Když jste unavení z nábytku jako všichni ostatní: vyberte si exkluzivní atmosféru starověku

Ano, moderní nábytek katalogy nám doslova tuny různých nábytku. Ale co když obyčejné pohovky, stoly a židle z odpadních produktů ve formě dřevotřískové desky a dřevovláknitých desek již dlouho nudí? V tomto případě nabízí HomeMyHome vydání jako starožitný nábytek. Níže uvádíme všechny vlastnosti těchto výrobků a zjistíme, který interiér se hodí. Jste s námi?

Krása, síla a spolehlivost

A co starožitný nábytek

Nábytek, který vypadá jako by přišel do domu nebo bytu od dávných dob, vypadá velmi solidně, originálně. Výrobci nabízejí kuchyňské soupravy, \ tnávrhy zahradního nábytku, předměty pro vybavení obývacího pokoje a další možnosti.

Něco lze zakoupit v hotových katalogech, ale něco se děje pouze pro individuální objednávku

Externě - jedná se o výrobky, které mohou vypadat jako palácová souprava a jako dobrý rustikální nábytek. Vše záleží na způsobu výroby, materiálu a jeho zpracování

Aby byl nábytek opravdu vypadající starý, jeho rohy jsou sraženy, jsou vytvořeny nepravidelné hrany, odírány jsou nerovnoměrně natřeny, štěpky jsou štípané a cvrkané, můžete najít škrábance, a pokud je v produktu kov, můžete na něm dokonce najít korozi. Samozřejmě, že výrobky jsou zcela nové, dělají to všichni mistři konkrétně, pro účinek starověku.

V jakých barvách takový nábytek

Starožitné výrobky mohou zůstat v přirozené barvě dřeva, pouze ošetřeny lakem, nebo mohou být natřeny a vybarveny. Nejčastěji zákazníci hledají světlé odstíny s efektem přenosu z jiné barvy.

Zdá se, že nábytek je skutečně natřen. Někdy tmavý vosk je aplikován na lehký tón pro takový účel

\ t

Dřevo může být ošetřeno dřevěnou skvrnou různých barev, je to ještě lepší zbarvení a vypadá spíše jako starověk

.

Související článek:

Bytový nábytek ze dřeva : pro zahradu, dětský pokoj, kuchyň, koupel, zahradu, altán, jak obnovit nábytek, tipy a triky specialisté - v našempublikace.

Jaký starožitný nábytek je vyroben z

Retro nábytek není vyráběn továrně, ale ručně, což plně vysvětluje jeho cenu a kvalitu. Často je řez z pevného masivního dřeva, následuje transformace a transformace na něco krásného.

V práci využívají kartáčování (vytváření reliéfu stromů pomocí zpracování vrchní vrstvy), patinování a další technické postupy. Mistr se bude snažit zdůraznit všechny prvky, které vytvářejí dojem starověku

Výběr dřeva je důležitý. Výrobky z borovice, buku, břízy, jasanu, dubu. Každý materiál vyžaduje svůj vlastní přístup ke zpracování

Borovice je měkká a lehká, ale její textura není zvlášť výrazná.

Březový nábytek má průměrnou hustotu, nereaguje dobře na změny vlhkosti. Takové produkty nejsou vhodné do kuchyně

Bukové náhlavní soupravy jsou hygroskopické, takže pro ně je k dispozici dodatečná ochrana proti vlhkosti. Je jasné, proč buk nábytek nemůže být v koupelně.

Dub je silný a krásný, ale je těžké pracovat a má značnou váhu.

Příborníky, skříně, stolní desky a další jsou vyrobeny z dubu

Kované prvky a běžné moderní detaily jsou používány jako příslušenství, které nezpůsobí nesoulad ve vzhledu objektu.

Pokud jde o podstatu a nedostatky

\ t

Každý subjekt má kladné i záporné stránky. Starožitný nábytek není výjimkou.

Ozásluhy: nejprve musíte zmínit nádherný vzhled. Je okamžitě zřejmé, že se nejedná o rozpočtovou možnost, ale o drahý, reprezentativní produkt.

V takovém nábytku je okamžitě viditelné ruční zpracování, které ocení i ti, kteří jsou daleko od tesařství

.

Nábytek je pevný, vydrží více než deset let a zůstává v původní podobě. Zpracování umožňuje instalaci sluchátek v podmínkách kuchyní a koupelen.

Stojí za povšimnutí, že se jedná o výrobek šetrný k životnímu prostředí s výjimkou nátěrů na nátěry barev a laků, ale u takových výrobků si vyberte kvalitní laky, které nevypouští toxické látky.

Cena této starožitnosti je báječná, zatímco takový nábytek, vyrobený v moderních podmínkách, vypadá stejně dobře.

Mezi nedostatky je výrazná nevýhoda označována jako vysoká cena. V opačném případě záleží na typu dřeva a dovednosti mistra: kvalitní výrobek bude stát v podmínkách vysoké vlhkosti, zatímco nedostatečné zpracování zkrátí životnost konstrukcí.

Co lze říci o starožitném nábytku různých stylistů

V závislosti na přání osoby je situace vybrána: akcent je nebo je plně v souladu s určitým stylem, každý rozhoduje sám za sebe. Nabízíme pohled na styly, kde se tento „starý“ nábytek dokonale hodí.

Země a chaty

Country hudba se zdá být jednoduchá a poněkud drsná v zemi, takže byste se měli zaměřit na drsnost, nerovnosti a strukturu materiálu. Země je dobrá v kuchynia v jídelně. Malovaný nábytek se do země obtížně vejde.

Pevnost stromu je dobrá v zemi

Chata získává na popularitě. Skvělý styl pro venkovské a lovecké domy, venkovské vily. To je kombinace elegantní jednoduchosti a praktičnosti. Interiér, který žádá, aby byl starožitný nábytek, s přirozenou barvou dřeva.

Kožešiny a dřevěné konstrukce domů ve stylu chaty jsou ideální pro uspořádání „starožitného“ nábytku

Provence a ročník

O Provence může říci barvu nábytku: jedná se o bílé tóny, odstíny lila, světle modré, bílé a máta, pastelové barvy. Přítomnost trhlin, nutných odřenin. Výrobek může obsahovat kovové kované předměty.

Můžete si vybrat fasádu s květinovými ornamenty v podobě nenápadných květin.

Jedná se o nábytek, natřený ve vhodných barvách, s poškrábáním a skvrnami, ze kterých byla barva speciálně odstraněna

Vintage styl je známý pro své hladké linie, geometrické uzly. Ti, kdo dělají interiér pod ročníkem, mají velmi zvláštní charakter.

Tento typ nábytku může být v obývacím pokoji, v ložnici a v jídelně

.

Chebbi-chic

Chebbi-chic je jemný a příjemný styl. Nábytek by neměl vypadat hrubě. Vyberte lehce zbarvené lehké produkty. Zdá se, že sada nábytku byla sem přivezena z cache minulého století.

Vybledlé, zdánlivéprůsvitný vzor, ​​pastelové nebo bílé barvy

Nábytek je charakterizován konvexním ornamentem a basreliéfem a vzor by neměl vypadat „těžce“.

Starožitný nábytek: vybíráme interiér

Moderní interiéry jsou špatně přizpůsobeny starožitnému nábytku. Má smysl se podívat na hotové projekty designérů, jejich nápady jsou někdy velmi „chutné“.

Předsíň a obývací pokoj

Samotná vstupní hala určuje velikost a celkové rozměry nábytku a je na majitelích, aby si vybrali stylisticky vhodné modely nábytku. Nejprve hovoříme o místě skladování. To může být skříň nebo dokonce hrudník, věšáky, komody, noční stolky.

Zavěšené police jsou vhodné na chodbě

Vynikající hrudník pro skladování obuvi. Můžete si na něj dokonce sednout

V obývacím pokoji si můžete objednat knihovnu, která okamžitě změní místnost. Pod TV fit postava komoda, která najde místo dekorativní věci.

Konferenční stolek se může jevit jako „starý“ host

Pokud je obývací pokoj malý, měl by být opuštěn masivní nábytek. V takové místnosti bude nepohodlné, protože je zřejmé, nepořádek prostoru.

Ložnice a koupelna

V ložnici můžete uspořádat mnoho nábytku, které by byly vhodné v takové místnosti. Vše záleží na tom, jak by měla vypadat útulná ložnice, podle majitele pokoje.

Postel vypadá více než důkladně

I v moderním stylu naleznesedadlo ze starožitného nábytku

Koupelna vyžaduje dobrou ochranu nábytku. Pokud jde o barvu, měla by být v souladu s obecným tónem místnosti, ale zdůraznit situaci.

„Starý muž“ může být velmi jemný

Koupelna se stává elegantním pokojem

Kuchyně

V kuchyni je ústředním místem jídelní stůl s masivní pracovní deskou. To je centrum kuchyně "vesmíru", takže byste měli zvolit speciální možnost. Postavené nohy a vyřezávané židle budou pravděpodobně skvělým řešením. Skladovací sada by neměla způsobit nesoulad se zbytkem kuchyně.

Dřevěná kuchyňská linka pohání mnoho se svým elegantním vzhledem

Barevná souprava činí z kuchyně velmi atraktivní

Jaké metody výroby starožitného nábytku lze použít ručně

Pro ty, kteří vyrábějí nábytek vlastníma rukama, se můžete pokusit, aby byl nejen jedinečný, ale i starožitný. Pojďme se seznámit s technikami stárnutí nábytku.

Chemické ošetření

Borovice se nejčastěji chemicky zpracovává jako materiál. Na povrch výrobku naneste vhodné reagencie. Jsou zodpovědné za to, jak materiál praskne.

Není to nejsnadnější způsob pro domácí řemeslníky

Chemické ošetření je škodlivé pro lidské zdraví, takže první věc, kterou by se měl mistr naučit, je pravidla bezpečné práce s vybraným činidlem.

Tepelné zpracování

\ t

Vnitřní povrch může být vytvořen tepelným působením dřeva. Také docela pracný způsob.

Je nezbytné, aby plamen hořáku nebo hořáku šikovně směřoval na materiál. Je důležité nespálit celý povrch, ale pouze nerovnoměrně zničit povrchovou vrstvu.

V budoucnu je dřevo ošetřeno smirkovým papírem nebo metalizovaným kartáčem, který vyčistí spálená místa

Popel se odstraní, textura materiálu se zjemní, zpevní zpracováním

Zůstane aplikovat dvě vrstvy lněného oleje, což umožní každému důkladně zaschnout.

Kartáčování

Zajímavým způsobem pěstování dřeva je použití tvrdého kartáče.

Výzva spočívá v aktivní práci tvrdého metalizovaného kartáče nad horní vrstvou dřeva. Musí být zcela odstraněna, odhalující textilní vlákna

Pro tuto práci můžete kromě ruční metody použít speciální trysky.

Na materiál by měl být nanesen polyuretanový základní nátěr (zvolte ten, který má nejvyšší procento suchého zbytku). Nanáší se štětcem nebo sprejem a čeká na úplné vysušení.

Po vysušení se povrch rozemele a hromada se odstraní. Zbývá nanášet laky barvivovým pigmentem.

Odstranění zbytků laku, nezapomeňte obdivovat okamžik starého nábytku

Zlacení a patinace

\ t

Je možné proměnit nábytek do starožitného patinováním. ProTo je třeba aplikovat jeden nátěr laku, který je po zaschnutí pokryt patinou. Po 30-40 minutách se provede povrchová úprava metalizovaným kartáčem. Čím je aktivní a aktivní, tím větší je vliv stárnutí.

Na konci práce všechno otřete hadříkem a lakem

Chcete-li zlacení, můžete si vzít houbu a ponořte ji do vhodné barvy. Jako možnost koupit zlatý list a fleytsovy kartáč. Položila lepidlo Mordan a velmi rovnou vrstvu. A teď nejzajímavější: prsty jsou pokryty křídou. Vezměte potál a položte ho na ošetřený povrch. Mezery jsou pokryty fólií.

Nakonec musí být vše vyleštěno a lakováno

Zbarvení efektem craquelure

Kdo neví, existuje velmi zajímavý lak, který vytváří efekt vzniku trhlin. Tento zázrak se nazývá „craquelure“ nebo „crackle“. Nejprve položte podklad na materiál: barva zvolila takovou možnost, jakou barvu by měly být trhliny. Jakmile je podklad suchý, naneste lak craquelure. Je důležité aplikovat všechny šmouhy v jednom směru a nezapomeňte přidat barevná schémata.

Objeví se požadované trhliny

Jejich velikost závisí na laku: mohou to být elegantní trhliny podobné těm, které se objevují ve starém porcelánu nebo malbách. Nebo to může být velké praskliny jako barva, která má popraskané s věkem.

Poslední etapa zahrnuje koronový povlak běžným lakem. Celý proces je vidět na videu.

Video: obyčejný nábyteklak

Ano, starožitný nábytek je moderní, krásný, velký a trvanlivý. Domy s takovým nastavením se zdají být tajemné a zvláštní. Líbí se vám takový nábytek