Jaké rostliny budou nejpřínosnější pro pohled do interiéru bytového domu

Zelený svět v bytě je potřeba nejen pro výzdobu, ale i pro duši: rostliny v interiéru obytného domu ho oživují, přinášejí něco krásného, ​​stylového a jedinečného. Redakce HomeMyHome.ru navrhuje provést výběr interiérových řešení s různými barvami.

Květina může být vybrána pro každou místnost

Které vnitřní pokojové rostliny jsou obzvláště milovány

Z hlediska botaniky jsou zelení přátelé rozděleni do různých typů v závislosti na vzhledu a požadavcích na obsah. Nebudeme se oddávat botanickým podmínkám a blíže se seznámíme s krásnými nájemci.

Světlo milující

Mezi světlem milujícími barvami jsou ty, které pomohou ve vertikálním a horizontálním zahradnictví. Obsah hlavní podmínky -přístup ke světlu. To neznamená, že je nutné, abyste nádobu umístili pod spalující paprsky slunce, ale neměli byste nést květ daleko od okna.

Neokázalý pohledný muž, který se může stát dokonalým chybějícím puzzle projektantského souboru - hlavičkového břečťanu

Díky základní struktuře lze získat různé formy řas

Břečťan roste poměrně rychle, nevyžaduje šamanské tance s tamburínou: stačí použít hnojivo včas a nezapomenout na zalévání.

Peperomie je dutá, která potřebuje rozptýlené světlo v důsledku jasných listů

Existuje mnoho variability: některé z jejích odrůd se cítí dobře v rozích stínu, ale čím lehčí je barva listů, tím více světla rostlina potřebuje.

Chlorophytum čistí vzduch z tabákového kouře a různých škodlivých nečistot

Chlorophytum roste krásně v podobě nádherného keře a děti květu vypadají zajímavě na dlouhých zavěšených stopkách. Tuto květinu lze považovat za vůz, protože je možné ji zvyknout na nižší úroveň osvětlení.

Šifru lze nazvat králem dekoru: malý keř zpočátku roste a vyplňuje celou zeď

Díky této vlastnosti se květina snadno tvaruje do stěnových panelů, krásně visících z hrnců nebo zdobených ve tvaru oblouků místností.

Ty rostliny, které dobře rostou v tmavých rozích bytu

Popularita stínových květů je zřejmá a jasná: ne každý bytmůže potěšit spoustou denního světla a tmavá místa v každém domě jsou hojná. Problémy s adaptací na takové podmínky nebudou v mnoha závodech. Nejedná se o úplnou tmu, ale jsou zde sedmbarevné květy, které mohou krásně růst v umělém světle.

Sheflera roste impozantním stromem a v každém rohu vypadá velmi dekorativní

Je-li okno na sever, hrnce nejsou dále než 2 m od světelného zdroje, je povolena vzdálenost 3 m od ostatních oken.

Kapradiny jako Nephrolepsis nebo Davallia jsou často zavěšeny nebo umístěny na nástěnné police nebo skříně

Krása dekorativních barev, které jsou odolné vůči listnatým odstínům, je ovlivněna úrovní osvětlení: někdy je dostačující přesunout hrnec o 10-15 cm a krása a barva listů bude hrát novým způsobem.

Aglaonema je proměnlivý s četnými odrůdami vhodnými pro mnoho: různé listy ve tvaru a barvě, s nebo bez skvrn nebo pruhů

Exotické v domě

Exotické rostliny mohou být nenáročné a velmi náročné. Obecná věc, která je odlišuje od ostatních, je neobvyklý vzhled pro mnoho lidí. Můžete použít exotické v různých interiérových stylech a květinových kompozicích.

Tillandsia modrá s jasným klenotem, na kterém kvete květy fialovo-fialové na podzim, je velkolepé

Tillandsia roste poměrně pomalu, ale pokud budete udržovat vysokou vlhkost, byt bude brzy vyzdobenneobvyklá rostlina.

Euphorbia tirukalli vypadá bizarně

Květina patří k sukulentům, její větve nejsou lingvistické a mléčná šťáva je jedovatá - v domě s malými dětmi se takové zvíře může stát nebezpečným.

Zástupce rodiny Gesnerievů obdržel jméno hypocyrta nude. I když je dokonce divné říkat kvetoucí rostlina s množstvím listů nahé vzácné krásy

Naučit se zónovat prostor pomocí rostlin

V moderních ateliérech nebo velmi prostorných prostorách je často nutné kompetentně zonovat prostor. Stojí za to se snažit zapojit do této užitečné obchodní zelené výsadby - a vzduch bude příjemnější, a oko se bude radovat.

Existuje několik způsobů, jak umístit pokojové rostliny pro účely zón:

  • regály;
  • stěna;
  • závěsné květiny.
  • zónování velkých květů.

Rostliny by měly být vybírány s přihlédnutím k jejich požadavkům podle úrovně osvětlení podle vnější slučitelnosti a bude rovněž nutné studovat období odpočinku a kvetení u kandidátů na květinový stojan nebo stěnu.

Složení stěn se může skládat z jednoho druhu rostlin, s výhodou z ampelous odrůd - taková stěna vypadá jen třída!

Stěna nebo stojan je vytvořen ze sady rostlin, které se liší ve stínu a tvaru listu

.

Hlavní podmínkou je sledovat zdraví každého zeleného domácího mazlíčka, protože pokud jeden z nich máŠkůdci, katastrofální epidemie celé kompozice se velmi rychle vypukne.

Vertikálně rostoucí nenáročný sansevierii se snadno stává organickou myšlenkou v designu

Regály vypadají snadno, neporušují vizualizaci prostoru a pravidelně plní svou funkci rozdělení prostoru do zón

Není nutné rozdělit místnost, stačí jen zdůraznit významnou zónu s dostatečnými vinicemi

.

Kde a jak jsou rostliny umístěny v různých částech pokojů

Umístění hrnce, vany a hrnce nemůže být spontánní: kromě toho, že je snadné dělat chyby s přáním rostlin, je také snadné zkazit dojem z interiéru, pokud umístíte květinu na nesprávné místo. Chápeme, kde a jaké květiny by měly být umístěny.

Nástěnné dekorace

Květiny mohou padat na zdi jako obyvatelé polic nebo speciálních nádob na zdi. Místo je vyhledáváno mezi knihami, figurkami, mezi malbami.

Květy na stěnách neberou pozornost na sebe, ale příznivě umístí akcenty. Jeden keř může být malý a prezentován jako exotický druh, jako je nenápadný sukulent, a druhý - půvabně visí až do samého patra

Mladé rostliny jako Monsteras, Ficus, Aspidistra a chřest se na poličkách dobře cítí. Pokud se velikost zelené dekorace zvětší, pak se jednoduše přesune do vany na podlaze

Původně zdobila místnostodstupňované police. Na každém kroku mají malou exkluzivní květinu. Samozřejmě, s tímto uspořádáním by neměly být příliš blízko u sebe

Umístění podlahy

Pouze největší a vysoký zelený obři jsou poctěni stát na podlaze. Patří mezi ně dospělé monstrum, káva, citron, palmy, kaučukové rostliny. Vana pod rostlinou je obvykle poměrně velká, takže její vzhled by neměl ničit prostor a zasahovat do průchodnosti místnosti.

Velké stromy se nacházejí blíže svislým plochám. Pokud je v místnosti velký strom, pak to bude stačit pro milovníky minimalismu

Bambusy jsou spíše exotické a nespadají pod klasický design stejně jako pro minimalismus, hi-tech, art deco

Zelený a kvetoucí ráj na parapetu

Nejznámějším místem pro květiny je parapet. Pokud ale okna výhled na jižní stranu, sazenice nebude trvat dlouho pod spalující slunce. Proto jsou obyvatelé umístěni na parapetu na severní a východní okna, méně často na západě. Severní okno je vhodné pro některé sukulenty, ve stínu tolerantní druhy a rostliny, které jsou ve spícím období - květiny nemají dostatek světla. Východ a západ jsou více či méně neutrální a umožňují testování parapetu jako květinové bydlení.

Pokud chcete okenní parapet upevnit květinami, řídí se rozměry okna a okenního parapetu samotného: je lepší dávat pozor na malé květy, které nejsou zvlášť silnérostou a neporušují se ve svém okolí

Je skvělé, když všechny hrnce odpovídají barvě, struktuře a materiálu

Je dobré umístit květiny stejného typu na parapety

Na podstavci

Podlahové podnožky mění dojem: stejná rostlina je vnímána zcela odlišným způsobem, jen stojí na podlaze a je umístěna královsky v krásném stánku.

Stojan může být kovaný, plast, chrom, dřevěný a také nízký, vysoký, pro jeden hrnec nebo několik. Styl stánku se také liší.

Kované stojany se vejdou do moderního stylu, klasického baroka

Stojany na jedné noze by měly být velmi stabilní, aby se při náhodném lehkém pastvě nemohly houpat a klesat. Tyto výrobky jsou umístěny daleko od uliček

Dřevěné podložky jsou velmi dekorativní a slouží jako dobrý podklad pro jakékoliv květiny

Pokojové rostliny a interiér: co je nejlepší pro různé místnosti v domě

Umísťování jedovatých rostlin do dětského pokoje je čisté šílenství a nastavení květin v obývacím pokoji takovým způsobem, že je nemožné projít, také není možností. Zkusme najít nejlepší způsob, jak vyzdobit různé místnosti živými rostlinami.

Obývací pokoj a pracovna

V obývacím pokoji necháváme krupnomery v květináčích: ibišek, dolarový strom, všechny druhy palem, vriezii, gumárenské závody. Na konferenčním stolku byste se měli pokusit zaříditanthurium nebo spathiphyllum.

Umělé stěny v žádném případě neodvádějí pozornost od živých dlaní

Světlé obývací pokoje jsou krásně zastíněny rostlinami s tmavě zelenými listy

Elegantní vzhled poskytuje nejen nábytek a dekorace, ale také kvetoucí rostliny

Obývací pokoje jsou vhodné pro obývací pokoje, zelené stěny, kompozice ze skupin různých rostlin. Živá zeď však bude v kanceláři vhodná.

Tabulka na pracovišti bude přínosná pouze tehdy, pokud na ni umístíte neobvyklé terárium s různými typy malých rostlin

Skříně by neměly být ukládány s greeny, je lepší umístit zde jednu nebo dvě velké rostliny, než je jich tam mnoho.

Pokoj pro ložnice a děti

Ložnice umožňuje našemu tělu odpočinout, a pokud existuje další zdroj kyslíku, pak je zbytek skutečně báječný. Nejlepší přátelé v ložnici jsou chlorophytum, kalanchoe a aloe.

Jedna královsky pěstovaná kapradina převádí místnost

Kvetoucí v ložnici je uspořádán s opatrností: některé silně vonící rostliny, i když vypadají krásně, jsou schopny přinést konstantní bolest hlavy

Mateřskou školu nelze naplnit mnoha hrnci a tácky: proč tam umístit mnoho květin, pokud jsou hrnce stále na podlaze? Dokonce i nejpřesnější dítě dokáže nechtěně zatlačit milovaného zeleného přítele. Pokud anoOpravdu chci naplnit školku zelení, pak je lepší umístit hrnce na parapet - tak dítě bude méně v pokušení šplhat se tam sám.

Lodžie a balkon

Pokud je lodžie nebo balkon prosklená, pak jsou stejné zásady dodržovány s kardinálními směry jako pro okna. U otevřených variant je to poněkud komplikovanější, protože květiny nebudou oholeny téměř ničím.

Nádoby jsou umístěny na stěnách, kde je přítomno rozptýlené sluneční světlo nebo přímo na parapetu, pokud to světlo dovolí.

Řada shodných rostlin vypadá stylově

Květiny vypadají dobře na parapety, na podlaze, na stole

Kde, ne-li umístit na balkon zahradu? Stačí si uvědomit, že množství zeleně na balkóně nebo na palubě výrazně sníží množství světla vstupujícího do místnosti skrze toto nádherné království přírody.

Vytváření vlastních tvůrčích projektů budoucího interiéru a designu se řídí zkušenostmi druhých, vlastními názory na výzdobu a nezapomíná na potřeby samotných rostlin.

Video: Květiny v interiéru