Je čas přestat se starat o prach a nečistoty: jak si vybrat nejvhodnější vysavač pro byt

Proč použít prehistorické koště, když problém prachu a nečistot v domě lze vyřešit lehkým stisknutím tlačítka? Je na čase diskutovat o tom, jak si vybrat vysavač pro byt a nadále žít bez starostí a starostí. Redaktoři HomeMyHome vám pomohou s touto praktickou radou!

Díky moderním technologiím možnost rychle a důkladně vyřešit otázku čistoty

Vysavače pro byty jsou různých typů

Všechny jednotky jsou rozděleny podle metody sběru prachu a konstrukčních prvků.

Vysavači mohou být vak, cyklon a voda.

Každý typ těchto lapačů prachu má svůj vlastnífunkce

Pokud jde o konstrukční prvky, mohou se jednat o klasické modely, roboty, vertikální, vložené. Každý typ má své výhody a nevýhody, vše záleží na účelu jejich použití.

Tipy pro výběr vysavače pro byt

Jen příchod do obchodu a zkoumání modelů se zaměřením na ceny není možností. To je přímá cesta k uvolnění peněz větru. Proč? Faktem je, že při výběru výrobku hraje důležitou roli požadovaný výkon jednotky, se kterou bude vysávat nečistoty, typ čištění, pro který bude vysavač nejčastěji používán, jeho další funkce, trysky a konstrukční prvky. Takže prozkoumáme všechny důležité nuance, které pomohou usnadnit domácí úklid.

Sací výkon

Často nám výrobci poskytují údaje o modelech, kde jsou uvedeny dvě kapacity. Zde se nevyskytuje žádná chyba, první číslo vám řekne o celkové spotřebě energie a druhé se ukáže, jak efektivně bude jednotka provádět čištění.

Mnoho lidí se mylně domnívá, že první číslo je super moc modelu. Je lepší věnovat pozornost sací síle, tj. Druhému číslu

.

Tradiční čištění se vejde do rámce 300-400 wattů. Koberce vyžadují sací výkon přes 450 wattů.

Podle druhu čištění

\ t

Dnes lze suché i mokré čištění provádět pomocí vysavače. Obvykle se jedná o různé modely, z nichž některé jsou ideální v suché vzdálenosti, zatímco jiné doslovaopláchněte podlahu.

Chemické čištění

V jednotkách určených pro suchou metodu čištění jsou tam pytle nebo kontejnery, kde se sbírá veškerý odpad. Je logické, že čím více kapacity je naplněno, tím horší je odsávání.

Tašky musí být vyprázdněny poměrně často

Vak může být jednorázový, který je vyhozen odpadem nebo opakovaně použitelný z tkaniny. Kontejnery jsou vhodné, protože na rozdíl od textilního sáčku se velmi snadno čistí. Rozměry jednotky s nádobou uvnitř budou však větší.

Mokré čištění

Vzhledem k tomu, že mokré čištění výrazně převyšuje účinnost suchého a zařízení je mnohem dražší. Pokud se suchou metodou postupně sníží sací výkon, mokré čisticí jednotky pokračují v provozu na maximální kapacitu po celou dobu provozu.

Není nutné házet odpadky z pytle nebo kontejneru, ale po každém použití zařízení budete muset promýt vodní filtr

.

K čištění je třeba zakoupit prací prostředek. Modely jsou obvykle masivní a celkově. Takové vysavače se nepoužívají při čištění laminátu, což je také znakem jejich použití.

Související článek:

Jak si vybrat mycí vysavač. Obecné parametry, užitečné informace o tryskách, provozních vlastnostech, přezkoumání trhu, doporučení odborníků.

Filtry a příslušenství

\ t

Aby jednotka fungovala bezvadně, nebyl foukaný vzduch špinavý,Musí projít třemi stupni čištění.

Jaké by měly být filtry a další součásti?

Vzduch nasávaný prachem a nečistotami se dostává do skříně pomocí tří úrovní čištění: sáčku nebo vodního filtru, filtru v motorovém prostoru, jemného filtru.

Sběrače prachu mohou být vyměnitelné i trvalé. Je rozumné předpokládat, že vyměnitelné budou sloužit jako mnohem lepší filtr

Procentní podíl filtrace v posledním stupni u agregátů dobrých výrobců je téměř 100%. Stojí za to se ptát na tento parametr, pokud jsou v domě děti nebo velmi citliví lidé.

Kromě tří úrovní úklidu nemohou být ostatní. Proto není nutné provádět chytrý marketingový krok někoho.

Další konstrukční prvky

Je třeba hodně předvídat. Pak nebudete muset sami sympatizovat, protože ne zcela úspěšná akvizice.

Délka šňůry také záleží

Pokud je vysavač vybaven kabelem kratším než 5 m, může to způsobit vážné potíže při přemisťování přístroje.

Při výběru vhodné teleskopické trubice je lepší dávat pozor na kovovou, bude sloužit déle a lépe.

Pokud předchozí modely měly plastové pouzdro, výrobci se nyní snaží vyrábět pogumované struktury.

Jedná se o lepší ochranu nábytku před poškozením při pohybu zařízení

Z dodatečných funkčních vlastností, které stojí za zmínku o ovládání rukojeti. Nemůže se naklonit k samémuzařízení bez problémů řídit začlenění a vypnutí vysavače.

Pokud má přístroj antibakteriální ochranu, neměli byste se ani obávat vzniku plísní nebo klíšťat.

Někdy výrobci nabízejí modely s proměnlivým sacím výkonem.

To vám umožňuje volně používat vysavač na jemné a jemné povrchy

Nuance!Řízení výkonu šetří energii.

Starší modely tuto funkci ochrany proti přehřátí nemají. Taková možnost poskytuje mnoho nových zařízení. Pokud dojde k překročení provozní teploty, automatizace v budoucnu vypne jednotku a zajistí její provoz.

Při mytí vysavačů poslední generace byla přidána funkce sání rozlité kapaliny

.

Použití trysek

Typická sada trysek poskytuje předměty, jako je nástavec na kartáč, štěrbinová hubice a kartáč.

Některé modely mohou být také vybaveny turbo kartáčem pro odstraňování zvířecích chlupů nebo pro čištění koberců s dlouhým zdřímnutím

.

Přední výrobci vysavačů: kteří nabízejí vysoce kvalitní a funkční výrobky

Chcete-li shromáždit seznam nejzajímavějších výrobců vysavačů v bytě, musíte vypracovat různé recenze, přezkoumat rozsah, zjistit, jak spolehlivě produkty fungují a jaká je účinnost čištění.

Existují výrobci, kteří své činnosti soustředili na výrobu některýchspecifické typy vysavačů

\ t

Pokud hledáte něco konkrétního, měli byste se seznámit se sortimentem výrobce a věnovat pozornost kvalitě výroby.

Značka, která k nám přijela z Itálie s velkým jménem Hotpoint-Ariston se specializuje na výrobu vysavačů pro chemické čištění. Soudě podle recenzí, jejich výrobky fungují velmi tiše, mají šňůry s decentní délkou, jednotky se snadno používají a mají slušné technické vlastnosti.

Barevné vzory mohou být různé

Výkon umožňuje účinné a vysoce kvalitní čištění

Německá značka Zelmer zaručuje kvalitu svých výrobků. Tato společnost potěšila lidi již více než 50 let svými robustními a výkonnými produkty.

Všechny technické specifikace jsou vysoké

Ve společnosti Zelmer najdete vysavače s různým vybavením a funkcemi.

Velký výběr barevných variací, které mají rádi nároční lidé. Z tohoto důvodu si můžete zakoupit model, který je vhodný pro interiér a design bytu.

Slavný zájem Společnost Bosch dokonce ani nepotřebuje žádnou reklamu: značka je již dlouho pevně zavedena na trhu všech druhů technologií. Spousta modelů, můžete si vybrat produkt podle svého vkusu, pokud jde o poměr, cenu, vzhled a technické vlastnosti.

Hluk vysavačů Bosch prakticky chybí a výkon je příjemně vysoký

.

Ostatní výrobcivýrobky, které jsou v poptávce, jsou Philips, Miele, Dyson,)Kärcher, Samsung.

Populární modely vysavačů: co výrobci vytvořili pro váš byt

Ne všechny jednotky zapadají do bytu a jsou ideální pro čištění. Aby nedošlo k omylu ve výběru, stojí za to zvážit příklad některých mimořádně úspěšných modelů, které se osvědčily jako pohodlné, vysoce kvalitní, příjemně vypadající a s vysokými technickými vlastnostmi.

Vertikální

Vertikální vysavač lze počítat z dálky vysokým, velkým mopem. Tato podobnost však není náhodou: skříň je přímo připojena k potrubí, což výrazně šetří úložný prostor, usnadňuje manévrování, ale není snadné čistit prach na těžko přístupných místech.

Bosch BCH 6ATH18

Tento vysavač je vertikální. Určeno pro suché čištění.

Bosch BCH 6ATH18: dobré jak externě, tak v práci

Neexistuje žádný vak, místo toho cyklonový filtr. Hmotnost konstrukce není příliš velká, pouze 3 kg. Objem lapače prachu 0,9 l.

Tento přístroj lze čistit po dobu 40 minut a aktivace se ovládá stisknutím tlačítka na rukojeti.

Model je chválen pro úsporu místa, rychlé nabíjení, nízký hluk, ale obviňuje se z nedostatku úzkého kartáčku, ne mimořádně dlouhé životnosti baterie a neschopnosti čistit podlahu pod nábytkem.

Cena výrobku, který je v domácnosti potřebný, je 11 420 rublů.

Bosch BCH 6ATH18

ARNICA Merlin Pro

ARNICA Merlin Pro je také určen pro suché čištění. Nízký výkon mu nebrání pracovat bez sáčku pomocí cyklonového filtru.

ARNICA Merlin Pro: podržte jednotku v ruce a netahejte za ní

Model má pohodlnou zatahovací rukojeť. To umožňuje čištění těžko přístupných míst. Filtr je snadno dostat a umýt. Zařízení je kompaktní a pohodlné, ale poměrně hlučné.

Stojí za vysavač 3300 rublů.

ARNICA Merlin Pro

S aqua filtrem

Modely Aqua-filtru jsou žádány z důvodu typu a kvality čištění.

Zelmer ZVC315HP

Ze sortimentu výrobků s aqua-filtrem je třeba věnovat pozornost společnosti Zelmer ZVC315HP.

Zelmer ZVC315HP pro suché a mokré čištění

Ergonomický model bez pytle na odpadky a slušnou hmotností 8,5 kg. Náklady na výrobek zapadá do 9950 rublů, což je atraktivní v očích kupujících. Výkon jednotky je 700 wattů.

Model je snadno ovladatelný, kvalita čištění je ve výšce, sběrače prachu 1,2 litru se čistí bez problémů. Model je rozhodně těžký. Od potenciálního poškození: vodní postřikovač může být ucpaný.

Zelmer ZVC315HP

Thomas TWIN XT

Thomas TWIN XT je také připraven pomáhat při mokrém a suchém čištění. Stejně jako u předchozího modelu neexistuje žádný pytel na odpadky. Spotřeba energie je vysoká a je 1700 wattů.

Thomas TWIN XT také váží slušně: 8 kg

Vysavač označuje silný, účinný, tichý. Je hezké, že můžete nastavit sací výkon. Model se musí rozebratpo čištění a šňůra bohužel není příliš dlouhá. Za takovou cenu by mohly být vyrobeny a odolnější filtry.

Cena jednotky je poměrně vysoká: 18990 rublů.

Thomas TWIN XT

Související článek:

Kärcher mycí vysavač pro dům : výhody a nevýhody, provozní princip, technické vlastnosti, přehled oblíbených modelů, průměrné ceny a uživatelské recenze - přečtěte si publikaci .

Přenosný

Přenosný vysavač je manuální varianta vertikálního modelu. Sběrač prachu namontovaný na horní části velmi krátké trubky. Kapacita modelů je malá. Trubka může chybět, krátká nebo skládací. Někdy může být hadice připojena k přenosným modelům. Energetické výrobky vyrobené na úkor baterie, napájení nebo dokonce zapalovače cigaret.

Clever & HV-100

Clever & Clean HV-100 pracuje na úkor baterie. Uvnitř je NiCd baterie.

Model Clever & Clean HV-100 je dodáván s tryskou, která shromažďuje prach, odpadky a sklo

Trubka je poměrně dlouhá. Kartáč umožňuje vyčistit i lustr na stropě, větrací mřížky, záclonové tyče. Přenosný výrobek se může účastnit mokrého čištění a dokonce sbírat rozlitou tekutinu. Výkon zařízení je pouze 100 W a objem cyklonového filtru je 0,5 litru. Model může pracovat 15 minut. Není těžké držet vysavač, jeho hmotnost je pouze 1,3 kg, ale je hlučný, jako normální vysavač.

Tento model má hodnotu 6990 rublů.

Clever & HV-100

Kitfort KT-529

Kitfort KT-529 je právem nazýván jedním z nejlehčích přenosných modelů.

Kitfort KT-529 a odstraňuje prach a nasává rozlitou vodu

Autonomní práce trvá pouze 18 minut, což usnadní čištění čalouněného nábytku nebo odstranění rozptýlených nečistot.

Součástí balení je i praktická tryska, která slouží k zachycení kapaliny, jakož i kartáč na čištění těžko přístupných nečistot. Model lze připevnit ke zdi. Během provozu musíte věnovat pozornost indikátoru úrovně nabití. Příkon je pouze 40 W, hmotnost 0,77 kg. Ale i takové malé zařízení musí být nabíjeno asi 6 hodin.

Stojí za to Kitfort KT-529 2000 rublů.

Kitfort KT-529

Roboty

Roboty jsou tak dobré, že jejich práce vyžaduje minimální lidské začlenění. Poslal techniku ​​k cestování po bytě a odešel. Vrátil se - všechno je už čisté a robot je na svém místě.

Tyto modely jsou orientovány díky ultrazvuku

Kitfort KT-519

Kitfort KT-519 se dost často stává díky nízké ceně a vynikající práci.

Robot spotřebuje přibližně 20 wattů

Baterie má kapacitu 150 minut! Ale po takové aktivní práci musíte zařízení nabíjet dvakrát tak dlouho, jak to fungovalo.

Přístroj pracuje v několika režimech, má měkký nárazník, cyklonový filtr. Kvalita práce je dobrá. Ale musíte vědět, že turbo kartáč se rychle zašpiní a kapacita nádoby je malá.

Kitfort KT-519 si můžete koupit za 12 740 rublů.

Kitfort KT-519 Recenze:

Přečtěte si více o odvolání: https://irecommend.ru/content/ya-i-ne-dogadyvalas-chto-sposoben-tak-oblegchit-mne-zhizn

Kitfort KT-519

Modely vysavačů pro mnoho bytů. Stále však můžete najít produkt podle svého vkusu a očekávání.

Možná bude toto video pro vás velmi užitečné.

Video: jak si vybrat vysavač