Jednoduchá a složitá řemesla pro děti z hlíny

Jako dítě, každý se zájmem prolomil hlínu v rukou, trhal kousky a valil buchty. To je skvělý způsob, jak pomoci vašemu dítěti pochopit svět prostřednictvím hmatových pocitů a rozvoje jemných motorických dovedností. HomeMyHome zve rodiče, aby se ponořili do fascinujícího tvůrčího procesu a zjistili, jaké druhy řemesel pro děti z hlíny.

Světlé a kreativní postavy mohou zdobit školku

Tajemství úspěchu: jak dělat řemesla z plastelíny

\ t

Kdo se nejprve podívá na kus hlíny, který se rozprostírá u dítěte v zmateném stavu,velmi rychle připomíná, jak v dětství proměnil kujný materiál na něco zajímavého. Vlastnosti jílu činí tento materiál pohodlným a snadno použitelným. Nepoškozuje ruce a nezanechává žádné stopy na oblečení.

Ne mnoho doporučení a doporučení:

  • práce bude muset začít užitečnou gymnastikou, stimulovat mozkovou činnost a specificky rozvíjet řečové centrum. Kus hlíny každé barvy musí být natažen do pružného stavu;
  • Pouze změkčená hlinka je schopna promíchat a být řádně spojena. Pokud chcete získat novou barvu, dělají to samé jako u barev - jednoduše kombinují dva kusy různých barev a před vzájemným zbarvením je společně rozdrtí.

Použijte jakoukoli metodu modelování nebo použijte jejich kombinaci, vše závisí na konečném cíli práce

.

Když jsou jednotlivé prvky sestaveny jako konstruktor, tato metoda se nazývá konstruktivní. Tato možnost se používá při vyřezávání v mladším věku. Dospělý může pomoci: jakýkoli obraz postavy v hlavě nebo na papíře je rozdělen do jeho částí.

Za prvé, každý takový prvek je zpracován a pak se sestaví číslo, jednoduše spojením kusů k sobě

.

Sochařská metoda je poněkud složitější, zvládá se ve školním věku. Zde nedochází k rozbití celého obrazu na jeho jednotlivé prvky a z jednoho velkého kusu je získána nová postava. Jako součást metody použijte metodu vytlačování nebo svírání.Některé části dítěte se začnou táhnout, a pokud je to nutné, naopak rozdrtí kus, namazané prsty.

Ukazuje pevnou práci, kdy nedochází k lepení nebo trhání, s prodloužením, zkroucením nebo lisováním

.

Kombinace metod dává velmi zajímavé výsledky, ale zpravidla tato zkušenost přichází s dítětem v čase.

Dělat řemeslné výrobky z hlíny pro děti předškolního věku

Vzhledem k tomu, že nejmenší děti teprve začínají tvořit svou cestu, je vhodné dát jim příležitost vyrobit lehké hliněné figurky. Až 5-6 let není práce rukou a prstů dokonalá. Dovednosti se získávají pouze. Děti, které aktivně zvládly hlínové techniky, chodily do školy, lépe psaly, kreslily a nemají tolik problémů ve výuce technologie, nemluvě o rozvinuté představivosti.

Co se tedy můžete pokusit udělat z hlíny s malými dětmi?

Zvládnutí řemesel pro děti do 3 let hlíny

\ t

Nejmladší věk vám neumožňuje vytvořit báječně krásný výrobek, v této fázi se musíte naučit hnětet hlínu. A to bez pomoci rodičů není vůbec snadné. S každým procesem tváření bude snazší.

Jako plavidlo z plastelíny pro děti ve věku 2 let se doporučuje pokusit se kombinovat podobné a stejné prvky: „klobásy“, „míče a míče“. Výsledkem je housenka, věž, pyramida, sklenice, sněhulák.

Pomáháte-li dětem naučit se vyrábět míče, pak se mu bude líbitsbírat z nich hračku

V tomto věku je dítě schopno naučit se vyřezávat postavy pomocí forem a forem

.

V každém případě dospělá osoba řídí práci a opraví vznik plavidla.

Proces komplikujeme: řemesla z hlíny pro děti do 5 let

Řemesla vyrobená z hlíny pro děti 4-5 let je obtížnější a zajímavější. Děti méně žádají rodiče o pomoc a sami se učí tajemství plastikářské práce. Výrobky vypadají složitější, ale nedokonalost jemných motorických dovedností je evidentní - máma a táta stále pomáhají mnoha řemeslným výrobkům získat dokonalejší vzhled.

Děti samy vytvářejí dekorace a doplňkové prvky pro figurky, dospělý musí ukázat, co lze udělat a jak ozdobit

V tomto věku může dítě vytvořit tak krásný vánoční stromek

.

Na pomoc mladému sochařovi podávají nudle, aby vytvořili trny na ježkovi

Můžete použít dostupné nástroje pro vytvoření faktury

.

Dělat DIY řemeslo z hlíny: tipy a nápady pro studenty

Umělecká řemesla pro děti jsou také oblíbená u dospělých: děti školního věku někdy překvapují své blízké komplexními návrhy, projevenými představivostí. Pera jsou již schopna jemnější práce a usilovné práce, složité formy jsou zvládnuty. Dítě je schopno dělat řemesla na šabloně a fotografiích. Nebojte se uspořádat vizuální mistrovskou třídu, bude to užitečné.

Co se vám líbí pro mladší školuvěk? Postavy různých zvířat, kreslené postavičky, sochy z kombinace přírodního materiálu a jílu. Dívky se snaží vyrobit plastový nábytek a kluci si nenechají ujít možnost vytvořit si vlastní malé auto.

Řemesla vyrobená z plastelíny: jednoduchá a krok za krokem

\ t

Jednoduchá a rychlá výroba jednoduchých řemesel z plastelíny pro děti. Děti používají kombinaci všech technik modelování, připevnění nebo oddělení různých prvků, naučí se vyhladit klouby, snažit se dát svým řemeslům realistický vzhled.

Tip!V této fázi se studenti mohou naučit zlepšovat svou práci pomocí dostupných nástrojů: plastový nůž, párátka, nůžky, čepice od značek a další předměty.

Pandu je obtížné vyrobit, ale krok za krokem bude pomáhat orientovat se v každé fázi

.

Dospělý by měl pomáhat s tvorbou prasete nebo kontrolovat proces a poskytovat dobré rady

.

Malý osel a kůň jsou vyrobeni podle stejného principu

.

Celá zoologická zahrada se postupně sbírá

Můžete dítě motivovat k tomu, aby studovalo faunu různých částí světa: přečtěte si vhodnou pohádku nebo článek o zvířeti, poté je vyřezejte a podívejte se na mapu světa, kde tato šelma žije

.

Svět ptáků: řemesla hlíny krok za krokem

U řemesel vyrobených z měkké hlíny patří modelování ptáků. Plastelíny pichugi jako všichni. Pro jejich vytvoření použijte jiné barvy,obzvláště jestliže oni dělají papoušky: stejným principem, hejno papoušků různého peří může být děláno.

Sovy mohou být také světlé

Někdy by dítě mělo jen ukázat fotku hračky a on sám přijde na to, jak to udělat

.

Tučňák je také pták a zaslouží si místo v ptačí společnosti nebo v plastikářské zahradě

Výroba nábytku z plastelíny: budoucí designéři vstoupí do práce

Pokud se dítě zajímá, jak vyrobit nábytek z plastelíny, musíte mu pomoci. Pokud plánujete pevný produkt pro hru, pak jako rámec pro nohy navrhnout, aby zápasy.

Nábytek může vypadat velmi kreativně

Řemesla z plastelíny a šišky pro děti: pracovní materiál připravujeme na podzim

Podzimní řemesla z plastelíny pro děti jsou vždy populární: každý si klade otázku, co se stane, když do procesu tvorby figurky vložíte přírodní materiál. V kurzu jsou ořechy, žaludy, kaštany, větvičky, semena rostlin.

Kužel se používá jako základ a jako přídavný prvek. Vše záleží na samotné postavě

Kaštany a ořechy často slouží jako tělo zvířete. Plastelíny se snadno spojí s přírodním materiálem, přidají k řemeslu barvu a strukturu

Řemesla z lepenky a plastelíny ve formě aplikace: kreslení netradičním materiálem

\ t

Řemesla vyrobená z plastelíny na papíře otevírají světu tvořivosti mnoha lidem, kteří dosud nebyli známi. Aplikace jsou ve formuláři známějšípráce s papírem nebo lepenkou, ale lze ji provést i hlínou. Jako základ potřebujete silnou lepenku.

Je možné zpracovat celý list lepenky, vše rozprostřít prsty

Pozemek může být složitý a jednoduchý. Poprvé je lepší vzít si malý list, protože bude obtížné pokrýt a rozšířit velké množství jílu s nezvyklým použitím.

Jednoduchá verze žádosti pod vlivem dětí ve školním věku. Na těle ryb jsou aplikovány vzory s různými materiály a doplňky

Každý prvek je vytvořen samostatně, je to tvrdá práce. Každá jehla je vytvořena ze zkroucených tenkých párků a vejde se na obrázek ježka

.

Video: jak kreslit plastelínu a obiloviny

Myšlenky na výrobu postav a použití jílu pro dospělé

Existují nějaké možnosti pro řemeslníky z plastelíny pro dospělé, které mohou být vytvořeny ve vašem volném čase, což by mohlo přinést pletené muzeum tvořivosti? Pro dospělé jsou samozřejmě k dispozici i plastikové výtvory. To mohou být postavy s velkým množstvím malých realistických detailů nebo skutečnými obrazovými aplikacemi.

Lidská čísla je obtížné reprodukovat, ale bude to zajímavá práce. Na pomoc se používají párátka a plastové nože

Z těchto vermicelů, "kreslit" krásné krajiny. Není nutné hledat plastelínu s velkým počtem barev, odstíny se získávají smícháním originálních kusů navzájem

.

Proces kreslení plastelíny je jednoduchý, ale prsty musí být zvyklé na konstantní tlak

Tvořivost nám pomáhá v životě a činí ji bohatší a zajímavější. Smyslem je spolupracovat s dětmi na řemeslných výrobcích z plastelíny a těšit se z okupace.