Jak udělat správné ohýbačky trubek pro tvarované trubky to udělat sami

V v některých případech je nutné ohýbat profilové trubky do tvaru oblouku. To bude vyžadovat speciální dovednosti a některé nástroje. Speciální nástroje pomohou vytvořit ohýbačku trubek pro profilové trubky vlastníma rukama. Pro takové produkty není třeba kupovat drahé materiály a zařízení. Více v níže uvedeném materiálu.

Opce domácí jednotka

Vlastnosti ohýbaček trubek

Před zahájením výroby ohýbačky trubek pro tvarovanou trubku vlastníma rukama, musíte vědět, proč je takové vybavení vyžadováno. Ohýbačka trubek je zařízení, které pomáhá ohýbat vybraný díl z různých materiálů s požadovaným poloměrem.

Existují různé verze ručních konstrukcí určených k ohýbání dálnic

.

Tento prvek může být vytvořenz oceli, plastu nebo hliníku a také profilované. Úhel ohybu se pohybuje od 0 do 180 stupňů.

Užitečné informace!Vyrobená zařízení jsou různého druhu, takže před výrobou stojí za to zvolit nejlepší volbu.

Druhy ohýbaček trubek

\ t

Průmyslové aplikace lze klasifikovat metodou ohybu nebo typem pohonu.

Samoobslužné přístroje mohou být vyrobeny z levných a nepotřebných materiálů

Klasifikace zařízení podle typu pohonu

\ t

Pokud jde o rozsah výroby, používají se různé typy obráběcích strojů. Pomohou vyrobit vhodné typy ohýbačů trubek vlastníma rukama pro tvarované trubky - výkresy a profesionální schémata.

Rozlišují se tyto typy zařízení:

 • Hydraulické stroje jsou stacionární nebo ruční. Umožňují ohýbání dílů o průměru 3 palce. Použijte podobná zařízení v oboru. S jejich pomocí provedli obrovské množství práce.

Příklad hydraulického zařízení

 • Konstrukce elektromechanického typu jsou vhodné pro zpracování jakýchkoli dálnic. Elektronické funkce pomáhají přesně vypočítat úhel ohybu a potřebnou přítlačnou sílu.

Elektromechanické modely umožňují práci s komplexnějšími výrobky

 • Pro ohýbání výrobků s malými průměry se používají ruční zařízení.

Manuální model s přídavnou pákou

Užitečné informace!Je důležité si uvědomit, že tepelné účinky na profilové prvky způsobují změny ve vnitřní struktuře materiálu. Současně se mohou snížit i vlastnosti trvanlivosti. Opakované ohyby mohou vést ke konstrukční poruše.

Varianty zařízení podle způsobu ohýbání trubek

Detail lze ohýbat různými možnostmi. Ohýbačky jsou klasifikovány podle způsobu ohýbání:

 • Segmentové jednotky jsou vybaveny speciálním mechanismem, který umožňuje protahovat potrubí a ohýbat je pod určitým úhlem.

Zařízení pro ruční ohýbání segmentů

 • Zařízení s kuší jsou vybavena speciálním zařízením, které je ohýbacím prvkem.

Provedení kuše

 • Pružinová zařízení jsou vybavena speciálními pružinami, které pomáhají ohýbat plastové výrobky.

Opce s pružinami

Užitečné informace!Možný úhel závisí na vlastnostech výrobku. Při samostatné práci je nutné dodržet minimální hodnotu poloměru ohybu. Pokud ohnete větší vzdálenost, může se časem tato linie deformovat.

Nezávislá výroba zařízení

Existuje mnoho podpůrných materiálů, které říkají, jakvyrobit ohýbačku trubek pro profilové trubky vlastníma rukama: výkresy, videa a profesionální schémata pomohou vytvořit kvalitní konstrukci.

Použití improvizovaného designu

Stojí za to zvážit jednoduché verze domácích zařízení. Můžete vytvořit jednoduchý mechanismus pomocí šablony a speciálního poloměru. Tyto technologie umožňují zpracovávat hliníkové a ocelové linky. Šablonu lze vytvořit z běžných desek. Současně jsou vybrány díly s větším průměrem než trubky, které je třeba ohýbat. Vybrané desky musí být bezpečně upevněny tak, aby z nich nemohla vyskočit trubka. Pro vytvoření zaobleného žlabu jsou desky vyříznuty v požadovaném tvaru. Dřevěný výrobek je připevněn k pevné základně a v blízkosti je namontován nosič pro montáž obrobku.

Výkres válcovací jednotky

Ručně vyráběné výrobky jsou schopny ohýbat i silnostěnné prvky. K tomu budete muset použít naviják. Při použití profilové linky se při obrábění desek nepoužívají žádné úkosy. Výrobek je upevněn speciálními omezovacími prostředky.

Použití řetězového přenosu

Je také možné vytvořit válcovou verzi ohýbačky trubek ze dřeva, což však vyžaduje speciální válce z polyuretanu nebo ložisek. Pro výrobky z měkčích materiálů můžete vyrobit dřevěné ohýbací agregáty a propřísnější síť bude vyžadovat kovové části.

Požadováno pro montážní díly

Užitečné informace!S vlastním provedením stroje jsou jednotlivé díly vyrobeny z kovu. Před instalací stojí za to spočítat pevnost opracovávaných dílů a kvalitu vyrobeného materiálu tak, aby design vydržel jejich zpracování.

Hydraulický ohýbač trubek pro profilové trubky pro vlastní potřebu: výkresy a schematické znaky

Vytvoření hydraulické konstrukce vyžaduje zvláštní pozornost. K provedení podobné instalace potřebujete kanál, konektor se speciální jednotkou, válečky a botu. Je nutné zvolit plechy, jejichž tloušťka je větší než 3 mm.

Hydraulická konstrukce

S použitím svařovacích jednotek z odolného kanálového prvku se provádí systém ve tvaru obdélníku. Jeho výška musí být stejná jako výška zvedáku. Tento prvek by měl hrát úlohu tlačného stroje. Pro přesný obvod vybraných trubek je důležité zvolit kvalitní válce.

Vlastní hydraulická instalace

Taková hydraulická jednotka má mnoho výhod. Je to jednoduchost při výrobě a nízké náklady na pomocné modely. S touto instalací můžete ohýbat všechny trubky, dokonce i ve studeném stavu. Podrobnosti ukazují, jak udělat ohýbačku trubek vlastníma rukama pro profil potrubí, video níže.

Výkreshydraulická instalace pomocí zvedáku

Užitečné informace!Tvarovaná trubka s průřezem ve tvaru čtverce usnadní ohýbání v blízkosti konců trupu.

Video: příklad samočinného hydraulického ohýbače trubek

Manuální ruční ohýbačka trubek pro profilové trubky: video a grafy

Vybraný prvek se určitým způsobem opracuje na válcovacím stroji. Díl je namontován na válečcích a namontován v požadované poloze. Když se rukojeť pohybuje, řetěz se pohybuje a posouvá hřídele. V důsledku toho se profilová trubka ohýbá v požadovaném a požadovaném směru.

Válcový mechanismus na rámu

K vytvoření válcovací jednotky budete muset provést následující kroky:

 • Spony a speciální válce pro ložiskový mechanismus jsou opracovány. Pokud jsou k dispozici výkresy, můžete si objednat obdobného specialisty.
 • ​​

Válce jsou vyráběny na běžném soustruhu

 • V jednotce jsou namontovány tři hřídele.
 • Konstrukce šroubového mechanismu je provedena. Z kanálu je pluk. V něm jsou vytvořeny otvory pro upevnění hřídelí a pro nastavení přítlačného hřídele je řezán závit.

Zařízení válcovací jednotky

 • Všechny prvky jsou smontovány pomocí svařovacího stroje.
 • Stavba supínací hřídel je namontován na speciálních pružinách. Boční hřídele jsou upevněny pomocí řetězu. Také svařovaná rukojeť, zodpovědná za rotaci.
 • Je nainstalován zvedák, který umožňuje ovládat přítlak.

Konstrukce sekcí

Užitečné informace!K vytvoření valivé konstrukce vlastníma rukama jsou zapotřebí speciální výpočty a podrobné výkresy. Neměli byste vytvořit jednotku bez zvláštní dokumentace.

Mechanismus samovýrobce

Ohýbačky trubek pro tvarované trubky mohou být vytvořeny samostatně. Pro jednoduchou práci příslušenství ze dřeva. Pokud je hlavní činností ohýbání trubek, je zapotřebí výkonnější stroj.

Můžete vytvořit kvalitní zařízení z nepotřebných materiálů

Video: tipy pro ruční přenos