Jak vybrat správné UPS pro váš počítač: důležité funkce a užitečné tipy

Narušení elektřiny může poškodit jakékoli domácí, kancelářské nebo průmyslové zařízení. I při krátkém vypnutí se mohou vyskytnout problémy se součástmi elektronických zařízení. Takové poruchy jsou zvláště nebezpečné pro počítačová zařízení, která se mohou zcela rozebrat. UPS slouží k jejich ochraně. Pro počítač je toto zařízení jednoduše nezbytné, protože nejenže chrání před selháním, ale také vám umožní mít čas na uložení všech změn v procesu. Podívejme se, co to je a jak si vybrat nepřerušitelný zdroj napájení.

Bin-top box pro domácí použití může být jakékoliv velikosti

Proč potřebuji UPS pro počítač

UPS je dekódován jako nepřerušitelný zdroj napájení. Takže, bespereboynik pro počítač zajišťuje fungování zátěže při přepětí. A když dojde k výpadku napájení, zajišťuje nepřetržitý provoz všech součástí vybavení. Existují možnosti financování s tradiční ochranou a krátkým trváním práce, ale tato doba je dostatečná pro správné dokončení práce.

Uspořádání zdroje nepřerušitelného napájení na serveru

Stojí za povšimnutí výhody UPS pro domácnost:

 • Chraňte svůj počítač před poruchami v případě neočekávaného odpojení od sítě. Současně můžete bezpečně zavřít všechny otevřené soubory a zařízení řádně deaktivovat.
 • Ochrana proti nárůstu impulsního napětí.
 • S baterií může technik pracovat i po odpojení.
 • Požadovaná úroveň napětí je zajištěna i bez přídavných zařízení.
 • Ochrana proti vysokému nebo nízkému napětí.
 • Schopnost přepnout na záložní napájení.

Schéma prácenepřerušované zařízení je jednoduché: v normální situaci je zátěž napájena ze sítě a pokud napětí zmizí, přepne se do režimu baterií.

Některé modely jsou vybaveny funkcí stabilizace napětí na vstupu a výstupu. Modely UPS mají speciální vstup pro tiskárny.

Nepřerušený systém s baterií

Základní typy UPS pro počítače

\ t

Existují určité typy nepřerušitelných zdrojů pro domácnost. Podle typu akce je zařízení rozděleno do dvou typů: offline (offline) na linku (online). Existují také modely se zabudovaným stabilizátorem.

Zvažte všechny možnosti.

Existují různé typy zdrojů

Zálohování (Back-UPS)

Offline UPS pro PC nereaguje s linkou, dokud je v ní napětí. Když však spadne do výklenku kritického indikátoru, je přístroj připojen k práci s baterií. Napájecí napětí vzniká ze speciálního pohonu. Tento přechod je však velmi rychlý. Tato možnost se týká typu zálohy.

Výhody tohoto systému jsou nízké náklady. Mezi nedostatky stojí za zmínku také dlouhá doba sepnutí napájení. Taková bespereboyniki se doporučuje používat s normální externí sítí - 220 V. Skutečná zařízení pro krátkodobé výpadky napájení.

Typ záložního typu

Interaktivní linka (Smart-UPS)

Lineární -Interaktivní nepřerušovaný výkon pro soukromý domov je hodně jako možnost zálohování. V tomto případě je však zařízení doplněno externím stabilizátorem napětí. Takový autotransformátor poskytuje normální napájení. Bespereboynik tohoto typu se liší dlouhou životností a větším výkonem než zařízení typu zálohování.

Tyto modely mají také určité nevýhody, například nedostatek stabilizace kmitočtu v normálním režimu a pronikání elektromagnetického a vysokofrekvenčního rušení z vnější sítě. Taková nepřerušovaná energie pro dům se používá k ochraně počítačového vybavení před častými výpadky proudu a nestabilním napětím.

Linková interaktivní verze

Dvojitá konverze UPS (On-Line)

Nejspolehlivější možností je a bespereboynik s dvojitou konverzí výkonu. To vám umožní poskytovat vysokou úroveň kvality energie. Přístroj je vždy připojen k lince. Pokud je napětí, pak se transformuje na stejnosměrný proud, který slouží k dobíjení baterií.

Funkce práce při dvojité konverzi vstupního napětí. Současně je akumulátor pro UPS trvale připojen mezi usměrňovačem měniče. Výhodou bespereboynik je spolehlivost práce a kvalita napětí. Mezi nevýhody patří složitost systému.

Perfektní modely s dvojitou transformací

Hlavní technické parametry nepřerušitelného napájení počítače

\ t

Pokud nevíte, jak si vybrat počítač typu bespereboynik, musíte studovat důležité parametry, které je třeba vzít v úvahu. Důležitým bodem je umístění zařízení. Vertikální uspořádání se používá pro stolní zařízení. Možnost montáže stojanu.

Technické charakteristiky založené na příkladu konkrétního výrobce

Napájení

Při volbě bespereboynik pro dům v případě výpadku proudu, musíte se ujistit, že zařízení zpracovává zatížení připojeného zařízení. Nepřerušovaný výkon by měl být o 20–25% vyšší než výkon počítače, aby bylo možné správně vypočítat požadovaný výkon, přidejte hodnoty všech připojených zařízení.

Výkon UPS závisí na parametru konkrétního počítače

životnost baterie

Uložení všech otevřených dokumentů trvá déle než 5 minut. S touto možností si můžete koupit poměrně kvalitní zařízení za rozumnou cenu. Doba práce bez elektřiny je dána objemem a kapacitou baterie.

Autonomní doba provozu zařízení různých řad

Počet konektorů

Při volbě možnosti věnujte pozornost shodě zásuvek na výstupu nepřerušitelného napájení počítače a zařízení. Pokudzařízení bude připojeno k síťovým adaptérům nebo telefonii, je důležité, aby existovaly další konektory RJ-11 a RJ-45. Moderní modely jsou vybaveny USB a RS-232, které pomáhají navázat kontrolu z počítače.

Každý model může mít specifickou sadu konektorů

Software

Software je také důležitý pro zařízení. V mnoha modelech jsou algoritmy ochrany poskytovány na úrovni softwaru. Výhodou tohoto systému je, že se soubory ukládají i v případě, že uživatel není u počítače. Některé modely jsou vybaveny konektory pro připojení periferních zařízení.

Na displeji jsou zobrazeny všechny nezbytné ukazatele výkonnosti systému

Ovládací prvky

Důležitým parametrem je vhodnost řízení. Některá zařízení jsou vybavena vestavěnými displeji, které zobrazují všechny parametry systému - napájení a napětí. Data mohou být také zobrazována pomocí speciálního softwaru okamžitě na monitoru počítače.

Hlavní výrobci UPS pro počítače

Různí výrobci nabízejí modely UPS pro počítače, cena zařízení závisí na vybavení a specifické funkčnosti. Nejoblíbenějšími společnostmi jsou Huawei, APS, Powercom ), Bastion, Helior a CyberPower. Tito výrobci vyrábějí kvalitní a populární vybavení.Se zaměřením na výrobce si můžete vybrat nejlepší volbu pro zařízení s ohledem na funkčnost a náklady.

Pro domácí použití a pro připojení hlavních typů zařízení je vhodná možnost Ippon Back Comfo Pro 600 New. Pro teenagerovu místnost je tato varianta vhodnější - Powercom WOW 850 U. Pro vybavení domácí kanceláře je vhodnější model APC by Shneider Electric. Pokud potřebujete připojit celkové zařízení, můžete nainstalovat zařízení s vysokým výkonem - PComPro 3 S.

Modely s dvojitou konverzí

Jak vybrat ten správný UPS pro počítač: doporučení

Při nákupu počítače je třeba kromě vysokého výkonu věnovat pozornost i stabilitě.

Při výběru vhodného modelu je nutné nejen brát v úvahu technické vlastnosti, ale také různé doplňky:

 • Ochrana proti zkratu existuje téměř ve všech modelech. Funkce pomáhá předcházet poruchám spojeným s uzavřením zařízení;
 • Elektronický displej pomáhá kontrolovat provozní parametry - stav přetížení, napětí a nabití;
 • přítomnost různých konektorů pro připojení modemu, tiskárny nebo faxu;
 • volba studeného startu umožňuje zapnout pomocníka, i když není žádné vstupní napětí;
 • systém nuceného chlazení.

Také stojí za to se starat o rychlou výměnu baterií. To slouží 1-2 roky, a pak se stává k ničemu, protože to nemůžeposkytovat samostatnou práci. V tomto případě lze ještě zbývající komponenty použít. Pokud je možné baterii vyměnit, můžete přístroj používat mnoho let.

Při volbě varianty je třeba vzít v úvahu vlastnosti a schopnosti zařízení

Jak vybrat UPS pro počítač pomocí napájení

Určete technické ukazatele počítače a rozhodněte o dodatečném vybavení. Dále je nutné vypočítat celkový výkon. Mějte však na paměti, že výkon zařízení je uveden ve wattech a nepřerušovaný zdroj napájení ve voltamperech.

Výkon běžného kancelářského počítače s monitorem, tiskárnou a reproduktory je v průměru 500 wattů. Ve voltamperu to bude - 700 VA. Hodnota celkového výkonu je 800 W a ve voltech 1120 VA.

Výkon je vybrán na základě všech připojených zařízení

Výběr podle typu připojení

Zdroje nepřerušitelného napájení nemají standardní zásuvky. Jsou vybaveny speciálními konektory pro kabely. U některých modelů umožňuje napájení také nepřerušované zařízení a monitor. Čím méně zařízení bude připojeno, tím déle bude nahoře pracovat, když dojde k výpadku napájení. Zapněte počítač a ověřte, zda jednotka pracuje. Poté nainstalujte software a nakonfigurujte jeho nastavení.

K pochopení souvislosti musíte studovatinstrukce

Výběr podle rozsahu vstupního napětí

Rozsah vstupního napětí určuje hodnoty přípustného síťového napětí, při kterém může UPS udržovat napětí bez přepnutí na napájení z baterie. Pokud nevíte, jak si vybrat nepřerušitelný zdroj napájení, pak tato možnost stojí za to věnovat pozornost. Životnost baterie závisí na tom.

UPS pro počítače - pořadí nejlepších modelů v letech 2017-2018

Pečlivá analýza různých modelů vám umožní správně vybrat a koupit nepřerušitelný zdroj napájení pro váš domov.

Eaton Ellipse Eco El 650 9600

Model je vybaven možností studeného startu, která zajišťuje krátkodobý provoz bez napájení. V přítomnosti ochrany informačních spojení. K dispozici je funkční EcoControl, který je implementován v modelech s USB. V tomto případě je periferní zařízení odpojeno při zátěži v hlavní zásuvce.

Výhody modelu:

 • v přítomnosti studeného startu;
 • nastavení provozních režimů;
 • automatické vypnutí periferního zařízení;
 • baterií;
 • funkce samočinného testu baterie;
 • hardware pro montáž do racku.

Z minusů, které stojí za zmínku o vysoké ceně.

Funkční a jednoduchý model

Powercom Wow - 850 U

Levná a kompaktní. Zařízení pro organizování záložního napájení. Je dostatek nabití baterie.10 minut. Přístroj je vybaven 4 zásuvkami. Nepřerušitelný zdroj napájení chrání síťová zařízení a také pomáhá ukládat dokumenty. V případě je zde konektor USB. Pokud nabití baterie klesne na určitou hodnotu, dojde k automatickému vypnutí.

Případ pro kabel USB je k dispozici na obalu. K dispozici je automatická funkce autotestu.

Pros:

 • prakticky tichý provoz;
 • kompaktní rozměry;
 • přítomnost zásuvek v eurech;
 • rozumná cena.

Nevýhody:

 • není dlouhá životnost baterie;
 • výstup ve formě stupňovitého sinusoidu.

Bespereboynik ve formě jednoduchého networkeru

Recenze Kazan řekne Kazan:Nepřerušitelný zdroj napájení POWERCOM WOW-850U - skvělý pro domov

Plusy: Dobrá kvalita

Nevýhody: Nevhodné pro kancelář

Bespereboynik koupil pro připojení monobloku, notebooku, routeru a multifunkčního zařízení. UPS má 4 zásuvky, z nichž 3 mají podporu z baterie a jeden jednoduše s filtrem. Baterie je dlouhá. Poskytuje podporu pro výkon výše uvedených zařízení po dobu delší než 40 minut - testováno zkušenostmi.

Číst dálna Otzovik: https://otzovik.com/review_5196479.html

APC firmy Schneider Electric Smart - UPS 1500 VA

Tato volba je vhodná pro herní počítače. Nabití baterie závisí nateplota Funkce, které stojí za zmínku o funkčnosti služby, stejně jako o dynamickou životnost baterie. Zvláště užitečné a řídit základní parametry systému.

Toto zařízení má následující výhody:

 • fungující z elektrického generátoru;
 • všechny druhy inteligentních možností;
 • flexibilita přizpůsobení;
 • kombinace s libovolnými obvody účiníku.

Mezi slabiny lze poznamenat pouze vysokou cenu vybavení.

Model s vysokým výkonem

Hodnocení napsal (a) IVoovl, Bělorusko:Uninterrupted Power Supply APC Smart-UPS 1500VA SUA1500I - Spolehlivý a jednoduchý

Plusy: Spolehlivý, silný, zvládnutelný.

Nevýhody: váží hodně

Mnohokrát jsem se setkal s prací s těmito jednotkami, stejně jako s méně výkonnými bespereboynikem a dalšími firmami. Proč používat APC Smart-UPS 1500VA? Za prvé, sada obsahuje všechny potřebné kabely pro připojení a řízení. Manuál, který je snadno čitelný. Baterie, které skutečně upřímně udržují svou kapacitu. Disk se softwarem. V horní části je vždy list s výsledkem jeho posledního testování.

Přečtěte si víceo Otzovik: http://otzovik.com/review_725851.html

Powercom Raptor RPT - 2000 AP

Toto zařízení se týká zařízení s vysokým výkonem. Výstupní signál má stupňovitý tvar.

Plusy:

 • významné energetické rezervy;
 • atraktivní cena.

Nevýhody:

 • ventilátor zašumí;
 • Obtížný přístup do prostoru pro baterie.

Bespereboynik for home

Recenze JaneAiry, Barnaul:Zdroj nepřerušitelného napájení PowercomRaptor RPT 800A - Copes se svou prací :)

Výhody: práce.

Nevýhody: instrukce a 10 režimů na jednom tlačítku.

Vzhledem k tomu, že žiji ve vesnici, kde dochází k častým výkyvům elektřiny a výpadkům proudu, je nutné zakoupit si UPS pro nový počítač.

Číst dálna Otzovik: https://otzovik.com/review_5210488.html

Ippon Back Basic

Levný model vybavený jednoduchým AVR. Je-li to nutné, systém automatického nastavení schopný snížit nebo zvýšit vstupní napětí. Existují konektory pro evkovilku Shuko a počítač C 13. Tvar výstupního sinusoidu neumožňuje práci s napájecími zdroji APFC.

Příčiny zařízení:

 • atraktivní cena;
 • dobrá kvalita;
 • tichá práce.

Nevýhody:

 • Kabel USB umístěný na předním panelu;
 • napájecí kabel není odnímatelný;
 • žádné kabely nejsou součástí dodávky.

Kompaktní provedení

Powercom Vanguard VGS 2000 XL

Tento model představuje kompromis mezi kvalitou, cenou a spolehlivostí. Pokud je napájení nestabilní, pakobchvat záchranných technologií. To vám umožní zvýšit účinnost zařízení. Návrat do režimu dvojité konverze je velmi rychlý. K tomuto zdroji nepřerušitelného napájení jsou připojeny další baterie.

Plusy:

 • k dispozici obchvat;
 • oddělené ovládání vývodů;
 • ideální tvar výstupního signálu.

Mezi nevýhody patří značná úroveň pracovního hluku.

Ipon Innova RT 1000

Model s dvojitou konverzí vstupního napětí je určen pro maximální zatížení. Ovládání a seřizování se provádí pomocí mechanických tlačítek a displeje. Během provozu se na displeji zobrazuje stav nabití baterie, napětí a proudová frekvence. Přístroj je vybaven osmi napájecími konektory. Můžete připojit další modely baterií.

Plusy:

 • vysoce kvalitní displej;
 • možnosti stabilizace;
 • možnost připojení akumulátoru z boku;
 • funkční výstupní napětí.

Nevýhody:

 • napájecí konektor pro počítač;
 • hlučný ventilátor.

Jak si vybrat a koupit UPS pro počítač: ceny, katalogy

\ t

Pokud jste se ještě nerozhodli o modelu, pak v tabulce můžete vidět ceny bespereboyniki některých výrobců.

Fotky Modely Specifikace Průměrná cena, rub.
Ippon Back Basic 1050 IEC Indikátor výstupního výkonu je 1050 VA /600 W.

3 výstupní konektory.

K dispozici je USB.
3890
APC společnosti Schneider Electric Back-Ups Interaktivní model.

Doba nabíjení 8 hodin.

Výkon 650 VA /390 W.

3 výstupní konektory.
5850
Eaton 9130 RM 3000 BA Model s dvojitou konverzí.

9 výstupních konektorů. Je zde možnost instalace do stojanu.
80790
Teplocom Bastion 300 Záložní zařízení. 1 výstupní konektor.

Výkon - 300 VA /270 W.
10460
Stark Country 1000 Online Model s dvojitou konverzí.

2 výstupní konektory.

Indikátor výkonu je 1000 VA /800 W.
15950
Powercom Raptor RPT -1000 IEC Interaktivní model.

Výstupní výkon je 1000VA /600W.

Doba nabíjení 4 hodiny.

3 výstupní konektory
4290

Pokud nejste spokojeni s prezentovanými modely, můžete tuto možnost najít sami. Před nákupem zařízení musíte zkontrolovat jeho kompatibilitu se zdrojem napájení. Doufáme, že naše hodnocení vám pomůže učinit správné rozhodnutí.

Související článek:

Jak si vybrat 220V regulátor napětí pro dům. Jste obeznámeni s problémem přerušení napětí, které se projevuje při blikání žárovek. V článku budeme hovořit o tom, jakje správné zvolit 220V regulátor napětí pro domov zapomenout na tento problém jednou provždy?

Video: UPS pro počítač