Když milý domácí mazlíček potřebuje dobrý domov: jednoduchá pravidla, jak si vyrobit psí dům vlastníma rukama

Když rodina žijící v soukromém nebo venkovském domě dostane čtyřnohého strážce, měli byste se okamžitě obávat místa bydliště zvířete - ne každý má rád žít společně se psem. Redaktoři internetového magazínu HomeMyHome.ru navrhují řešit problematiku bydlení domácího mazlíčka a nabízí doporučení, jak vyrobit stánek vlastníma rukama pro psa.

Jedná se o ochranu před povětrnostními podmínkami a pohodlnou existenci psa na území lokality

Nápady na výrobu stánkupro psy s fotografickým designem

Když si lidé budují dům pro sebe, nemyslí si, že by to bylo ošklivé a nepříjemné, stejně jako se psem: živá bytost potřebuje dobré životní podmínky.

Nezáleží na tom, zda se jedná o stánek pro malého psa nebo obrovského vlkodlaka - mělo by to být plnohodnotný domov

.

Šikmé stavby jsou snazší, zejména při absenci stavebních dovedností

.

Sklon takové střechy je odvrácen od vchodu, takže žádná voda nekape na nos zvířete vyčnívajícího z průchodu, vytvářející louže pod budkou.

Nejrozšířenější jsou produkty se sedadly

V severních oblastech jsou střechy a stěny nutně izolovány zevnitř

.

Zvláštností štítových kabin v drsných obydlích je přidání podkrovního podlaží tak, aby se minimalizovaly tepelné ztráty.

Tip!Pod střechou lze snadno vybavit místo pro skladování příslušenství pro psy.

Úhel sklonu může být různý (5-60 °)

Dvoupokojový stánek se skládá z předsíně a ložnice. Takové stavby jsou obzvláště populární v oblastech s krutými zimami

.

Pohodlí pro psa ve struktuře se dvěma místnostmi je to, že když prší nebo sněžení, zvíře může klidně pozorovat okolí dvora a otpattsya v teplém loži, když mráz zasáhne.

Veranda skrývá psa před deštěm a sněhem, ale nechrání ho před větrem. I když se jedná o sousední budovyVětruvzdorná funkce, dává smysl dát takovou krásu na dvoře

Letní varianta, která nezahrnuje trvalé bydliště psa na ulici

Ne každý může stavět dvoupatrové paláce. A ne každý pes se bude zajímat o druhé patro. Pro velká zvířata jsou takové budovy neúprosné a drobní psi snadno stoupají, aby pozorovali území. Kotviště může být umístěno v tomto případě a nahoře a zespodu jen z místnosti.

Na místo můžete umístit verandu jako místo odpočinku

Nikdo nezakazuje investovat do struktury celé skupiny tvůrčích

Pokud jsou dva psi, můžete provést dva zápisy

Jaké materiály pro výrobu psí boudy

Pojďme zjistit, jak udělat chovatelskou stanici pro psa vlastníma rukama az jakých materiálů lze postavit dobrý dům. Ze dřeva se osvědčily jehličnany. A není nutné stavět chovatelskou stanici z ošetřených desek, můžete si vytvořit skutečný srub. Velmi rozpočet možnost zahrnuje použití překližky a podlahy. Aby se zajistilo, že dřevo vydrží dlouho, je ošetřeno vnějším povrchem impregnační ochrannou látkou a v případě potřeby se zahřeje zevnitř. Cihla je monumentálnější: takové kabiny jsou těžké a masivní, takže je lepší je instalovatna bázi pásky.

Související článek:

Voliéra pro psy : fotografie a typy konstrukcí s popisem toho, jaké stavební materiály jsou potřebné pro vlastní konstrukci pera pro psy, než aby pokryl podlahu voliéry a co je lepší stavět zdi, rozměry pouličních staveb, jejich uspořádání, jak vytvořit voliéru pro byt - přečtěte si publikaci.

Jak určit velikost psí boudy

Je-li kabina potřebná pro velkého psa takových plemen, jako je Alabai, tibetský doga, sv. Bernard, je důležité, aby nedošlo k omylu s velikostí: zralý pes by se neměl cítit jako solená houba v plechovce v domě. Ano, a malý pes není v pořádku, aby mohl sedět v obrovské budově v zimě - takový člověk by nikdy nebyl teplý s dechem.

Velikost boxu pro psy závisí na údajích o původu. S ohledem na tyto ukazatele navrhují nejen vnější část budovy, ale také povolují izolaci - ukradnou malý prostor

Měříme zvířátko - délka chovatelské stanice by měla být + 5 cm od délky zvířete od nosu po ocas. Šířka je vyznačena ve výšce psa plus 5 cm a nyní je třeba změřit obvod hrudníku: otvor by měl být širší o 5 cm a o 5 cm delší než výška zvířete v kohoutku.

Tip!Pokud pes ještě nevyrostl, pak se můžete spolehnout na ukazatele z referenčních knih.

Výška chovatelské stanice musí být o 15 cm vyšší než výška v kohoutku: pes se nesmí dotýkat stropu hlavou, pokud chcesedět uvnitř. Hloubka se vypočítá na základě skutečnosti, že se zvíře pohodlně usadí na své straně a bude moci volně rozšiřovat tlapky. Výška šelmy v kohoutku je zvýšena o 15 cm a přijímá hloubku.

Při navrhování chovatelské stanice z vestibulu se počítají rozměry zvířete: malá plemena budou pohodlná v místnosti o délce 75 cm, šířce 65 cm, výšce 65 cm, ale pastýř ocení délku 120-125 cm. Velmi velká zvířata budou potřebovat délku místnosti 145 cm, šířku 105 cm a výšku 100 cm.

Jak si vybrat místo pro psí boudu

\ t

Volba místa je podmíněna přáním vlastníků vytvořit dobré životní podmínky zvířat:

  • Neměli byste chovat chovatelskou stanici v otevřené slunné oblasti;
  • Místo by nemělo být na křižovatce všech myslitelných a nepochopitelných větrů;
  • postavil stánek do blízkosti plotu s mezerami - dostat nervózní nervózní zvíře. Děti mohou škádlit šelmu a prostě otravovat minulé lidi;
  • totéž platí, pokud je ulice za plotem velmi hlučná, je lepší instalovat budovu, která není v blízkosti plotu, za kterým je takový hlasitý život;
  • Při zřizování stánku v údolí byste měli být připraveni na to, že se pes přesune do domu první jaro, protože její dům se bude jednoduše vznášet ve vodě.

Naši mladší bratři mají stejné právo na slušný život

Jak izolovat psí boudu

Potřebuji teplou psí stánek? Pokud zvíře mělo štěstí žít "na jihu", pak můžeme vlastníkům blahopřáts tím, že se nemusí obtěžovat izolací psa. Severní regiony budou muset znovu investovat.

Piliny, pěnový plast a minerální vlna jsou dobré jako izolační materiály. Izolace podléhající podlaze a stěnám a střeše. Jako izolace se používá minerální vlna, pěnový plast nebo běžné piliny. Zahřívání leželo na stěnách a střechě zevnitř. Potom je izolační materiál uzavřen parotěsnou zábranou. Podlaha je izolována zespodu běžnými pilinami.

Jak postavit dřevěný psí dům vlastníma rukama

Po obdivování fotografie chovatelské stanice pro psa na internetu je čas začít vytvářet dům pro psy vlastníma rukama ze dřeva.

Dům pro psy, ručně vyrobený ze dřeva

Dřevo je vynikající materiál, který byl po staletí testován. Ano, taková chovatelská stanice bude stát méně než cihla, ale příště se palác objeví. Pokud je to žádoucí, můžete postavit psí dům z palet a palet, které lze snadno obléknout překližkovými listy. Ale pokud k věci přistupujete důkladně, ale připravují dobrý materiál a sadu nástrojů. Jako stavební materiál se také doporučuje srub nebo deska: výrobky jsou masivní, trvanlivé a elegantní.

Video o stavbě dřevěné kabiny

Jak připravit výkres pro výrobu psí boudy vlastníma rukama

Především, je-li to nutné, sestavit dům vlastní rukou připravit náčrtek a výkresy psí boudy.

Výkresstandardní klasická krabice s přibližnými rozměry

Jednostranná střešní kabina je nejjednodušší

Proč neudělat psa otevřenou verandou?

Všechny velikosti lze snadno nahradit příslušnými velikostmi​​

Rozměry chovatelské stanice pro alaby

Nejprve nakreslíme náčrt budoucí struktury, poté změříme ukazatele velikosti zvířete. Podle náčrtu vytvoříme výkres ve dvou projekcích a označíme na něm všechny rozměry. Pokud ve stavebnictví neexistuje žádná zkušenost, pak je lepší, kromě výkresu obecné sestavy, nakreslit jednotlivé prvky, bude snazší orientovat se v detailech.

Podlaha a rám

Pro stacionární výrobky je lepší vytvořit sloupovou základnu, pro přenosné jedno, vložené tlusté desky se vejdou do několika řad.

Pro založení dřevěné podlahy budou zapotřebí tyče o rozměrech 100 × 100 mm

Na rám se položí překližka. Když je dno připraveno, je otočeno tak, že na druhou stranu je pěna vložena do spodního prostoru pro izolaci, je překrytá překližkou.

Nyní pokračujte s montáží vertikálních regálů čtvercových tyčí v rozích dna. Jsou upevněny ocelovými rohy. Je nutné zajistit, aby vertikální úroveň neunikla. Přišroubujte horní lem na sloupy a instalujte mezilehlé regály, pokud má být kabina dvoupokojová.

Zadní stěna a přední část

Zadní stěnu a fasádu lze vyříznoutihned z překližky. To bude vyžadovat dodržení všech velikostí uvedených na výkresu a elektrické skládačky. Pokud je sestava vyrobena z hranovaných desek, pak znovu, aby se usnadnila práce začátečník, můžete nakreslit šablonu hotové velikosti přímo na zemi a zkontrolovat. Odřezávání zbytečných částí desek, můžete prvky na rámu přibít.

Střešní a boční stěny

Nezáleží na tom, zda je rozhodnuto instalovat jedinou nebo dvojitou sedlovou střechu - každá možnost by měla být odnímatelná. To pomůže při volném přístupu do vnitřku budovy, ke změně lůžkovin a dezinfekci.

Boční stěny jsou zhotoveny vlastníma rukama, stejně jako zadní a přední stranou. Uvnitř psí boudy leží izolace, parotěsná zábrana a zavřete všechny lamely nebo šindel, jako na fotografii

Nosník o rozměru 40 × 40 cm a list RSD se odebírají na jednu střechu. Tyče vyrazené do rámu odpovídají vnitřním rozměrům budovy. Z výše uvedeného archu OSB. Zahřívání střechy nastává v důsledku pěnového plastu, který je pokryt vlhkoizolačním filmem. Na ohřívači zásobníku překližky. Zvažte, že by mělo být více než rám o 8-10 cm ze strany a zezadu o 18-20 cm - zepředu.

Střecha je pokryta střešní krytinou, profilem nebo dlažbou. Konečným nádechem je instalace kovového rohu na hřebenu

Jak udělat psí boudu s vlastními rukama z cihel

Malý Bobby stěží potřebuje vážnou cihlovou strukturu, ale pro obrovského hlídacího psa by byl takový dům užitečný.

Kamenné budovy budou stát velmi dlouho

Za účelem vybudování pevné, vysoce kvalitní cihlové chovatelské stanice provedou značení budoucí stavby na zemi a začnou kopat příkop podél jejího obvodu. Dostatečný rozměr je 25 × 25 cm - beton se vlévá do výkopu a pokračuje až po několika dnech. Za prvé, stěny jsou rozloženy, pravidelně kontrolují soulad všech vertikálů a úhlů, které by měly být dokonale rovné. Kamkoliv se nachází Laz, projít průchodem v několika cihlách. Po dosažení požadované výšky pokládky nad ní položte dřevěnou desku. Další pokládání bude již pevné. Uvnitř domu je třeba plně zahřát šindel nebo opláštěné dřevěnými prkny. Střecha je vyrobena samostatně a instalována v podkroví dřevěné podlahy.

Venku můžete vyrobit kabinu jakéhokoliv tvaru, ozdobit ji kameny, texturovanou omítkou, barvou

Základem takového „sídla“ je zdivo

Opět o kresbách a jiných nuancích tvorby vlastních psích stánků

Ne každý chápe hodnotu dobré kresby: čím podrobněji jsou v této fázi zpracovány detaily, tím menší je šance, že se ve stavebnictví vyskytne chyba. Neměli byste se spoléhat na to, že ruce samy budou cítit materiál - pokud chcete kvalitní trvanlivou práci, pak byste neměli zanedbávat výkresy a podrobné pokyny.

Doporučení!Pro sestavení výkresu můžete využít služeb architektonicképrogramů.

Členění stránek

Již bylo řečeno výše, kde by neměla být chovatelská stanice. Pojďme si ujasnit, že ne každá stránka má volné místo, ale je to pro lidské ruce, které byly vytvořeny k nápravě nedostatků. Jakékoliv místo může být vzato na vědomí: bojovat proti vlhkosti použijte odvodnění a zvýšení úrovně terénu. Také zde pomůže odvodňovací příkop. V ideálním případě lze dům s plošinou nasadit na chůdách.

Pokud pes sedí na řetízku, je zde možnost instalace dlouhého ocelového drátu pro větší svobodu zvířete. Řetěz se bude posouvat podél drátu, pes bude schopen běžet ve vzdálenosti prodlouženého řetězu a vrátí se do kabiny. Můžete si konkrétní místo - ale myslíme si, že psi milují kopat díry a skrýt tam kosti. Proto, pokud chcete nechat takovou příležitost pro vašeho domácího mazlíčka, pak stojí za to vybetonovat prostor kolem kabiny, jinak může pes vykopat základ a s pramenem se umýt proudem vody.

Přípravné práce a lití betonové vrstvy

Odstraňte kořeny pahýlů a stromů z oblasti, vyrovnejte místo, vykopejte příkop (pro pásy) nebo otvory (pro hromadu).

Nenásilí, že si doma vezmou své vlastní ruce pro psa v bytě

Byt nemusí izolovat psí dům, který šetří stavební materiály, finance a vlastní sílu.

Osvobozený od věcí, kávový stolek se sám stává chovatelskou stanicí pro domácího psa

Takový dům můžete postavit od nuly, s využitím doporučení pro stavbu konferenčního stolku, ale místo krabic, které zůstaly uvnitř volného prostoru.

Pro výrobu takového paláce používejte překližky, elektrické skládačky, výkresy a upevňovací prvky

Stavba je postavena stejným způsobem jako dřevěná stavba na ulici.

Další jednoduchá domácí volba pro malého domácího psa

Pro velká plemena je snazší odnést jakoukoliv starou komodu a obnovit ji tak, aby se vešly do vnitřku místnosti položením podestýlky uvnitř improvizovaného obydlí.

V závislosti na konstrukci psa, výklenek pod schody a jakýkoliv koutek lze použít jako kryt

Kolik je psí stánek - přehled cen

Psí box je možné zakoupit levně od mistrů a můžete najít možnost, která se hodí. Na internetu jsou nabízeny různé domy pro domácí bezpečnostní stráže. Dřevěné výrobky začínají svou cenu začít od 3000 rublů. Přítomnost izolace zvyšuje náklady. Velikost zvířete ovlivňuje cenu - stánek bude stát velkého strážce na 8 000–12 000 rublů. Nezapomínáme, že příjemné bydlení našich menších bratrů závisí jen na nás. Stojí za to věnovat čas na domácí zlepšení domácího mazlíčka a dělat dobrý domov - vděčný pes oči budou poděkovat.