Jak udělat pískování vlastníma rukama: video tutoriály a některé triky

Často, aby se odstranila rez z karoserie nebo vyčistila jakákoliv část, motoristé hledají pomoc od specialistů, platí jim spoustu peněz. Dokonce ani obvyklý kovový plot nelze natírat bez odřezání rzi. Ve skutečnosti stačí pochopit, jak dělat pískování vlastníma rukama (video bude prezentováno v dnešním článku), a tyto problémy budou vyřešeny. Práce nevyžaduje velké výdaje a domácí mistr bude mít vlastní osobní přístroj schopný provádět takovou špinavou práci.

Pískovna na farmě se může stát nepostradatelným pomocníkem

Jak funguje pískovací zařízení: obecné informace

Tato jednotka se skládá z několika hlavních uzlů:

 • kompresor, který vytváří tlak potřebný pro pískovací zařízení;
 • kabely, kterými je do kompresoru přiváděno napětí;
 • hadice;
 • kování;
 • kohoutky pro nastavení přívodu tlaku;
 • dávkovače;
 • odlučovač vody.

Jednou z nejdůležitějších částí zařízení je však tryska, kterou prochází brusivo pod tlakem vzduchu. V průmyslové výrobě slouží sloučeniny boru nebo wolframu jako nátěr pro ocelovou trysku. Tyto díly jsou trvanlivé, ale doma při výrobě vlastního pískovacího zařízení nemohou být provedeny. I když zde bude zatížení na trysce malé, nesrovnatelné s průmyslovým měřítkem.

Hodně prachu, ale kov se čistí dokonale

Užitečné informace!Provlastní instalace, můžete použít běžnou ocel. Dobrá stará svíčka z auta, ze které je elektroda vytažena, je docela vhodná. Samozřejmě životnost takové trysky je minimální, ale cena je nulová.

Schéma sandblaster: některé jemnosti

Aby bylo pro váženého čtenáře snazší orientovat se v přístroji jednotky, doporučujeme se podívat na schematické znázornění pískování. Ujistěte se, že v jeho zařízení není nic složitého. Hlavní věcí je pochopit princip jeho práce, se kterým se nyní budeme zabývat.

Schematické znázornění brusného zařízení

Jaký je princip fungování pískovacího zařízení: příklady z videa a fotografií

Princip činnosti zařízení lze srovnávat se stříkací pistolí. Mnoho lidí ví, že proud stlačeného vzduchu procházející pod vysokým tlakem zachycuje barvu malými částicemi a vynáší ji tryskou. Zde je princip stejný, namísto nátěru působí pouze brusivo (písek). A i když se konstrukce pískovacích strojů může lišit, princip fungování se od toho nemění. Pro objasnění zbývajících nepochopitelných okamžiků doporučujeme na toto téma sledovat velmi informativní video:

Jaké druhy pískovacích zařízení se rozlišují

\ t

Aby bylo možné odpovědět na otázku, která pískovací zařízení je lepší, je třeba jasně pochopit, pro jaký účel bude tento nástroj použit. V závislosti na aplikaci určete, jaký typ přístroje je potřeba. Jsou třihlavní typy:

 1. Sání- tento přístroj je vhodný, pokud potřebujete provést malé množství práce (lehká rez, mírná oxidace). Vzduch zde zdvojuje práci - kromě přivádění abraziva do trysky také odebírá písek z nádrže. Takové zařízení je nejjednodušší na výrobu.
 2. Vakuové pískováníje zajímavým řešením, při kterém se opakovaně používá abraziva. Písek, který je v takovýchto zařízeních pod tlakem, je nasáván zpět.

  Při práci s vakuovým pískováním není vůbec žádný prach

 3. Pneumatické pískovací zařízení.Jsou určeny pro zpracování velkých ploch. Jejich výkon je velmi vysoký, což znamená, že tlak v přijímači by měl být velký. Z tohoto důvodu redaktoři HomeMyHome.ru silně odrazují od konstruování tohoto typu pískování nezávisle.
Je to důležité!Pokud zpracování velkých ploch nebo prvků, které se obtížně čistí, tj. Použití pneumatického pískování je lepší, než aby šetřily peníze a najímali profesionály, než riskovat svůj život. Nezapomeňte, že přijímač, který praskne blízko i při 4 atm, nezanechává žádnou šanci na život.

Písek pro pískování: který z nich je lepší použít

Pro pískování se nedoporučuje pouze písek. Často je výhodnější použít jiné brusiva. Ale pro samoobráběcí pískovací stroje bude nejlepší brusivokřemenný písek. Nikdo je nebude používat pro přílišné znečištění a (například) aby se odstranilo rzi na křídle nebo kapotě auta před tónováním tohoto místa, je křemenný písek dostačující.

Křemenný písek lze snadno nakupovat v železářství

Je důležité vědět!Křemenný písek může být také nepravidelný. Mělo by být zřejmé, že pokud je požadováno leštění, použijí se malé prosévané frakce a pro čištění plotu před rzí před nátěrem je lepší použít nerušený písek.

Velikost frakcí podle aplikace je rozdělena takto:

 • 0,1–0,8 mm - hladké sklo je vyrobeno z hladce prosévaného písku;
 • 0,3 mm - leštění mědi, hliníkových dílů;
 • 0,3 - 0,6 mm - nátěry;
 • 0,6–0,16 mm - hluboce zakořeněná rez.

V ostatních případech se používají větší a pevnější brusiva.

Jak si vybrat sandblaster: tipy z redakcí HomeMyHome.ru

Pochopení, v jaké oblasti bude pískování použito, je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že se takové zařízení liší v následujících charakteristikách:

 • objem zásobníků pro brusivo- na tom bude záviset pohodlí obsluhy. Čím větší je objem nádrže, tím méně se musí během provozu zastavit;
 • pracovní tlak jednotky- pro domácnostpoužití zařízení s tlakem 4–9 atm;
 • produktivita- nejlepším ukazatelem je 15–30 m2/h;
 • Spotřeba písku v procesu práce- průměrná hodnota pro jednoduché pískování - 40 kg /h;
 • vybavení ;
 • počet hospodářských subjektů zapojených do práce .

Na prodej lze nalézt trysku jakéhokoli průměru

Zvláštní pozornost je třeba věnovat trysce. Výkon bude záviset na tom, a frekvence jeho nahrazení bude záviset na výrobním materiálu. Keramické a litinové trysky jsou považovány za přijatelnější - pracují dlouhodobě a jsou levné.

Kompresor by měl produkovat nejméně 350 l /min, jinak budete muset instalovat velký přijímač, který ovlivní mobilitu zařízení, což je samo o sobě důležitým faktorem při volbě zařízení. Další vlastnosti, jejichž přítomnost je žádoucí, mohou být přičítány dálkovému řízení přísunu brusiva. To vám umožní strávit méně vzduchu, písek a poskytuje další bezpečnost pro operátora.

Jaký nástroj bude zapotřebí pro výrobu pískoviště?

První věc, která by měla být zakoupena pro výrobu pískování, je kompresor, který nebude možné vyrobit sám. Další - nádrž na písek (abrazivní). Pro tento účel bude dobře fungovat propanový balónek nebo starý hasicí přístroj. Teď tryska. Samozřejmě, můžete to brousitna soustruhu, ale pak musíte být připraveni, že taková tryska bude rychle vymazána. Výstupem bude pořízení speciálních keramických uzávěrů, které kov ochrání. Jako vzduchové kanály a kanály pro písek se vzduchem pod tlakem jsou hydraulické hadice ze stavebních strojů dokonalé. Nezapomeňte na kování, trysky a jeřáby - jejich počet lze vypočítat z výkresu, bez kterého není možné výrobu pískovacího zařízení provést.

Takový kompresor pro pískování je docela vhodný

Z toho si můžete vytvořit svůj vlastní pískoviště

Nejjednodušší je výroba jednotek plynových lahví a hasicích přístrojů. Největší nadace doma nepřicházejí. Nyní stručně zvažte algoritmus akcí, které je třeba provést.

Pískování z plynové láhve vlastníma rukama: instrukce krok za krokem

Variace jednotek, vytvořené samy z různých šrotových materiálů desítky a stovky. Pískování může být také vyrobeno z nástrojů a částí, které ztratily svůj význam.

Ilustrace Popis akce
Začněme tím, že ve středu dna plynové láhve uděláme díru. Chcete-li to provést, ream v kruhu s tenkým vrtákem, pak vylomte kruh s kleštěmi.
Aby se díra vypadala čistší, vyfoukneme ji vrtákem se speciální tryskou, i když tovolitelné. Viditelné jsou roztrhané okraje, které nebudou stejné.
Svařujte zástrčku se šroubovou zátkou - písek se do ní nalije.
Po přípravě všech pásů, armatur, kohoutků a hadic se můžete dostat do práce.

Ujistěte se, že máte vysoušeč! Faktem je, že během provozu kompresoru vzniká kondenzát, který vychází se stlačeným vzduchem, nasává písek a mokré brusivo jednoduše blokuje trysku.
Snažíme se vypnout ventil plynové láhve. To se málokdy získá bez problémů. V některých případech musí být odříznut, vnitřek vrtán a narovnat nit.
Po vyjmutí ventilu se do otvoru zašroubuje ½ palcový pohon. Není nutné dbát na to, aby závit na válci byl zkosený.
Všechny závitové spoje jsou propláchnuty tažením. Jako alternativu můžete použít pásku FUM, nicméně dobré staré věci jsou spolehlivější.
Pokud neplánujete spoustu práce, můžete použít trysku z levné tepelné pistole jako trysku, která se prodává v obchodech FixPrise.
Vypadá to na naše zařízení pro tlakové broušení. Vzhled může být samozřejmě jiný, ale podstata se nemění.
S takovým přístrojem je možné nejen zpracovávat kov, ale také matné sklo, které jsme se snažili udělat příkladem.jednoduchá láhev.

Je obtížné pískovat hasicí přístroj

Když se podíváte na podrobný návod krok za krokem, pak nebudete schopni vyrobit pískovací zařízení z hasicího přístroje. Tady je vše děláno stejným způsobem. Jediný rozdíl je velikost nádrže na písek.

Tento čistý pískovací stroj se získává z hasicího přístroje

.

Jak udělat tryskání tryskou vlastními rukama: tipy editorial HomeMyHome.ru

Nejlepším řešením by bylo vyrobit keramickou trysku pro pískování z použitých zapalovacích svíček automobilů. K tomu odšroubujte středovou část, poté odřízněte svíčku ze strany matice bruskou. To by mělo být prováděno opatrně, aby nedošlo k poškození keramiky. Po této práci lze keramický pohár snadno vyjmout. Samozřejmě, že taková tryska nebude fungovat déle než 2–3 hodiny, nicméně krása je taková, že to nic nestojí - můžete najít tolik starých zapalovacích svíček, kolik chcete. Pokud si koupíte trysku, je nejlepší koupit produkt karbidu boru. Trvá od 750 do 1000 hodin nepřetržité práce. Tryska z litiny vydrží 6–8 hodin a výrobky z karbidu wolframu vydrží asi 300 hodin.

Je to tato keramická část zapalovací svíčky, která je potřebná k vytvoření trysky

Vytvoření pískovací pistole vlastníma rukama: jak obtížné je

Výroba pistole pro pískovny -Je to docela jednoduché. To bude vyžadovat pouze pneumatickou pistoli, pomocí které se vyfouknou těžko dostupná místa a plastová láhev. Našim váženým čtenářům nabízíme krátké video, ve kterém bude podrobně vysvětlen proces výroby pískovací pistole pro kompresor.

Pistole pro samonosné pískování

Jak provádět pískování vlastníma rukama: videonávody k výrobě různých jednotek

Podobná zařízení mohou být různých typů. Vezměme nyní proces jejich výroby. Začněme s obvyklým samočinným pískovacím zařízením vlastníma rukama. Níže uvedené video nám pomůže lépe pochopit naše respektované čtenáře, jak to udělat.

Zapalovací svíčky často koksují? Pak bude dobrým východiskem navrhování a pískování vlastníma rukama pro čištění zapalovacích svíček. Jak to vypadá a jak se používá, naleznete ve videu.

A z následujícího videa je možné pochopit, jak je brusné zařízení uspořádáno s vodou. Docela zajímavé řešení, které nevyžaduje, abyste utratili spoustu peněz, pokud máte po ruce myčku typu mini auto Keörcher.

No, pokud se rozhodne udělat kameru na pískování, redaktoři HomeMyHome.ru představí vaší pozornosti několik domácích návrhů vyrobených z výkresů.Klady a záporydomácí jednotky

\ t

Pokud hovoříme o kladných stranách pískovacích strojů smontovaných vlastníma rukama, jsou na povrchu - to je příležitost vyčistit povrchy za velmi skromné ​​množství, které mistr utratí za kohoutky, armatury a potrubí. A pak, když v garáži není. Toto plusy skončí. A co minusy. Zde je otázka vážnější. Prach při práci - to je pochopitelné, ale co traumatické riziko? Jakékoliv selhání svařování dílů vede k přerušení v tomto místě. V tomto případě je možný smrtelný výsledek. Proto redaktoři HomeMyHome.ru varuje: vše vážte 1000 krát a přemýšlejte, zda můžete tuto práci dokonale zvládnout. Pokud ne, pak je lepší nápad se vzdát.

Pokyny pro použití pískovacího zařízení: chránit váš život a zdraví

Při práci s pískováním je třeba dbát na povinné používání osobních ochranných prostředků (respirátor, rukavice, ochranné brýle) a dodržování bezpečnostních předpisů. Je jisté, že není možné použít vadné zařízení, poškozené hadice apod. Pokud jde o ostatní, každá jednotka je řízena vlastním způsobem, což znamená, že pro ně nemůže existovat jediný návod k použití.

Pískovací oblek podobný skafandru potápěče je bezpečnostní technika

Náklady na pískovací stroje vyráběné z výroby na ruském trhu

\ t

Uvažujme o několika modelech pískovacích strojů, které jsou populární mezi ruskými spotřebiteli.některé specifikace a ceny od května 2018.

Značka, model Produktivita m2 /h Objem nádrže, l Spotřeba abraziva kg /m2 Hmotnost, kg Průměrné náklady (k květnu 2018), rub.

AE & T T06505
3 19 40 13 8500

AE & T T06520
3 76 40 23 13500

ZITREK DSMG-100
20 100 300 91 57000

GARWIN 8866101
2,8 17 39 13 10 000

Závěrem

Pískovna v garáži nebo v soukromém dvoře je dobrá věc. Kromě toho můžete udělat to s malou nebo žádnou cenu. Bezpečnost by však neměla být zapomenuta. Koneckonců, pokud budete porovnávat ceny, pak malá jednotka může být zakoupena poměrně levné. Pokud je domácí řemeslník přesvědčen o svých schopnostech a dovednostech, pak je domácí pískování opravdu více než oprávněné.

Léčba „před“ a „po“

Doufáme, že informace, které jsme dnes předložili, byly užitečné pro významného čtenáře. Máte-li jakékoli dotazy, rádi vám odpovíme. Zeptejte se jich v následujících diskusích. Můžete se také podělit o své zkušenosti ve výrobě nebo použití pískovacích strojů - to bude užitečné pro začínající řemeslníky. Psát, chatovat, zeptat se, sdíletzkušeností. A konečně navrhujeme vidět velmi zajímavé video na dnešní téma.

Video: ZIL kompresor a pískování