Je možné přepravovat lednici, když ležíte, a jak správně tento problém vyřešit

Může být spousta důvodů pro vlastní přepravu chladničky: snažíte se ušetřit na doručovacích službách nebo se stěhovat do nového domova, nebo ho možná pošlete do chaty. V každém případě, v případě nesprávné přepravy, může jednotka trpět tolik, že bude snazší ji poslat na skládku, než ji obnovit. Jak zabránit takovému zhroucení a zda je možné přepravovat chladničku při ležení - v materiálu z HomeMyHome.

Jak přepravovat chladničky při pohybu není jednoduchá záležitost, která vyžaduje zvláštní přístup

.

Jak nejlépe přepravovat chladničku: ležet,při naklápění nebo stání

Bez znalosti nuancí zařízení této jednotky si ani nebudete myslet, že se tento stroj ve skutečnosti obává přepravy. Krabice a krabice, co je tak složité? A proč je to napsáno ve všech pokynech, že přeprava lednice je možná pouze ve svislém stavu a žádné jiné? Je možné přepravovat chladničku právě ležící v kufru osobního automobilu?

Koneckonců, tento úkol není tak jednoduchý: některé modely chladicích skříní jsou vysoké dva metry. Nejsou tak snadné instalovat do přívěsu nebo sběrače

Nespěchejte, abyste pokyny odmítli: jsou psáni na základě hořké zkušenosti. Pokud pečlivě prozkoumáte konstrukci jednotky, pak v zásadě můžete najít pozici, která vám umožní umístit ji na stranu nebo nést v šikmém pohledu.

Je možné přepravovat chladničky v poloze na zádech, a pokud ne, proč

V každém obchodě s domácími spotřebiči jsou speciálně vyškolení lidé, kteří vám odpoví na otázku: proč byste neměli přepravovat chladničku, když ležíte. Navíc budou ochotni tento problém vyřešit za přiměřený poplatek.

Odborníci si řádně zabalí váš poklad a vezmou vás, řekněme, do speciálního vozu s vysokými boky

.

Jelikož však nehledáte jednoduché způsoby, začněte tím, že prozkoumáte zařízení zařízení, abyste našli řešení tohoto problému sami. Zkusme to udělat společně.

Přeprava lednice leží: na které straně je to možné, je-li v továrněbalení

Hlavní příčinou všech možných potíží je nesprávné stanovení vodorovné polohy chladniček během přepravy. Mějte na paměti, že přeprava chladničky, která má sklon větší než čtyřicet stupňů, může způsobit, že výrobce odmítne záruku.

Jak najít správné místo? A v zásadě je dokonce možné přepravovat chladničky v horizontální poloze? Pokud je model starý, pak je kompresor v zadní stěně. Je umístěn v nádobě s motorovým olejem. Při pokládání jednotky se olej smíchá s freonem. Jedná se o větu pro celý chladicí systém. Olej se dostane do trubek, kde by měl být freon a ucpává je.

Další poruchou, která se může objevit během přepravy, je porucha pružinových tlumičů, jejímž úkolem je snížit vibrace během provozu jednotky.

Druhá verze poruchy během přepravy - poškození pružinových tlumičů

Trubky s chladivovými trubkami mohou samy o sobě během přepravy trpět.

Všechny tyto okolnosti jsou důvodem, proč za žádných okolností nemůžete přepravovat jednotky ležící na zadní stěně, ale existuje možnost, jak přepravovat chladničky ležící na jejich straně.

Příprava chladničky pro dopravu

\ t

Původní balení jednotky vždy zobrazuje strany a umístění hlavních součástí. To značně zjednodušuje přepravní úlohu, protože může být snadnobezpečnou polohu.

Z bezpečnostních důvodů uvádějí výrobci do obalu obal pěny

.

Pokud máte starou chladničku a podařilo se vám obal zachovat - použijte. Pokud ne, budete muset vytvořit vlastní obal ze šrotu. V případě starých přikrývek může jít, kusy pěnové gumy nebo něco takového.

Před navíjením spotřebiče pro domácnost v „oděvu“ si však vyhledejte a zapamatujte si polohu chladicí trubice vzhledem k kompresoru.

Pokud jde o polohu výstupní trubice freonu, zjistěte, zda je možné přepravovat chladničku, když leží na boku

.

Freon cirkuluje chladicím systémem následujícím způsobem: přechází z kompresoru v plynné formě do kondenzátoru a stává se v něm kapalný. Po cestě vydává teplo. Pokud se jemně dotknete zkumavek proti zadní stěně, jeden z nich bude horký. Pokud jste nuceni umístit chladničku, musí být tato trubka nasměrována nahoru.

V některých zařízeních jsou odchozí a příchozí trubky umístěny na jedné straně - pak není třeba hledat cestu ven

Mohu přepravovat chladničky ležící na dveřích

Odpověď je velmi jednoduchá: ne, nemůžete nést tento spotřebič pro domácnost na dveřích. Důvod je zřejmý - poškodíte rukojeť, plus všechno, riskujete znatelnou část fasády, poškození, na které se okamžitě upoutá oko.

Správná uspořádání balení pro přepravu

Příprava skříně chladničky pro přepravu musí být z tohoto důvodu důkladnápřímo ovlivňuje bezpečnost zařízení:

  • je nutné jednotku odpojit a sušit několik hodin;
  • z chladničky by měly dostat všechny police a zásuvky. To vše je baleno samostatně. Pokud existují části, které nelze odstranit, měly by být upevněny co nejbezpečněji, aby se během vibrací nerozlomily;
  • je nutné upevnit kompresor, dotáhnout všechny šrouby co nejtěsněji. Pro spolehlivost je přípustné přidávat kusy lepenky a stavební pěny;
  • upevnit dveře lepící páskou (lepší než nátěr, klerika může zanechat stopy), s vázacími pásky nebo lany.

Zabalte jednotku do fólie s bublinkami nebo přikrývkami

Chladicí box zabalený v souladu s těmito pravidly musí přežít všechny potíže s úplnou bezpečností pohybu.

Jak přepravovat chladničky na cestě - doporučení naší redakční rady

A teď, jak správně přepravovat lednici. Za prvé, nezapomeňte, že bez ohledu na to, jak silné jsou dveře, a bez ohledu na to, jak bezpečně je upevňujete, je lepší, abyste se při nakládání nezachovávali. Rukojeť se může zlomit a závěsy se mohou ohnout.

Když je jednotka instalována v zadní části stroje, musíte ji upevnit pomocí výztuh a vzpěr

.

Pokud zařízení stojí, i mírné třepání může způsobit převrácení jednotky. A bude to velmi nepříjemné, když náhle opustí tělo při jízdě po dálnici. V tomto případě riskujete nejen rozloučení s lednicí, ale můžetese stala viníkem autonehody.

Při jízdě zvolte nízkou rychlost v pravém pruhu, vyhněte se prudkým zatáčkám a brzdění.

Kolik chladniček lze po přepravě zahrnout a jak by mělo být provedeno

A nyní doporučení, kdy lze chladničku po přepravě zapnout. Ne ihned, jakmile jste ho přivedli, podávejte mu jídlo. Všechny pracovní kapaliny, které jsou během přepravy rozrušené, musí odcházet, přičemž berou na své místo. Bude to trvat několik hodin nebo dokonce den.

Všechny vnitřní kapaliny musí zaujmout místa

.

Pokud jste zařízení přepravovali v mrazu, musíte ho nechat zahřát v teplé místnosti tak, aby zahuštěný olej měl svůj normální vzhled a kondenzát na kontaktech se odpařil. Pospěšte si, pak výrazně zkraťte životnost tohoto zařízení. Takže pokud jste na pochybách, zda je možné zapnout chladničku hned po dodání, nezapomeňte, že pár hodin role pro vaše produkty nebude hrát, ale životnost zařízení bude prodloužena.

Shrnutí: Je možné přepravovat ledničku, když leží

Je tedy možné nosit lednici, když ležíte? V zásadě je to možné, ale jak se říká, není to nutné. Pokud je taková naléhavá potřeba - ujistěte se, že trubka přicházející z kompresoru je orientována nahoru. Zabalte jednotku opatrně a bezpečně ji zajistěte v přepravě.

Závěrem, krátké video k tomuto tématu. Máte-li v této věci vlastní zkušenosti - podělte se o tokomentáře!

Video: jak přepravovat chladničku na velké vzdálenosti