Jaké linoleum si vybíráte doma?

V Výběr podlahy je důležitým krokem při opravě. Samozřejmě, že je atraktivní dřevo a odolné parkety, krásný laminát a praktické dlaždice, ale to vše je poměrně drahé. Dobrá imitace přírodních materiálů a téměř všech typů podlah dává linoleum. A z tohoto důvodu jsme se rozhodli dotknout se problému, který linoleum vybrat pro dům, protože trh nabízí nejen velký rozsah, ale obrovský sortiment a ne se ztratit v něm je obtížné.

Linoleum v interiéru domu

Rozmanitost druhů

\ t

Pokud si myslíte, že linoleum je ze 100% syntetického materiálu, pak se mýlíte. Vypadalo to už dávno, mnohem starší než výroba PVC povlaků, a v současné době je na trhu dostatek přírodních linol, ale jejich cena je samozřejmě vyšší. Zvažte, jaké jsou typy nátěrů.

Přírodní

Je to „dinosaurus“ ze všech linolea, protože se objevil asi před sto lety. Stále zůstává velmi populární. Suroviny pro jeho výrobu jsou přírodní složky - lněný olej, dubová korková kůra, vápenec a dřevěná mouka, pryskyřice. To vše je smícháno do jednotné konzistence.a dát na jutové vlákno, pak se suší. To dává pevnost a vynikající provozní vlastnosti. Taková linoleum jsou dobrými tepelnými izolátory. Mají také antistatický účinek a absorpci zvuku. Vykazují vynikající baktericidní vlastnosti. Mezi nevýhody patří malý výběr barev a vysoká cena.

To je to, co vypadá přírodní linoleum

PVC

Jedná se o umělý materiál, který se liší stupněm odolnosti proti opotřebení a může být domácí, poloobchodní a komerční. První typ je určen pro použití v soukromém bydlení, protože má širokou produktovou řadu - barvy a textury pro každý vkus. Není však vhodný pro každou místnost v domě, protože nemá dostatečnou odolnost proti opotřebení. Dva další typy, to je jasné podle názvu jejich rozsahu, ačkoli to stojí za to položit takový v kuchyni nebo chodba. To znamená, že v místě, které cítí nohy domácnosti nejvíce ze všech.

Územní použití jasného PVC linolea

I když je materiál umělý, je šetrný k životnímu prostředí a může být dokonce použit v dětském pokoji. V průměru se liší v ceníku. Ale nespěchejte si položit linoleum na teplou podlahu nebo na místa s výrazným poklesem teploty - to nebude stát.

PVC linolea jsou:

 • Alkydje alkydová pryskyřice, která se nanáší na tkaninový podklad. Má zvýšenou tepelnou a zvukovou izolaci. Ale velmi křehké a to to komplikuje.styling.
 • Kolloksinovy ​​ - základ nitrocelulózy, je k dispozici bez báze. Má odolnost proti vlhkosti, pružnost a požární bezpečnost. Naopak se může smršťovat a bolestivě reagovat na poklesy teploty.
 • Relin- má dvouvrstvou strukturu. Spodní část je stará drcená guma a bitumen, horní je pryžové a pigmentové plnivo. Má vysokou odolnost proti vlhkosti a pružnost, ale škodlivé látky jsou z ní emitovány, takže by neměly být ukládány do obytných místností.

Vzhled Relinu

Pozornost velikosti

Výrobci se snaží řídit standardy moderní bytové výstavby a vyrábět linoleum s odpovídající šířkou. Nyní můžete zapomenout na pájení nebo odřezávání přebytečných kusů nátěru. A je to na velikosti nátěru při výběru a je třeba věnovat zvýšenou pozornost. Může existovat určitý problém, pokud existuje dilema, které si linoleum vybere pro soukromý dům, protože takové stavební projekty se mohou lišit od stanovišť.

Vezměte prosím na vědomí, že tato linoleum, která se nyní vyrábějí, nebudou sedět ani na šířku, ani na délku, takže pokud máte místnost o šířce 5 metrů, pak by měla být v krycím plátně. Pokud jde o délku, je ještě lepší, když si zde vytvoříte rezervu, protože v paralelních stěnách mohou být závady až do 10 cm a je obtížné je pozorovat pouhým okem.

Značení

U jakéhokoli typu linolea je označení - to je ukazatel jeho trvanlivosti a je třeba zvolit jeden nebo jiný typ v souladu s určeným použitím místnosti. Představíme klasifikaci všech možností:

 • 1 - jedná se o místnost, kde bude minimální kříž
 • 2 - obytné místnosti;
 • 3 - kanceláře nebo kuchyně s halou v domě;
 • 4 - výroba.

Bude existovat druhá číslice v číslování, což znamená stupeň zatížení na nátěru - zde můžete také nalézt čísla od 1 do 4, kde 1 je nejnižší ukazatel zatížení a 4 je nejvyšší.

Značení linolea a jeho použití

Vybrat pokoj

Jaký druh linolea zvolit pro dům není jen jedna role a dát ji do všech místností - jeho volba musí odpovídat účelu a terénu místností. Každý byt má kuchyň a chodbu, a právě tyto prostory mají největší zatížení z nohou obyvatel a jejich hostů. Pro ně zvolte linoleum o tloušťce nejméně 3 mm. Je důležité poznamenat, že pro tyto místnosti není nejlepší volbou domácí, ale poloobchodní. Konstrukční paleta je známá dlaždice a laminát.

Poloobchodní linoleum v kuchyni

1,5 mm je dostačující pro obývací pokoj, protože má menší propustnost než v kuchyni a chodbě. Ložnice je místo, kde právě spíte. Tak je dost tenké vrstvy nátěru - 1,2-1,5 mm. Zde nejlepší možností by bylo domácí linoleum.

Stylové podlahy v moderní ložnici

Samostatným rozhovorem je dětský pokoj. I když propustnost zde není vysoká, ale každé dítě je výzkumník - a poškození povrchu se nedá vyhnout. Pokud je dítě již starší, pak můžete použít domácnost, pokud výzkumník právě začíná svou cestu, pak nejlepší volbou bude poloobchodní nátěr s ochrannou vrstvou .

Důležité nuance při výběru

 • Než si vyberete linoleum pro svůj domov, ucítíte ho. Silný zápach je indikátorem používání škodlivých přísad.
 • Na plátně by měl být jasný vzor, ​​bez rozmazaných a nenatřených ploch.
 • Zeptejte se na bezpečnostní certifikáty.
 • Linoleum vyklopte a zkontrolujte, zda nejsou praskliny, nerovnosti nebo jiné vady.
 • Pokud kupujete velké objemy, věnujte pozornost skutečnosti, že linoleum pocházelo ze stejné šarže, protože v odstínech může být nepatrný rozdíl. Dokonce i ve stejné produktové řadě.

Široká nabídka linolea

Závěry

Výběr linolea pro dům, který bude ve všech ohledech nejlepší, není tak obtížný. Je důležité určit jeho funkčnost a barvy. Je dobré, pokud máte představu o jejích typech a značení pro pokrytí, s takovými znalostmi vás žádný konzultant nebude matovat.

Video: které linoleum si vybrat pro domácnost