Jak vyvinout kanalizaci v soukromém domě vlastníma rukama

Mít vlastní dům je snem mnoha lidí. Není nic lepšího než soukromý koutek, který je vybaven veškerou občanskou vybaveností. Každý se však chce pohodlně obklopit a venkovní toaleta spolu s potřebou nést vodu ze studny je minulostí. V souvislosti s tím se otázka stala aktuální: „Jak je kanalizační systém vytvořen v soukromém domě vlastníma rukama?“.

Vytvoření kanalizačního systému pro soukromý dům není tak obtížné, jak se zdá

Nejběžnější typy

Před zahájením výstavby je nutné určit typ kanalizace v soukromém domě. S vlastními rukama můžete vytvořit několik odrůd, které budou mít své klady a zápory.

Nejoblíbenější jsou tyto odrůdy:

 • Dobře vypusťte vodu. Jednoduše řečeno, obvyklá jáma, akumulace všech odpadů a odpadních vod. Taková konstrukce je nenákladná, nevyžaduje mnoho času během výstavby. Pořadí akcí je jednoduché - vykopat díru ve vzdálenosti dvacet metrů od domu. Výpočet jeho objemu pochází zukazatelů 0,7 m3 na osobu. Pro vyztužení stěn doporučujeme použít zdivo nebo betonové kroužky. Poté se pro dodatečné utěsnění povlaky potáhnou asfaltem. Spodní část jámy může být nalita do betonu, takže odpadní voda půdu nepoškozuje. Po dokončení stavby namontujte poklop pro následné odstranění kapaliny. Toto je nejjednodušší schéma kanalizace v soukromých domech, vytvořené majitelem vlastníma rukama. Takové ujednání je však relevantní spíše u venkovských domů než u plnohodnotných obytných prostor;

Dobře připravený odtok

 • Neméně známou metodou je kopání v uzavřené nádobě. Toto zařízení pracuje na stejném principu jako vypouštěcí otvor. Speciální nádrž je pohřbena v zemi, jejíž objem se vypočítá podle počtu lidí žijících. K poklopu nádrže dolů hlavní kanalizační potrubí. Odpadní voda se hromadí v nádrži bez znečištění okolí. Podstatnou nevýhodou tohoto způsobu je potřeba stálého čištění.

Akumulační nádrž drenážního systému

 • Septik je pro stavbu obtížný, ale zároveň nejspolehlivější kanalizační systém v soukromém domě, dispoziční řešení, hloubka pokládky a součásti, které mohou zaručit efektivní provoz po mnoho let. Při výstavbě je nutné zvolit vhodné místo pro budoucnost dobře. Vzdálenost od domu by neměla být menší než dvacet metrů. Dále, stěny jámy bezpečně posílícihly, doporučená tloušťka pokládky je pětadvacet centimetrů. Opatrně betonujte dno a pak pokračujte v konstrukci průtoku. Umístěte ji nad hladinu vody. Nezapomeňte poskytnout otvor, kterým bude odstraněna kapalina.

Septiky pro domácnost

Užitečné informace!Rozhodování o tom, která možnost volby by měla být založena na finančních prostředcích, které očekáváte během výstavby. Uvedené příklady se liší jak vysokými náklady na prvky, tak časovými náklady.
Výstavba kanalizace v soukromém domě vlastníma rukama navíc závisí na uspořádání obydlí a počtu osob, které v něm pravidelně žijí.Odborníci doporučují umístění takových místností jako kuchyně, koupelny a toalety v blízkosti.Takové uspořádání umožňuje, aby se pod jejich obsluhou odstranil jediný kolektor, kterým odpadní kapalina proudí do septikové nádrže nebo drenážní jímky.

Pokud se ukáže, že dům je příliš velký, a jeho plánování umožňuje významné odstranění kuchyně z jiných místností s odvodněním, bude nutné uspořádat několik septiků. Je nutné se postarat o samostatnou drenáž a zajistit možnost čerpání odtokové vody. Majitelé dvoupodlažních domů by se měli postarat o instalaci stoupaček, aby poskytovali vodu do horních místností.

Odborníci doporučují stavět několikseptiky

Související článek:

Odvodňovací systém kolem domu: odvodňovací zařízení do-it-yourself. V tomto článku se budeme zabývat možnostmi odvodňovacího zařízení, jak vytvořit spolehlivý systém vlastníma rukama, průměrnými náklady na práci specialistů.

Komponenty, které tvoří kanalizaci pro soukromé domy vlastníma rukama

Odvodnění se skládá ze základních prvků, z nichž každý plní své funkce. První místo v seznamu zaujímá komunikační místnost. Potrubí a hadice, umístěné v místnostech a plnící funkci odvodnění. V místnostech s přívodem vody, na výstupu jsou kombinovány kolektorem, přes který odpadní kapalina jde.

Sběratel pro soukromý dům

Dále hlavní funkce přebírají externí komunikace.Trubka instalovaná na ulici je nejčastěji pohřbena v zemi nebo chráněna pláštěm.Oddělené odtoky z technických místností, například lázní, mohou být přivedeny k němu. Hlavním úkolem této lokality je dodávat odpadní vodu do přijímacího zařízení.

Poslední etapa řetězce se stává zásobníkem, jehož hlavní funkcí je skladování vody a jiného odpadu. V závislosti na složitosti systému může být přijímací zařízení naplněno vodou nebo filtrem nečistot.

Ukládání odpadních vod do soukromých domácností vlastními rukama: video tipy a nejen

Prvním krokem je důkladné posouzeníprozkoumat půdní vrstvu pro specifické vlastnosti. Hledáte platformu pro odtok zařízení dobře, musíte věnovat pozornost:

 • Svahy, výmoly a další přirozené zářezy ve vaší oblasti;
 • Volný přístup k přepravě pro čištění skladovací nádrže;
 • Odlehlost od ekonomických struktur a plotů.

Ve většině případů se letní domy využívají podle sezóny a tam nežijí pravidelně. Proto mohou odpadní vody v soukromých domech s vlastními rukama udělat malou přijímací kapacitu.

Užitečné informace!Pokud dodržujete hygienické a stavební normy, musíte umístit odpadní jámu nejméně pět metrů od ostatních budov. Zkušení stavitelé doporučují, aby tato vzdálenost byla co nejvíce zvýšena, aby byl dům izolován od nepříjemných pachů.

Označení vzdálenosti odtoku od budov

Nejlepší je vykopat díru v nízko položeném prostoru povrchu, čímž se zajistí přirozený sklon pro odvodnění. Snažte se vyhnout tomuto uspořádání, abyste předešli nehodám.

Toto video vám pomůže pochopit mapování a plán drenážní soustavy:

Výběr dílů a příslušenství pro kanalizaci

Dalším krokem ve výstavbě je výběr komponent. Trvanlivost a kvalita bude záviset na kvalitě vybraných armatur a dalších detailů.provozu celého systému.

Když jdete do specializovaného obchodu, musíte vědět, že potrubí je rozděleno na vnější a vnitřní. První kombinuje vysokou vodivost, odolnost vůči vysokým a nízkým teplotám, stejně jako chemické a biologické látky. Tato komunikace by měla být volná pro průtok vody a hermeticky připojena k výstupnímu kolektoru.

Externí potrubí má stejné vlastnosti s přidáním zvláštních vlastností. Jeho povrch může odolat zatížení země, protože takové komunikace jsou pohřbeny do hloubky dvou metrů. Tyto trubky jsou navíc naprosto těsné a předávají mezinárodní technické parametry.

Volba komunikace, věnujte pozornost materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Existují následující typy:

 • Surové železo;

Příklad použití litiny

 • Ocel;

Ocel - hlavní prvek při výrobě dílů

 • Měď;

Příklad měděných spojů

 • Železobeton;

Spojení ze železobetonu

 • Azbestocement;

Prvky linky pro výrobu azbestového cementu

 • Keramické;

Vzorky keramikykomunikace

 • Plast.

Populární plastové trubky dnes

Každý materiál má specifické vlastnosti vhodné pro určité podmínky.

Kromě hlavních "arterií" jsou důležité armatury. Tyto díly slouží k propojení položených trubek v odvodňovacím systému.

Součásti PFD potrubí

Pro výkon různých funkcí jsou k dispozici tyto typy:

 • Spojky - slouží k připojení kusů potrubí;

Standardní PVC spojka

 • Redukce - pro připojení konců různých průměrů;

Připojení redukce z PVC

 • Revize - odstranění ucpání a nečistot;

Bez revize není možné vyčistit vnitřní povrch potrubí

 • Tees - vytvořit důsledky;

Existují různé konfigurace této části

 • Ohyby - pro vytvoření oblouků;

Díl je nepostradatelný pro stavbu domácího systému

 • Kříže - pro vytváření komplexních uzlů;

Tento prvek se používá, když je nutné kombinovat kolmé trubky

 • Zpětný ventil - pro ochranu systému před vniknutím odpadní kapaliny;

Prvek ochrany proti vniknutí špinavé vody zpět do potrubí

 • Zástrčky - pro překrytí komunikace.

Podrobnosti slouží k vytvoření zablokování komunikace

Užitečné informace!Výběr kování bude záviset na materiálu domovského systému. Nejoblíbenější jsou PVC díly, které lidé milují pro svou praktičnost a trvanlivost.

Závěr

Vzhledem k tomu, že jsme byli schopni zajistit, aby bylo možné poskytnout veškeré pohodlí a kanalizaci v soukromém domě. Cena otázky se bude lišit v závislosti na použitých materiálech a zvoleném schématu. Provádíte stavební práce sami, můžete snadno splnit dvacet tisíc.

V tomto videu si můžete přečíst instalační pokyny pro externí a interní komunikaci.

Video: jak správně pokládat kanalizační potrubí