Jak vyrobit zahradní, domácí a kancelářský nábytek z palet: fotografické příklady a postupné mistrovské kurzy

Jaké zbývají palety po stavbě na vašich stránkách? Nenechte se spěchat, abyste je proměnili v dřevo pro ražniči. Budete překvapeni, kolik originálních a užitečných věcí z nich lze vyrobit během několika hodin. Naši redaktoři pro Vás připravili celou paletu nápadů z palety. Naučíte se, jak vyrábět nábytek z palet. Příklady fotografií a podrobné workshopy vám pomohou inspirovat se vlastními experimenty.

Palety jsou konstruktéři pro dospělé, jeden může udělat spoustu užitečných věcí pro dům a letní chatu

Co je atraktivní pro nábytek vyrobený z palet a palet

\ t

Palety nebo palety jsou obalovým materiálem pro těžké a objemné zboží. Nesou cihly, bloky a betonové konstrukce. Jedna paleta váží relativně málo - asi 15 kg a velikosti balení mají dva obecně uznávané standardy: 12 × 100 × 120 nebo 12 × 80 × 120 centimetrů. Pro výrobu palety se používá masivního dřeva, které vydrží zatížení v tunách. Tento design a přitahuje řemeslníky - ve skutečnosti takový odolný materiál se vejde do každého řemesla.​​

Palety byly věnovány nejen domácím výrobkům, ale nyní je můžete vidět i v dílech módních návrhářů

.
Informace!Stavební předpisy zakazují opětovné použití palet, proto jsou po odeslání obsahu jednoduše zlikvidovány.

V případě potřeby můžete snadno najít použité palety. Prodávají se prostřednictvím soukromých reklam za cenu 30–80 rublů. Kromě toho můžete tento materiál získat zcela zdarma, pokud se obrátíte na jakoukoli dopravní nebo stavební společnost.

Paletový nábytek: Klady a zápory

Nelze říci, že při použití recyklovaných materiálů, které jsou ve skutečnosti palety, je vše bez mráčku. V tomto nastavení jsou klady a zápory. První potřebaaktivně využívají as druhým bojují.

Profesionálové Nevýhody
Nábytek se montuje doslova během několika hodin. Takový nábytek dobře nezapadá do žádného interiéru. Loft nebo country oblek nejlépe.
Z tohoto materiálu existuje mnoho konstruktivních myšlenek.
Náklady na hotový výrobek jsou doslova penny. Není snadné se starat o konstrukce vyrobené z palet - pod nimi se hromadí prach, který se nedá snadno čistit.
Palety jsou vyrobeny z vysoce kvalitního přírodního dřeva.
Výsledné výrobky budou originální a praktické. Pokud jste nestrávili dostatek času prací se dřevem, riskujete, že na hosty budete mít nepříjemný dojem.
K dekoraci dřevěného nábytku lze použít téměř jakoukoli techniku.

Nápady na výrobu nábytku z palet

Existuje mnoho konstrukcí z palet. Internet je plný originálních nápadů a příkladů lidového řemesla. Kromě toho je možné v obchodech s návrháři zakoupit nábytek z palet nebo si ho objednat u řemeslníků. Dovolte nám uvést několik příkladů různých použití tohoto materiálu pro různé účely.

Nebojte se experimentovat. Pokud vás výsledek neuspokojí, můžete vždy smažit kebaby a přijmout novou myšlenku

Nábytek z kancelářských palet - proč ne?

Jste zmateni tímto podtitulem? Marně.Moderní kanceláře jsou dlouho pryč od nudných vládních stolů a police. Nyní jsou zdobeny nápady kreativního designu. Mezi podniky, které se zabývají obchodem se stavebními materiály a přímo ve stavebnictví, je loftový styl velmi populární, protože odpovídá jejich činnosti. Palety do tohoto designu úspěšně zapadají. Zákazníci bezpochyby ocení toto prostředí a ocení kreativní přístup společnosti.

Zde je několik příkladů nábytku z palet, které lze zakoupit nebo objednat pro kancelář:

Co můžete udělat pro dům z dřevěných palet vlastníma rukama?

První věc, která přijde na mysl z nezbytných kusů nábytku pro dům, je postel. Lůžko z dřevěných palet je mimořádným rozhodnutím, ale jeho praktičnost vás jistě zaujme. Palety mohou být uspořádány různými způsoby.

Při použití různých vzorů můžete postel zvýšit nebo snížit, postavit schody, vnitřní zásuvky, čelo postele nebo dokonce noční stolky

Velikost lůžek je také prakticky neomezená, stačí si vybrat vhodnou matraci. Se všemi různými možnostmi montáže se nemůžete starat o pevnost konstrukce.Čítač palet je zajímavým nápadem pro půdní styl. Pro výrobu této konstrukce bude vyžadovat 5 - 6 palet a pár tří hodin volného času. Jako základ palety použité 2–4 palety, vystavené vertikálně, je deska stolu sestavena z tlusté pevné desky. Pro stabilitu je konstrukce připevněna k podlaze.

Výška čítače tyče je omezena maximální výškou palety o 120 cm

Závěs v chodbě bude zdobit venkovský dům nebo byt. Stačí jedna paleta, musí být pečlivě zpracována a pokryta mořidlem a lakem.

Paleta nebo její část je připevněna ke stěně a háky jsou připevněny ke stromu

Obuvnitsa - požadovaná položka v hospodářství. Aby boty byly úhledné a aby se nedostaly do cesty na chodbě, budete muset postavit takovou jednoduchou konstrukci se dvěma nebo třemi policemi. Kompletní s ramínkem na šaty takový jednoduchý set bude vypadat velmi organicky.

Pro obuvníka může být použita paleta z jednoho kusu

Praktická ruční řemesla z palet pro dachu

Palety mohou být vždy používány v příměstské oblasti. Mohou být použity nejen pro výrobu zahradního nábytku. Palety jsou především vyrobeny z odolných, suchých a plochých desek a samotná deska může být užitečná v mnoha venkovských domech. Například z ní stačí udělat podlahu na terase.

Bude to státjste mnohem méně než koupi obchodní rady

Samotná instalace bude komplikovaná pouze instalací zpoždění ve vzdálenosti nejvýše 120 cm. Palety nelze demontovat pro instalaci podlah. Stačí je položit na celé místo, výškově vyrovnat cihlami a spojit dohromady. Chcete-li získat pevný povrch, mezery mezi deskami kladivo v kolejnicích. Zbývá pouze vyčistit a natřít hotovou podlahu.

Podívejte se na fotografii, jak se vyrábějí podobné výrobky z palet, vyrobené vlastními rukama:Stejným principem můžete stavět cesty do zahrady nebo altán. Určitě oceníte, když často prší a pozemek na pozemku se změní v bahno. Na zimu lze tuto cestu rozebrat a odložit do skladové haly. Podlaha z palety může být instalována v hale. Abyste zabránili pádu ptáka, musíte nahoře hodit síť z jemného pletiva. A bude velmi snadné čistit bundu - stačí jen zvednout palety. Palety budou užitečné pro stavbu plotu v zemi.

Ve skutečnosti je paleta hotovým dílem pro oplocení, stačí je smontovat společně jako projektant

Pokud potřebujete vysoký plot, uspořádejte palety ve dvou řadách. Pro regály použijte kovový rám z trubek. Ozdobte plot podle svého vkusu a ozdobte ho květináči.Pro dokončení plánu můžete vytvořit odpovídající branku.

Arbor - důležitá stavba na staveništi. Jak bez ní? A znovu budete potřebovat palety. S jejich pomocí můžete vytvořit libovolnou obdélníkovou místnost.

Vše v altánu, od podlahy po střechu, lze vyrobit z palet

Jediné, co je třeba zakoupit samostatně, je dřevo pro rámovou střešní krytinu a ondulin nebo . Pro vytvoření otevřeného altánu můžete použít palety pouze pro podlahy a střešní krytiny, u poloprostřených střech můžete instalovat palety v polovině výšky stěn. Nápad můžete přivézt až do konce a přišroubovat stěny uzavřeného trnu z vnitřní strany OSB s deskami. V tomto případě, v letním domě může zůstat pozdě hosty.

Stejným principem lze postavit drůbežárnu, psí dům, dětský domek pro děti, kůlnu nebo hospodyni, venkovskou sprchu nebo toaletu. A to nejsou všechny příklady použití palet pro dachu. Z nich můžete sbírat květinové police, pískoviště, vysoké postele, originální zahradní lampy, žebřík, stojan na kola, záhon a mnoho dalšího.Fotografické palety pro zahradní nábytek

\ t

Divadlo začíná věšákem a dachou - bez neúspěchu s houpačkou.V rodině jsou malé děti nebo ne - ne tak důležité. Dospělí mohou tuto atrakci těšit. Z palety můžete vytvořit velmi pevnou konstrukci, která vydrží hodně váhy. Zahradní houpačky mohou být nejen se sedačkou, ale i s postelí. Takové zavěšené postele ve stínu stromů se stanou oblíbeným místem pro dovolenou. Základem jsou dvě palety, které jsou pevně spojeny.

Je důležité pečlivě upevnit matraci tak, aby se nepohybovala od základny, když se houpačka pohybuje

Pro upevnění zavěšeného lůžka je lepší použít řetězy nebo silná lana. V horkém letním dni potřebujete lehátko na opalování. Pro něj je třeba připravit 3 palety: dvě z nich - pro lehátko, třetí - pro záda. Zbývá jen sbírat nejjednodušší design, namalovat ho a zakrýt pohodlnými polštáři.

Rodinná dovolená u chaty je venkovní hry, obědy a večeře na verandě a večerní sledování dobrých filmů s pomocí projektoru. K vybavení venkovského kina pro rodinu a přátele, můžete vytvořit vícepodlažní lavičku, která bude pohodlně ubytovat všechny své hosty.

Dvě nebo tři úrovně pódia jsou sestaveny z deseti palet. Pro větší pohodlí si lehněte lehátka s polštáři a připravte si

Nábytek z palet pro dachu lze doplnit stoly a židlemi pro altány, lavičky do zahrady. To vše se děje poměrně jednoduše a nevyžaduje použití speciálníchnástrojů. Na následujícím obrázku jsou uvedeny příklady zahradního nábytku z palet.Související článek:

V našem přehledu zjistíme, jak se staví zahradní lavička se zády. Výkresy a detailní fotografie budou nejlepší design.

Praktická doporučení, jak vyrobit paletový nábytek vlastníma rukama

Viděli jste, že z dřevěných palet lze udělat hodně. Doporučujeme začít s malými konstrukcemi, které vyžadují použití 2–3 balicích sítí. Když dostanete ruku, můžete začít vážnější projekty: altány, kuřecí domy, kina a tak dále. Nabízíme Vám informace o přípravných pracích a návodech k výrobě několika jednoduchých kusů nábytku.

Sada nástrojů pro práci

Pro práci s paletami budou zapotřebí nástroje pro tesaře a upevňovací prvky ze dřeva. Zkontrolujte, zda je celý seznam ve vašem arzenálu:

  • elektrická vrtačka, šroubovák, stahovák hřebíků, kladivo, pila;
  • vruty na dřevo nebo hřebíky, šrouby pro demontovatelné konstrukce;
  • brusný papír, lepidlo na dřevo PVA, základní nátěr na dřevo, nátěr, skvrny nebo laky.

Pokud je vše na skladě, jste připraveni jít.

Jak vybrat správné palety

Palety, samozřejmě, musí být neporušené, bez poškození a prasklin, shnilých desek. Ale to nejsou všechny požadavky. Věnujte pozornost označení palety. Pokud existuje značka IPPC, znamená to, že dřevo palety bylo zpracováno v souladu s mezinárodními bezpečnostními požadavky.

Zkratka NT nebo EPAL označuje, že strom prošel vysokoteplotním zpracováním

To je bezpečný způsob pro lidi. Nepoužívejte pro výrobu palet pro domácnosti s označením MB nebo EUR. Takové dřevo bylo ošetřeno pro ochranu zdraví škodlivých chemikálií.

Tip!Zeptejte se, co bylo odesláno na paletách. Pokud by to bylo hnojivo nebo jiné chemikálie, takovou akvizici zlikvidujte.

Před nákupem zkontrolujte materiál na plíseň, hnilobu a další poškození. Věnujte pozornost nehtům na pánvi. Je-li vaše plány rozebrat na kusy, je důležité, aby hřebíky byly poháněny rovně, nikoli pod úhlem.

Manipulace s paletami

\ t

Nezáleží na tom, co se rozhodnete vyrobit z palety, musíte ji pečlivě připravit. Zpočátku, obal je vyroben z non-hoblované desky, tam je spousta otřepů na to. Proto je nutné po vyčištění stromu před nečistotami pečlivě vyleštit. Pokud máte brusku - úkol je mnohem jednodušší.

Důležité!Při broušení dřeva nezapomeňte na vlastní bezpečnost: používejte rukavice a respirátor.

Není třeba brousit povrchy,se kterým se exsudát nedostane do styku s kůží, ale na druhé straně by všechny viditelné části budoucího nábytku měly vypadat reprezentativně, takže pozorně přemýšlejte o tom, co s nimi nemůžete zvládnout

Pokud demontujete paletu na deskách - třídíte díly podle šířky, zjednoduší se jejich výběr v budoucnu. Dokonce ještě před montáží může být strom ošetřen vlhkostí odolným prostředkem nebo dokonce natřený, protože bude obtížnější natřít hotovou strukturu.

Související článek:

Bytový nábytek ze dřeva : pro zahradu, dětský pokoj, kuchyň, koupel, zahradu, altán; Jak obnovit nábytek, užitečné tipy a odborné rady - přečtěte si naši publikaci.

Podrobný návod k fotografování nábytku z palet vlastníma rukama

A nyní přistupujeme k přímé výrobě nejoblíbenějších předmětů v každodenním životě: stůl, křeslo, pohovka, lavice a regály.

Jak vyrobit stůl s vlastními rukama z palet

Paletový stůl je nejjednodušší konstrukce, kterou můžete postavit s plnohodnotným jídelním stolem a malým konferenčním stolkem - rozměry závisí pouze na počtu návrhářských dílů.

Ilustrace Popis opatření
Opatrně, aby se desky nerozdělily, palety demontujte. K tomuto účelu použijte stahovák na nehty.
Na obou stranách oboustranně přikryjtebrusný papír.
Pila 8 desek o délce 45 cm.
Zajistěte každý pár tak, jak je zobrazeno na fotografii v pravém úhlu.
Přijaté části jsou nohy konferenčního stolku.
Změřte 4 bary 74 centimetrů.
Z palety je nutné připravit dalších 4 bary o délce rovné šesti složeným deskám.
Namontujte opěrné díly.
Referenční díly by měly vypadat takto.
4 příčné tyče o délce 75 centimetrů spojí nosné části.
Pro desku stolu a spodní polici odřízněte 12 desek o délce 80 cm.
Upevněte desku stolu a spodní část stolu.
Změřte a odřízněte desky tak, aby se stoly stolu zavřely ze stran.
Hřebíky jeďte shora, pod a podél konců.
Konferenční stolek je připraven. Pokud potřebujete stůl jiných velikostí, jednoduše zvyšte nebo snižte délku dílů.

Jak rychle vyrobit pohovku z palet, aby se dala

Můžete si vyrobit pohovku z palety vlastníma rukama - to je také poměrně jednoduchý design, který může mít několik možností, například s područkami nebo bez nich. Pro větší pohodlí můžete tento design vybavit měkkým pěnovým sedlem apro otevřenou zahradu, jen broušené a natřené dřevo. Podrobná fotografie, jak si vyrobit pohovku palet sami:

.
Ilustrace Popis akce
Pro výrobu malé zahradní pohovky bude třeba 2 palety.
Obě části musí být řezány podél středového upevňovacího prostředku.
Velké části šířky jsou vzájemně propojeny, jak je znázorněno na fotografii.
Připravte si 3 malé kousky čalounění desky, abyste mohli sklopit zadní část pohovky.
Přišroubujte desku k jedné ze zbývajících užších částí, jak je znázorněno na obrázku.
Namontujte opěradlo a nastavte jeho sklon.
Upevněte zadní stranu pohovky pomocí šroubů k bočním stojanům.
Rozkládací pohovku můžete zvýšit o jeden zásobník na dně.

Prodejna zahradních palet

Lavice palet se poněkud liší od designu pohovky. Jeho montáž je něco mezi stolem a pohovkou. Nabízíme Vám krátké video, které vám umožní detailně se seznámit s procesem:

Pohodlná zahradní židle z dřevěných palet

\ t

Pohovka a zahradní obchod doplní malé křeslo, vše ze stejné palety. Našli jsme pro vás intuitivní zkratkuvideo kurz na výrobu tohoto zahradního nábytku:

Regál z palety

Police na knihy, konzervaci, obuv a víno lze vyrobit z palet. Zde je malý příklad:

Ilustrace Popis akcí
Úplně demontujte obal, vyčistěte a pročistěte všechny desky.
Viděl detaily polic, které potřebujete - 20 - 50 centimetrů.
Ponechte dlouhé desky pro výrobu regálů regálových sekcí.
Sestavte sloupky a příčné police pod úhlem 90 °.
Police umístěte do vhodné vzdálenosti, v každé sekci může být 3-5.
Pokud potřebujete hluboké police, použijte několik regálů a polic.
Připojte sekce společně v libovolném pořadí nebo pořadí.
Při spojování sekcí nezapomeňte, že musí stát pevně na podlaze, což znamená, že musí mít alespoň tři body podpory.
Konstrukce regálu může být jakéhokoliv druhu, pokud splňuje vaše požadavky.

Jak vyzdobit nábytek z palet: fotogalerie zajímavých řešení

Stejné metody zdobení jako u obyčejného dřevěného nábytku lze použít na výrobky z izolačního materiálu. Můžete použítřezba, vypalování, zbarvení, decoupage. Použití různých typů moriloku a lakování bude vypadat přirozeně. Pokud si přejete, můžete lavice nebo pohovky dokonce vylepšit použitím dřevěných nebo kovových prvků. Jedním slovem, máte úplnou svobodu volby. Na závěr Vám nabízíme výběr fotografií od řemeslníků, kteří vám mohou pomoci rozhodnout se podle vlastního rozhodnutí. Pokud jste již něco podobného udělali - povězte o tom v komentářích!

.