Jaké jsou standardní velikosti oken pro různé budovy a obytné prostory?

Osoba, která se rozhodne postavit svůj vlastní soukromý dům, čelí často výzvě, aby si vybrala, jak velká okna budou v bytě a kolik by mělo být. Samozřejmě, že je v současné době snadné objednat rámy jakékoliv velikosti, ale to je odpad. Nebylo by lepší udržet standardní velikost oken a koupit hotové rámy, které jsou ideální a zároveň budou mnohem levnější? V současné době je třeba věnovat pozornost všeobecně uznávaným rozměrům oken pro různé budovy. A nejen v této oblasti pomohou obecné informace, ale také normy stanovené GOST.

Standardní okno s jednou otevírací klapkou

Standardní rozměry zasklení vstupních dveří do kancelářských prostor

Proč musíte dodržet standardní velikosti oken - některá vysvětlení

Za prvé, tyto normy nikoho nezavádějí do přísných mezí. Každý může svobodně dělat takové otvory, které mu podle jeho názoru vyhovují osobně.Je však třeba chápat, že velikost okna, standard jeho šířky a výšky jsou založeny na četných studiích a jsou navrženy tak, aby poskytovaly optimální přirozené osvětlení prostor, stejně jako pohodlí jeho umístění.

Pokud jde o bytové domy, může pomoci i znalost standardních velikostí. Koneckonců, pokud budete měřit rám a objednat právě takové nové produkty, budou malé a montéři budou muset drotář s instalací. Proto při určování nákladů stále více lidí neměřuje rozměry sami, nýbrž vyzývá odborníky, kteří následně instalují nové zasklení. Pokud se však někdo z vážených čtenářů s tímto problémem již setkal, nejčastěji při zavolání firmy zabývající se instalací skla, specialista specifikuje typbytový dům a účel místnosti, kde bude provedena výměna. Tato informace je dostačující k tomu, aby určil standardní velikost okenních otvorů.

Parametry, kterými se vypočítají požadované rozměry konstrukce

Velmi důležitou roli hraje také nákladová stránka oken vyrobených na zakázku, která byla zmíněna výše. Koneckonců, není pro nikoho tajemstvím, že při budování vlastního soukromého domu v naší době jsou finanční náklady značné.A levnější standardní okna budou proto výhodnější než rámy na zakázku a okna s dvojitým zasklením na jejich vlastní rozměry a zvláštní tvar.

Okna bytových domů však mají své rozdíly. Koneckonců, pokud vezmete dům postavený Stalinem, pak jsou to vysoké stropy, které vyžadují větší otvory. Přesný opak je budova, populárně nazvaný "Chruščov". Pokusme se pochopit, co jsou standardy stejné a jak se v průběhu času změnily.

Jedná se o pěkné zasklení. A také podle GOST

Rozměry okenních otvorů dle GOST - změny norem

Dodržování požadavků GOST na velikost otvorů není v současné době povinné. A přesto stojí za to jim věnovat pozornost. Ostatně zbytečně velká okna mohou snížit pevnost konstrukce a to je nepřijatelné v každé konstrukci.Osvětlení prostor upravují hygienická pravidla a předpisy (SanPiN). Zbytečně malé otvory se zmenšujíOsvětlení místnosti, což znamená nejen zhoršení zraku, ale i další nepříjemné následky pro tělo.

Obecné informace jsou uvedeny v tabulce norem pro velikosti oken přijatých v různých letech:

\ t \ t .
Roky výstavby budov a jejich jméno mezi lidmi Velikost dvojitých oken, viz Velikost třílistých oken, cm Nuance

1930-1960 "Stalinka"

115x195

150x190
170x190

1950-1985 Chruščov

Panelové domy Cihlové domyPanelové domy Cihlové domyJe třeba připomenout, že parapety v cihlových domech jsou širší, a proto jsou náklady na instalaci o něco vyšší
130x135 145x150 204x135 204x150
„Brezhnevka“, která dosáhla našich dnů

145x121 141x145 210x145 141x170 Největší okna jsou samozřejmě otvory se třemi dveřmi v cihlových domech

Pokud si přejete, mohou být tyto dveře zcela demontovány ... ale více na níže uvedeném

Při nahrazení ve standardních bytových domech tedy není třeba kontrolovat velikost oken. GOST ve stavebnictví bylo přísně dodržováno. Pokud jde o soukromé domy, instalační firmy, které si váží své pověsti, zřídka zohledňují nezávislá měření. I když pronajímatel upřesní velikost zasklívacích rámů při objednávce, obvykle velitelsami přicházejí na místo pro vlastní měření.

Dále se pokusíme pochopit, jaké jsou velikosti oken podle GOST v obytných budovách z hlediska výšky parapetů od podlahy a umístění otvoru ve zdi.

Výška od podlahy k horní části okenního otvoru

Pro každý typ budovy, ať už je to bytový dům nebo soukromý byt, se obvykle používá standardní výška okna.Při stavbě vlastního domu můžete použít větší otvory a nepřekračovat normy stanovené GOST.Za tímto účelem si můžete vzít výšku otvorů pro domy "Stalin" budovy. S takovými rozměry bude přirozené osvětlení místnosti více než dostačující.

Montáž kovově plastového rámu není snadná

Samozřejmě, pokud pronajímatel očekává, že bude instalovat neobvyklé zasklení (postava nebo panoramatické), nikdo to nezakáže. Vše záleží na finančních možnostech zákazníka. Konec konců, velké sklo, které se otevírá od podlahy ke stropu (a případně i skleněnými dveřmi namontovanými v něm), bude vypadat velmi esteticky, ne-li chic. Ale stojí za to opakovat - náklady na takový design by byly docela působivé.

Důležité upozornění!Pokud lze téměř všechny práce provádět nezávisle, instalace moderních skleněných obalů by měla být svěřena odborníkům. Různá nastavení úchytů, závěsů a poměrně vysoké náklady na sklo činí instalaci zcela bezvadnounáročné. To neplatí pro domácí řemeslníky, kteří mají zkušenosti s obdobnou prací.

To by mohl být pohled z domova

Pokud jde o výšku okna z podlah v soukromých domech, může se lišit v rozsahu od 0 do 900 mm v závislosti na účelu místnosti. Na přesnější data se o něco později zastavíme.

Standardy šířky oken jsou poměrně důležitým parametrem

Zde je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že standardní šířku okna v bytových domech nelze měnit, protože vnější stěna je nosič, a proto nikdo nedovolí zvětšit otvor. Ale v soukromých domech, během výstavby, by měla být věnována zvláštní pozornost tomuto parametru.

Důležité!Iracionálně a špatně koncipovaná šířka okenních otvorů pomáhá snižovat pevnost konstrukce a vytváří tak nebezpečí kolapsu. To je třeba pamatovat při navrhování domova.

Mnoho lidí chce mít v soukromém domě panoramatické okno.Při navrhování takové konstrukce je však nutné mít technické znalosti. V nepřítomnosti těchto osob budete muset kontaktovat specialistu. Koneckonců, některé regály jsou potřebné k posílení takového vitráže.

Tento dům lze nazvat sklem. Opravdu - nejlepší nápady na design

Samostatně stojí za to věnovat pozornost možnosti rozšíření šířky otvoru v některých domech, které jsou populárně označovány jako „Brežněv“. Například ve čtyřech místnostechbyt je zde možnost kombinování zasklení kuchyně a obývacího pokoje. V tomto případě je centrální sklo obvykle tónováno. To se provádí tak, že z ulice za ním není viditelná stěna oddělující tyto dvě místnosti. Samozřejmě, že to není dopravce, ale z toho je ještě větší síla.

Optimální výška od podlah po parapety v bytech a soukromých domech

Zde byste měli věnovat pozornost funkčnosti místnosti. V soukromých domech je pro různé místnosti povolena různá výška parapetu. Například:

  • Místnost pro kreslení- pro větší pohled je dovoleno podrýt parapet. Standardně se bere často 40 cm výška, ale bez ní můžete udělat zasklení z podlahy.
  • Kuchyně.Zde je výška okenního parapetu úměrná povrchu jídelního stolu, což znamená, že nejpřijatelnější vzdálenost od podlahy je 90 cm;​​
  • Sklady a koupelna.Je dovoleno instalovat okna ne menší než 120 cm, protože tato výška je dostatečná pro rozptýlené denní světlo.

Ale to je vše, co je uvedeno v GOST, který v naší době prakticky není pozorován. Proto, v soukromých domech, každý dělá otvory ve velikosti, a v bytových domech, výška okenních parapetů ve všech místnostech je stejná a je 80-90 cm.

Velikost otvorů určuje pronajímatel. Hlavní věc - bez fanatismu

Šířka parapetu plastového okna, jakož i konstrukce z jiných materiálůzávisí na tloušťce stěn a možnostech instalace radiátorů. A protože specifické normy pro tento parametr v naší době neexistují.

Okna různých typů - jejich velikosti a některé vlastnosti

Nyní je rozsah materiálu, z něhož jsou vyrobena okna, poměrně velký. Ale nejběžnější jsou:

  • Nejběžnější jsou dřevěná okna . Nejlevnější a zároveň přírodní materiál;
  • Plastje dražší. V současné době jsou stále populárnější, což není překvapující. Jejich správná životnost je dostatečně dlouhá;
  • Okna z hliníkového tvaru. Podobné produkty jsou velmi oblíbené díky tenkým rámům a velkým brýlím. Pro panoramatické okno je nejlepší volba. Navíc mají malou hmotnost.

Má smysl uvažovat o některých typech podrobněji.

Tenký hliníkový profil poskytuje větší přehled než PVC ...

Jaké jsou standardní velikosti plastových oken a jejich přibližná cena

U dřevěných domů jsou rozměry plastových oken obdobné jako u bytových domů. Ale to je, pokud budete mít standardy. Vlastní rámce lze samozřejmě vyrobit podle libovolných výkresů. Ale o tom níže.

Standardní rozměry okenního otvoru pro plastové okno jsou 1300 × 1200 mm.Pokud vezmete například obývací pokoj,již existuje poněkud jiná šířka. Pak bude podobné okno mít rozměry - 1300x2040. Ale stále existuje chyba v oblasti 100 mm, a proto nelze pojmenovat přesný standard ve velikosti.

Závislost na velikosti standardního plastového okna ceny je nejpřímější. Každý může pochopit, že čím větší rám, tím vyšší cena. Existuje velký rozdíl? Pokud budete mít výše uvedené rozměry, rozdíl v ceně mezi nimi bude asi 5000 rublů.

... a v bytě vypadá také

Samozřejmě, standardní velikosti PVC oken, nebo spíše jejich šířka a výška, jsou předepsány v GOST, ale kde přesně hledat to a co následovat při stavbě nebo projektování by mělo být specifikováno. Faktem je, že každá z norem stanovených tímto dokumentem má své vlastní číslo. Znát numerické označení pravidla, bude snadné najít, což znamená, že nebudete muset lopatu hory dokumentace. Například na toto téma je nutné hledat GOST 30674-99 - standardní velikost PVC oken.

Ačkoliv plastová okna jsou spíše populárním typem zasklení, je poměrně obtížné ji instalovat.Faktem je, že kromě jejich správné instalace je zapotřebí speciální konfigurace. Ano, a nejmenší chyby během instalace, které nejsou okamžitě viditelné, se projeví po několika letech. A tohle je docela nepříjemné. Z tohoto důvodu, v budově obchody takových oken téměř nikdy nenajdou. Od společnosti, které se zabývají instalací a laděním.

Další nevýhodou těchto strukturje potřeba vyměnit těsnící gumu v intervalech 2-4 let. Jejich životnost záleží na nastavení kování. Z tohoto důvodu, když se staví soukromý dům nebo chata a plánuje se tam instalovat podobná konstrukce, měly by být vytvořeny otvory pro standardní velikosti oken z PVC. Jde o to, že v případě potřeby bude jejich nahrazení obecně přijatými rozměry méně nákladné.

Ale profil PVC je poměrně široký a blokuje přezkum

Související článek:

Jak nastavit plastová okna sami? V samostatné publikaci naleznete podrobné pokyny pro nastavení oken v různých situacích.

Dřevěná okna: standardy velikosti a výběrové nuance

Nepochybně, klasika nikdy nevyjde z módy. Dřevěné okno je již dlouho klasikou. Jsou na to důvody. Za prvé, je to zvyk. Koneckonců, dříve v bytech z jiného materiálu nebyl poskytnut. A pokud byly rámy vyrobeny z hliníku, pak to bylo provedeno výhradně pro průmyslová okna z barevného skla.

Standardní velikost dřevěného okna je poměrně široká. Má se za to, že konkrétní číslo v tomto případě neexistuje. V současné době je nepravděpodobné, že by se nyní objevila dřevěná okna k prodeji.Je to snadné. Z tohoto důvodu můžete nezávisle měřit otevírání oken, objednávat design v téměř jakékoli výrobě nábytku a instalovat jej s vlastním.rukama.

Při správné instalaci strom vypadá velmi bohatě

Důležité rady!Při instalaci dřevěného rámu musíte použít laserovou nebo normální úroveň. Je to také velmi důležitá zkušenost s montáží pěny. V opačném případě hrozí nebezpečí šikmého rámu.

Rozměry jednokřídlých dřevěných oken mohou být 400-870 mm na šířku a 400-1470 na výšku. Pokud existují tři ventily, pak rozsah velikostí je následující: šířka - 1770-2070 mm a výška - 1170-1470.

Související článek:

V tomto přehledu se budeme zabývat, , jak izolovat dřevěná okna pro zimu a které materiály je nejlepší použít. To není složitý proces, který vám umožní ušetřit asi polovinu vynaloženého tepla.

Kovová plastová okna, jejich vlastnosti a odlišnosti od plastů

Kovová plastová okna a dveře jsou dnes v dnešní době poměrně běžné, což není překvapující. Ačkoli je jejich vzhled velmi obtížné odlišit od PVC konstrukcí, mají řadu nepopiratelných výhod. Hlavní z nich lze nazvat větší trvanlivostí a pevností. Nemají strach z teplotních změn.Pokud může PVC okno vést ke slunci, melloplastika není ohrožena.Stojí za povšimnutí různá konstrukční řešení, která do nich mohou být začleněna.

Důležité informace!Je-li okno nebo dveře vyrobeny ve tvaru oblouku nebo jiného kruhového tvaru, jedná se právě o kovově plastovou konstrukci.

Kov-plast může mít různé kulové nebo tvarové formy

Obzvláště důležitá je otázka, jak správně zvolit okna z kovového plastu. Koneckonců, jeho náklady jsou poněkud vyšší než jiné materiály, a proto se nikdo nechce mýlit. Hlavní věc je výrobce. Stojí za to si vybrat ten, o kterém je více pozitivních informací. To může pomoci jak recenze na internetu, tak rady přátel, kteří mají podobné návrhy již nainstalovány.

Bez ohledu na to, jak vlastenecky to může znít, mají výrobky vyrobené ze zahraničí nejvyšší kvalitu.Pokud jde o ruské výrobce, často se používá jako materiál pro výrobu recyklovaných materiálů za účelem snížení nákladů. A to je nepřijatelné při výrobě takových konstrukcí a negativně ovlivňuje technické vlastnosti a jejich životnost.

Světlíky - rozměry a výrobní materiály

Velmi zajímavý typ oken, vyrobený (většinou) z laminovaného dřeva. Nabízíme několik příkladů podobných struktur a porovnáme jejich náklady. Všechny podkrovní rámy v tabulce níže mají jedno prosklené okno naplněné argonem.

Značka a model
Ovládání
Velikost, cm Země původu
\ t
Cena, rub.

FAKRO FTS-V U2 Standard
spodní rukojeť
55x78 Polsko 7500

VELUX, GZR3050B "OPTIMA Standard"
Rukojeť na dně 78х98 Dánsko 14000

VELUX, GLR 3073B TIS OPTIMA Comfort "Univerzální"
Držadla nahoře a dole

78x140

Dánsko 24600

VELUX, PREMIUM, GGU 0070 Classic
Rukojeť nahoře 78x160

Dánsko 43000

FAKRO (Fakro) FTT U8 Thermo
Rukojeť na dně
78х118

Polsko 95000

VELUX (Velux), GGL 307021 INTEGRA® - MK10
Dálkové ovládání
78x160 Dánsko 89100

Jak vidíte, náklady na takové struktury jsou poměrně vysoké. Co se týče standardů velikosti vikýřových oken, dnes nejsou.

Důležité rady!Máte-li v úmyslu instalovat takovou konstrukci, má smysl zakoupit okno před řezáním otvorem. V opačném případě se může stát, že požadované rozměry jednoduše nebudou komerčně dostupné.

Okna třílistá - rozměry a materiály

Velikost standardního trikuspidálního okna již byla zmíněna v našem článku. Jediné, co je třeba doplnit, je nedostatek přesnosti v těchto normách.Každé okno lze přizpůsobit normám GOST pouze přibližně, a proto zde nejsou žádné jasné rozdíly.Většina výrobců podobných výrobků jsou zahraniční firmy. Standardy ruských norem a pravidel nesouhlasí se zahraničními.

Při stavbě stojí za to přidat10 cm od okrajů okna nebo dveří, ale je snazší umístit dřevo podél hrany než zvětšit plochu budoucího okna.

Třístranná konstrukce je poměrně široká. Zde se však výška otvoru přečerpala

Soukromý dům a byt - rozdíly standardů oken

Jak již bylo uvedeno, normy takových konstrukcí, jako jsou okna a dveře, jsou velmi vágní. Jediné, na čem záleží, je, že velikost okna samotného by měla být menší než okno o šířce a výšce 20-30 cm. Jinak je jejich instalace komplikovaná. Ukazuje se, že standardní velikosti oken pro soukromý dům jsou ty, které jsou pohodlné (bez dopadu na pevnost budovy).Největší okenní otvory se vyrábějí pod okny z barevného skla. Interiér těchto návrhů značně prospívá. Je jen důležité, že to nejde na úkor síly, ale tento okamžik je zcela na svědomí konstruktéra.Aby bylo jasnější, jak podobná řešení vypadají v interiéru, doporučujeme prohlížet malou fotogalerii vitráží v soukromých domech.

Rozměry okenních otvorů v soukromém domě jsou často větší než v bytech. Důvodem je touha člověka co nejvíce získat přirozenou sluneční energiisvětlo a vychutnejte si výhled z okna. Není to pohodlné sedět na židli před malým oknem? Je mnohem příjemnější sedět od něj na gauči nebo židli s šálkem horké kávy. Zejména pokud mírné velké vločky sněhu spadají mimo okno.

Pro takové situace existuje poměrně zajímavé řešení. Níže uvádíme fotografii velkých oken v soukromých domech. Také skrze ně přichází dostatečné množství slunečního světla. Ale pozorovat přírodu skrze ně, i když ne tak příjemné jako skrze vitráže, ale také docela pohodlné..

Každému bylo jasné, že velikost okenních otvorů v soukromém domě bude přesně to, co chce pronajímatel vidět. Pokud je dům již zakoupen v hotové podobě, je možné okenní parapet podcenit nebo se pokusit okno rozšířit. Práce je pracná, ale docela proveditelná.

Důležité rady!Pokud se rozhodne rozšířit okenní otvory, je nutné to udělat bez fanatismu. Nezapomeňte na bezpečnost a trvanlivost konstrukce. V extrémních případech, pokud není jisté, že bude zeď po přepracování, má smysl jednoduše odstranit okenní parapet tak, že okno „na podlahu“. V tomto případě nehrozí žádné nebezpečí pro budovu. Koneckonců, hlavní nebezpečí prostěny - to je přesně rozšíření okna.

Velikost okna v dřevěných domech

Dřevěné domy jsou dobré v tom, že je zcela jednoduché podcenit nebo zcela odstranit parapet. K tomu musíte demontovat starý rám a odpuzovat omítku (je-li k dispozici) o něco širší než okno k podlaze. Dříve mělo smysl měřit budoucí otevření a objednávku nebo zakoupit rám, který má být instalován. Dále je třeba pomocí benzínové nebo elektrické pily řezat kulatiny nebo dřevo na obou stranách k podlaze. Také má smysl upevnit kládu nebo dřevo mezi sebou (zdola nahoru) s kovovou pneumatikou na hřebech nebo šroubech.

Takto se otevírá v soukromém domě

Dále je nutné do výsledného otvoru namontovat plastové, dřevěné nebo kovové plastové okno. Můžete tak změnit všechny standardní velikosti oken v dřevěném domě.

Rozměry oken v panelových domech - mohou podléhat změnám

Bohužel je nepravděpodobné, že by bylo možné změnit velikost okna v „Chruščově“. Je to možné a ukáže se, že dokumenty pro takovou práci budou koordinovány, ale pouze pro její snížení. A nikdo takové akce nepotřebuje. Zvětšení otevření okna nebude úspěšné. Koneckonců to bude změna v konstrukci nosné stěny, která je v těchto budovách nepřijatelná.

Přesto je možné interiér obnovit a mírně zvětšit velikost standardních oken v panelovém domě.Trik spočívá v instalaci namísto plastových nebo dřevěných rámůhliníkový rám. Ale tato možnost, i když vizuálně rozšiřuje okno, je vhodná pouze pro teplé oblasti.Faktem je, že tepelná izolace tohoto typu rámu je poměrně nízká.

Toto se může stát, když se místnost spojí s balkónem

Je možné glazovat panoramatickým oknem z PVC nebo lodžií, předehřát stěny podlahy a stropu. Tím se demontuje okno a dveře na balkon, rozšíří se obytný prostor a vznikne vzrůst standardního okna montovaného domu.

Důležité informace!Prodat byt v této podobě nebude úspěšný. K tomu je nutné obnovit rám a dveře na lodžii. Z tohoto důvodu musíte před zahájením této práce pečlivě přemýšlet.

Okna v cihlových domech - jaké mají vlastnosti?

Ve skutečnosti se velikost oken v cihlových a panelových domech neliší. Jediné, co lze poznamenat, je šířka parapetu. Tyto domy mají nejčastěji spíše silné stěny. U standardních velikostí oken v cihlových domech může šířka jejich parapetů dosáhnout 50-60 cm.

Pokud vezmeme v úvahu možnost demontáže, popsanou o něco vyšší, pak je pro tyto budovy vhodnější. Důvodem - je šířka parapetu.Při správném uspořádání interiéru může sloužit jako stůl nebo stojan na polici. Může dokonce zlomit malou oázu. Jen si představte, jak nádherný zelený ostrov bude vypadat uprostřed místnosti.

Současně se vizuálně zvětšuje velikost cihlového „Chruščovova“ okna, což je také dobrá zpráva.

Jak správně zařídit okna v soukromém domě nebo na chatě

Kolik oken by mělo být v domě, jejich velikost a umístění vyžadují jasný výpočet. Existuje několik pravidel pro toto téma.

V takové místnosti nebude chybět přirozené osvětlení ...

Důležité!Při navrhování obytného domu je třeba mít na paměti, že obývací pokoj, stejně jako kuchyň, by měly být umístěny na slunné straně, zatímco druhá může obsahovat ložnici, spíž, koupelnu a toaletu, společenskou místnost a například kulečníkovou místnost. Pokud jde o druhé, mnozí mohou pochybovat o správnosti těchto úvah. Ale všechno je jednoduché. Není dostatek přirozeného osvětlení pro kulečníkovou místnost. Podle SanPiN by měly být nad stolem umístěny výkonné lampy. Proto zde nehraje zvláštní roli slunce.

Počet oken, jakož i jejich šířku, musí vypočítat řemeslníci s technickými dovednostmi. Záleží na designérovi, aby rozhodl, jak vypočítat velikost okna v dřevěném domě. No, výška otvoru - už je na majiteli.

... jako ve skutečnosti av těchto

Co se týče umístění oken v soukromých domech, největší počet z nich má obývací pokoj a kuchyň. Přirozené osvětlení je také důležité v dětském pokoji. To nebolí velký počet oken v podkroví. Mohou být instalovány bez poškození nosných konstrukcí. Jediná věc, která může být omezením pro domácího řemeslníka v tomto oboru je cena takových oken. Jinak neexistují žádná omezení.

Závěrem

Shrneme-li dnešní rozhovor, rád bych vám o tom připomněl. Pro normální pohodu je nezbytné přirozené sluneční světlo. Koneckonců, když je člověk v práci v kanceláři nebo v dílně, neustále zkouší zkoušku.Zářivky, které jsou instalovány ve většině místností, mají škodlivý vliv nejen na vidění. Podle studií není vnitřní vrstva takových světelných zařízení, která mění ultrafialové světlo na viditelné světlo, schopna obsahovat všechny UV paprsky.A nejenže kazí zrak. Podobné osvětlení také způsobuje depresi, zhoršení spánku, únavu a nervozitu.

Z tohoto důvodu musí být člověk doma, aby si odpočíval oči a tělo jako celek. A není na tom nic lepšího než přirozené osvětlení. Je nutné co nejvíce zvýšit počet a velikost okenních otvorů (samozřejmě bez fanatismu).

Pro tento druh peněz není škoda

Stojí za to připomenout kvalitu materiálu pro okna. Koneckonců na tom záleží příliš mnoho. Je jasné, že náklady na značkové produkty budou vyšší než ceny nižší kvality, ale přesto stojí za zvážení - kolik lidí může ušetřit aza jakou cenu. Je nepravděpodobné, že zdraví je produkt, který lze vyměnit za peníze.

K tomu dokončíme dnešní téma. Opravdu doufáme, že informace byly užitečné. Pokud stále máte otázky, zeptejte se jich v níže uvedených diskusích. Na záchranu vždy přijdou specialisté na místě. A možná i další čtenáři budou schopni odpovědět na vaše otázky.

Montáž plastových rámů v dřevěném domě

\ t