modely s visícím plátnem.
 • Boční profil „C“ navíc plní funkci rukojeti.
 • Těsnicí prvky ze silikonu, které zajišťují bezpečné upevnění skla.
 • Středové příčné prvky zpevňují výkonový rám, oddělují jednotlivé prvky pásu z různých materiálů.

Schlegel pro skříně - pásek s hromádkou, který je nalepen na okraj dveří pro tlumení nárazů

Široká škála barev usnadňuje výběr optimálního profilu pro dveře kupé

Moderní výrobci nabízejí držáky kalhot, zdvihacích mechanismů a dalších funkčních doplňků pro nábytek

Přizpůsobení kupé a další montážní funkce

Foto Úprava skříňových dveří: popis technologických operací s komentáři
Během první instalace a během provozu vznikají následující typické problémy: volné uložení ventilů, nepřítomnost fixace v uzavřené poloze.
Aby se zabránilo tomu, že se list vrátí po nárazu na stranu konstrukce uvnitř kolejniceje instalován speciální blokovací prvek. Lze jej použít k určení, které dveře by měly být nastaveny z určité strany.
Nejprve se odděluje Schlegel (6 × 8 cm), aby se uvolnil přístup k seřizovacímu šroubu. Horní otvor se používá v procesu montáže pro utažení upevňovacích prvků.
Pro nastavení polohy válce se používá imbusový klíč. V tomto příkladu průvodce používá # 4.
Otáčení ve směru hodinových ručiček zvedá dveře. V opačném směru - snižuje.
Tyto postupy se provádějí tak, aby v uzavřeném stavu měla tkanina zapadnout bez mezer ve spodní a horní části. Po dosažení požadovaného výsledku přejděte do další fáze.
Fotografie ukazuje šipku s uzamykacím prvkem z odolného ocelového plechu. Když se válec přesune do střední části, pružina se zvedne a brání pohybu dozadu. Pokud je tato část posunuta na centrální osu skříně, vytvoří se mezera.
Přesunutí položky není snadné. To zabraňuje koncům pružin, které spočívají na spodních kolejnicích kolejnic. Vyzdvihněte vhodný kus plastové desky.
Pomocí tohoto zařízení zatlačte na zátku. Dále posuňte uzel v požadovaném směru.
Roztržený kartáč může být zastrčen do spodního otvoru nebo na něj můžete nalepit lepidlopevný držák.

Přímé sestavení přímé nebo rohové skříně to samo o sobě se neliší od montáže standardního nábytku. Stejným způsobem nejprve nainstalujte dno, stěny, kryt. Poté jsou k rámu napájení připojeny vnitřní a vnější police.

Informace!Objednávání posuvného systému skříně je vhodné po montáži skříně. V tomto případě se ukazuje, že je třeba provést přesné měření.

Vzhled moderního šatníku, fotografie s dobrými příklady

Použití technologie vitráží

Takové dekorace mohou být vytvořeny z původní skici

Pískovací kresby

Tyto snímky jsou zachovány v bezúhonnosti po mnoha letech provozu skříně, kterou provedl sám

Vinylové samolepky

Pískování může být imitováno těmito výrobky

Jsou také vhodné pro vytváření komplexních vícebarevných snímků

Je třeba připomenout, že vinylové fólie mají omezenou sílu. Mohou být poškozeny při čištění pomocí agresivních chemických sloučenin.

Související článek:

Moderní skříně: foto, design. V tomto článku se budeme zabývat vlastnostmi skříní, nejoblíbenějšími a nejzajímavějšími konstrukcemi, doporučeními pro výběr a dalšími užitečnými tipy.

Vlastnosti výroby skříně na objednávku

Po prostudování technologie vytvoření kabinetu s vlastnímrukou (výkresy, instrukce krok za krokem, popis úprav) je jednodušší učinit správné rozhodnutí o způsobu montáže. Může být svěřena specializované firmě, zkušenému mistrovi. Ale s přítomností odpovídajících zavazadel je kontrola značně zjednodušena. Práce můžete rozdělit přijatelným způsobem, abyste ušetřili a dosáhli vysoké úrovně kvality.

Video: jak sestavit šatní skříň vlastníma rukama