Krásný dům s panoramatickými okny: fotografie, projekty a náklady

Osvětlení místnosti hraje obrovskou roli nejen na výzdobě, ale také na náladě osoby. Pokud je slunce mimo okno a jeho paprsky pronikají do místnosti co nejvíce, pak se zlepší pocit pohody. A dům s panoramatickými okny, jehož fotografie lze vidět níže, vypadá krásně nejen zevnitř, ale i zvenčí. Jaké jsou vlastnosti těchto konstrukcí, náklady a možnosti interiérové ​​výzdoby?

Nekonečný prostor místnosti

Panoramatické okno: co to je, jeho výhody a nevýhody

Moderní technologie umožňují plánovat budovy různými způsoby. Jedním z nových a módních řešení je prosklení velké plochy od podlahy až po strop v mnoha místnostech. Toto konstrukční řešení je nejen krásné, ale také zcela vnitřně mění vnímání prostoru, což umožňuje přirozené světlo zcela zaplnit plochu.

Jedinečnost každé budovy

V takových stavbách jsou klady a zápory. První lze připsat:

 • jedinečnost vnějšího a vnitřního vzhledu;
 • rozšíření prostoru, i malá místnost s takovou konstrukcí se bude zdát mnohem větší;
 • zlepšení kvality osvětlení je lepší pro zrak;
 • Široká škála možností dekorů.

Interiér

Za nevýhody se považují:

 • vysoké náklady na výrobky;
 • složitost instalace, nejčastěji se vyžaduje práce odborníků;
 • mytí panoramatických oken, která rovněž vyžadují volání specialisty nebo speciální zařízení;
 • bezpečnostní indikátor doma je snížen, protože zloděj snadno zjistí, zda jsou uvnitř lidé.

Krása a rafinovanost

Navzdory nedostatkům v domě s panoramatickými okny, jejichž fotografie jsou často zveřejňovány v celosvětové síti pro pýchu na nemovitost, je velký zájem.

Dům s panoramatickými okny: fotografie možností zasklení a technické požadavky na konstrukce

Na tyto konstrukce se vztahují velmi přísné požadavky, protože musí splňovat všechny bezpečnostní normy, udržovat se v teple a mít atraktivní vzhled.

Dokonce i ložnice se zdá být bez hranic

Bez silného rámce se nedá dělat, přičemž se rozlišuje několik variant:

 • PVC -relativně levnou variantu, ale existují omezení velikosti;
 • dřevo (lepené lamelové dřevo);
 • Hliník je nejspolehlivější a nejstabilnější.

V závislosti na provedení se používají různé možnosti montáže:

 • Systém okenních dveří, když je zasklení uzavřeno v rámech, tj. Jsou to velká okna s přesahy.

Systém s překrytím dřeva

 • Strukturální. Žádný vnější rám. Zůstane vnitřní přepravka (stojan-šroub), zatímco sklo je namontováno na speciální lepidlo a spoje jsou vyplněny tmelem.

Druhá možnost rámce

Obě varianty se používají pro monolitické, posuvné a kombinované konstrukce. Náklady na první variantu jsou levnější, ale během horkého období není možnost větrání.

Sklo má také vysoké požadavky, které musí být nutně splněny:

 • Tloušťka výrobku ne menší než 6 mm, je žádoucí instalovat nárazuvzdorné, víceformátové nebo nízké emise.
 • Vzduchová mezera nejméně 12 mm.
 • Třída vitráží je M1, to znamená nejtransparentnější.

Možnost vhodná pro všechny požadavky

Odpovědní vývojáři zaznamenají veškerá data do projektu domu nebo zasklení, aby bylo možné porovnat jejich data s požadovanými parametry.

Využití panoramatických oken v soukromém domě: fotografie a cena projektů

Náklady na panoramatická okna se liší v závislosti na projektu, tloušťce, ochraně a průhlednosti, jakož i konstrukci rámu. Současně je lepší objednat hotový projekt soukromého domu s takovým osvětlením, od té doby je téměř nemožné „proříznout“ díru, zejména v nosných stěnách.

Modernita ve všem

Zvažte několik možností pro projekty s fotografiemi a náklady.

Jednopodlažní konstrukce

Můžete si objednat dokončený projekt jednopatrového domu s panoramatickými okny nebo si najmout projektanty a projektanty, kteří si to naplánují od nuly. Například společnost Z500 nabízí náklady na projekt takového domu za 45 300 s .:

Dokončená stavba

Na druhé straně domu

Uspořádání

Celková obytná plocha bude 134,3 m2, plocha střechy 246,36 m2, stěny z pórobetonu a keramické tvárnice. Můžete okamžitě objednat kompletně dokončenou budovu za 3 miliony 420 tisíc rublů, hotový tisk bude vypadat takto:

Čelní pohled

Z výše uvedeného

Projekt

Základ je vyroben z monolitické železobetonové základové desky, stěny z bloků (plyn-plast), střešní krytina je vyrobena z kovové dlažby o celkové ploše 209,3 m2.

Související článek:

Projekty rámových domů s fotografiemi a cenami. Z této recenze vásDozvíte se o technologii konstrukce kostry, cenách některých modelů a mnoha mýtech o rámových domech.

Projekty dvoupatrového domu s panoramatickými okny a terasou nebo bez nich

\ t

Připravené projekty dvoupodlažních prostorů jsou běžnější, protože je zde více prostoru pro vytrvalost návrhářů pro pár s designéry.​​

Pophouse nabízí dvoupodlažní konstrukci s pevným základem, stěnami z křemičitanových bloků. Jsou zde podkrovní podlahy z dřevěných trámů. Náklady na hotový dům je 4 miliony 730 tisíc rublů, a bude to vypadat takto:

Vzhled

Na druhé straně

Plán rozvoje

Buď varianta o rozloze 316,2 m2 pro 3 miliony 960 tisíc rublů. a po dobu 60 dnů:

Vypadá velmi elegantně

Počet panoramatických oken je malý, ale zdobí dům

Plánování interiérů

Není nutné volit kamenné budovy, jsou připraveny projekty domů z profilového baru s panoramatickými okny. Níže je uveden přehled několika možností:

Tabulka 1. Projekty domů z profilového baru s panoramatickými okny

Firma Foto krátký popis Náklady, rub.
Dveře modulu, Starodub Plocha domu je 153,46 m2. m, výška druhého patra 2,6 m Projekt od 7 600 do 31 tisrub., ale budovy s plnou kompletní sadu až 3 miliony rublů.
Švédské domy Celková plocha je 200 m2, veranda je 65 m2, izolace je 200 mm, je zde sádrokartonová úprava, malba a dimenzování tapet. Celková výška domu je 6,4 m. V cíli 5 milionů rublů.
Připraveno k bydlení 8 milionů Kč.
Srubový dům 2-16 Plocha je 124 m2 s terasou, na vnější straně je kulatý kulatý povrch, střecha je z kovové dlažby. 2 miliony rublů.

Velmi oblíbený je dům s panoramatickými okny, jehož fotografie a velikosti se mohou lišit. Je vyrobena z různých materiálů, může být postavena v jednom nebo několika podlažích. Projekty jsou velmi rozdílné, takže volba správného je poměrně snadná nebo objednávka práce s individuálním designem.

Interiér domu

Ale nejen z vnějšku, tato řešení osvětlení poskytují prostor pro tvořivost. Interiér lze také použít k překonání velkého a krásného okna.

Související článek:

Dispozice domu 8 o 8: dvoupodlažní projekt příměstského bydlení. Z tohoto přehledu se dozvíte různé možnosti uspořádání a návrhu místnosti

Varianty interiérové ​​výzdoby panoramatických oken

Můžete jednoduše nechat otevřené velké okno a užívat si výhledu, toto řešení však není vhodné pro každý interiér. Proto můžete ozdobitvelké otevírání oken různými způsoby:

 • záclony;
 • lehké zakrytí;
 • rolety
 • Roman;
 • Japonec;
 • žaluzie.

Pokud se rozhodnete pro záclony, nezapomeňte na velké množství světla, pro které jsou panoramatická okna určena.Je nutné zvolit lehké varianty bez hustého materiálu av klasickém klasickém interiéru.A vícevrstvá verze se také nehodí, protože vizuálně zmenšuje prostor.

Lehké a čisté

Draperie je lepší použít světlé barvy, průsvitné nebo s nízkým klíčovým ornamentem. Můžete přidat štětec nebo třásně. Použít jakoukoli verzi látky, jsou považovány za populární železnici.

Původní výzdoba obývacího pokoje

Rolety se také často používají na velkých okenních otvorech, protože se velmi dobře montují. A mohou být vybaveny dálkovým ovládáním.

Přesnost, dokonale zdůrazňující interiér

Římané jsou vyrobeni z celé tkaniny z tkaniny, složené v horizontálních záhybech. Těžké tkaniny se nepoužívají. Montáž přímo v otvoru nebo na stropě.

Vypadají skvěle a nesnižují prostor

Interiér orientálního stylu doplní lehké japonské záclony. Je povoleno používat tkaniny různé hustoty a. \ Ttextur. A tento dekor je možný v každém pokoji.

Jas a čerstvost interiéru

Žaluzie jsou nejběžnější možností. Který se používá nejen v kancelářských prostorách, ale i v moderních bytech.

Moderní a módní

Mohou být použity i další možnosti, hlavním požadavkem je, aby neblokovaly přirozené světlo z okna.

Některá doporučení

 • Využití panoramatických oken při stavbě venkovských a soukromých domů je skvělým řešením, pokud chcete vynechat maximální množství přirozeného světla.
 • Můžete si objednat hotové projekty z cihel nebo dřeva, s konstrukcí na klíč nebo pouze s plánováním.
 • Okna můžete ozdobit záclonami, žaluziemi nebo nechat prázdná. Hlavní věcí není blokovat tok světla.

A zde jsou některé příklady interiéru s velkými okny.

Video: krásný domácí interiér s panoramatickými okny