Jak vytvořit skandinávský styl v interiéru: 70 čerstvých nápadů pro domácí a bytové dekorace

Skandinávský styl přitahuje svou jednoduchostí, čerstvostí barev a mimořádnou praktičností. Tento design postrádá nadměrnou pompéznost a domýšlivost a zároveň vypadá slušně a stylově. Skandinávský styl v interiéru je bohatý na světlé, bílé barvy a světlé doplňky. Dokonale zapadá do venkovského domu a malého bytu . Dnes, HomeMyHome.ru redaktoři vám odhalí důležitá tajemství interiérového designu v severském stylu. Diskutujeme o tom, jak v tomto směru uspořádat jiný účel a poskytnout zajímavé příklady pro vaši inspiraci.

Skandinávský styl je plný světla a prostornosti - to je jeho rozlišovací znak

Vlastnosti skandinávského stylu v interiéru venkovského domu

Zvláštnosti drsného severního klimatu zanechaly otisk na vkusu a preferencích obyvatel. Dlouhé polární noci přinutily lidi usilovat o jasné barvy a životní podmínky - k lakonické jednoduchosti, pořádku a pohodlí. Všechny tyto znaky - to je skandinávský styl. Jeho základní konstrukční pravidla jsou:

\ t \ t
Příznak Popis
Množství světla Předpokládá maximální přirozené světlo. Dům by měl mít velká okna a umělé osvětlení - co nejblíže přirozeným vlastnostem.
Použití bílé Strop a stěny ve skandinávském interiéru jsou převážně bílé. Pro stěny je přípustné použít světlé odstíny pastelových barev. V nábytku může být přítomna bílá barva.
Přírodní dokončovací materiályV interiéru jsou vítány přírodní materiály jako dřevo, kámen a keramika. Dekor zahrnuje použití kožešin,kůže a hrubých textilií.
Prostorné pokoje Tento styl se vyznačuje otevřeným uspořádáním. Pro prostor můžete kombinovat kuchyň s jídelnou, pracovnu s ložnicí.
Nábytek funkčně nenáročnýNábytek v tomto provedení neobsahuje ozdobné řezby nebo zlacení. Je to velmi jednoduché a velmi praktické.
Přítomnost jasných akcentů Asetické sterilní tóny severského interiéru jsou doplněny jasným doplňkem: živými zelení, malbami a plakáty.

Na fotografii jsou klasické příklady interiérového designu ve skandinávském stylu:

U nízkých stropů dávejte přednost lesku

Chodba ve skandinávském stylu: zvýraznění interiéru

Dojem domu je stále u vchodu. Chodba je druh vizitky a neměli byste zanedbávat její design. Vstupní skupina zpravidla není velká. Jedná se o malou místnost a chodbu, ve které jsou umístěny dveře do přilehlých místností. Zde jsou umístěny skříně pro uložení svrchních oděvů a bot, velké zrcadlo a pohodlná lavice.

Světlé barvy vytvoří prostor pro malou chodbu

Při výzdobě chodby je důležité, aby materiály povrchů byly snadno omyvatelné a čisté. Světlé barvy severského styluučiní malý prostor více vizuálně a použití nových materiálů zjednoduší proces čištění.

Příklady konstrukce chodeb, chodeb a sálů ve skandinávském stylu:Obývací pokoj ve skandinávském stylu

Obývací pokoj je místem, kde se shromažďuje celá rodina. Hosté jsou zde vítáni, což znamená, že prostor by měl být vyzdoben velmi pečlivě. Moderní skandinávský design se může tomuto úkolu dobře vyrovnat a zůstane relevantní po dlouhou dobu. Můžete ji vždy trochu změnit změnou dekoru nebo pohybem akcentů.

Okna v severském obývacím pokoji jsou zpravidla bez zavěšených záclon. Jsou tak svobodné, jak je to jen možné, a nechávají se v množství světla. Není ani tenký tyl

Strop a stěny obývacího pokoje jsou tradičně bílé barvy, podlahy jsou zdobeny přírodním dřevem a čalouněný nábytek by měl být potažen bavlnou nebo ložním prádlem. Jako světlé detaily se používají vnitřní květiny nebo světlé polštáře. Pro plné osvětlení budete muset nainstalovat několik lamp. Foto příklady provedení interiéru obývacího pokoje ve skandinávském stylu.Ložnice v severském stylu

Pokud sníte o prostorné světlé ložnici - Skandinávský interiér Vám bude dokonale vyhovovat. Nemělo by být nic navíc: prostě pohodlná postel, noční stolky a praktická skříň. Můžete dělat bez skříně: ramínka na šaty mohou být otevřena.

Akcentová stěna je umístěna v čele lůžka. Zde lze umístit jasný obraz nebo kompozici přírodních materiálů, například dřeva

Důležité!Skandinávský design nezahrnuje použití tapety. Omítnuté stěny jsou jednoduše natřeny bílou barvou.

Na pozadí bílých zdí bude nábytek z přírodního dřeva vypadat velmi pozoruhodně. No, pokud jeho stín bude spojen s podlahou. Najděte správné možnosti, jednoduché a praktické, a to i v Ikea.

Není to špatný nápad - použít v ložnici proutěný nábytek. To není v rozporu s obecným konceptem. Ratan může být přítomen nejen v židlích, ale také v nočních stolcích, košech na skladování oblečení. Proutěný nábytek může být natřen bílou barvou.

Skandinávský styl ložnice interiér fotografie:Dětský pokoj ve skandinávském stylu

Univerzální severský design bude vhodný pro dětské pokoje. Je důležité, aby tento pokoj měl velké okno. Je to důležité pro rozvoj dítěte.

Maximální přirozené světlo umožnídítě vyrůstá zdravě

Pokud jde o design ve skandinávském stylu, je třeba poznamenat, že takový design může být transformován, jak dítě roste a zároveň plně odpovídá jeho fyziologickým a duševním vlastnostem. Bílé stěny jsou snadno překreslit, pokud je dítě znečistí a nábytek z přírodního dřeva je bezpečný a vhodný pro děti. Textil a hračky se používají jako světlé akcenty.

Zásada stručnosti a maximální prostor zůstává v designu školky. Čím více prostoru hraje, tím lépe. Pokud jsou v pokoji dvě děti, nainstalujte palandy. Nezapomeňte na aktivní fyzický vývoj vašeho dítěte, instalujte sportovní koutek až nebo komplex.

Čím větší je dětský pokoj, tím více prostoru má dítě na hraní, hraní a sportování

Ve ​​skandinávském stylu si můžete zařídit prostor pro novorozence. Světlé barvy pomohou dítěti a jeho rodičům cítit se pohodlně a uvolněně. Světlé detaily jsou hračky nad postýlkou, pár polštářů v křesle pro matku.

Jak může dětský pokoj ve skandinávském stylu vypadat na fotografii:Koupelna ve skandinávském stylu

Severská konstrukce bude organicky zapadat do interiéru koupelny. Je to malá místnost díkytento design bude co nejlehčí a prostornější. Pro vizuální zvýšení prostoru pomocí kontrastních kombinací tmavých podlah a světlých stěn.

Na pozadí takového patra vypadá bílá instalace velmi přitažlivě

Nepostradatelnou podmínkou skandinávského stylu koupelny je použití dřevěných povrchů. Struktura přírodního dřeva dodává této místnosti útulnou atmosféru. Aby strom netrpěl vysokou vlhkostí, je ošetřen speciálními látkami odolnými proti vlhkosti. Jako jasný akcent použijte keramiku s ornamentem nebo vzorem.

Smíšený skandinávský styl v interiéru koupelny:Skandinávský minimalismus v interiéru bytu

Severský design lze nazvat minimalistický díky svému zvláštnímu vztahu k volnému prostoru. Nenajdete zde hromadu nábytku nebo množství cetek, nadměrných nepokojů barev. Vše je velmi stručné a jednoduché. Z tohoto důvodu je skandinávský styl vynikající volbou pro renovaci bytů ve výškové budově.

Pokud budete dodržovat všechny požadavky tohoto přísného a jednoduchého designu, budete překvapeni, jak mnohem prostornější a lehčí se vaše skromné ​​obydlí stalo

Můžete dokonce vybavit apartmán moderním elektrický krb nebo jeho imitace. Skleněný stůl, svíčky, pletené plédy budou organicky zapadat do minimalistického designu. Každý prvek dekoru musí být funkční - to je hlavní požadavek stylu. Podívejte se na skutečné fotky bytů ve skandinávském stylu, nenajdete zde žádné další podrobnosti.Vytvoření interiéru ve skandinávském stylu pro návrh malého bytu

Zvláštností malých obydlí je, že musíte používat každý centimetr plochy s maximálním přínosem. Pro tento účel odborníci doporučují odvážně používat transformační nábytek, což výrazně ušetří místo. Takové stavby se snadno promění v široké lůžko. Další možností, jak zvětšit prostor, je použití lodžií nebo lodžií.

Věnujte pozornost fotografii, jak skandinávský styl v interiérech malých apartmánů může vypadat :Související článek:

Interiéry bytů v moderním stylu. V tomto článku se podíváme na to, co je v moderním interiéru, jaké směry stylu existují na příkladu fotografie a videa.

Studio byt vSkandinávský styl

Moderní studiové apartmány jsou velmi oblíbené díky své nízké ceně a prostoru pro představivost designérů. Je zde dostatek obytného prostoru pro jednu nebo mladou rodinu.

Pokud v designu použijete skandinávský styl - studio se bude zdát velmi lehké a prostorné

Když kombinuje místnost s kuchyní, můžete bezpečně používat dřevěné povrchy a lehké stěny. V tomto případě může být jasným přízvukem dokonce lednice v retro stylu. Územní prostor lze provést pomocí lehkých skleněných příček, které vysílají světlo, nebo obrazovek.

Příklady jednopokojových ateliérů ve skandinávském stylu:Související článek:

Uspořádání interiérů a fotografie bytových jednotek ve stylu: podkroví, hi-tech, klasika, pop art, Provence, moderní styl a Klady a zápory studiové apartmány, základní techniky zónování - přečtěte si publikaci.

Výrazné detaily obytných místností ve skandinávském stylu

Obecnou koncepci návrhu obytných a nebytových prostor jsme považovali za dům nebo byt v severském stylu. Přesnost, světlé barvy a praktický nábytek - to jsou charakteristické rysy designu. Zvažte možné možnostipovolení.

Skandinávský styl v interiéru: barvy

Styl vizitky jsou bílé stěny a strop. Díky tomuto barevnému rozhodnutí je možné prostor vizuálně rozšířit. Na takovém pozadí bude vypadat jakýkoliv nábytek a výzdoba. Pokud přidáte černou nebo tmavě šedou až bílou, interiér bude přísný.

Pro zředění tohoto kontrastu použijte nábytek ze světlých odstínů přírodního dřeva. Přinese přirozené teplo a učiní dům pohodlnějším

Barevné akcenty (živé zelené, světlé textilie, malby) dodají interiéru dynamický vzhled.

Světlé detaily v severském stylu jsou velmi důležité: dělají z nich živější a teplejší

Článek na toto téma:

Tabulka barevných kombinací v interiéru. Budeme hovořit o tom, jak kombinovat barvy v interiéru a o vlivu barvy na náladu člověka. Učíme se, jak plánovat návrh prostor.

Dokončovací materiály v konstrukčním stylu

\ t

Severský styl vyžaduje ve výzdobě přírodní materiály. Jak uspořádat stěny, strop a podlahu?

Stěny

Jak jsme řekli, tapeta v designu takového interiéru se nepoužívá. Místo nich na stěnách by měla být dekorativní omítka, která je potažena bílou barvou . V případě potřeby můžete mírně ustoupit od sterilní bělosti ve prospěch pastelového odstínu modré nebo broskve. Sádra může být texturovaná -je to přípustné. Pokud mluvíme o koupelně, můžete použít keramické obklady na stěnách . V přítomnosti zdiva můžete tuto stěnu porazit, ponechat cihlový reliéf ve své původní podobě nebo natřít bílou barvou.

Můžete se zaměřit na zeď, zdobit ji zdivem z přírodního kamene nebo dřevěných panelů světlého stínu

Paul

Podlahová výzdoba je důležitou součástí skandinávského stylu. Podlahy jsou obvykle tmavé, hladké, klasické dřevěné parkety nebo laminát. Není nutné se soustředit na tuto část místnosti, takže žádné světlé ozdoby nebo barevné koberce.

V rozpočtové verzi můžete použít linoleum, imitující dřevěnou podlahu

Strop

Stropy ze skandinávského stylu jsou jednoduše bílé a sudé. Odměrné kompozice s podsvícením zde nejsou vhodné. Pokud máte vysoké stropy, můžete použít napínací struktury v matném provedení.

S nízkými stropy dávejte přednost lesku

Okna

Přirozené osvětlení je charakteristickým rysem stylu. Mělo by to být co nejvíce.

Pokud byl dům původně plánován ve skandinávském stylu, jako na fotografii, musí mít obrovská okna s minimem příček

Okna nejsou zdobena záclonami, záclonami, záclonami nebo lambrequiny. Jsou co nejotevřenější, aby mohli slunce vejít do domu.

Nábytek pro pokoje ve skandinávském stylu

\ t

Otázka volného prostoru ve skandinávském interiéru je velmi akutní. Z tohoto důvodu by v pokojích nemělo být příliš mnoho nábytku. Každá položka v tomto provedení je funkční: skladovací systémy mají pohodlné police a zásuvky, pohovky a křesla se promění v lůžko. Dokonce i židle mohou být skládací tak, aby nezabíraly mnoho místa. Všechny kusy nábytku musí být přírodního původu: dřevo nebo ratan. Použití skleněných stolů a příček, kovových regálů je přijatelné.

Jednoduchá a funkční pohovka ve skandinávském stylu

Jak si vybrat skandinávské obrazy

Při výběru výzdoby stylu je třeba vzít v úvahu jeho severní původ. Převládající barvy jsou bílá, modrá, modrá, šedá s jasnými detaily červené, žluté a oranžové barvy. Neexistují žádné zvláštní požadavky na pozemek, zátiší, krajiny nebo žánrové skladby zde bude vhodné.Útulný skandinávský dekor

V severském interiéru je trochu výzdoby, je světlý a velmi útulný. Příkladem takového dekoru může být přikrývka ze sypané příze.

Měkká a teplá přikrývka vás zahřeje na chladném večeru

V zásadě může být pletení použito vdesign polštářů, koberců. Jako dekorativní prvky používají designéři skleněné vázy plné světlých kuliček, oblázků nebo barevných pilin.

Chcete-li ozdobit pokoj, můžete použít ručně vyráběné předměty, které najdete v online obchodech Handmade

Skandinávské osvětlení

Svítidla ze skla a kovu s minimálním designem jsou vhodná pro severský design. Lustry mají zpravidla jasný geometrický tvar. Pro osvětlení vyberte zářivky. Můžete použít bod a směrová světla. Pokud chcete zaostřit, použijte jasnou lampu na ploše nebo podlahovou lampu u pohovky.

Útulnou atmosféru zimního večera zdůrazní osvětlený elektrický krb

Můžete vyrobit imitaci krbu - vyplňte výklenek ve zdi velkými svíčkami.

Skandinávský styl koupelnových materiálů

V koupelně musíte vyzvednout dokončovací materiály, které jsou odolné vůči teplotním změnám a vysoké vlhkosti. Zajímavá volba - použití obkladů z přírodního dřeva. Externě, tato dlaždice opakuje texturu a barvu stromu.

Taková keramika může pokrýt vyhřívanou podlahu a jednu ze stěn

Mimochodem, v nábytku můžete „podvádět“ trochu ve prospěch praktičnosti. Moderní laminované materiály také sledují strukturu dřeva, ale sVyznačuje se vysokou odolností proti vlhkosti. Zajímavým nápadem je namísto koupelny použít dřevěné písmo.

Související článek:

Interiér koupelny je kombinován s toaletou. Samostatná publikace poskytuje informace o správném přestavbě koupelny a úspěšných příkladech interiéru.

Fotogalerie možností interiérového designu ve skandinávském stylu

Budete milovat skandinávský design pro jeho stručnost a čistotu. Jednoduchý a útulný, bude váš domov světlé a prostorné. Pro Vaši inspiraci jsme připravili galerii interiérových fotografií od nejlepších designérů. Možná, která z těchto myšlenek vás bude inspirovat k vaší vlastní opravě .

.Pokud máte zkušenosti s projektováním skandinávského interiéru, podělte se o ně v komentářích. Vaše zajímavé nápady a návrhy pomohou našim čtenářům vyrovnat se s opravou! A na závěr Vám nabízíme 8 pravidel pro návrh skandinávského interiéru.

Video: 8 Scandinavian Interior Design Rules