Jak udělat izolaci minerální vlny fasádou vlastními rukama?

Oteplování domu je velmi důležitou součástí cíle. Stojí za to v případě obydlí v chladných oblastech země. Oteplování fasády minerální vlnou není obtížné dělat vlastními rukama, je důležité znát pouze hlavní vlastnosti materiálu a montážní techniku. Chcete-li si vybrat, chceme vám říci o výhodách a nevýhodách materiálu.

Co je to

Podle nejnovějších údajů se v současné době minerální vlna stává skutečným lídrem na trhu s materiály pro izolace, 80% spotřebitelů si ji vybírá pro izolaci fasád. Definice minerální vlny zahrnuje několik druhů materiálů, které se liší svými vlastnostmi, zde jsou:

  • Skleněná vata je vyrobena z několika složek, jako je soda, písek, vápenec, borax. Dokonce i v moderních průmyslových odvětvích se často používá rozbití skla, navíc může být až 75% celkového složení materiálu. Skleněná vlna má vysokou pevnost a pružnost. Je schopen vydržet teplotní rozsah + 450-600 stupňů. Neexistují žádné nedostatky: je křehká a křehká. Tyto nejjemnější fragmenty se lepí do kůže a způsobují svědění. Vzduch samotný je tak nebezpečný s příměsí takových mikročástic, které mohou drážditplic. Při práci s takovou minerální vlnou, aby se fasáda izolovala, musíte-li to udělat sami, musíte použít speciální, husté oblečení, respirátor a ochranné brýle.

Skelná vata sestává z nejmenších částic skla

.
  • Strusková vlna je materiál, který je vyroben z vysokopecních strusek. Teplota použití, ne vyšší než 300 stupňů, je nejmenší indikátor všeho druhu. Má silnou hygroskopičnost, a proto není vhodný pro oteplování fasád.

Strusková vlna je velmi hygroskopická, a proto nevhodná pro izolační fasády

.
  • Kámen - vyrobený ze skal. Práce s ním je snazší než s prvními dvěma typy, protože to není píchnutí. Vlákna odolávají vysokým teplotám, ale pojivová složka je pouze 250, takže je důležité, aby vrstvy izolace nebyly při instalaci deformovány. Je to tento typ, který se na stavebních trzích nejčastěji nazývá minerální vlna.

Kamenná vlna je nejoblíbenější

Výhody a nevýhody materiálu

Výběr minerální vlny pro izolaci fasády a provedení všeho vlastníma rukama, musíte vědět o výhodách a nevýhodách materiálu.

Plusy zahrnují vynikající tepelně izolační vlastnosti. Nehoří. I když nastane nepředvídané zapálení, materiál se nestane vodičem pro šíření ohně. Při vystavení vysokým teplotám nebude emitovat škodlivé látky. Minwat má vysokoupropustnost par. Pára pronikající pod vrstvou omítky a izolací okamžitě odstraněna. Pohlcuje hluk. Díky konstrukci, která má póry, je možné deklarovat vynikající akustické schopnosti a vysokou zvukovou izolaci. Vrstvy minerální vlny jsou odolné vůči deformaci, tato vlastnost umožní prodloužení provozu. Co je důležité pro majitele soukromých domů, ohřívač nemá rád hlodavce, nepoškodí ho a nebude v něm hnízdit. Navíc cena materiálu ve srovnání s jinými typy není poměrně vysoká.

Když se podíváte na minusy, lze poznamenat, že s mnohaletým používáním mohou karcinogeny, které jsou přítomny ve složení minerální vlny, nepříznivě ovlivnit lidské tělo. I když výrobci tvrdí, že škodlivé látky jsou v kompozici v minimálním množství. Za podmínek instalace a provozu nemůže ublížit. Jedinou cestou je koupit izolaci od známých výrobců, kteří si cení své pověsti a osvědčili se.

Instalace minerální vlny na fasádu

\ t

Zahřívání fasády minerální vlnou vlastníma rukama může provádět každý. Technologie práce zahrnuje následující kroky:

  • Příprava stěn. Jak přesně to bude probíhat bude záviset na typu struktury stěny. Pokud jsou vyrobeny ze dřeva, je nutné ošetřit antiseptikem, aby se zabránilo rozvoji mikroorganismů, plísní a plísní. Pokud jsou poškozená místa, musí být odstraněna. Pokud jsou stěny vyrobeny z cihel nebo pěnového bloku, pak uvolnění stačíze sádry nebo barvy. Bez ohledu na typ fasády je třeba vlhké stěny vysušit, odstranit plášť, svahy a jiné upevňovací prvky a dekory, které mohou zkazit parotěsnou zábranu a izolační vrstvy.
  • Na stěnách je namontována semipermeabilní membrána. Navíc by měla být položena hladká strana k ohřívači. Zajišťuje odstranění páry ze stěn domu přes izolaci, pokud jsou stěny dokonale hladké, můžete tuto fázi přeskočit.
  • Dále musíte sponzorovat lamely ze dřeva nebo kovového profilu. Od upevnění ke stěně pomocí šroubů nebo hmoždinek. Je důležité vzít v úvahu, že délka mezer v přepravce by měla být o 1-2 cm kratší než vrstva materiálu, což je nezbytné, aby vrstvy pevně zapadly do rámu. Tloušťka kolejnice by měla být stejná jako tloušťka izolace. Aby bylo vše hladké, musíte použít nástroj úrovně a ovládat jej. V případě zjištění zjevných nepravidelností fasády mohou být lamely upevněny pomocí závěsů pro sádrokartonové desky, s jejich pomocí budete schopni vyrovnat povrch.
  • Je nutné pokládat izolaci do prostoru mezi lamelami. Musíte se pohybovat nahoru, v procesu, který potřebujete upevnit. Pro tento účel se používají speciální lepidla nebo hmoždinky s velkými uzávěry.

Mezi lamely instalujeme izolaci

  • Na samém počátku jsou pevné kusy naskládány na sebe, pak můžete přistoupit k zaplnění prostoru pod a nad okenními otvory nad dveřmi.

Nejprve jsme dali celé kusy na velkou plochu

  • Nad nerostemVata je umístěna další vrstva filmu - to je pro větrné a hydroizolační. Měla by také mít vlastnost přeskočit páry. Tato vrstva musí být posílena pomocí svorek na kolejnice, přičemž se nemusí natahovat.

Upevněte vrstvu pomocí konzol k lištám

  • Posledním krokem je instalace větrané fasády. To znamená, že musí být mezi izolací a pláštěm mezera nejméně 5 cm Pro její uspořádání je na horní straně lamel nacpán profil nebo protilehlá kolejnice. Můžete použít vlákno cement panely, které jsou populární dnes, nebo jakýkoli jiný typ materiálu, jako obkladové materiály.

Mezeru mezi izolací a obložením ponecháme nejméně 5 cm

Závěry

Zahřívání fasády minerální vlnou lze provádět bez účasti specialistů a vlastními rukama. Tato izolace obsahuje karcinogeny, což je důvod, proč je důležité, aby vydržely všechny fáze instalace, jako v tomto případě, škodlivé látky nebudou otrávit obyvatele domu.

Video lekce o tepelné izolaci fasády minerální vlnou