Každodenní zázrak a kouzlo dávných tradic nábytku ve stylu Provence

Zapomeňte na shonu dlouhých pracovních dnů, které chci být na cestě domů. Nezáleží na tom, jestli jsme v tlačenici na autobus, metru nebo na autě v autě - všichni chceme být v teple našeho domova. Domácí pohodlí a pohodlí lze snadno vytvořit se správným nastavením, které vám může poskytnout nábytek ve stylu Provence. Nejkrásnější recenze nábytku dnes čtenářům redakce online časopisu Homemyhome.ru.

Barevná paleta a hlavní charakteristické rysy nábytku ve stylu Provence

Provence je úžasně krásný, elegantní a zároveň jednoduchý styl. Jsme v tomto článku bude říkat, co to je, například vybavení bytových prostor. Styl vychází z francouzských tradic sídliště a kombinace interiéru s přírodními motivy.

Denní inspirace a pohodlí domova

Barevná škála interiéru je zapůjčena z přírodních historických krajin: atmosféra je tkaná jemným světlem slunce, levandulovým polem, azurovou vodou, bílými mraky a olivovou trávou.

Levandulový odstín symbolizuje provinciální styl

Tradiční kombinace bílých a modrých tónů v jakýchkoli variantách

Bledozelené odstíny dobře vyhovují provensálským tradicím

Bílá-fialová ložnice je vhodná nejen pro dívky, ale i pro mladé muže

Pískové odstíny dodávají duši teplo

Kromě barev se Provence vyznačuje složitým dekorem, který je přísně z přírodních materiálů.

Každý porcelánový kelímek by se měl ideálně hodit do jediného provedení

.

Kytice ze sušené levandule vypadají vedle řezacích desek skvěle. V takové kuchyni bude vždy příjemné cítit

Nábytek uměle vyrůstá, každý čip je výsledkem tvorby pána a nečas

Pozor na detaily: kufry, skříně, zásuvky - magická provence se táhne všude s levandulovým závitem

Kovový nábytek, natřený bílou barvou, vypadá jednoduše a neváží místnost

Žádné výrobky z plastů a jejich části: pouze dřevo, kov, větve, vosk, koše, přírodní textilie.

Související článek:

Provence styl v interiéru. Fotografie, základní kánony stylu, pravidla pro zdobení různých místností, výběr dekorativních a dekorativních materiálů, doporučení návrhářů a výběr z nejsofistikovanějších interiérů, foto příklady nejlepších možností použití stylu jsou v naší publikaci.

Druhy nábytku ve stylu Provence

Každý detail nese otisk Provence: dovedné stárnutí věcí a kusů nábytku vzdává hold mistrovským návrhářům. Chips, peelingová barva, drsné povrchy se nezdají být opotřebované, ale získávají zvláštní lesk.

Nábytek může být dřevěný a poměrně masivní, složený z modulů nebo odděleně prezentovaných předmětů. Pokoje poskytují nejen skříně a postele, ale také komody, skříně a stoly.

Stravovací a kuchyňské stoly ve stylu Provence

Celá rodina, hosté se scházejí u stolu, stejně jako individuálně v různých časech u kuchyňského stolu se může objevit každý, kdo žije v domě. Pro jídelní stůl stůl - sémantické centrum. Ale v provence nepřekoná dekua je součástí celkového složení.

Ačkoliv se bílé povrchy snadno špiní, jsou stále podvědomě vnímány jako něco jasného a čistého. Každý má rád takový stůl

Dřevěné kusy nábytku jsou pro tento styl tradiční. Hladkost čar je bezchybná

Bílý kulatý stůl se kolem něj shromáždil docela nasycenými barevnými židlemi, ale všechny dohromady zřejmě v kombinaci s tónem zdí

Deska původně zdobí stůl

Židle Provence

Židle je pohodlný kus nábytku a je krásná, když nejde jen o funkční věc, ale o skutečné umělecké dílo. Provinciální styl diktuje vlastní konstrukční podmínky, takže odmítneme vše, co je objemné a moderní a ponoří se do světa starověku, kovu, dřeva a měkkých textilií.

Textilní židle jsou pohodlné a dodávají pocit pohodlí

Metal - neznamená těžké a masivní

Komfortní záda a měkké sedadlo - komfort ve všem a jemné barevné řešení pomůže výrobku zapadnout do jakéhokoli provensálského designu

Dřevo je dobře kombinováno nejen s bílou

Sedací soupravy Provence

Nebudete muset zápasit s tím, jak a s čemu poskytnout pokoj ve stylu Provence: specializovaný nábytek pochází z různých částí Země a ze sousedního Běloruska (Běloruska). Nebude těžké si objednat ten, který se vám líbí.pohovka v online katalogu.

Pohovky ztělesňují takové kvality, jako je měkkost, pohodlí, krása, dobrá kvalita. Textilie mohou být monofonní nebo se mohou skládat z květinových vzorů.

Jemné barvy nepřitahují pozornost, nedávají zbytečný důraz

Dřevěné boční stěny přidávají stylu rustikální jednoduchost

Monotónní nábytek z neutrálních tónů je nutně doplněn množstvím textilií

.

Rozkládací pohovka může mít další úložnou funkci a vypadá snadně

Provence se vyznačuje množstvím polštářů šitých jak z pytloviny, lnu a bavlny: na pohovku je položena nádhera polštářů a slouží nejen pro pohodlí sedící osoby, ale i pro výzdobu.

Židle ve stylu Provence

Židle se označují jako čalouněný nábytek a tato kvalita je základní: bez ohledu na to, jak krásný je výrobek, když je nepohodlné sedět a odpočívat, není vhodný pro vybavení.

V ideálním případě jsou židle součástí jednoho souboru s pohovkou. Není to však nutné.

Pruhované křeslo s kovovými prvky se nestane nadbytečným v květinovém obývacím pokoji nebo ložnici

Dvě židle se na sebe podívají a odvrátí pozornost od „extra“ televize. Dvacáté první století není vždy snadné kombinovat s Provence

Bílo-modrou kombinaci lze úspěšně vyjádřitpřes květinové textilie pro lehátka

Židle s nízkými zády pracovaly dobře pro obývací pokoje a jako nábytek a jako prvek dekoru

Skříně a komody ve stylu Provence

\ t

Skříně a komody by neměly být nepřiměřeně přidělovány do návrhu místnosti. S obecnou funkčností by měly odpovídat jemnému obrazu francouzské antiky. Skříně lze vyrobit speciálně pro skladování kuchyňského nádobí, oblečení, knih. V souladu s tímto návrhem je zvoleno provedení a vzhled.

Kuchyňské nástěnné skříně-police jsou velmi vhodné pro malé věci a nádobí

Multifunkční modulární stěna najde místo v ložnici a kanceláři

Dvoukřídlé skříně jsou klasickou variantou. Hlavní roli zde hraje vnější výzdoba

Takový nábytek je stejně vhodný pro styl země i Provence: bílé dřevo vypadá jednoduše a působivě

Veškerý provensálský nábytek je obvykle světle pastelových barev: bílý, písek, krém - a je ze dřeva. Kovové kování nebo nepostřehnutelné, nebo mistrovsky zdobené.

Postele Provence

V provensálské ložnici zaujímá lůžko centrální místo. To je pevnost pohodlí a pohodlí, takže design tohoto prvku nábytku je věnována velká pozornost. V měkkých textiliích se můžete utopit, květiny a květinové vzory dodají jen pocit.blaženost. Pro výrobu lůžek z dřevěných nebo kovaných kovových vložek. Řezbářství na nábytku je vítané.

Dokonce i pro jednu osobu v Provence instalují velké masivní lůžko, které nevytváří místnost těžší. Čelo je obvykle zdobeno pomocí nočních stolků a pěkných lamp

Polštáře jsou doplněny vybraným textilním pozadím. Dokonce i záclony hrající roli baldachýnu jsou v jemné harmonii s tkaninou

Dřevěné postele jsou zdobeny decoupage a kresby s povinným květinovým vzorem

Olivový povlak, polštáře a bílá dřevěná postel - z kteréhokoliv konce místnosti je nejpřitažlivějším místem, proto je vydávána odpovídajícím způsobem

Pravidla pro umístění a výzdobu nábytku ve stylu Provence

Decor je navržen tak, aby vytvořil požadovaný obraz a vzhled místnosti. Klíčovými momenty stylu jsou čerstvost, lehkost, čistota a odkazy na zemský způsob života.

Poradenství!Provence je ideální pro lidi, kteří zbožňují malé věci, jako jsou rámy, květináče, svícny, ozdobné lampy a lampy, vázy, figurky, košíky a zásuvky.

Provensálský nábytek na chodbě

Chodba umožňuje lidem vstup do vnitřního světa bytu a domu, a jak budou lidé žijící v tomto domě vnímáni, závisí přímo na vnitřku chodby.

Toto je oslavasvětlo a teplo

Nepořádejte se s prostorem malé chodby. Zde je vše v podstatě: lavice, závěs, šatní skříň a polička. Škrábance na světlém pozadí dřeva vypadají přirozeně

Olivové pozadí odpovídá vegetativnímu tématu a vydává bílý nábytek.

Provensálský nábytek v obývacím pokoji

Máte-li nápad vybavit obývací pokoj ve stylu Provence, musíte si v něm koupit vhodný nábytek. K vybavení obývacího pokoje není tak snadné, jak se zdá na první pohled. Hlavním úkolem není přehánění s jemnými tóny a různými doplňky.

Design moderního obývacího pokoje v provensálském stylu: úspěšný pokus učinit stěny tmavšími a tradiční světlý nábytek kompenzuje toto ztmavnutí

Množství světla vždy příznivě zdůrazňuje nábytkové sady světlých barev. Různé designové a dekorační stolky úspěšně zapadají do interiéru s měkkou pohovkou a křesly

Dlouhá pohovka s množstvím polštářů je dobrým řešením pro obývací pokoj

Nábytek ve stylu Provence v ložnici

Aby bylo možné řádně vybavit ložnici, začněte výběrem textilií: světelné záclony vytvoří správnou náladu. Nyní se můžete rozhodnout, jak nábytek uspořádat tak, aby příznivě zdůrazňoval krásu a interiérový styl.

Lůžka dávají hlavní místo: v tomto oblaku měkkých tkání, které chcete spadnout z prahu, a elegantní ozdobné cetkybude krásně zarámovaná postel.

Pokud vezmete jako základ teplé barvy, ložnice se okamžitě změní v útulné hnízdo. Vyřezávané vzory na nábytku nevypadají domněle, měkké světlo z lampy vedle postele nedráždí oči: zde si chcete vychutnat ticho

Odstíny béžové a růžové také úspěšně vytvářejí osvědčenou náladu. Kovové zkroucené vzory vypadají originálně a květinové obrazy - vhodné

Světlé pozadí a malé květy na bílém - nepostradatelný úspěch

Provence se nezdá vždy lehké. Pokud vezmete několik tlumených tónů a strom tmavších tónů, bude dojem vážnější

Související článek:

Nábytek v provensálském stylu v dětském pokoji

Čalouněný nábytek ve stylu Provence v dětském pokoji postrádá náročnost, bez tváře - je to ráj pro dítě s rozvinutým pohledem na svět.

Růžové, levandulové, fialové - barevné kombinace se objevují v popředí. Dívky budou milovat ložnici v jemné barvě s množstvím textilních věcí malovaných květinami

Cute childish pro dítě školního věku. Jemné máty odstíny, pěkný ornament,svítidla a lustr, které se navzájem odrážejí - všechno je tady. Nic, co by ztmavilo vzhled místnosti

Jedna náhlavní souprava vypadá vesele s jasnějším květinovým vzorem. Zbytek místnosti by měl takové bohaté barvy neutralizovat, jinak celkový dojem zkazí

Provence ve stylu Provence v kuchyni

Kuchyňská zóna není pro každého, je žádoucí místo v bytě. Chcete-li změnit pracovní prostor hostesky na útulný koutek, musíte si vybrat vhodný design pro místnost. Nábytek do kuchyně by měl zahrnovat nejen příjemný vzhled, ale také množství polic a úložných prostor. Běloruský nábytek ve stylu Provence se také ukázal jako dobrý nápad na vybavení kuchyní.

Trivia je všude, drobnosti jsou blízko: s dekorem se kuchyň stává nejen pracovním místem, ale velmi útulným místem

Původní balkónové balkóny i při absenci věcí a figurek vypadají krásně

Skříň na skladování alkoholických nápojů vypadá poněkud domýšlivě

Pompousness ruka v ruce s rustikální starou jednoduchostí jižní Francie

Moderní kuchyně jsou poněkud jednodušší, bez množství jemných detailů

Související článek:

Kuchyně Provence-styl : základní parametry, výběr barev s příklady dokončených projektů, definice s dokončenímmateriály; Kritéria pro formulaci nábytku, svítidel, technického vybavení, dekorativního a funkčního příslušenství - přečtěte si publikaci.

Nábytek ve stylu Provence v koupelně

Koupelna je také krásně navržena v Provence: malé police, skříně, stoly a umyvadla: zde je oblast keramiky, obkladů, dřeva a chromu.

Půvabné nohy litinové lázně, vyřezávaný nábytek, dveře do skříně: jsme přesně v 21. století?

Množství bílé neznamená, že koupelna vypadá jako nemocnice, ale dodává pohodlí

Můžete si vytvořit vlastní decoupage a vymalovat nábytek ve stylu Provence

Pro nezávislou výrobu provensálského nábytku se používají staré židle, skříně, komody, stoly. Jakýkoliv styl masterup ve stylu dekoru ve stylu Provence nabídne kromě zpracovávaného předmětu také nátěr, tmel, paletový nůž, lepidlo PVA, lak craquelure, krásný ubrousek s květinovým motivem, štětec.

Je příjemné a užitečné pracovat vlastníma rukama

Video: jak malovat nábytek ve stylu Provence

Oblíbený nábytek značky v Provence stylu

\ t

Stylový nábytek Provence se stává populárním. Zabývá se ruskou a běloruskou výrobou: poptávka vytváří nabídku. Salony jako Tryu-mo, Mylittle France, Pinskdrev nabízejí ready-made pravítka provensálského nábytku a nevadí, že produkt bude na objednávku.

Jak si vybrat nábytek vProvence styl - doporučení naší redakční rady

Pokud si chcete koupit nábytek ve stylu Provence, zde je několik tipů:

  • v případě potíží s výběrem nábytku je lepší dát přednost bílým výrobkům z důvodu jejich všestrannosti;
  • Ano, Provence je květinovými motivy, ale nepokrývá každý centimetr bytu květinovými ornamenty: mlátit místnost nekoupí;
  • vybíráme textilie pouze přírodní;
  • při volbě skříní je třeba zohlednit nejen její vnější francouzský starožitný lesk, ale také kapacitu polic a zásuvek. Krása je krása a funkčnost nebyla zrušena;
  • Neměli byste si objednat první model, který se vám líbí: je možné, že podobný v jiném katalogu bude levnější a dodávka bude výhodnější. Provence je módní trend, takže nemá smysl spěchat.

Ponořte se do atmosféry jižní středověké Francie a podělte se s námi o své dojmy!