Jak vybrat ponorné čerpadlo pro studny: kritéria výběru

V venkovských domech systém zásobování vodou často závisí na studně nebo studně, která je instalována v hloubce 8-10 metrů. Není možné dostat vodu z takové hloubky na vlastní pěst. Navíc je to nepohodlné pokaždé, když potřebujete čerstvou pitnou vodu jít ven. Proto by majitelé chalup a venkovských domů měli věnovat zvláštní pozornost modelům ponorných zařízení. Zajistí nepřetržitý přívod vody do domu. Uvažujme, jak zvolit ponorná čerpadla pro studny a princip fungování mechanismu.

Jak vypadá ponorné čerpadlo

Princip činnosti a zařízení ponorného čerpadla

Ponorné čerpadlo běží ve vodě. Zvyšuje tekutinu i z velmi hlubokých studní a studní na povrch. Stojí za to rozlišovat mezi vrtnými a vrtnými zařízeními. No, zpravidla mají podlouhlý tvar pro práci v úzkých studnách a vyšší tlak na zvedání vody z velké hloubky.

Čerpadla vrtů

Tyto druhy majídrobné rozdíly v přístroji. V zásadě se všechny jednotky skládají z následujících částí:

 • Oběžné kolo, které je hlavním prvkem konstrukce. Uvádí do pohybu všechny ostatní detaily struktury;

Oběžné kolo

 • Čepele kol. Generují odstředivou sílu, která je nezbytná pro rychlou absorpci vody;
 • Odsávací plocha;
 • Skříň oběžného kola. Chrání ji před negativním vlivem životního prostředí;
 • Ventil - zadržuje vodu v čerpadle a zabraňuje jeho návratu do vrtu;
 • Ochranná síť - je nutné chránit pitnou vodu před škodlivými nečistotami, které mohou nepříznivě ovlivnit zdraví obyvatel.

Konstrukce ponorné jednotky

Zařízení v sekci

Ponorné dmychadlo pracuje s elektřinou. To otáčí oběžné kolo. Tekutina tak proudí ze studny nebo studny do potrubí, což zase vede vodu do systému přívodu vody.

Systém fungování systému

Jak je vidět, zásada fungování, stejně jako konstrukce samotného přeplňovače, je základní. Nyní se podívejme, jaké typy těchto zařízení existují a jak si vybrat ponorné čerpadlodobře

Video: princip provozu a konstrukce ponorného čerpadla

Klasifikace ponorných jednotek

\ t

Podle návrhu se rozlišují tyto typy:

 • Vibrace- je konstrukce vibrátoru, elektromagnetu a pouzdra. To je široce používáno v letních chatkách nejen pro čerpání a dodávku vody do domu, ale i pro zalévání zahrady a zahrady. Vibrační zařízení vykazují dobrý výkon z hlediska tlaku a výkonu. Jejich cena je zároveň nízká;

Zařízení vibračního čerpadla

Vibrace - nejběžnější typy

 • Vortex- sestává z oblasti vstřikování a elektromotoru. První prvek slouží k čerpání kapaliny, druhá - k dodávce vody do domu. Tento typ je schopen zvedat vodu z hloubky 12 metrů. V tomto případě proces probíhá poměrně rychle;

Princip činnosti zařízení typu víru

Vortex agregát

 • Odstředivýje komplex dvou bloků: pracovní komory a motoru. Čerpadlo až několik set litrů za hodinu kvůli přítomnosti speciálního odstředivého hřídele. Tato zařízení však mají jednu hlavní nevýhodu: spotřebovávají příliš mnoho elektřiny .

Zásada samonasávacího odstředivého čerpadla

Odstředivá jednotka

\ t

Kritéria pro výběr ponorných zařízení

Aby byl přístroj vhodný pro váš domov, měli byste se rozhodnout pro následující parametry:

 • Vzdálenost od studny k obydlí. Čím větší je vzdálenost, tím výkonnější by měl být model čerpadla;
 • Množství spotřebované vody. Jak ukazuje praxe, pro obyčejné rodiny, které se skládají ze 4 - 5 osob, je vhodný nejběžnější průměrný ventilátor. Pokud však v domě bydlí více lidí, stojí za to vyzvednout silnější model;
 • Výkonnost. Tento parametr se měří v litrech kapaliny, kterou může čerpadlo zvednout za jednotku času. Výkonnost dosahuje v průměru 4,2 ÷ 4,5 m3. Pokud je však zařízení nutné nejen pro běžné zásobování obydlí vodou, ale i pro zalévání prostorného zahradního pozemku, měli byste věnovat pozornost modelům s kapacitou 4,8 m3 a více;
 • Výkon. Označuje se v kilowattech. Tento indikátor udává objem dodávané vody za jednotku času. Ale neměli byste si kupovat zařízení na principu "čím více síly, tím lépe." Pokud vaše rodina nepotřebuje příliš mnoho vody, pak vezměte přeplňovač s průměrným výkonem, protože příliš silný přístroj spotřebovává velké množství energie.

Vzorec pro výpočet požadované hlavy

Zaměřením se na tyto indikátory zvolíte optimální jednotku pro váš domov, která budesloužit vám po mnoho let v řadě.

Správné uspořádání systému sání vody

Jak si vybrat čerpadlo pro studnu: přehled oblíbených modelů

\ t

Video: Čerpadla Grundfoss Well Pumps

Pokud nevíte, jak vybrat ponorné čerpadlo pro studnu, viz následující tabulka:

Obchodní značka

Popis

Kdo by měl koupit

„Pedrollo“

Kvalitní zařízení od italského výrobce. Pouzdro je vyrobeno z nerezové oceli, takže životnost přístroje dosahuje desítek let. Nejsou žádné modely s průměrem "3". - Pro ty, kteří chtějí instalovat vysoce kvalitní dovážené čerpadlo za přiměřené množství.

Grundfoss

Německo-dánská značka. Existují další funkce jako „ochrana proti chodu naprázdno“ a „měkký start“.​​ - Pro ty, kteří jsou ochotni zaplatit spoustu peněz za kvalitu. - Ti, kteří potřebují jednotku s průměrem "4".

Sprut

ukrajinsko-čínská výroba. Ve výrobě jsou čerpadla s průměrem "3". Nízká cena. - Ti, kteří chtějí vybavit malou příměstskou oblast, kde nepotřebují více výkonu čerpadla.

„ECV“

Ukrajinská výroba. Ve srovnání s evropskými výrobci má nízké náklady a přesto vysokévýkonu. Tyto modely zároveň spotřebovávají neodůvodněné množství elektřiny. - Pro ty, kteří chtějí vyrábět venkovské podniky.

Produkty Pedrollo

Produkty společnosti Grundfoss

Přístroje Sprut

Hloubkové kompresory ECV

Tento štítek vás nasměruje na to, které čerpadlo se má vybrat pro studnu nebo studnu.

Závěry

 • Ponorné čerpadlo je nezbytným zařízením pro letní chaty, kde hlavním zdrojem tekutiny je studna ;
 • Jednotka vede vodu z hloubky větší než 10 metrů;
 • Čím více vody potřebujete, tím větší musí být síla.

Video: Jak vybrat čerpadlo a které jsou