Jak udělat grilování z cihel vlastníma rukama: od projektu k dokončení

Je těžké si představit dovolenou v venkovském domě bez masa grilovaného na dřevěném uhlí. Kovové pánevníky jsou nepochybně pohodlné a levné konstrukce. Ale bez ohledu na to, jak pečlivě s nimi zacházíte, jakýkoli kov v průběhu času vyhoří a vy musíte přemýšlet o novém nákupu. Kromě toho, kovový gril by měl být odstraněn po použití, tak, že lovci pro někoho jiného, ​​nebude si to vytáhnout ve vaší nepřítomnosti. Nejsprávnějším a nejvhodnějším východiskem je vybudování cihlového grilu u chaty. Redaktoři HomeMyHome.ru shromáždili pro Vás podle našeho názoru nejzajímavější představy o hotových projektech, stejně jako detailní instrukce o stavbě od založení až po exteriér.

Krásný gril bude zdobit váš dvůr

Grilování z cihel: fotografické nápady z letních pobytů

Hlavní věcí při stavbě zahradní pražírny je správné rozložení tepla. K tomu má gril a cihlový gril tři vertikální stěny a komín pro odsávání spalin. Teplo z paliva spěchá do kapoty, takže práce s takovou pánev je potěšením. Tyto zahradní trouby udržují teplo na dlouhou dobu, takže můžete smažit více než jednu dávku masa, zatímco uhlíky vychladnou.

Grilování je příjemným způsobem, jak si odpočinout od každodenních činností v přírodě

Jde o praktickou stránku věcí. Ale je zde čistě estetická - takovéto návrhy, vyrobené vlastními rukama, mohou být skutečnou výzdobou rekreační oblasti na vašich stránkách. Zde je hlavní věcí vyhovět přiměřeným proporcím a správně kombinovat architekturu budovy s celkovým projektem stavby. Nejoblíbenější dnes je country-style, kombinující rustikální jednoduchost a praktičnost s důkladností a speciální estetikou. Přírodní kámen ve výzdobě a silné markýzy, které se mohou skrývat před počasím - to jsou hlavní rysy tohoto stylu.

Podívejte se na fotografii, která by mohla vypadat jako zděná.​​

Výhody a nevýhody grilování z cihel

Skeptici se mohou hádat: proč začít s tak nákladným a obtížnýmkonstrukci, kdy je mnohem jednodušší udělat továrnu vyrobenou pánev z tlustého kovu? Podívejme se na klady a zápory cihlového zahradního krbu.

Výhody Nevýhody
Dlouhá životnost - tyto pájecí korýtky nekorodují a neprohřívají se. Pevná konstrukce zabere spoustu místa, vyžaduje přidělení samostatného pracoviště, které je bezpečné pro práci s otevřeným ohněm.
Vynikající retence tepla, která umožňuje hospodárné používání paliva a rovnoměrného pečení masa. Pálená cihla není mobilní, nelze ji přemístit.
Možnost zahrnutí staveb do celkového architektonického souboru, slušný design rekreační oblasti. Pro stavbu je nutný speciální žáruvzdorný materiál.
Možnost vybudovat si vlastní ruce a variabilitu výzdoby.

Velikost cihlového grilu je přímo závislá na vašich potřebách. Výkresy a fotografie různých vzorů lze snadno najít na internetu, je snadné vybrat možnost, která je vhodná pro váš dvůr.

Výhody stacionární konstrukce jsou mnohem větší než nevýhody. A co je nejdůležitější - radost z vaření na čerstvém vzduchu živým ohněm

Související článek:

Altány s grilem a sporákem.Vše o možnostech pro zařízení sporák nebo grilování v altánu a funkce použití vspeciální publikace našeho portálu.

Grilovací komplex z cihel: rozměry a provedení

Pokud plánujete vybudovat venkovní gril z cihel, má smysl uvažovat o složité struktuře. Může se jednat o pracovní plochy pro pořádání pokrmů a řezání masa, drtič dřeva pro skladování paliva, kotel, další nástroje pro kouření masa a ryb.

Provádějí se všechny další prvky, což je třeba vzít v úvahu při navrhování

Můžete procházet následující dimenze:

 • minimální šířka pece je 60 centimetrů, optimální je 80. Rozměry závisí na použitých cihlách;
 • výška grilu - 70 cm. Tyto parametry lze přizpůsobit vaší výšce;
 • samotná kamna, místo pro palivo umístěné 10 centimetrů pod grilem;
 • výška grilu není menší než 2 metry a s ohledem na komín - všechny 3.

Jedná se o rozměry nejjednodušší konstrukce. Přidejte k nim desky a další příslušenství, které potřebujete, a získejte celkové rozměry komplexu.

Jak si vybrat místo pro návrh grilu

Poloha je důležitým bodem při výstavbě komplexu pro grilování. Existuje několik tipů pro výběr území:

 • v blízkosti dřevěných staveb a jiných hořlavých předmětů nelze postavit otevřený ohniště;
 • komplex je lepší si vybrat z domova, aby kouř a pachy potravin neprocházely otevřenými okny;

Nedoporučuje se umístit konstrukci na místa, kde průvan neustále chodí, existuje vysoké riziko náhodného zapálení

 • kouř z kamen by neměl rušit vaše sousedy, jinak mohou být plány na kebab zmařeny příchodem hasičského sboru.

Pro shrnutí těchto požadavků se ukazuje, že nejlepší možností pro umístění grilu je dvorek na závětrné straně.

Pro větší pohodlí je v blízkosti nebo přímo nad sporákem postaven altán, kde se můžete se svou rodinou nebo hosty sejít a proměnit pečení masa na vzrušující akci

.

Související článek:

Páječky vyrobené z kovu vlastníma rukama. Velikosti, foto. Tajemství tvorby grilování vlastníma rukama a přehled nejrůznějších druhů v samostatné publikaci.

Cihla Barbecue Projekty: Populární modely

\ t

Každá stavba začíná projektem. V tomto případě se bez něj neobejdete. Skica vašeho budoucího komplexu musí být změněna na uspořádání. To není snadné, takže pro začátečníky by nejlepší radou bylo použití kreseb a fotografií projektů grilování z cihel s možností objednání. Takže bude snadné si představit umístění každé cihly. Volné takové výkresy pro výrobu grilovacích cihel vlastními rukama lze nalézt namnoho zdrojů. Jako příklad jsme pro vás vybrali několik.

Jak postavit doutnickou troubu

Zdá se, že konstrukce pánev je jednoduchá záležitost. Nicméně stojí za to přistupovat k němu se všemi zodpovědnostmi. Z vašeho přístupu bude záviset životnost budov. Správně zvolený materiál a stabilní konstrukce, dobré provedení - to vše jsou součástí úspěchu.

Výběr materiálu a potřebných nástrojů

Pro stavbu základu budete potřebovat cement, písek a štěrk nebo štěrk. Základová výztuž se provádí pomocí kovové výztuže. Pro pec, kromě cihly, budete muset koupit nerezový plech, kovovou paletu, střešní tašky, kovový roh a dřevěné dřevo.

A teď o tom, které cihly použít pro grilování. Mějte na paměti: že pánev lze postavit pouze ze speciální, ohnivzdorné cihly a ne každý stavební materiál má takové vlastnosti.

Teplota v ohništi může dosáhnout tisíců stupňů, normální cihla může prasknout a rozpadat se. Materiál prochází zvláštním napětím, pokud se v mrazivém počasí vyskytne podpalub

Pro stavbu grilu je vhodná pouze šamotová nebo keramická cihla. Z šamotů se obvykle vyrábí samotná pec a keramika se používá pro stavbu potrubí. Hlavnípožadavky na cihly pro gril:

 • hustota cihel v technické dokumentaci - od 20 do 100 jednotek;
 • Odolnost proti mrazu (vyznačeno v dokumentech písmenem F) - od 30 do 300;
 • cihla by neměla mít praskliny, třísky nebo jiné viditelné vady;
 • pórovitost materiálu by měla být nízká a barva - jednotná.

Můžete rychle zkontrolovat cihlu přímo ve skladu: udeřit ji kladivem. Z dobré pevné cihly se nástroj odrazí. Špatná kvalita okamžitě "vyskočí" praskliny.

V průměru se na stavbu malého stojanu na grilování standardních velikostí spotřebuje 360 ​​cihel

.

Práce bude vyžadovat obvyklé nástroje zedníka: lopatu a žlab pro přípravu pojivové směsi, stěrky, stavební úrovně, spojovacího nástroje.

Základy tvorby vlastního kreslení grilu z cihel

Vše záleží na tom, zda budete stavět jen sporák s kapotou nebo kolem něj postavit altán. Pokud mluvíme jen o grilu, pak sejdeme a primitivní kresba s výpočtem velikostí. Měly by být odrazeny rozměry stavebních materiálů. Výška základu - obvykle 3-40 centimetrů, rozměry - jeden metr čtvereční. Pod brojlerem obvykle plánují dřevěnou misku. Mnohem složitější, pokud plánujete cihlový gril v altánu. Zde musíte začít s rozvržením samotné haly, výpočtem její plochy a umístěním ohniště.

Pohodlně, je-li gril komplex se nachází v jednom okraji altánu, takže volný prostor pro nastavení stolu a lavice, volný pohyb při vaření

Před grilováním musí být metr volného prostoru, takže je vhodné vařit. Musíte také přemýšlet o tom, kde bude tabulka umístěna, a naplánovat si místo pro tlač židle.

Podrobný návod na konstrukci grilu s troubou a řezacím stolem

Analyzujme, jak vytvořit monolitický cihlový stojan na grilování s řezacím stolem.

Ilustrace Popis akce
Práce začíná stanovením polohy a označení místa pod komplexem grilování. Po označení vyberte zeminu asi 20 cm a namontujte nárazníky pro výplň.
Naplňte připravené místo sutinou a připravte vyztužený rám pro výplň.
Naplňte připravenou plochu betonem. Používá se pro odlévání vysoce kvalitního cementu ne nižší než 300.
Spodní část grilu může být složena z pěnových bloků. Nebudou ohřívány, protože nejsou v přímém kontaktu s pražírnou.
Autor tohoto projektu použil originální nápad - aplikoval vlnovou břidličku, aby vyplnil základ brojlerů. Vyrobené na bocích a upevněné na řešení přímo na položení základny.
Naplňte základnu betonem a vyčkejte několik dní, až se stane.
Pro pánev je třeba vyrobit kovový zásobník z tlusté oceli.
Ze staré láhve na plyn může být vyrobena malá trouba na pečení na otevřeném ohni.
Po instalaci kamen můžete označit místo pro pánev a přikročit k pokládání jeho zdí.
Postupujte postupně. Mimochodem, zadní stěna může být vyrobena z méně „čalouněných“ cihel, protože po prvním vaření bude stále ještě čerpat.
Pro instalaci komína postupně zužujte zdivo nahoru.
Komín může být upraven z betonové trubky nebo starého kovového válce.
Položte řezací stůl s keramickými dlaždicemi. Takový povrch bude vhodný k utírání.
Dolní část konstrukce musí být uzavřena. K tomu, aby dřevěné dveře.
Nainstalujte dveře a vložte dovnitř palivového dříví a potřebné kuchyňské vybavení: podnosy, rošty a tak dále.
Nasaďte na gril gril. Chcete-li nainstalovat mříž v procesu pokládky je třeba stáhnout kovové kolíky, na které bude podporován.
Vychutnejte si proces. V tomto komplexu můžete vařit koláče a péct maso a zeleninu.

Video: Turning Brick BBQ

Jak krásné je dokončit grilování z cihel

Konstrukce grilovacího komplexu může být velmi různorodá. Můžete použít přírodní kámen, vypadá velmi barevně na pozadí zahrady. Populární dlaždice, barevné cihly, omítky a použití těchto dlaždic.

Je-li kamna ukrytá pod kabinou, může být jednoduše odvápněna. Pamatujte: nemůžete malovat design nitro a olejové barvy, jsou velmi hořlavé

U venkovních kamen je vhodnější použít kámen nebo kámen pod kamenem. Dlaždice - radost není levná, ale nebojí se teplotního spádu a srážek. Obložení je připevněno k povrchu trouby hliněnou maltou, stejně jako cihly ve zdivu. Možnosti návrhu takových konstrukcí.Jak vypadá hotový gril pro cihlový dům

Grilování z cihly lze zakoupit v připravené sadě. S takovým návrhem je mnoho firem. Sada obsahuje cihlu, potrubí, odkapávací misku a podrobný návod k instalaci.

Souprava je sestavena, pokud je připravena základna pro den

Výrobci nabízejírůzné možnosti kompletního setu, doplňující klasický gril s kotlíkem, sporákem a stolem. Celá stavba je doručena na Vaši zemi. Dodavatelská společnost zároveň nabízí instalační služby.

Cena "na klíč" a náklady na sady grilovacích cihel

Objednejte ready-made grilovací sadu cihel za cenu 55 000 rublů a žádné náklady na dopravu. Pokud se rozhodnete objednat zkušené zděné cihlové zdivo cihly, cena práce, od léta 2018, bude přibližně 10 000–15 000 rublů plus náklady na materiál.

Je však mnohem zajímavější se s takovým úkolem vypořádat sám. S hrdostí předvedete své stvoření hostům

Grilování z cihel, vyrobené vlastními rukama, ozdobí místo a hrdost jeho majitele.