Krajinářský design země webu 10 000 částí rukou: fotografie, originální nápady a tipy

Venkovská oblast poskytuje příležitost k relaxaci v přírodě, relaxaci od života ve městě a vdechování čerstvého vzduchu. Plánování a navrhování vlastního území vyžaduje určité úsilí a investice finančních prostředků. Stojí za to se pokusit navrhnout krajinářský design dachy 10 akrů vlastníma rukama: fotografie a tipy vám pomohou najít nejlepší volbu pro plánování a design. Vytvoření projektu území vnitrozemí zahrnuje plánování komunikace a návrh designu. Provádění územního plánování a kompetentního plánování by mělo být nejprve na papíře. Chcete-li to provést, měřítko použité objekty, které budou umístěny na ploše 10 akrů.

Design krajiny

Jak naplánovat krajinářský design pro pozemek o rozloze 10 akrů?

K vytvoření dokonalého krajinářského designu na pozemku o rozloze 10 akrů budou potřebovat fotografie a tipy od profesionálních návrhářů. Totoje zde dostatek prostoru pro zahradu se stromy a květinovými záhony a všechny potřebné budovy. V tomto případě můžete realizovat kreativní nápady design rekreační oblasti.

Efektivní možnost územního plánování

První věc, kterou je třeba udělat, je rozdělit oblast na určité zóny. Územní členění závisí na funkčním účelu stránky, individuálních preferencích, koníčcích a vybraném stylu.

Za zmínku stojí následující funkční oblasti:

 • Slavnostní zóna se nachází v blízkosti vstupu na území.

Přední vchod

 • Parkování označuje parkoviště pro přepravu.

Parkovací plocha

 • Budovy, kde se nachází ekonomické zařízení a vybavení, se nacházejí v hospodářské zóně.
 • Rekreační plochy mohou být umístěny na několika místech. Můžete si naplánovat prostor pro aktivní odpočinek. Je zde možné umístit sportovní hřiště a bazén. V prostoru pro grilování je ohniště a řada laviček. V relaxační zóně se nachází altán s květinovými záhony a rybníky.

Kombinace rekreace, grilování a relaxace

Související článek:

Altány s grilem a sporákem.Vše o možnostech pro zařízení sporák nebo grilování v altánu a funkce použití ve speciální publikaci našeho portálu
 • Zap hřiště je místem, kde děti hrají.

Dětské hřiště

 • Zóna zahrady a zeleninové zahrady je místem, kde se vysazují stromy a různé rostliny, a zahradní záhony pro pěstování potravinářských plodin.

Složení zahrady

Co vytvořit krajinářský design na dacha o velikosti 10 akrů vlastníma rukama: musíte řádně naplánovat stávající oblast. K vytvoření hřiště pro dětské hry bude zapotřebí minimálně 150 metrů čtverečních. metrů Ve stejné oblasti bude zasazena alpská skluzavka nebo altán. Asi 130 metrů čtverečních. metrů se doporučuje přistát. Zahřívka může zaujímat plochu 30 metrů čtverečních.

Uspořádání může být jiné. Obdélníkové zahrnuje umístění budov a cest tak, aby představovaly obdélníkový tvar. Vytvoření kruhového uspořádání bude vyžadovat zapojení profesionálů, protože je obtížnější je realizovat. Pro vizuální zvětšení v oblasti použití diagonální rozložení. Bezplatné plánování zahrnuje vyplnění prostoru v libovolném pořadí. V tomto případě je vybráno cokoliv, ale všechny objekty by se měly vzájemně harmonicky přibližovat.

Obdélníkové uspořádání

Video: do-it-yourself design stránek

Směr stylu a originální nápady

Krajinářský design je nejrůznějším terénnímzahradnictví a organizace parkových a zahradních kompozic a návrhů, trávníků a různých architektonických forem na místě.

Než učiníte krajinářský design určité příměstské oblasti o rozloze 10 akrů vlastními rukama: fotografii, doporučuje se zvolit určitý směr a styl designu, podle kterého bude práce provedena. Volba směru stylu závisí na konfiguraci místa, jeho okolí a velikosti.

Za zvážení stojí následující možnosti:

 • Moderní design se vyznačuje minimalistickými trendy. Na území všech funkčních a žádné další části. Pro zelená místa přiřazená sekundární role.

Atributy modernity

 • Anglický design se blíží přírodní krajině pouze v miniaturní podobě. V takových zahradách se nevztahují rovné a příliš hladké linie a přísné vzory. Větev tohoto směru je design v rustikálním stylu.

Vlastnosti anglické zahrady

 • Pravidelná zahrada byla populární ve středověku ve Francii. Jeho charakteristickým rysem je přítomnost prostorných prostor, stejně jako jasné linie v prvcích výzdoby: rybníky a rybníky, květinové záhony a živých plotů . Tato volba může mít několik rozvržení. V symetrickém uspořádání je zrcadlové rozdělenívegetace. Minimalistická zahrada má kulatý tvar a nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Geometrické uspořádání je charakterizováno řadou tvarů přísné formy s určitou organizací prostoru.

Luxusní zahrada

 • V krajinářském stylu neexistuje žádná přímost a symetrie prvků. Předpokládá imitaci nedotčeného koutu přírody. Nádrže musí být nepravidelně tvarované, klikaté cesty a tulipány a kosatce jsou vysazeny bez symetrie v samostatných skupinách. Používají se barevné kompozice, kamenné zdi, dekorativní světla a skluzavky.

Nádherná krajina

 • V japonském stylu má každý prvek určitý význam. Měl by být vytvořen pocit míru a klidu. Zároveň je zde nádrž s malým mostem nebo rybníkem. Zahrada je kompaktní. Japonská zahrada má následující typy: s vodním zdrojem, s krásnými lucernami, s jehličnatými stromy, s malým rybníčkem a skalnatou zahradou.

Voda, most a altán

 • Navrhování lokality ve stylu venkovského panství zahrnuje využití vlastností venkovského života: studny, tkané ploty a jiné prvky, staré vany, hrubé a nevařené kameny a sošky domácích zvířat.

Venkovská zahrada

 • Design krajinyletní chata 10 hektarů vlastníma rukama: fotografie ve středomořském stylu osloví ty, kteří milují světlé barvy. Hlavními rysy této zahrady jsou fontány z přírodního kamene, teras , pergol, stejně jako mnoho sladkých bylin. Z okrasných plodin se používají hrozny, kosatec, pichlavý smrk a begonie. Zahrada je vyzdobena s dlaždicemi s imitací kamene, ploty z červených cihel, dřevěnými sochami a fontánami.​​

Rozmanitost Středomoří

Užitečné informace!Charakteristiky určité země přispěly ke vzniku určitých stylů: klima a úleva. Například, zahrady s množstvím květin jsou volány holandský, pravidelné krajiny na kopcovitém terénu odkazují se na italský styl, a plochý povrch k francouzštině.

Aplikace květinových záhonů a květin

\ t

Práce na vytvoření krajinářského designu chaty o rozloze 10 hektarů: foto znamená použití květin a lůžek . To bere v úvahu barevná řešení celé oblasti a palety samostatné kompozice.

Při tvorbě květinové výzdoby se používají různé květinové záhony. Lze použít následující typy záhonů:

 • Tvar záhonu je oválný, trojúhelníkový nebo obdélníkový.
 • Monoclubma se vyznačuje použitím květin v jednom barevném rozsahu, jakož i jedné odrůdě.
 • Arabesky mají složité tvary.
 • Vertikální zvedání květinových postelívýška až 1 metr.
 • Pravidelné se liší zajímavými geometrickými vzory.

Výroba záhonů

Květinové pruhy umístěné podél kolejí se nazývají hřebeny. Přitom může mít přistávací šířka asi půl metru. Mixborder je květinové území, ve kterém se kombinují malé keře, různé rostliny a dokonce i malé stromy.

Barevné směšovače

Užitečné informace!Světlá barva se používá k vytvoření zajímavých detailů v designu. Růže, zvony, pivoňky a jiné barevné rostliny nasycují krajinu odstíny. Vyberte si 2-3 světlé barvy, které se používají v kombinaci celé zahrady.

Vlastnosti používání stromů a keřů

\ t

Provádění krajinářského designu příměstské oblasti 10 akrů vlastníma rukama: fotografie, měli byste věnovat pozornost keřům a stromům. Dávají harmonický obraz zahrady. Stromy navíc slouží jako ochrana před větrem. Keře mohou často sloužit jako stěny. Oni přistanou v rovných a rovných řadách a pomáhají rozdělit území.

Složení stromů a keřů

Při výběru stromů je třeba vzít v úvahu jejich růst v budoucnosti a dobu růstu. Například jehličnany rostou pomalu.

Možnosti pro altány, budovy a cesty

Pro umístění altánu zvolte stinné a klidné místo. Podobné budovy mohou býtmísto na kopci. Kolem pergoly mohou být umístěny růženec, monosad nebo šplhací rostliny. Květiny jsou umístěny jak vně, tak uvnitř altánu. Pro tyto hrnce nebo hrnce mohou být použity. Pro horolezecké závody se používají speciální mřížky, které se montují na altán.

Výzdoba arborů

Dřevo je často používáno jako ozdoba, když navrhuje trn. Hodí se pro většinu stylů. Střecha budovy je vyrobena z polykarbonátu nebo dlaždice. Podlahy mohou být kamenné, kachlové nebo dřevěné. Současně by měly sedět obrubníků a jízdních pruhů.

Související článek:

Altán s rukama ze dřeva. Podrobný návod a praktické rady týkající se konstrukce dřevěného altánu v samostatné publikaci našeho portálu.

Kolejnice jsou položeny s přihlédnutím k obzvláště atraktivním oblastem, kde je třeba se vydat na cestu. Hlavní část kolejí by měla být bez ostrých ohybů. Optimální šířka dráhy je 0,9-1,5 metru. Kolejnice by měly být po obou stranách vybaveny menšími svahy, aby z nich tekly kaluže.

Kombinované tratě

Užitečné informace!K vytvoření harmonie v zahradním zápletce se dům, altán a okolní prostor provádějí ve stejném stylu. Altán by neměl být umístěn blíže než 3 metry od otevřených vodních zdrojů. To bude chránit před hromaděním komárůvečerní čas

Charakteristika vertikálního zahradnictví

\ t

Použití v krajinářském designu příměstské oblasti 10 akrů vlastníma rukama: foto, vertikální zahradnictví má mnoho výhod. Jedná se o výzdobu zdí, výzdobu budov a vytvoření stínové zóny. Pro tyto stavby jsou nejčastěji používány révy a různé druhy hroznů.

Vertikální výsadby

Užitečné informace! Vertikální zahradnictví se objevilo ve starověku. Živým příkladem tohoto designu jsou závěsné zahrady Semiramis.

Rybník, alpské skály a skalní árie

Alpský kopec je organickou kombinací různých rostlin a kamenů. Pokud se takové složení usadí na kopci - to se nazývá skalka. Při tvarování na rovině se získá skalka. Pro skalky se používá méně kamenů.

Umístění alpské skluzavky

Takové stavby lze vytvořit i na vyčerpaných půdách. Kamenité oblasti jsou v dokonalé harmonii s malými rybníky.

Skalka s jezírkem

U prostor s velkou plochou jsou vytvořeny kaskádové nádrže, které mohou sestávat z několika malých nádrží. Navíc někteří majitelé venkovských domů jsou spokojeni s rybníkem , který se může stát jedinečnou součástí vašeho pozemku. Alpine slide může být součástícelé složení a spojení s rybníkem a trávníkem, pokud pro něj správně vyberete rostliny podle názvu a fotografie . Pro skalky se používají zaoblené balvany a pro alpské skluzavky prvky s ostrými výstupky. Jsou vzaty základy velkých balvanů.

Užitečné tipy

Vytvořte krajinářský design příměstské oblasti o rozloze 10 akrů vlastníma rukama: fotografie, tipy od profesionálů:

 • Každé jednotlivé složení musí mít středisko. Svou roli může hrát zajímavý prvek výzdoby.
 • Ke zmírnění ostrých kontur se používá miniaturní rybník s hladkými a zvlněnými tvary.
 • Všechen volný prostor, kde se neplánuje umístit zahradu nebo zeleninovou zahradu, by měl být zaseto trávníkovou trávou. Pro růžovou zahradu a květinové záhony je přidělena malá plocha.
 • Kontrast musí být přítomen ve všem. Okrasné stromy jsou vysazeny vedle malých keřů. V blízkosti stálezelených rostlin jsou kvetoucí rostliny.
 • Provádění příslušné kombinace. To znamená, že musíte použít gradace a zabránit slučování barev.

Kombinace barev

Zajímavým řešením pro vizuální rozšíření je použití principu stupňů. Vytváří se určitý počet náspů, které jsou upevněny pomocí podpůrných zařízení. Pak jsou rozbité záhony.

Tak, aby se zahradní pozemek vyznačoval kvetením a dobře upravenýmpohled musí splňovat následující podmínky:

 • Vyberte designový styl.
 • Vyberte typ terénních úprav a rostlin.
 • Naplánujte odrůdy a umístění zahradních budov a dekorativních předmětů.

Místo k odpočinku

Vytvoření krajinného designu vyžaduje seriózní přístup a určité znalosti. Ale i začátečník může vytvořit jednoduché kompozice.

Video: terénní úpravy na místě