Krásné postele v zemi vlastníma rukama: fotografie, zařízení a možnosti

S existuje názor, že rostliny se nestarají o to, na jakém lůžku rostou. Toto tvrzení je v zásadě špatné a patří lidem daleko od zemědělství. Vlhkost, intenzita výměny plynu a druhové složení mikroorganismů žijících v horních centimetrech půdy závisí na tvaru lůžek. Všechny tyto faktory určují kvalitu substrátu a tím i výtěžek. Jak aplikovat vědecký přístup a vybudovat krásné postele v zemi vlastníma rukama, fotografie a popis procesů - v tomto článku.

Zahradní postele na chatě

Video: 5 neobvyklých nápadů na zahradu

Zásady uspořádání lůžkovin

\ t

Mnoho plodin se pěstuje na zahradě, jejichž zemědělská technologie je nejen odlišná, ale diametrálně opačná. Aby bylo možné pozemek rozlišovat, rozděluje se na zóny a zóny do lůžek. Postel je malý, relativně izolovaný kus půdy, kde můžete poskytnout individuální péči, krmení a vlhkost pro určitý typ rostliny.

Uspořádání pozemku pro lůžka

Účel lůžek je pro každého jasný, ale zahradníci neberou v úvahu, že například rajčata a řepa vyžadují odlišné složení půdy, odlišné světelné podmínky a dokonce různou konzistenci půdy. Tento nedostatek pozornosti k detailům bohužel vede k významným ztrátám plodin. Vytváření izolovaných lůžek dává člověku řádnou péči a dostává pěkný bonus v podobě bohaté sklizně. Postel v zemi vlastníma rukama, jehož fotografie je vidět níže - to je příklad řádně vybaveného pozemku.

Správná péče zajišťuje zdraví rostlin a dobrý výnos

Přístupy k zemědělství

Existují dva diametrálně odlišné přístupy k pěstování půdy: tradiční a ekologické. Prvním z nich je odcházející pracný a extrémně traumatický princip kultivace, kdy se člověk snaží nezávisle regulovat stav půdy a procesy v ní. To zahrnuje vykopávání dvakrát ročně, ošetření herbicidy, aplikaci hnojiv v nekontrolovaných dávkách. Takto pěstovaná lůžka mají malý počet přirozených kapilár, mikroorganismy tam nestačí, výnosy jsou vzácné.

Zahradní postele na vyčerpané půdě

Jiný přístup je ekologický. Existuje mnoho způsobů přírodního zemědělství, ale všechny jsou založeny na vlastnostech půdy, která má být obnovena nezávisle. Tento přístup je charakterizován tím, že lidé velmi zřídka zasahují do přirozeného průběhu věcí. Místo kopání - povrchníuvolnění, namísto plení každé dva týdny - včasné mulčování.

Mulčování lůžek

S tímto přístupem samy kořeny rostlin, mikroorganismy a hmyz obnovují strukturu půdy, zvyšuje se počet kapilár, zlepšuje se výměna plynu, kořeny získávají dostatek dusíku přirozeným způsobem. To vše se děje s minimálním množstvím chemických hnojiv, nebo dokonce bez nich. Moderní metody zařízení lůžek jsou založeny na environmentálním přístupu.

Ilustrace ekologického přístupu: zelenina se vysazuje vedle repelentů, v tomto případě se nevyžaduje chemické postřikování.

Záhon

70 Pro zařízení tohoto provedení na připraveném a vyznačeném místě jsou instalovány plotové desky. Jako takové mohou být ploché a vlnité břidlice, desky, plasty, polykarbonáty a jakýkoliv materiál, který může stát na mokré půdě více než jednu sezónu.

Lůžka čtvercového tvaru

Zahrada pyramidy

Organické látky a půda jsou pokryty vrstvami na oploceném místě. Takové postele přehřívají ve smontovaném stavu, provádějí uvolnění povrchu na jaře a znovu ho pěstují s kulturou. Krásné postele v zemi vlastníma rukama, fotografie, které lze vidět níže - to je přesněpostele.

Zahradní postele

Vysoké postele

Vysoké postele jsou postele ve tvaru hřebenů nebo lichoběžníků. Vzestup půdy je zajištěn kompostem, který je položen na zem a shora pokrytý zeminou. Ve střední části Černozem, kde je Medvedka běžná, není kompost uzavřen, ale kopec je kvůli půdě zvednut. Tento hmyz zajišťuje hnízdo v teplém, vlhkém kompostu a může zaplnit celou oblast na jaře.

Vysoké postele

Tradičně jsou vysoké postele uspořádány pro melouny a tykve - okurky, dýně, cukety. Někdy takhle pěstují brambory. Takové hřebeny jsou vytvořeny pro jednu sezónu, protože se téměř úplně usadí pod sněhovou zátěží.

Postele různých konfigurací

Související článek:

Závody pro skluzavky. Přehled nejoblíbenějších a nejnáročnějších plodin rostlin s fotografiemi a jmény pro realizaci elegantního alpského snímku na vlastní pěst.

Teplá lůžka

Teplá lůžka jsou konstrukcí, v níž jsou tvořeny čerstvé, nikoli shnilé hnojivo. Tato akce probíhá v pozdním podzimu, takže hlavní procesy probíhají pod sněhem. Brzy na jaře se tato lůžka čistí, ohřívají se sluncem a v hlubokých vrstvách se zahajují rozkladné procesy.

Přístroj teplého lůžka

Hnůj začíná „hořet“, tj.hnijící teplem. Obvykle při spalování hnoje v kompostu hromady, teplota uvnitř nich může dosáhnout 45 až 50 stupňů, ale to není případ na posteli, protože vrstva hnoje je tenká a zimní stárnutí zpomaluje proces. Tato složitost je nezbytná, aby se postel připravila na výsadbu co nejdříve. Rostou v teplých postelích všechny stejné okurky, ředkvičky a jiné plodiny s mělkým kořenovým systémem.

Na konci sezóny se veškerý hnůj recykluje a nezůstává více energie na udržení tepla. Je-li taková postel otevřena, pak nejcennější substrát, humus, který může být extrahován a rozptýlen po zahradě jako nádherné přírodní hnojivo, zůstává na místě hnoje. V posteli můžete znovu položit hnůj a proces opakovat od samého počátku.

Časné výhonky na teplém lůžku

Postel s drenáží

Zahradní lůžka s drenáží jsou uspořádána tam, kde je půda močaristá nebo na nízkých místech, nebo v jílovitých půdách. Pro jejich zařízení, asi 50 k 60 cm půdy je odstraněn, vrstva písku přinejmenším 20 cm je položena na dně jámy, pak piliny, humus a půda. U takových lůžek se ukazuje dobrá výměna plynu a odvodnění. Jsou ideální pro všechny druhy kořenových plodin, zejména pro brambory.

Příprava jámy pro odvodnění

Materiály pro zahradní záhony

Konstrukce lůžek v zemi vlastníma rukama, jejichž fotografie jsou uvedeny níže, začíná přípravou. Aby bylo možné vyrobit ložní skříňku, bude zapotřebí oplocení :

 • břidlice, desky nebo kusy plastu takové velikosti, že nejméně 20 cm nad zemí a nejméně 30 cm zůstane v půdě;
 • kolíky ze dřeva nebo kovu pro upevnění plotů;
 • netkaný materiál pro obložení dna.

Upevnění plotu břidlice

V loži nad vrstvami netkané textilie bude třeba pokládat:

 • piliny nebo vrstva slámy 10 cm;
 • suché listy sklizené od podzimu - 10 cm;
 • směs jedné části kompostu a dvou částí země - 10 cm nebo více;
 • vrstva zeminy - ne menší než 10 cm.

Rámec pro zahradní lůžka

Související článek:

Květinové záhony a květinové záhony s vlastníma rukama z odpadních materiálů. Příklady fotografií světlých a originálních záhonů z pneumatik automobilů, plastových lahví, polen, kamenů a jiných odpadů ve speciálním materiálu.

Proces vytváření lůžek

K přípravě lůžek dochází na jaře, kdy půda suší do té míry, že je vhodná pro kopání. Teplota nezáleží na stupních vytvoření ložní skříňky:

 • Rozvržení - provádí se pomocí kolíků s napnutým kabelem. Délka a šířka by měly být vhodné pro zpracování. Čím užší je postel, tím rychleji vysychá.

Uspořádání budoucího lůžka

 • Příprava (řezání) plotů a montážních kolíků. Kolíky a boky mohou být zkrouceny předem samořeznými šrouby, které vytvořily strukturu ve formě štítu. Tyto ploty jsou opakovaně použitelné, snadno se instalují a lze je odstranit na zimu, pokud se zahrada rozhodla přestěhovat.
 • Montáž plotů.

Montáž dřevěného oplocení

Možnost oplocení kovového profilu

 • Pokládání netkané textilie na dno lůžka.

Pokládání plátna na dno lůžka

 • Pokládání ve vrstvách: piliny, listy, půda s kompostem, ornice.

Boxy jsou ideální pro skleníky

Obecné zásady plánování

Konstrukce lůžek v venkovském domě vlastníma rukama, jejichž fotografie jsou uvedeny níže - to je příležitost ke zlepšení vašich stránek. Zahrada a estetika jsou kompatibilní, pokud přistupujete k problematice moudře. Je důležité umístit lůžka podle potřeb rostlin na slunci. Na řádně uspořádané posteli bude nutná minimální péče.

Využití krabic z láhví pro návrh lůžek

Ozdobné okraje

Víceúrovňová lůžka

Video: výroba postelí