Jak vyrobit epoxidový stůl vlastníma rukama: mistrovská třída a kreativní designové možnosti

Pokud chcete získat originální, ne jako standardní možnosti interiér, věnujte pozornost takové neobvyklé kus nábytku, jako je epoxidový stůl. Takové produkty jsou vždy mistrovským dílem, které přitáhne pozornost vašich hostů. Redaktoři HomeMyHome.ru pro vás připravili přehled nejzajímavějších návrhových technik a podrobných instrukcí pro nezávislou produkci stolů.

Exkluzivní výrobky s jedinečným designem jsou získány z epoxidu

.

Výhody a nevýhody epoxidových desek

Epoxidová pryskyřice je chemicky složitý vícesložkový produkt, který byl v poslední době aktivně používán pro dekorativní účely. Výhody tohoto materiálu přilákaly pozornost výrobců nábytku:

 • vysoká pevnost a odolnost proti deformaci a UV záření, nepřítomnost třísek a trhlin během provozu;
 • relativně nízká cena zdrojového materiálu;
 • povrch je odolný vůči zpustošení vlhkosti;
 • snadná péče;
 • možnost nejrozmanitějšího zpracování a plnění;
 • vizuální expanze prostoru díky lesklému provedení.

Dekorativní vlastnosti materiálu umožňují vytvořit skutečné mistrovské dílo

Existují tabulky epoxidu a jeho nevýhody:

 • vysoká cena hotových výrobků.Většina prací je autorského původu, takže cenu určuje velitel;
 • Zvláštní požadavky na výrobní technologii.Nejmenší chyba vede k nenapravitelným vadám.

Hotové výrobky nesnášejí ošetření brusnými prášky a saponáty a bojí se horkých předmětů

Stůl z epoxidové pryskyřice: typy a konstrukční prvky

Nejčastěji sepomocí epoxidové pryskyřice jsou vyrobeny vrcholy. Nejoblíbenější možnosti designu pro tyto produkty.

\ t
Zobrazit Obrázek Popis
Konstrukce bezbarvého průhledného typu Pro výrobu takových stolů se do formy nalije pryskyřice. Výsledkem je průhledná stolní deska.
Se základem z přírodního dřeva nebo dřevotřískové desky V tomto provedení je pryskyřicí ochrana hlavního povrchu před vlhkostí a mechanickým poškozením.
Kombinováno Využití výplně a přírodního dřeva v různých kombinacích a kombinacích je oblíbenou konstrukční technikou.

Podívejme se na vlastnosti těchto typů desek z epoxidových stolů.

Průhledné konstrukce bez opěrné plochy

Pro výrobu takových konstrukcí s využitím odlévací formy. Může mít nejbizarnější geometrii - čím složitější, tím zajímavější. Tyto desky jsou nejčastěji používány pro tvorbu kávy nebo konferenčních stolků. Mistři používají vestavěná neonová světla, přidávají do výplně přirozené materiály. Zvláště působivé je přidání vody - dostanete skutečné "vesmírné" objekty. Vzhledem k absenci základny je nutné postarat se o stoly z tekutého skla a nevystavovat je nadměrnému zatížení.

Zajímavé nápady pro desky ze dřeva a epoxidových pryskyřic

Epoxid nemusí být vůbec bezbarvý - pro design nábytku je tónovaný nebo dokonce matný. V tomto případě budou všechny skvrny v takovém produktu dokonale viditelné i přes silnou vrstvu chemického skla. Zajímavý nápad - použití fluorescenčních barviv. Povrch základny, například větev stromu, je ošetřen látkou, která může svítit ve tmě. Po vylití se získá velmi originální produkt.

Oblíbeným trikem návrhářů je rámování epoxidu s dřevěnou deskou. Jako základ lze použít i desky ze starých krabic

Původní konstrukce se získá, když použijeme jako základovou laminovanou dřevotřískovou desku s mramorovou vrstvou. Neméně působivé jsou obrazy a zátiší, které slouží jako základ pro nalití stolu. Stručně řečeno, možnosti designu - nekonečné číslo. Epoxidová pryskyřice umožňuje vytvářet a fantazírovat - to je její hlavní výhoda. Zde je jen několik fotografií z epoxidové pryskyřice a dřevěných stolů.Související článek:

Průhledná epoxidová pryskyřice pro odlévání : co můžeUdělej to (šperky, stoly, podlahy z epoxidu), složení, jak používat epoxid, bezpečnostní opatření při práci s materiálem.

Dřevěné stoly potažené epoxidovou pryskyřicí a různým výplní

Přidáním různých prvků dekoru ke stěně dosáhnou designéři interiérů ohromujících efektů.

Můžete dosáhnout stejného účinku jako základ kreseb a ozdob z přírodních materiálů: skořápky, sušené květiny, barevné oblázky, kužely

Můžete použít sbírku mincí nebo knoflíků babičky, sadu nástrojů nebo jen rozptyl šroubů a matic. Zchátralý strom vypadá obzvláště barevně v takové výplni: shnilý pařez pokrytý mechem, prkna zapálená sluncem nebo kus dřeva bělený mořskou vodou. Všechny tyto věci navždy ztvrdnou v pryskyřici, stejně jako prehistorické mláďata v jantaru.

Jako dekorace můžete použít říční oblázky, mramorové čipy, rozptyl korálků a třpytů

Důležité!Epoxidem potažené desky jsou poměrně těžké, takže nohy by měly být pečlivě vybrány - musí vydržet značné zatížení.

Jaké jsou deskové a epoxidové stoly

Deska je pevná pevná deska. Může být kámen nebo dřevo. V našem případě je kamenná deska příliš těžká základna pro stůl. Ale dřevěná - vynikající základ pro desku stolu. Jak definovat desku:

 • je podélnýřezané pily se surovými hranami;
 • tloušťka dřeva - od 5 do 15 cm;
 • masivní dřevo je pevné, bez lepení nebo jiných sloučenin.

Plátek velkého kmene ukazuje bohatou strukturu a malebnou kresbu

Takové masivní prvky jsou zachovány v jejich nedotčené kráse se všemi uzly a nerovnými konturami. Nyní jsou tyto produkty v trendu a mnoho designérů je používá v interiérových kompozicích. Naštěstí teď není tak těžké koupit desku vyrobenou z epoxidu nebo si ji objednat individuálně dobrému mistrovi.Stůl z epoxidové pryskyřice na řece

Jednou z nejoblíbenějších forem je stolní deska s epoxidovou vložkou ve tvaru řeky. Zvláštním prvkem tohoto typu výrobku jsou nerovnoměrné hrany na dvou dřevěných dílech. Dříve byly tyto stoly vyrobeny s barevným sklem, ale nyní epoxid tuto technologii konečně nahradil. Tyto tabulky mohou být kulaté, obdélníkové, oválné nebo čtvercové - výplň umožňuje použít libovolný tvar a velikost. V hlubinách řeky říkali pánové písek, kameny a mušle, výplň samotná je namalovaná v modrých tónech. Ukázalo se, že tyto příklady jsou velmi malebné.Související článek:

Epoxidová pryskyřice pro tvůrčí práci : co to je, její rozsah a základní vlastnosti; jak si vybrat a používat materiál při výrobě různých výrobků - v naší publikaci.

Jak nalít epoxid na desku vlastníma rukama a udělat stůl

Výroba stolů ze dřeva a epoxidové pryskyřice není snadná práce, která vyžaduje maximální péči a znalosti vlastností tohoto materiálu. Než začneme uvažovat o tom, jak vyrobit stůl z epoxidové pryskyřice, vezměte v úvahu všechny rysy budoucí náplně.

Jak si vybrat a připravit epoxid pro lití pracovních desek

Epoxidová pryskyřice se skládá ze dvou chemicky aktivních složek: pryskyřice a tužidla. Pokud jsou v samostatných nádobách, zůstávají elastické. Po napojení komponenty směsi zamrznou.

Náklady na odlévání - v rozmezí 300-900 rublů na kilogram, v závislosti na výrobci

Je výhodnější nakupovat pryskyřice ve velkém balení od velkoobchodníků. Nyní je snadné najít takové vývody: epoxid se používá nejen pro lití kusů nábytku, ale také pro zdobení barevných podlah. Jaké druhy pryskyřic jsou vhodné pro práci:

 1. Art-Eco . Materiál tohoto výrobce je vhodný pro odlévání tenkých vrstev. Můžete si koupit značkové barvy, aby se různé odstíny.
 2. QTP-1130- směs je vhodná pro nejjemnější plnění do 3 mm. Je slavnýtransparentnost a vyrovnanost.
 3. Křišťálové skloje transparentní viskózní prostředek, ideální pro plnění herbářů a různých jemných plniv.
 4. PEO-610KEje domácí výrobek, který se nezakalí a nezbarví se žlutě, nebojí se ultrafialového záření.
 5. MG-EPOX-STRONGje nejvíce doporučená značka pryskyřice, podle recenzí od samo-výrobců fóra. Vynikající kombinace ceny a kvality.

Každý výrobce uvádí na obalu pokyny pro přípravu kompozice. Obvykle se jedna část tužidla přidává do dvou částí pryskyřice. Existují výjimky, takže je třeba pečlivě přečíst návod a otestovat směs na malém předmětu před nalitím celého produktu. Nabízíme Vám možnost prohlédnout si níže uvedené video, jak si udělat vlastní ruce a nalít epoxidovou pryskyřici na stůl:

Recenze o použití epoxidové pryskyřice pro stoly ze dřeva a jiných druhů výrobků

\ t

Závěrem k tématu výběru materiálu pro výplň uvádíme několik recenzí z fór o používání epoxidu.

Zpětná vazba týkající se použití epoxidové pryskyřice:

Přečtěte si více o programu Masterforum Composites: http: //masterforum.

Další tip na použití epoxidové pryskyřice:

Přečtěte si více na stránkách Forum.Woodtools: http://forum.woodtools.ru/index.php?topic=74117.0

Další přezkum používání epoxidové pryskyřice:

Přečtěte si více na stránkách Forum.Woodtools: http://forum.woodtools.ru/index.php?topic=74117.0

Dílna na lití stolů

Výroba takového výrobku začíná hledáním vhodného materiálu pro podklad. Může se jednat o jednoduchou desku se zajímavou strukturou, větvemi, řezy, deskami z palet nebo listů dřevovláknitých desek.

Ilustrace Popis akce
Než začnete, rozhodněte o typu a značce náplně. Vyzkoušejte různé kompozice v kombinaci s vybraným dřevem a vyberte si to nejlepší.
Důležitou podmínkou pro vysoce kvalitní odlitky je rovnoměrný tvar se stranami a povlak, který nelepí na pryskyřici. Instalace formuláře musí být zkontrolována na úrovni budovy.
Aby se zabránilo usazování prachu na pryskyřici během sušení každé vrstvy, bude nutné připravit kryt formy, například překližkovou desku.
Vyplněné dřevo musí být ošetřeno, obroušeno a opatřeno nátěrem a lakem.
Položte strom ve tvaru a zkontrolujte jeho polohu s úrovní budovy. Materiál pevně uchopte.
Proces lití do hnětení netoleruje povyk. Použijte trysku na vrtáku pro míchání, opakovaně nalijte směs z kbelíku do kbelíku tak, aby na stěnách nezůstaly žádné nezměněné složky.
Opatrně nalijte první vrstvu epoxidu.
Zkontrolujte tloušťku výplně pravítkem. V návodu odmaximální tloušťka určená výrobcem. Pokud dojde k překročení, pryskyřice se může během sušení vařit nebo deformovat.
Vzduchové bubliny vytvořené v procesu se vytlačují plastovou zátkou nebo jehlou.
Po ztuhnutí první vrstvy se povrch otře hadříkem z acetonu.
Proveďte druhou a následující vrstvu výplně ve stejném algoritmu.
Poslední vrstva je nejtenčí, aplikovaná štětcem.
Po úplném ztuhnutí můžete hrany stolku oříznout a přebrousit.

Důležité body při práci s epoxidem

Aby se tabulka stolu ukázala přesně tak, jak jste zamýšleli, musíte při práci sledovat provádění některých doporučení:

 • epoxid vytvrzuje rychleji v teple;
 • je nemožné ohřívat výplň shora, může být deformována;
 • při zamrznutí omezit přístup ke slunečnímu záření, aby pryskyřice nebyla žlutá;
 • mějte na paměti, že složení je velmi toxické, přijměte ochranná opatření;
 • při míchání náplně nedojde k zametání a náhlým pohybům, takže se neobjeví bubliny;
 • nenechávejte zaplněnou desku stolu v chladu - bude se dělit;
 • tak, aby pryskyřice neuvolňovala toxiny, nalijte hotovou vrstvu ochranným lakem.

Přečtěte si více o tom, jak vytvořit desku z epoxidové pryskyřice vlastníma rukama,video níže:

Pravidla péče o stoly z epoxidových pryskyřic

Tyto desky otírejte pouze měkkým hadříkem. Nenechávejte na povrchu lak na nehty, alkohol a odstraňovač lak na vlasy.

Pokud se na stolku objeví malé škrábance, vyleštěte je měkkým flanelem s včelím voskem

Kde mohu koupit stůl ze dřeva a epoxidové pryskyřice

Podobné výrobky jsou zpravidla autorskými pracemi. Takové tabulky naleznete na webových stránkách řemeslníků.

Stůl si můžete objednat podle vlastního návrhu v dílně projektanta

Existuje několik internetových obchodů, které nabízejí masově vyráběné produkty online. Je lepší zvolit ty, které se nacházejí ve vašem městě. Dlouhodobá přeprava těchto předmětů je obvykle špatná pro jejich stav.

Ceny stolů ze dřeva a epoxidové pryskyřice: od autorských prací po tovární modely

Stoly a stoly naplněné epoxidem na jednom z nejznámějších míst řemeslníků stojí od října 2018 od 20 000 rublů. Cena závisí na složitosti práce. Existuje mnoho možností s komplexními inlay a multi-komponentní design, můžete si koupit takové tabulky z epoxidové pryskyřice za cenu 50.000-150.000 rublů. Pokud jde o tovární modely, například cena stolů z Estwoodu začíná na 36 000 rublech. a přijde k 140,000 rublům., V závislosti na velikosti a účelu.

atraktivní epoxidové stoly pro výzdobu vašeho interiéru

Pokud máte zkušenosti s prací s tímto materiálem a tipy na výrobu takového nábytku, napište do komentáře!