Jak vytvořit teplou podlahu pod laminát na betonové podlaze

Kdo nezná věčnou pravdu, pokud jsou nohy teplé, pak člověk nikdy nezmrzne? V této fázi vývoje stavebních technologií je možné vytvořit laminátovou podlahu na betonové podlaze. Doporučujeme použít laminát v roli podlah, protože má všechny potřebné vlastnosti, ale rozhovor o tom není, protože před provedením podlahy je třeba nainstalovat teplou podlahu, o které budeme dnes mluvit.

Komfort s teplou podlahou

Jaká jsou kritéria výběru?

Pro podlahové vytápění pod laminátem s betonovým základem můžete zvolit následující možnosti uspořádání:

 • Voda je bezpečná a spolehlivá volba vytápění. Základní deska se rovnoměrně zahřívá, což zaručuje dlouhou životnost laminátu.

Vodní vytápěná podlaha

 • Elektrický - nejčastěji používaný pro bodové (lokální) vytápění, slouží jako dodatečný zdroj tepla.

Pokládání dlaždic na teplou elektrickou podlahu

 • Infračervený film je dnes nejoblíbenějším typem a zaručuje optimální zahřívání laminátu. Specifické umístění (přes 5 mm) topných prvků na fóliovém pásu chrání laminát, který neníkrakování.

Fólie pro infračervené podlahové vytápění

Při výběru konkrétního typu je třeba vzít v úvahu, že laminát je podlahová krytina na bázi 90% dřeva. A je stejně rozmarná jako obvyklá dřevěná. To znamená, že pod vlivem vlhkosti a teploty v místnosti se smršťuje nebo saturuje. Pokud se zahřívá, ztráta vlhkosti bude intenzivnější. To je důvod, proč, aby nedošlo k utrpení po pokládce, musíte zvolit správný materiál dříve. To znamená, že žádný laminát nemůže být položen na teplou podlahu. Nejdříve musíte zvolit správnou třídu a zkontrolovat, zda umožňuje ohřev na teplotu chladicí kapaliny, jinak můžete získat alergické reakce v důsledku uvolnění formaldehydu při zahřáté podlahové krytině.

Montáž

Každý typ podlahového vytápění pod laminátem na betonovém podkladu má odpovídající montážní vlastnosti, ať se stručně zamyslíme.

Prvním typem je vodní podlaha. Ve zjednodušené formě to vypadá, že ohebné trubky položené podél určitého systému, podél kterého se pohybuje teplá voda, nahoře tohoto instalace se nalije betonovým potěrem. Tento typ zahrnuje instalaci několika vrstev, zde jsou v pořadí jejich uspořádání:

 • Hydroizolace se položí na stávající betonový podklad . Současně je nutné provést pokládku pásky klapky po obvodu.
 • Dále se namontuje tepelně izolační vrstva,nejpohodlnější způsob použití pěny je, čím silnější je, tím lepšího účinku lze dosáhnout. Zde je však důležité kontrolovat úroveň zvedání podlahy tak, aby nepřekročila zbytek domu.
 • Kovové trubky se montují na izolaci , je důležité, aby odolávaly vysokým teplotám. Musí být upevněny pomocí speciálních kotev. Nezapomeňte na potrubí pro připojení k výměníku tepla.

Uspořádání potrubí

 • Odtud jsou trubky naplněny potěrem a laminát je již namontován v souladu s pravidly pro provádění těchto prací.

Celková tloušťka teplé podlahy pod laminátem na betonové podlaze se pohybuje od 5 do 15 cm.

Výztužné pletivo na potrubí teplovodní podlahy

Elektrické podlahové vytápění má elektrický kabel, který ve skutečnosti plní funkci topení. Zde je energie elektřiny přeměněna na teplo. V obytných místnostech je vhodné použít dvoužilový kabel, produkuje méně záření. I když existují možnosti uspořádání tohoto typu jednožilového drátu. U takových teplých podlah se používá hlavně samoregulační kabel, který se také používá k ohřevu vodovodních potrubí. Tento typ kabelu neumožní přehřátí na jednom místě, protože díky matrici, která je umístěna po celé její délce, sama určuje, kam přidat tepelnou energii a kam ji vzít.

Rohože pro podlahové vytápění

Montážní vzorvypadá takto:

 • Čištění podlahy před kontaminací, v případě potřeby pokládka izolace, ale není povinná. Co se týče vylévání potěru, je to nezbytné, jeho tloušťka není větší než 30 mm. Zde je nutné použít výztužnou síť.
 • Tato podlaha musí být držena po dobu nejméně 2 dnů před pokládkou kabelu.
 • Kabely musí být vedeny jasně podle pokynů výrobce.
 • Před upevněním snímače a termostatu je nutné se ujistit, že systém funguje, ať už vše funguje. Pak můžete potěr nahoře, jeho tloušťka je 3-10 cm.
 • Laminát lze montovat jeden měsíc po dokončení prací.

Výrobci nabízejí lehce zjednodušenou verzi - pro tento účel se vyrábějí speciální rohože, kabel je již k nim připojen, stačí je položit a navléct nad ním.

Poslední typ je infračervená teplá podlaha - nejoptimálnější řešení pro laminátové podlahy dnes.

Pokládání infračerveného filmu

Jeho instalace zahrnuje pouze 3 kroky:

 • Pokládání tepelně odrazného materiálu.
 • Pokládání infračerveného filmu.
 • Povlak z polyethylenu.

Výhody a nevýhody

\ t

Všechny typy teplých podlah mají společné výhody, včetně možnosti rovnoměrného rozvodu tepla a vysoké účinnosti, jakož i estetiky.

Každý z výše uvedených typů má však své individuální výhody a samozřejmě mínusy, pak je zvážíme.

Voda - bezpečná a spolehlivá, a pokud existuje přirozený oběh, je také autonomní. Je však obtížné ho namontovat, vyžaduje to povinné vylévání potěru přes trubky. Ukrást výšku v prostorách a velmi obtížné opravit.

Elektro se také osvědčilo jako spolehlivé a trvanlivé (více než 20 let). Tento typ se snadno instaluje a je možné nastavit optimální teplotu místnosti. Naproti tomu slabé elektromagnetické záření a vysoké náklady na uspořádání.

Infračervené podlahové vytápění pod laminátem na betonové podlaze je spolehlivé a odolné, snadno se instaluje, nepotřebuje kravatu pro nalévání. Po uspořádání takové teplé podlahy můžete laminát ihned položit. Navíc prakticky nesnižují výšku místnosti a jsou nejekonomičtější ze všech. Ale jsou velmi drahé, nemohou být použity ve vlhkých prostorách, pro pokládku filmu, přesněji, aby nedošlo k jeho poškození, potřebujete rovný podklad.

Závěry

Teplá podlaha pod laminátem na betonové podlaze je klíčem k vašemu pohodlí v nejtěžších mrazech. Před volbou jednoho nebo jiného typu uspořádání takového topného tělesa zvážit klady a zápory, takže nelitujete nad provedenou prací.

Video: instalace infračerveného podlahového vytápění pod laminátem