Jak vytvořit samonivelační podlahu: instrukce krok za krokem s fotografiemi a videem

Samonivelační podlahy se v poslední době staly velmi populární ve stavebnictví díky své relativně dostupné ceně a jednoduchému procesu instalace. Kromě vysokého výkonu má tento materiál estetický vzhled a styl. V krátkém časovém období může přeměnit interiér místnosti nad rámec poznání. Významnou výhodou tohoto systému je, že je možné jej aplikovat téměř všude: v garážích, kancelářských prostorách, bytech a dokonce i na sportovních plochách. Velkou výhodou je také to, že je možné namontovat samonivelační podlahu vlastníma rukama, instrukce krok za krokem budou popsány níže.

Tento nátěr je dosud nejkreativnější

Stručný přehled materiálu

Sypká podlaha je bezešvý materiál polymerní povahy, který se ihned aplikuje na cementový potěr, dřevo nebo beton, jakož i na keramiku. V prostorách určených k bydlení se zpravidla používá polyuretanový nátěr. To je dáno tím, že tento typ je nejteplejší, nejjednodušší a nejkrásnější (má různé barvy, proto se hodí pro každý interiér ). Existují 4 skupiny samonivelačních povlaků:

 • Polyuretan . Používá se nejčastěji v průmyslových zařízeních a ve výrobě. Odolává vysoké odolnosti proti působení chemikálií, teplotním spádům, snadno se omyje.
 • Epoxid . Odlišuje se v odolnosti vůči nárazům a odolnosti vůči vysoké vlhkosti.
 • Epoxid urethan . Má všechny vlastnosti předchozích dvou, stejně jako odolnost proti oděru. Používá se na parkovištích a nástupištích metra.
 • Methylmetakrylát . Nemá vysoký výkon, ale tento nátěr lze použít do 2 hodin po vylití.

Struktura polymerové podlahy se skládá z několika vrstev

Aby bylo možné řádně uspořádat samonivelační podlahu vlastníma rukama, musí být instrukce krok za krokem jasná, takže tento článek bude popisovat všechny kroky pro instalaci samonivelační podlahy ve fázích.

Jaké nástroje budete potřebovat?

Kvalitak instalaci, budete potřebovat nejen budování dovedností, ale i speciální nástroje. Chcete-li začít, musíte se připravit:

 • úroveň budovy;
 • jehlový váleček;
 • ruleta;
 • stěrky;
 • špachtle;
 • vrták s tryskou;
 • kapacita pro míchání betonu.

Připravit nástroje předem, aby je nebylo možné vyhledat později

Pokud se rozhodnete použít samonivelační nátěr pro vaše prostory, nebudete muset z vaší strany vyvíjet žádné zvláštní úsilí, protože se bude nezávisle šířit po celém obvodu povrchu. To však neznamená, že nebudete potřebovat postupné pokyny, jak vytvořit samonivelační podlahu vlastníma rukama. Stále musíte dodržovat některá doporučení, aby podlaha byla hladká a krásná.

Dokonce i použití samonivelačních hmot vyžaduje použití speciálního vybavení a dovedností

.

Jak připravit správné řešení?

Při přípravě roztoku je nutné stanovit konzistenci správně. Pokud budete plně dodržovat doporučení výrobce, měli byste mít správnou konzistenci. Za prvé, v hluboké nádrži, kterou potřebujete vyplnit vodu, bude následně nalít suché směsi. Ujistěte se, že výsledný roztok se míchá po dobu deseti minut, což je nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout pomocí stavebního mixéru.

Stavební míchačka šetří spoustu času a úsilí při přípravě malty

K určení kvality tekutosti roztoku je třeba provést jednoduchý test. K tomu, aby plastový kroužek, průměr a výška by měla být pět centimetrů. Není nutné kupovat speciální plastový kroužek, pokud máte doma holicí pěny, můžete na plechovku použít víko plechovky. Spodní část víka musí být odříznuta a pak položena na stůl nebo podlahu. Dále, v krytu stačí nalít roztok a zvednout ji do směsi rozložené na povrchu stolu. Pokud je konzistence rozložena více než 18 centimetrů, je dobré, když je méně, přidejte do roztoku vodu.

Šíření roztoku je nejdůležitějším parametrem pro kvalitativní výsledek

.

Samonivelační podlaha: podrobný návod k přípravě základny

Před prací je nutné připravit povrch, musí být naprosto rovný. Chcete-li vyrovnat povrch, musíte použít úroveň a zkontrolovat vodorovnou polohu ve všech směrech. V žádném případě nesmí odchylky překročit více než 4 cm.

Jak vybavit beton?

Ujistěte se, že vlhkost podkladu není větší než 4%. Můžete měřit pomocí speciálního zařízení - vlhkoměr. Pokud děláte novou práci, musí uplynout nejméně třicet dní. V případě, že budete pracovat se starým patrem, pak jehoje třeba vyčistit od starého nátěru - barvy a lepidla. Použijte ve své práci speciální řešení ve složení, které je pryskyřice, můžete snadno dát malé štěpky a praskliny.

Betonový podklad musí být čistý, hladký a bez trhlin

Nervy při přípravě dřevěné podlahy

Zkontrolujte obsah vlhkosti vaší dřevěné podlahy, nesmí překročit 10%. Pokud je vše normální, pak je třeba odstranit podstavec, nemůžete je zachránit, protože v budoucnu je nebudete potřebovat. Očistěte povrch lepidla, laku a starého nátěru.

Dále je nutné očistit veškerou smirkovou tkaninou nebo bruskou, odstranit prach vysavačem a celý povrch odmastit běžným čisticím práškem. Čipy musí být utěsněny roztokem, je žádoucí jej vyrovnat cementovým potěrem.

Před samonivelační podlahou může být instalována překližka s následným utěsněním spojů roztokem

Jak připravit keramický povrch?

Nebudete mít žádné zvláštní problémy s keramickým povrchem, stačí zkontrolovat spolehlivost montážních desek, rozebrat špatně ulpívající a tmelené dutiny. Dále zůstane odmaštění povrchu a zakrytí rozpouštědlem, pak stačí aplikovat základní nátěr.

Uzemnění základny

Pro zlepšení přilnavosti by měl být nanesen základní nátěr, který podporuje dobré rozmetání materiálu.

Dobrá rada!Je lepší připravit porézní a příliš suchý povrch ve 2-3 vrstvách, dokud se všechny póry nezavřou úplně. V tomto případě bude povrch podlahy hladký a bude pro vás snazší pracovat.

Pro aplikaci základního nátěru je lepší použít váleček, kartáč a široký štětec. Druhá vrstva základního nátěru může být aplikována pouze v případě, že první vrstva je zcela suchá. Dobrý základ je klíčem k vysokému výsledku vaší práce. Nedoporučuje se usazovat prach na čerstvě natřeném povrchu, proto je žádoucí aplikovat samonivelační podlahu na druhý den.

Uplatnění základního nátěru je v této věci velmi důležité. Doporučuje se použít několik vrstev

Samonivelační podlahy: videa, instrukce, klady a zápory

Abychom usnadnili vnímání informací, popíšeme práci ve fázích:

 • Nalijte předem připravený roztok na povrch podlahy. Aby byla kompozice rovnoměrně rozložena, měla by být v práci použita široká stěrka.

V první fázi je roztok rozprostřen po povrchu špachtlí

.
 • Po nanesení směsi na podlahu je nutné držet jehlový váleček nad povrchem.

Pro rovnoměrné rozložení složení použijte jehlový váleček

 • Nalijte další díl hotového roztoku, zalijte a válte.
 • Podlahu zakryjte polyethylenemfilm. Zabráníte tak nerovnoměrnému vytvrzení roztoku.
 • Aby byl povlak krásný a lesklý, doporučuje se na něj aplikovat polyuretanový lak.
Užitečné informace!Je lepší začít plnit podlahu ze vzdálené stěny, která se nachází od vchodu.

Dokonale vyrovnaná podlaha je dobře připravená a naplněná směs

Abychom vám tento problém usnadnili, doporučujeme sledovat toto video:

Cena za pytel pro samonivelační podlahu, spotřeba

Za prvé, cena směsi závisí na výrobci, zvoleném typu a dalších faktorech. Pokud máte v úmyslu vytvořit barevnou podlahovou krytinu doma, cena za pytel samonivelační podlahy bude přirozeně vyšší. V tomto případě je lepší šetřit, protože cena materiálu zpravidla určuje kvalitu.

Podle odborníků je dnes v oblasti stavebnictví stále poměrně dostupná cena za pytel samonivelační podlahy, náklady nejsou tak velké, jak si někteří lidé myslí (asi 300-500 rublů za pytel 20 kg). Průměrná spotřeba materiálu s tloušťkou vrstvy 10 mm je 10-15 kg /m2.

Samonivelační podlaha Boden Turbo Bergauf

Cena za metr čtvereční samonivelační podlahy

Nepřekonatelná kvalita a demokratická cena za metr záběrů z podlahy umožňuje každému, kdo chce dát svůj domov „chuť“. Ale, samozřejmě, ne všude cena bude nízká, tím blíže k kapitálu, tím vyšší jsou náklady na práci. Průměrné náklady na prácina zařízení monochromatických samonivelačních podlah spolu s materiálem v Moskvě od 4000 rub /m2. Čím větší je plocha, tím větší je sleva poskytovaná společností.

Neobvyklý design chodby překvapí i nepřekonatelné znalce krásy

.

Hromadná 3D podlaha: fotografie, ceny a příklady provedení

Hromadné 3D podlahy jsou dnes velmi časté v designu prostor. Takové povlaky jsou krásné, spolehlivé a estetické. S pomocí 3D tiskárny a profesionálního stavitele můžete získat skutečné umělecké dílo.

Pomocí 3D obrazů můžete ztělesnit neuvěřitelně realistické kompozice

Materiály použité v práci jsou odolné vůči oděru a teplotním změnám, jsou naprosto neškodné pro člověka. Povlak neklouže, je ohnivzdorný, trvanlivý a hlavně bezproblémový. Ale, jako v každém materiálu, má své vlastní malé nedostatky: péče je velmi drahá, cena materiálu také není levná (5000 tisíc rublů na metr), schne asi sedm dní.

Velkoplošná podlaha v koupelně může být uspořádána v barvě stěn

Nejzajímavější je, že 3D nátěr lze použít v každé místnosti: ve školách, butikech, nemocnicích, restauracích, bytech, kancelářích, ložnicích a tak dále. Někteří lidé se rozhodnou aplikovat 3D kresbu nejen na podlahu, ale i na stěny a na nábytek .

Světlé patro bude muset být umístěno v dětském pokoji

Pokud se rozhodneteprovádět opravy doma, obraťte se pouze na důvěryhodnou společnost a podívejte se na 3D část samonivelační podlahy na svých webových stránkách: fotografie, ceny a hodnocení zákazníků. Pamatujte, že cena materiálu závisí na jeho kvalitě. Čím levnější hledáte možnosti, tím je pravděpodobnější, že vaše podlaha vydrží méně!

Video: Technologie instalace 3D nátěru