Kolébka pro malého anděla: jak udělat baldachýn na postýlce

Móda na markýze k nám přišla z horkého východu. Lehký stan poskytuje ochranu spící osobě před sluncem a otravným hmyzem. Šlechtici Evropy dali tomuto kusu interiéru zvláštní chic a nyní je opona nad postelí spojena s luxusem interiérů hradu. Dnes, HomeMyHome.ru redaktoři připravili cenné tipy pro vás, jak udělat baldachýn na postýlce. Všechny nuance šití a zapínání, fotografie nejlepších modelů hotových ozdob na posteli v interiéru a doporučení pro výběr látky - to vše v našem dnešním materiálu.

Baldachýn je nejen krásný, ale také užitečný pro dětský pokoj

Proč potřebuji baldachýn na postýlce a zda je to v zásadě potřeba

Proč je třeba baldachýn v postýlce? Tato otázka se týká mnoha budoucích rodičů. Názory na potřebu záclon se dramaticky liší. Někdo ostře namítá do takové struktury, nazývá ji sbírkou prachu a někdo píše nadšené recenze. Podívejme se na několik prohlášení:

 1. Je to jen dekorace. Ve skutečnosti je baldachýn opravdu krásný. A jak víte, krása přináší mnoho výhod: děti a rodiče se cítí lépe, krásný interiér umožňuje, aby se jeho majitel cítil pohodlně.

  Baldachýn nad kolébkou dává dětskému pokoji zvláštní kouzlo

 2. Baldachýn pomáhá dítěti cítit se pohodlně. Novorozené dítě je v obrovském světě, kde je mnoho cizích barev, zvuků a pohybů. Omezení prostoru s baldachýnem umožňuje dětem cítit se v odlehlém koutku.
 3. Dítě v postýlce se závěsem usne rychleji. Pokud stojí ve společenské místnosti, světlo a pracovní televize budou neustále přitahovat pozornost drobků, což mu nedovolí naladit spánek.

  Závěs chrání dítě předvšechny dráždivé látky

 4. Baldachýn sbírá veškerý prach. Usadí se na všech objektech v místnosti, nejen na baldachýnu. Pravidelné čištění je pravidlem pro dětský pokoj. Závěs nad postelí ho chrání před nadměrným znečištěním. Umyjte je jednou týdně - a budou splněny hygienické požadavky.
 5. Clona brání přístupu na čerstvý vzduch. Pokud je kabina vyrobena z husté tkaniny - to je pravda. Za chladného času bude hustý materiál chránit dítě před průvanem. To je užitečné v případě, že split systém funguje v místnosti. Tak to má smysl mít posun od jiné látky pro každou sezónu.
 6. Kryt chrání dítě. V horkém létě, kdy je potřeba čerstvý vzduch z otevřeného okna, může být dítě narušeno komáry a mláďaty. Síťová záclona může sloužit jako dodatečná ochranná bariéra.

Pokud jsou v domě zvědavé kočky nebo psi, opona ochrání dítě před jejich zásahy

Výhody a nevýhody baldachýnu nad dětskou postýlkou ​​

Jak vidíte, ve většině kontroverzních tvrzení vítězí baldachýn. Položme si všechny jeho výhody a nevýhody:

Pros Nevýhody
Vrchlík pokrývá lůžko z pracovní a provozní klimatizace. Záclonu můžete rozšířit tak, aby co nejvíce chránila dítě. Pokud řádně nezajistíte kabinu, může dítě spadnout a vyděsit. Děti mohou zatáhnout záclony, takže je to důležitéaby to dítě nemohlo dosáhnout látky.
Baldachýn pokrývá lůžko z prachu z ulice, zvířecích chlupů a pylu rostlin. Baldachýn sbírá prach. Pokud není včas vymazán, dítě bude trpět alergickou reakcí.
Clona zabraňuje pronikání jasného světla z okna nebo lustru.
Clona zabraňuje pronikání hmyzu a mouchy sajícího krev. To platí zejména v oblastech s horkým podnebím. Ten kluk, zavřený oponou, nebudeš vidět z některých koutů místnosti.
Konečně, baldachýn je prostě krásný. A nepředstírejte, že na tom nezáleží.

Ukazuje se tedy, že otázka, zda je v postýlce potřeba baldachýn, je rétorická. Vše záleží na vašem interiéru a dalších ochranných opatřeních.

Má-li dítě oddělený pokoj - není třeba opalovat jeho postel od světla a pracovní televize

Jsou-li na vašich oknech sítě proti komárům a používáte speciální repelenty pro děti, komáři a polibky dítě ve snu nenaruší. Takže potřebujete nebo ne takové příslušenství, rozhodněte se sami.

Foto varianty markýz pro postýlky

Přístřešky lze rozdělit na typy podle několika zásad:

 • umístěním: nad čelo postele (pro mladší děti), ve formě stanu (pro novorozence), po obvodu postele (pro děti jakéhokoli věku);
 • délka závěsu: k podlaze (dobrézavírá od ponoru k okraji nebo ke středu lůžka a krátké;
 • ve stylu: ozdobný mini-baldachýn, baldachýn na římse nad postýlkou, plachtová opona a královská verze na čtyřech poličkách.

Vyberte, který z uvedených typů se vám líbí nejlépe. Zde jsou některé příklady dětské záclony, takže máte představu o jejich odrůdách.

Střecha nad čelo

Stan nad postýlkou ​​

Závěs po obvodu

Dlouhá opona na podlaze

Krátký ozdobný baldachýn

Závěs ve tvaru plachty

Královská varianta

Související článek:

Postýlka v postýlce pro novorozence : fotografie hotových stavebnic, typů, velikostí, barev, designu, materiálu a výplně? poradenství při výběru a poradenství v oblasti vlastní produkce.

Čtyři plakáty v interiéru: galerie nejlepších nápadů

Krásné a lehké tylové záclony - ideální pro dětský pokoj. Baldachýn se může stát vrcholem interiéru a zbytek designu bude „tančit“ od tohoto bodu. Originální nápady v interiéru v malé galerii od profesionálních interiérových umělců.Jak si vybrat tkaninu pro baldachýn na postýlce

Jedním ze základních pravidel je, že tkanina baldachýnu by měla „dýchat“, tj. Nechat vzduch projít. Nejběžnější možností je síťovaný tyl. Pěkně padne s měkkými záhyby, nebrání přístupu na čerstvý vzduch a vypadá velmi vzdušně.

Je-li úkolem přikrýt dětskou postel před přímým slunečním zářením, vyberte bavlněné a lněné tkaniny

Je to důležité!Nepoužívejte pro dekorace dětské postýlky husté syntetické materiály, vytvářejí skleníkový efekt a neumožňují průchod vzduchu.

Tenký len, tyl, chintz nebo cambric vypadají příznivě v rámci krajky a stuh. Baldachýn můžete ozdobit světlými nášivkami. Buďte opatrní při zdobení vrchlíku elektrickými světly. Dítě bude bezpochyby toto osvětlení ráda, ale přírodní látky se mohou rychle vznítit.

Přístřešky pro chlapce a dívky

Tradičně, v místnostech chlapců používat odstíny modré a zelené, v dívčích pokojích růžová, oranžová a žlutá jsou vhodnější. Pastelové barvy a bílá jsou univerzální. Mohou být použity v místnosti novorozence jakéhokoliv pohlaví.

Barva kabiny je vybrána pod vnitřkem místnosti.

Pro malé princezny je snadné vybrat si vhodný baldachýn - budou mít rádi téměř jakoukoli možnost

Ale sstarší chlapci budou o něco těžší. Ale nabídněte jim maskovací síť nebo baldachýn ve tvaru lodní plachty a budou velmi spokojeni. Tak se vyhnete "dívčímu" designu a budete moci plně využít všech užitečných funkcí opony.

Baldachýn ve tvaru stanů je skvělý nápad pro místnost budoucího cestovatele

Varianty montáže kabiny pro postýlku

Baldachýn lze upevnit třemi způsoby:

 • ve středu široké strany postýlky proti stěně;
 • nad čelem na speciálním úchytu;
 • na obvodu lůžka na rámu čtyř regálů.

Připravené držáky na baldachýn pro dětskou postýlku si můžete koupit, nebo si je objednat na zakázku, stejně jako si vytvořit vlastní ruce.

Druhy svítidel pro markýzy

\ t

Pro upevnění závěsu na postel se používají speciální držáky. Mohou být vyrobeny z plastu nebo kovu. Obvykle je tento kruh kulatý nebo oválný, upevněný na svislém stojanu (tyč). Hůl pro střechu je zase připojena k designu postýlky.

V této konstrukci můžete nastavit výšku stojanu a podle toho upevnit závěs

Volba konstrukce vrchlíku zůstává u rodičů. V prodeji jsou v kompletním setu markýzy - od spojovacích prvků až po svěrky. Tato sada obsahuje montážní návod a vše potřebnésvorky. Pokud vaše plány - vytvoření exkluzivního designu, pečlivě zvážit jeho spolehlivost.

Nejsilnější možností je namontovat držák na stěnu pomocí kotev nebo vrtulníků a šroubů

Pro dítě nebude snadné zatáhnout závěs s takovými spolehlivými uzávěry. Samotný držák může být vyroben ručně kovovým drátem nebo dutou trubkou.

Jak zavěsit držák na baldachýn

Nejjednodušší způsob upevnění držáku kabiny k postýlce - přímo na zábradlí. Není třeba vrtat stěny nebo kazit strop. Samotný závěsný držák je velmi lehký a pružný. Jeho hlavní nevýhodou je nespolehlivost. Naléhavý kluk ho může ohnout nebo dokonce zlomit, občas vytáhnout baldachýn. To nepředstavuje hrozbu pro jeho zdraví, ale je nepravděpodobné, že se vám to líbí. Kromě toho, mobilní světelné závorky vypadají velmi jednoduchě, zcela skryté látkou a je nepravděpodobné, že by interiér.

Tyto držáky lze snadno upevnit - jsou upevněny na podložkách pomocí šroubů nebo šroubů

Stacionární montáž na stěnu je jiná věc. Řemeslníci nabízejí luxusní nápady zdobení těchto návrhů. Jsou velmi spolehlivé díky silné fixaci ve zdi. Stropní římsy jsou také velmi spolehlivé, jediná obtíž spočívá v jejich aplikaci na napínací struktury. V tomto případě je třeba připravit speciální stojan pro kompenzacimezeru mezi plátnem, hrubým stropem a držákem.

Důležité!Pokud jste se rozhodli pro stacionární držák, nejdříve si důkladně zamyslete nad prostorem v místnosti. Po instalaci držáku pro změnu uspořádání nábytku bude problematické.

Video: Jak nainstalovat držák baldachýnu na dětskou postýlku

Jak je přístřešek připevněn k postýlce

Samotný vrchlík by měl být periodicky promýván, takže jeho upevnění je dostatečně jednoduché na to, aby se dalo podle potřeby odložit a sundat. Jak zavěsit baldachýn na postýlku - tato otázka závisí na místě upevnění konstrukce. Ve většině případů má baldachýn smyčky látky, které se jednoduše položí na trubku držáku.

Další možností je šňůrka, která je také umístěna na smyčce základny

Vrchlík lze upevnit pomocí suchého zipu nebo jiných spojovacích prostředků, pásků s pásky.

Pro self-made, můžete si vybrat některou z těchto metod - jsou všechny docela jednoduché v provedení.

Jak si vybrat kabinu pro postýlku - doporučení naší redakční rady

Nejprve se rozhodněte, proč potřebujete baldachýn. Bude to čistě dekorativní prvek, nebo bude mít praktický účel? Jako dekor používejte krátké záclony, které tvoří čelo postele. Pokud ale chcete, aby baldachýn chránil dítě před komáry, průvanem a jasným světlem, budete potřebovat závěs až k podlaze. ProPraktická aplikace je lepší vytvořit dvě verze kabiny: letní a zimní. První z nich je ze síťoviny, tylu nebo jemného kalika a druhá z tapisérie nebo sametu.

Tip!Při výběru materiálu pro závěs nad dětskou postýlku mějte na paměti, že je třeba jej často umývat, což znamená, že barva tkaniny musí být odolná.

Můžete si levně koupit hotový baldachýn pro dětskou postýlku. Pokud ale chcete vytvořit skutečně jedinečný interiér, ušijte oponu vlastníma rukama.

Vaše jasné myšlenky a láska k dítěti z něj udělají opravdový talisman

Jak udělat baldachýn na postýlce vlastníma rukama

První a nejdůležitější fází je určení polohy a stylu baldachýnu. Postel je obvykle umístěna na místě, kde nespadá přímé sluneční světlo. V pokoji pro novorozence by mělo být místo pro křeslo nebo pohovku pro rodiče. Zpočátku bude drobek potřebovat časté krmení, a pokud náhle onemocní, v žádném případě ho nenecháte na noc. Kde je postel - a opona. Hodně jsme hovořili o volbě designu vrchlíku, zbývá jen přinést praktické vzory.

Příklady vzorů kabiny pro postýlku

Všimněte si, že vrchlík se všemi vzdušnostmi budovy vyžaduje poměrně velké množství látky. Zde jsou některé přibližné vzory.

Podrobný návod k šitíbaldachýn pro postýlku

Ilustrace Popis akce
Pro vrchlík jsou potřeba čtyři díly. V našem případě se jedná o baldachýn se sukní, takže budete potřebovat jeden velký kus tylu nebo organzy a tři kusy látky se vzorem nebo jen prostou barvu: sukni, luk a smyčku luku.
Aby bylo možné hladce snížit detaily, nemůžete kreslit na tkanině, ale označte řezy, tahání nitě.
Ořízněte lem na tkanině tylu a sukně tak, aby všechny čáry byly hladké a neobjevila se žádná sestava.
Pokuste se řezat tak, aby části byly pevné, ne prefabrikované. Čím menší jsou švy, tím lépe.
Pásy pro tvarování hrany vrchlíku by měly mít stejnou délku jako samotný vrchlík. Tyto údaje by měly být také celé.
Připevněte ozdobné pruhy k lemu tylu. Ujistěte se, že sešívání není zarovnáno s tkaninou. Po prošití vyhlaďte šev a přeložte pruh látky na polovinu. Vyhlazte železem.
Dolní roh skořepiny by měl být vytažen podle obrázku.
Otočte spodní okraj tylu o centimetr a oddálte jej, opatrně vyrovnejte šití.
Nasaďte lem lemu na lem.
Všechny body šití by měly být vyhlazeny železem. Nezapínejte senzorvysokoteplotní - tenké látky nemohou stát.
Pro vytvoření šňůrky na detailech sukně ohyb asi 18 centimetrů. Utáhněte ji. Potom proveďte stehy ve vzdálenosti 5 a 10 centimetrů od vnějšího okraje. V intervalu mezi těmito řádky projdete kroužkem stojanu.
Utáhněte a hladce přišijte okraj sukně.
Připevněte horní část tylu k lemu sukně zevnitř.
Udělej velký luk. Aby bylo více objemné, můžete vložit vnitřek Centrální smyčka luku je doplněna suchým zipem, takže šperky můžete prát. Měli byste mít žádný problém rozhodnout, jak dát baldachýn na postýlku. Šňůrka se jednoduše nosí na smyčce držáku.
Takto vypadá výrobek. Zbývá jen poznamenat, že pro sukni a luk můžete použít kaliko tkaniny s malými vzory, len, batis, atlas. Obecně platí, že každá možnost, která bude v souladu s vaším interiérem.

Nápady na zdobení markýz v dětském pokoji

Baldachýn pro kulatou postýlku může být ozdoben velkým lukem, korunou princezny nebo aranžováním květin. Existuje nekonečné množství možností designu, můžete nahlédnout do myšlenky, která vám vyhovuje v této galerii návrháře interiérového designu.

Baldachýn je tedy design, který plní nejen dekorativní úlohu. To může být velmi užitečné pro vás a vaše dítě. Podělte se o své dojmy a zkušenosti v této otázce v komentářích k tomuto článku!