Kreativita s dětmi, pro děti a dospělé: co může být vyrobeno z lepenky

Pro někoho je lepenka zbylá z krabic odpadní materiál, ale někdo se ho nebojí oživit a proměnit v různé vtipné objekty. Zejména skutečné využití lepenkových zbytků v domě, kde jsou malé děti. Dnes jsme vyzbrojeni tipy a nápady a společně s HomeMyHome.ru uvidíme, co může být z lepenky pro domácnost a děti.

Lepenka je vynikající materiál pro řemesla s dětmi a pro vnitřní výzdobu

Jednoduchá a zábavná řemesla pro lepenkové děti

\ t

Chcete-li něco užitečného pro hru, můžete si vzít obvyklou tenkou lepenku pro kreativitu dětí aJe zde možnost použití lepenkových krabic pocházejících z nábytku, spotřebičů, potravin. V závislosti na kvalitě materiálu je plavidlo pevné, odolné a krásné.

Kartonové figurky pro různé hry

\ t

Pro výrobu lepenkových figurek budete potřebovat dobré ostré nůžky a papírový nůž, pásku, sprejové lepidlo nebo tepelnou pistoli. Pro malování řemesel je nutné připravit soubor kvašů nebo značek.

Malé mořské panny

Aby se usnadnil proces vytváření mořských panen, je dítěti nabízeno, aby si nevzal kus lepenky, ale rukáv z toaletního papíru: jedná se o hotový materiál, který je zdoben metodou aplikace.

Během večera si můžete udělat několik mořských panen a mít čas na jejich hraní

.

Pokud není rukáv, a chcete, aby byl život o něco těžší pro sebe, musíte si vzít kus lepenky a vyříznout z něj obdélník. Obrázek je ohnutý tak, aby šířka jedné hrany přesahovala trochu šířku druhé hrany. Ukázalo se, že válec, který slouží jako základ pro mořskou pannu.

Miracle Cat

Roztomilá lepenka musí mít dostatečnou hustotu, aby vydržela pohlazení dětí. Práce není obtížná: vyřízneme obrázek těsnění podle šablony a vytvoříme štěrbinu v místě nohou podél kontury.

Příběh ožívá díky dovedným rukou

Dítě by mělo malovat roztomilou kočku, a to iv případě, že se rozhodne, že kočka potřebuje fialovou vlnu, znamená to, že je to tak

Pokud jsou štěrbiny příliš volné, nohy nebudou stabilní. Intento případ by měl být upevněn lepidlem.

Zimní složení

Z hustého kartonu se ukáže celá skladba, která umožní dítěti vymyslet pohádku a ukázat ji všem. Pro postavy jedlí, jelenů, psů a saní, stojí za to vzít silnou lepenku, ale postavy lidí mohou být vyrobeny z barevného papíru a obyčejné lepenky.

Příběh ožívá díky dovedným rukou

Hotové šablony usnadňují práci

Podle této zásady můžete uvádět údaje o různých zvířatech

.

Loutky z lepenky: postava v pohybu

Loutkové divadlo je také z lepenkových postav s pohyblivými končetinami. Mohou to být muži, pohádkové postavy, zvířata a ptáci. Chcete-li vytvořit loutku, potřebujete tlusté vlákno jako řetězec, pokud plánujete nastavit hračku v pohybu řetězcem. Zajímavé je také vytvořit kloubní loutku, pro tento účel se používá papírnictví nebo drát.

Křídla mohou být upevněna pomocí podložek nebo knoflíků upevněných tenkým drátem

Samotné malé dítě je schopno sestavit takovou hračku, pokud dospělá osoba vedle něj ukazuje jiný příklad všech fází práce

.

№10 Malé dítě je schopno sestavit takovou hračku, pokud dospělý blízký ukazuje všechny fáze práce pomocí jiného příkladu.

Příklad loutky, která je uvedena do pohybu, pokud taháte za struny

Karton Dollhouse: Dívčí sen a její naplnění

Je čas pracovat na stavbě domu pro panenky. Odolná konstrukce je zdobena látkou, barevným papírem, tapetou, orakalomem nebo jen natřenými značkami. Silný materiál je lepší řezat pomocí papírového nože.

Zjednodušené modely domů v sekci jsou vhodné pro hraní s malými kukly. Každý pokoj může být pokryt různými papíry nebo tapetami, takže budete mít celý dům

Pokud používáte hotovou krabici, proces se stává mnohem jednodušším. Okna jsou řezaná nožem a dům je připraven na výzdobu.

Pokud rozřezáte krabici na polovinu, můžete příčkovou stěnu nalepit lepidlem. V tomto případě se získá dvoupodlažní zámek

.

Ases a ti, kteří si prostě chtějí vyzkoušet svou ruku, mohou modelování provést. Nejdříve vytvořte kresbu na papíře a pak jsou všechna data přenesena do kartonu. Montáž se provádí lepicí páskou a lepidlem

Jednoduché domy se také shromažďují ze šablon

Pokud používáte takovou šablonu, můžete dům ihned ozdobit, a teprve poté sestavit

Způsob zdobení prvků domu

Velkoplošná hračka z lepenky

\ t

Hrací dům je vyroben na stejném principu jako loutka, s výjimkou rozdílu ve velikosti a nepřítomnosti pater. Je možné připevnit prvky lepidlem, a pak je nutné pro trvanlivost lepit všechny spoje nátěremlepicí páska

Představte si radost dítěte, které dostane příležitost hrát ve vlastním domě!

Oba chlapci i dívky hrají v domě s radostí

Otevření dveří je jednoduché: štěrbina je vytvořena v lepenkové stěně, ale jedna strana zůstává nedotčena

Poradenství!Pokud v domě pověsíte baterku, nebudou mít děti radost.

Doprava z lepenky

Chlapci a živé dívky budou rádi hrát s letadlem, lodí a autem, které budou vyrobeny milujícími dospělými.

Lepenkový stroj

Srdcem stroje by měla být velká krabice. Toto bude dělat plavidlo odolnější a schopný vydržet několik hlučných her. Čím více věcí má auto, tím zajímavější je hrát si s ním. Je lepší schematicky znázornit budoucí vozidlo na papíře a pak přemýšlet o tom, které díly lepit a co. Pokud lze dveře vyrobit jednoduše tím, že nedokončíte lepenku až do konce, pak by některé věci měly být připevněny drátem.

Na sedadlo by mělo být položeno polštářek z pěny

Z boxů pod velkoplošnými zařízeními existují celé autobusy a hasičské vozy

.

Letadlo a let přes byt

\ t

Výroba letadla potrvá určitý čas: kresba je rozhodně potřebná, dokonce i ta nejjednodušší. Chcete-li podobu výrobku více podobat letadlu, je lepší načrtnout a zjistit, kde se má karton ohnout, a kdesnížit.

Základna - skříň se štěrbinou pro sedadlo

Otevírací část je umístěna vpředu - pokud odříznete rohy krytů, dostanete letadlový čenich. Křídla jsou vyráběna odděleně. Je lepší, když jsou vloženy do zdi a upevněny maticemi a šrouby.

Kartonová loď

Karton Titanic nebude klesat do rozlohy bytu oceánu, takže jsme odvážně dělali dítě lodí! Pokud je box z chladničky nebo pračky - v pořádku, je to téměř hotový člun, stačí ho trochu upravit.

Loď může být velká, ale ne nutně obrovská. Je zajímavé použít hadřík jako plachtu

Krabice je vyříznuta po obvodu a trup lodi je od ní složen

Užitečné a dekorační řemesla z lepenky: od jednoduchých vyrábíme složité a krásné

Výroba kartonových hraček různých rozměrů pro vaše dítě je úžasná. Ale možná je čas jít dál a vyzdobit interiér? Pokud někdo ještě neví, pak z lepenkových krabic, aby trvanlivé krásný nábytek, police, rámy, praktické organizéry a mnoho dalšího.

Nábytek z lepenky: domácí tvůrčí

\ t

Kartonový nábytek se ukázal jako velmi praktický, šetrný k životnímu prostředí, levný a netriviální. Bude obzvláště zajímavé sbírat takové předměty jako stůl, židle, křeslo samotné. V domácnosti "výroba" nábytku lze použít jako lepenkové trubky z role různých materiálů a vlnité lepenky.

Kuchyňská linka?Snadno! Vrstvení překrytí identických lepenkových prvků vytváří trvanlivý nábytek

Malý stůl může být zdoben tmelem, broušen a natřen - nikdo nemůže odhadnout, z čeho je tato krása vyrobena. A můžete nechat výrobek v jeho původní podobě a pokaždé chytit překvapené a obdivné pohledy hostů

Kartonové trubky lze počítat jako sklad pro kreativní domácí řemeslníky. A vypadá to trvanlivě a zajímavě

Originální police

Nestandardní regály budou také moci najít vhodné místo v domě nebo bytě, ať už se jedná o obývací pokoj nebo dětský pokoj. Pro tento účel je ideální vlnitá lepenka. Šablony listů jsou slepeny dohromady pro dlouhou životnost a pak jsou do drážek vloženy vodorovné police.

Malé prostory jsou vhodné pro skladování drobností

Stojící polička ve formě zvířete může žít v dětském pokoji a stát se úložištěm hraček

.

Kreativní žirafa ani nepotřebuje barvu

Kartonová lampa: měkké světlo ze stínítka vlastníma rukama

Úžasný odraz je dán lampou vyrobenou z lepenkových segmentů. Udělejte námět snadno. Pokud se jedná o stínítko skládající se z prvků šablony, jsou k sobě připevněny v určitém pořadí. Existuje další možnost: vyříznout potřebné prvky a spojit je dohromady ve vrstvách.

Svítidlo ze segmentů

Tvar stínítka je variabilní, může býttéměř jakýkoliv geometrický obrazec

Dekor pro lepenkové stěny

\ t

Vzhledem k tomu, že lepenka byla vybrána pro různé potřeby, proč nezdobit zdi s ní? Existuje mnoho nápadů v tomto směru: jedná se o lepenkové rámy, motýly, prsteny z trubek, které vytvářejí kompozici na zdi.

Není nutné pozorovat hlavy mrtvých zvířat na zdi, můžete si vytvořit trofej vlastníma rukama a bez poškození živočišného světa

.

Šablona musí být rozšířena a vytištěna, nebo jednoduše ručně překreslena podrobnosti

Vlnitá lepenka nabízí velké příležitosti pro vytváření jednoduchých abstraktních vzorů

Kartonový organizér

Na základě výhodných organizátorů se mistři také často začali zabývat lepenkou. Materiál, mírně řečeno, je levný, trvanlivý a trvanlivý, zachovává si tvar a snadno se zdobí. Chcete-li vytvořit pohodlný organizátor, rozvinout jeho design a určit umístění úložiště speciálně pro potřebné věci. Někdo opravdu potřebuje malé prostory, které chtějí vhodné místo pro časopisy.

Krásný dekor činí produkt nejen atraktivní stolní výzdobou, ale také užitečnou věcí

Legrační organizátor pro dítě nevyžaduje žádný zvláštní dekor

Shromáždění není tak jednoduché, i když jednoduché

Nespěchejte, aby jste boxy vyhodili, to je opravdu užitečný materiál!

Video: Originální kartonová řemesla