Jak udělat anténu vlastníma rukama pro TV: jednoduché nápady

V moderním světě existuje významná řada high-tech a funkčních antén pro instalaci v domácnosti. Ale jsou chvíle, kdy se televize přestala zobrazovat v venkovském domě. Někteří řemeslníci v této situaci najdou cestu a udělají něco, co situaci napraví. Navíc dávají doporučení ostatním: jak udělat anténu vlastníma rukama pro televizi. Pojďme se podívat na jednoduché metody, které mohou být pro vás užitečné.

Samostatná zařízení jsou obzvláště dobrá, když jsou potřebná pro dočasné použití

Jak vyrobit anténu vlastníma rukama pro televizor z plechovek od piva

Nejjednodušší a nejneobvyklejší variantou konstrukce antény jsou plechovky od piva. A podle odborníků se zobrazí až sedm kanálů. Chcete-li vytvořit podobnou strukturu, připravte:

 • dvojice promytých a sušených plechovek piva;
 • pár šroubů;
 • několik metrů televizního kabelu;
 • páječky s cínem;
 • šroubovák ;
 • elektrická páska.

Při rozhodování o tom, jak udělat anténu vlastními rukama pro televizor, mějte na paměti, že mezera mezi koncovými částmi plechovek by měla být přibližně 75 mm.A nejlepší uspořádání konstrukce v blízkosti oken.

Možnosti upevnění se mohou značně lišit

Hůl, která bude použita pro anténu, musí být vyrobena ze dřeva. Nemůžete brát hliníkové nebo titanové varianty. Části kabelu mohou být pájeny. Místo lepicí pásky můžete použít pásku nebo dokonce omítku. Nádrže k vytvoření zařízení musí být dobře umyté a vždy sušené. Chcete-li zlepšit kvalitu obrazu, můžete "hrát" se vzdáleností mezi bankami.

Tabulka 1. Anténa na pivní konzervu

Obrázek Stupně
Připravte kabel. K tomu proveďte řez z jedné hrany a odstraňte izolační vrstvu. Poté odřízněte střední vrstvu. Z druhého konce je namontována zástrčka pro televizní anténu.
Zásoby bank. Jejich kapacita by měla být 1 litr!
Přesuňte kontakty. Jeden konec krouceného kabelu je připevněn k bance a druhý s měděným vodičem k druhému. Upevnění se provádí pomocí šroubováku a páječky.
Namontujte anténu. Trempel se používá jako nosič.
Nakonfigurujte zařízení.

Související článek:

Držák televizoru na stěně výklopné. V tomto článku se zabýváme rysy aplikace, typy zařízení, tajemství volby a instalace.

Je možné vyrobit domácí anténu pro drát digitálního televizního vysílání

Dobrým způsobem je použití měděných drátů k vytvoření antény. Pro takový mechanismus bude zapotřebí zesilovač, drát, plech, vrták, šrouby, kovové trubky, kabely a kladiva.

Abychom vytvořili domácí domácí anténu pro televizi, provádíme následující operace:

 • v první fázi uděláme pasti. Pro jeho výrobu musí být drát ohnutý tak, aby všechny strany měly délku 45 cm;
 • poté upevněte vodič na desku. To činí spojení s deskou;
 • je připojen kabel;
 • stožár je vyroben z kovové trubky. Jeho základ musí být pohřben.

Nejjednodušší konstrukce je vyrobena z drátu

Užitečné informace!Všechny podrobnosti by měly být natřeny. Chrání tak produkt před korozí a agresivními provozními podmínkami.

Možnost DIY antény pro digitální HDTV

Existují různé metody, jak vytvořit televizní anténu vlastníma rukama. První dvě metody, které jsme považovali za fungující při frekvenci 270 MHz. A další možnost má velký potenciál. Současně bude obraz lepší,protože signál může dosáhnout 490 MHz. Budete určitě potřebovat speciální transformátor, který je nepravděpodobné, že se nachází mezi šrotu materiálů. Takové zařízení by mělo být zakoupeno předem. Existují také metody vlastní výroby transformátoru, ale jsou poměrně složité. Z materiálů stojí za to připravit lepenku, lepicí pásku, fólii, sešívačku, fixku, svinovací metr a lepidlo.

 • Nejprve byste měli vytisknout speciální schéma pro instalaci takového zařízení. Podle schématu jsou všechny konstrukční prvky vyříznuty, stejně jako všechny potřebné díly z fólie. Pak je třeba udělat motýl z kartonu a jednotlivé části natřít fixem.
 • Dalším krokem je vybudování reflektoru, jehož velikost je 35-32,5 cm, přičemž jedna ze stran je lepena fólií.
 • Ve středu jsou vyříznuty obdélníky stejné velikosti. Jsou potřeba k vytvoření pasti pro strukturu. Délka desky by měla být asi 35 mm. Tento výrobek je určen k udržování vzdálenosti mezi přídavnými prvky a reflektorem.
 • Jednotlivé díly se lepí na pravoúhlý prvek. Pak vyvrtané otvory pro kabel.

Jak vytvořit anténu rukama pro televizor, řekněte správné pokyny.Zapojte transformátor a kabel je nainstalován v zástrčce. Tato metoda je vhodná pouze pro vnitřní použití, protože papír se rychle stane nepoužitelným na ulici.

BV tabulce jsou podrobně uvedeny všechny fáze instalace těchto zařízení.

Tabulka 2. DIY anténa pro digitální HDTV

Obrázek Fáze práce
Připravte požadovaný materiál.
Vytiskněte šablonu a odstřihněte ji.
Vyjměte reflektor z kartonu a pak jej přelepte fólií.
Ve středu vyřízněte obdélníky.
Také z lepenky je nutné vyříznout všechny nezbytné údaje. To platí pro šablonu.
Lepší, pokud provedete barevné detaily.
Rovněž fólie je řezána šablonami.
​​ Pro vytvoření ohybu se na tečkované čáře vytvoří malé podříznutí.
Fólie se lepí na jednotlivé anténní prvky.
Anténa je sestavována. Změřte 35 mm od reflektoru a nalepte motýl.
Ve středu tohoto prvku je vytvořen otvor pro průchod kabelu.
Je nainstalován vhodný transformátor a anténa je připravena.

Související článek:

Televizní stojan v moderním stylu: foto. V tomto článku je řečeno, jaké parametry má kvalitní patníkTelevize a fotografie a popisy vám pomohou vybrat nejlepší volbu pro váš interiér.

Odchylky možnosti bytu

Při výrobě určitých typů konstrukcí můžete vytvořit anténní zesilovač vlastními rukama. Snažte se vytvořit kvalitní zesilovač ze šrotu, který lze použít jak pro pouliční, tak i domácí použití.

Pro práci bude vyžadovat následující materiály:

 • měděný drát, 4 m dlouhý a asi 4 mm v průměru;
 • deska jakékoli tloušťky o šířce 70 mm a délce 550 mm;
 • samořezné šrouby a šroubovák;
 • zástrčku a páječku;
 • tužka a pravítko.

Zařízení se zesilovačem je složitá struktura

Postupujte podle obrázku. Nejprve vyvrtejte otvory na povrchu. Parametry ze schématu jsou přeneseny na tabuli a vrtání je prováděno na určitých místech. Měděný drát se měří a rozřeže na 8 identických částí. Uprostřed každého segmentu je třeba odstranit izolaci.

Rozřízněte dva kusy a podmíněně je rozdělte na tři části a v bodech ohybu odstraňte izolační vrstvu. Na holých plochách je třeba ohnout drát. Na těchto prvcích by měla být vzdálenost mezi hranami asi 75 mm. To je optimální vzdálenost pro dobrý příjem signálu. K připravenému domácímu výrobku musíte připojit zástrčku a pak k ní připojit kabel. Pak musíte najít vhodné místo pro instalaci.zařízení.

Užitečné doporučení

Pokud je přijímač umístěn v určité vzdálenosti od generátoru, jeho výkon se sníží. K odstranění této závady se používají speciální zesilovače. Pro upevnění improvizovaného zařízení je zapotřebí speciální stožár, který se provádí samostatně. Současně budou užitečné trubky z oceli.

Vyberte dvě trubky a pohřbte je v zemi. Na stranách vedení je nutné vyvrtat otvory a namontovat ocelové tyče. Pak se na ně nasadí připravená trubka z rukávu. S ním můžete namontovat jiný počet trubek. Připevněte je speciálním ocelovým kabelem. Pomocí dodatečných trubek můžete stožár prodloužit. Aby takový design nebyl obtížný.

Provedení některých verzí antény nebude trvat déle než 30 minut. Tím se vytvoří mechanismus pro příjem televizního signálu. Doufáme, že vám naše pokyny pomohou vytvořit vlastní anténu. Najdete zde mnoho dalších zajímavých pokynů. Vlastní konstrukce může být vyrobena z elektrod, hliníkových disků a měděných trubek.

Jak vytvořit anténu pro televizi z odpadních materiálů vlastníma rukama (video)