Jak udělat rybník v zemi vlastníma rukama krok za krokem: fotografie a rysy dekorace

O Umělá nádrž se může stát jedním z nejlepších akcentů v krajinářském designu. Taková struktura potěší majitele stránek a bude sloužit jako skvělé místo k odpočinku. Mnoho příměstských oblastí má omezenou velikost a není vhodné pro velké nádrže, ale s instrukcemi a určitými stavebními dovednostmi si můžete udělat malý rybník v zemi vlastníma rukama krok za krokem. Technickou stránku problému určují fotografie všech fází instalace. Před instalací nádrže budete muset připravit určité materiály, vybrat vhodný projekt a seznámit se s doporučeními odborníků.

Pro vybudování krásného rybníka v zemi není nutné utrácet spoustu peněz. Z dostupných možností můžete vytvořit možnost rozpočtu

Volba místa pro zařízení nádrže a forma konstrukce

Při rozhodování o tom, jak učinit rybník v zemi vlastníma rukama, potřebujete nejprveurčete velikost a tvar konstrukce. Tyto parametry jsou závislé na velikosti stránky a preferencích vlastníků. V tomto případě může být nádržka jak přísného geometrického tvaru, tak přirozených kontur přírodního rybníka.

Volba místa určuje další konstrukci konstrukce

.

Pro umístění budoucího umístění vodní stavby jsou stanoveny tyto požadavky:

 • rybník by neměl být celý den osvětlen sluncem, stačí jen 7-8 hodin denně. Při intenzivním světle může kvést voda;
 • rybník by neměl být umístěn ve velmi zastíněné oblasti;
 • V okolí by neměly být žádné stromy, protože zkázy budou znečišťovat vodu;
 • Zvolené místo by nemělo být silně foukáno větrem.​​

Při výběru dobrého místa, důležitosti terénu a dobrého přehledu o stavbě z jakéhokoli místa.

Terén může ovlivnit konstrukci konstrukce

Je-li v rybníku plánována instalace fontány, je vhodné se postarat o vhodnou elektrifikaci. Při volbě konfigurace struktury neexistují žádná zvláštní pravidla. Rybník může být jakéhokoliv tvaru - asymetrický, vinutý, podlouhlý nebo čtvercový.

Specifický tvar základny ovlivňuje vytvoření zajímavých konfigurací zásobníků

Užitečné informace!Čím hlouběji je nádrž, tím lehčí by měl být rybník. Pokud bude vodaobývat ryby, stojí za to zvážit, že ve vysoce zahřáté vodě snižuje množství kyslíku.

Rybník v zemi vlastníma rukama krok za krokem: průvodce fotografií a instalací

Existuje několik způsobů, jak postavit rybník v zemi vlastníma rukama. Vyberte nápovědu k fotografování na šířku. Pro rychlou instalaci je připravena hotová forma. V prodeji jsou speciální nádrže z gumové pryže a vyztuženého plastu. Volba rozpočtu je považována za izolační fólii.

Původní znění může být vyrobeno z nepotřebné a velké pneumatiky

Instalace pomocí hotového formuláře

Po výběru vhodného místa musí být hotový formulář položen na zem a nakreslen obrys. Značkami je výkop. Po instalaci nádrže musí být nádrž naplněna na třetinu a do vytvořených dutin nalijte písek. Pak se mísa naplní vodou. Po smrštění kolem výsledné nádrže jsou rostliny vysazeny a položen kámen.

Pomocí plastové formy lze vytvořit požadovanou strukturu rychle a bez dodatečných nákladů na materiál

Užitečné informace!Plastové nádoby jsou odolné a snadno se instalují, ale tyto struktury jsou časem zničeny vystavením ultrafialovým paprskům. Nejlepším řešením je nádrž ze skleněných vláken, která je vyztužena pryžovou základnou.

Hotové mísy lze zakoupit pro konkrétní připravené místo

Uspořádání filmu

\ t

Se správným přístupem můžete rybník vybavit vlastním filmem z filmu v zemi. Fotografie krok za krokem ukazuje, jak dělat práci dobře. Pro úpravu lze vybrat následující barvy filmu:

 • černá odráží mraky dobře, dno vypadá jako zrcadlo;
 • hnědý materiál napodobuje půdu na dně;
 • smetana a modrý film dávají podobnost bazénu a zároveň na takovém pozadí vidíte ryby velmi dobře.

Filmová konstrukce poskytuje velké příležitosti pro vytváření neobvyklých tvarů

Při výběru materiálu je třeba věnovat pozornost složení materiálu, tloušťce a odolnosti proti mechanickému poškození. Lepení materiálu se provádí speciálním lepidlem. Použití filmu může být doprovázeno předběžným uspořádáním polštáře. Položená fólie musí ležet bez zbytečného napětí. Po položení materiálu může být jáma naplněna kameny. Poté, co se voda několik dní usadí v nádrži, může být film řezán.

Užitečné informace!Čím složitější je struktura rybníka, tím silnější by měl být film.

Použitý film může mít různou kvalitu

Vlastnosti filtrace a výsadby vody

Instalace filtračního systému musí nutně doprovázet konstrukci rybníka v zemi vlastníma rukama. Na této fotografii může být nezbytná prácepodívejte se na stránky. To je důležité zejména při běhu ryb do vody.

Některé filtrační systémy jsou kompaktní

Soupravy pro filtraci lze zakoupit v obchodech. Jsou doprovázeny instrukcemi, s nimiž je instalace zařízení. Výsadba je považována za důležitý krok. Pro přistání ve vodě vhodné šipky a ocas. Můžete vyzvednout plovoucí plodiny: hyacinty a lilie. Kolem rybníka budou vypadat dobré kapradiny, rákosí a rákosí.

Užitečné informace!Umělý rybník je třeba pravidelně čistit. V tomto případě by mělo být dno očištěno od bahna, listů a jiných nečistot.

Vodní rostliny se vysazují v různých hloubkách v závislosti na druhu

Související článek:

Rybník v zemi pro chov ryb. Podrobný návod na konstrukci nádrže pro uchovávání ryb s fotografickými příklady v samostatné publikaci našeho portálu.

Rybník v zemi vlastníma rukama: krajinářské fotografické nápady a dekorace

Speciální konstrukce vyžaduje rybníky v zemi vlastníma rukama. Fotografie zobrazují nejlepší designové techniky. Jako dekorace lze použít sochy, kameny a krásné stromy. Houpačky a nerovný terén umožňují vybudovat nádrž s kaskádou a vodopádem. Původním řešením bude most nebo umělý skluz.

Rybník můžete ozdobit pomocí plastikových rostlin

Hotovou konstrukci lze opatřit následujícími prvky:

 • Světla pod vodou vypadají fascinující, pro tento mini reflektor je namontováno;

Varianty takového pokrytí vyžadují určité dovednosti

 • Osvětlení povrchu je instalováno vedle rybníků, halogenových a LED lamp ;

Osvětlení vypadá ze všech stran všude

 • pro instalaci fontán bude vyžadovat různé typy čerpadel.

Fontány mohou být uklidňující nebo opačné pro nabíjení energií

Za důležitou výzdobu se považuje vegetace. To může být přistál v koších naplněných zeminou a instalován na povrchu nádrže. V blízkosti budou vypadat dobré odrůdy rostlin.

Užitečné informace!Před nákupem ryb je třeba objasnit podmínky jejich zadržení. Některé druhy ryb jsou vůči sobě navzájem nepřátelské, takže si musíte vybrat ty, které si spolu s sebou.

Užitečné tipy: jak vybavit rybník v zemi vlastníma rukama, video

Doporučení odborníků vám umožní vytvořit si v rukou vlastní rybník. Pomocí fotografie krok za krokem můžete podrobně zvážit způsoby kvalitativního uspořádání:

 • je lepší nakreslit rybník s kameny různých velikostí. Vytvoří se harmonická kombinace hrudek s malými kamenynádherný výhled;

Dlažební kostky různých velikostí dávají struktuře přirozený vzhled

 • neměli byste používat čisté povrchy, na které je obtížné umístit rostliny při vytváření rezervoáru;
 • pro terénní úpravy stojí za to používat nádoby, které zabrání silnému růstu rostlin.

Rostlina v kontejneru vypadá, že roste z vody

Užitečné informace!Pro pěstování vodních plodin je nutná zvláštní půda. V tomto případě by rostliny neměly zabírat více než polovinu plochy nádrže.

Jak připravit rybník na zimu

Rybník vyrobený z plastové mísy snáší chladnou zimu v zimě. Aby nedošlo k deformaci misky při zatížení ledem, může být do nádoby vloženo několik plastových lahví naplněných pískem.

Čištění je důležitým krokem při přípravě stavby pro zimní čas

V případě filmové konstrukce lze použít i podobnou metodu. V zimě by mělo být zařízení a zařízení pokryto. Při prvním výskytu pádu by měl být rybník zakryt jemnou síťovinou. Před mrazem se rybník vyčistí a voda se odčerpá. Rostliny a ryby musí být zasílány do zimy v teplých místnostech. Čerpadla a filtrační zařízení by také měly být odstraněny.

Při čištění velkých vodních nádrží se používá speciální vybavení

Na pružině nádrže můžeběžet, když jsou noční teploty nad nulou. S ohledem na všechna pravidla instalace a v přítomnosti vysoce kvalitního materiálu můžete vybudovat krásný rybník co nejdříve. Použití stylových dekorativních prvků vytvoří na místě vynikající centrální složení.

Krásný rybník je důležitou součástí krajiny

Video: 2x2 rybník s fontánou a vodopádem